Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Abi sevmediğim bir şeyini asla övmedim motorumun. Bana göre eksi olan yölerini daha önce bu başlıkta paylaşmıştım. Körü körüne birşeyi savunmam. Roadstarlarda eksiler artıların yanında kayboluyor bence. Her güzelin kusuru vardır.

Cruiser a cruiser muamelesi yapıyoruz ayrıca unutmayalım. Hatırlarsan Savaş abi Gelibolu dönüşü 120 nin altına düşmedi biz o 140 la bile giderken arkasından hiç kopmadık o yolu o sıcak havada aldım ve motorlarda şişme olmadı. Ben bu performansı gördümten sonra bu motora kötü dermiyim. Asla demem.

O sıcakta t-shirtle bile nasıl ter içinde kaldık biliyorsun. F 650 - GV 250 ve biz hep peşpeşe gittik. Ben rampa çıkmanın dışında hiçbirzaman performans kaybı yaşamadım. Rampa çıkarken de yaşamamız normaldir bizim makinaların torku ile o makinaların torku arasında dağlar var Rampada en fazla kaybettiğim hız ise 20 km süratti benim. Ben bu motorun mekaniğine ve gücüne laf asla etmem. Bu yönleri beni tatmin ediyor.

Benim altımda yamaha virago 535 dahi olsa ben yine satmayı düşünürdüm. Nedeni ise yine diyorum classic modeller artık daha çok ilgimi çekiyor olmasıdır.
    Tekirdağ-Çorlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    çok sık aralıklarla epey motor değiştirdim en500 üm vardı regal aldım çok kısa vade jinlun aldım çok kısa vade virago 250 aldım silverwing aldım arkadaşlarımın gv650 si olduğu için uzun süre kullandım kullanıyorumda kendi motorum gibi en son tarz değişikliği yapıp silverwing aldım ve sattım...

şunu demek istiyorum roadstarda kafama yatıyor kendimce nedenlerim var..

250 cc bence türkiye stadartlarında bu artan benzin fiyatlarıyla en ideal hacimdir bunun hakkında bir topic açmışdım beni destekleyen çok çok forumda üstat eski ustalarda olduki çoğunu gerçek hayattanda tanıyorum yüksek hacimli motoru varsa yanında ufak hacimli motorlarıda var... ve çoğu düşük hacimli motorlarını yüksek hacimlilerden kat ve kat fazla kullanıyorlar..

roadstar olayına gelince olayı kendi standartında ve katogorisinde ele almayan ak la ile karayı birbirine karıştırıp olayı gri bir renge bulandırmak yanlış çok yanlış..

ben roadstarada bindim hem artçı hem sürmek maksatlı gayet oturaklı bir motor birinin o motora laf edebilmesi için 250 cc bir japonuda sürmesi gerekirki aradaki farkı anlatabilsin söyleye bilsin..

250 cc motorlar yapı itibariyle zaten düşük ölçekli motorlardır bu motorlardan bir 600 yada üstü hacimlerdeki motorların kasası kalıbı dayanıklılığı beklenemez ben bu tip beyenmeme olaylarını çok diğer konularda da gördüm arkadaş regal yada jinlun almış benle aynı zamanda motoru alırken satana kadar yere göğe sığdıramıyor motoru sattıkdan sonra çin malı işde şimdiki aklım olsa binmezdim gibi çamur at izi kalsın nankör söylemler etmeye başlıyorlar hoş ve güzel değil..

Hele Roadstar gibi çinliler içinde en sorunsuz en ucuz en dayanıklı bir motor için bu lafları etmekde üzücü ben orjinal viragoda sürdüm 250 lik inanın roadstardan hiç farkı yokdu şimdi onadamı binilmez...

bunun içinde biraz egosal problemlerimizde var altınızdaki motor avrupa japon amerika menşei li olsaydı bu laflarıda kimse edemezdi gene çinlide olsa.. misal keeway gibi güya macar malı lifandan motorlar gidiyor macaristana orda toplanıp macar malı diye satılıyor şimdi roadstarda böyle satılsaydı türkiyede bu çin malı diye söylemler edenlerin çoğu bu söylemleri edemezdi..

Bu motorun hacmi ortada kalitesi ortada fiyatı ortada şimdi bu fiyatta bu ölçekde bir motor bir insanı 30 bin km sorunsuz üstünde taşıyabiliyorsa özellikle altını çizerim bu fiyata hatta tekrar çizerim bu fiyata bu motor fazlası fazlasına hakkını veren ve bütün övgüleride hak eden bir motordur..

Ben bir jinluna bir yılda bir motor parası harcıyan insanlar biliyorum bir çok çin malı motorlar alıp bir senede arızalar yüzünden hem insanı motordan soğutan hemde tamirhaneden çıkmayan motorlar biliyorum deli gibi yağ yakan adamı illah ettiren motorlar biliyorum su gibi araba gibi benzini yakan sömüren motorlar biliyorum çin japon italyan farketmez...

roadstarın neyini gördünüzki size bir senede bir motor parasımı harcattı sizi yollardamı bırakdı su gibi benzin içip ocağınıza incir ağacımı dikdi yada sık sık arızlar çıkartıp sizi motordanmı soğuttu tabiki hayır

o zaman bu motor tekrar altını çizerim bunca iyi şeyi hemde bu kadar ucuz bir fiyata size sunuyorsa övgüyü hak eder nankörlük etmemek lazım..

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sık aralıklarla epey motor değiştirdim en500 üm vardı regal aldım çok kısa vade jinlun aldım çok kısa vade virago 250 aldım silverwing aldım arkadaşlarımın gv650 si olduğu için uzun süre kullandım kullanıyorumda kendi motorum gibi en son tarz değişikliği yapıp silverwing aldım ve sattım...

şunu demek istiyorum roadstarda kafama yatıyor kendimce nedenlerim var..

250 cc bence türkiye stadartlarında bu artan benzin fiyatlarıyla en ideal hacimdir bunun hakkında bir topic açmışdım beni destekleyen çok çok forumda üstat eski ustalarda olduki çoğunu gerçek hayattanda tanıyorum yüksek hacimli motoru varsa yanında ufak hacimli motorlarıda var... ve çoğu düşük hacimli motorlarını yüksek hacimlilerden kat ve kat fazla kullanıyorlar..

roadstar olayına gelince olayı kendi standartında ve katogorisinde ele almayan ak la ile karayı birbirine karıştırıp olayı gri bir renge bulandırmak yanlış çok yanlış..

ben roadstarada bindim hem artçı hem sürmek maksatlı gayet oturaklı bir motor birinin o motora laf edebilmesi için 250 cc bir japonuda sürmesi gerekirki aradaki farkı anlatabilsin söyleye bilsin..

250 cc motorlar yapı itibariyle zaten düşük ölçekli motorlardır bu motorlardan bir 600 yada üstü hacimlerdeki motorların kasası kalıbı dayanıklılığı beklenemez ben bu tip beyenmeme olaylarını çok diğer konularda da gördüm arkadaş regal yada jinlun almış benle aynı zamanda motoru alırken satana kadar yere göğe sığdıramıyor motoru sattıkdan sonra çin malı işde şimdiki aklım olsa binmezdim gibi çamur at izi kalsın nankör söylemler etmeye başlıyorlar hoş ve güzel değil..

Hele Roadstar gibi çinliler içinde en sorunsuz en ucuz en dayanıklı bir motor için bu lafları etmekde üzücü ben orjinal viragoda sürdüm 250 lik inanın roadstardan hiç farkı yokdu şimdi onadamı binilmez...

bunun içinde biraz egosal problemlerimizde var altınızdaki motor avrupa japon amerika menşei li olsaydı bu laflarıda kimse edemezdi gene çinlide olsa.. misal keeway gibi güya macar malı lifandan motorlar gidiyor macaristana orda toplanıp macar malı diye satılıyor şimdi roadstarda böyle satılsaydı türkiyede bu çin malı diye söylemler edenlerin çoğu bu söylemleri edemezdi..

Bu motorun hacmi ortada kalitesi ortada fiyatı ortada şimdi bu fiyatta bu ölçekde bir motor bir insanı 30 bin km sorunsuz üstünde taşıyabiliyorsa özellikle altını çizerim bu fiyata hatta tekrar çizerim bu fiyata bu motor fazlası fazlasına hakkını veren ve bütün övgüleride hak eden bir motordur..

Ben bir jinluna bir yılda bir motor parası harcıyan insanlar biliyorum bir çok çin malı motorlar alıp bir senede arızalar yüzünden hem insanı motordan soğutan hemde tamirhaneden çıkmayan motorlar biliyorum deli gibi yağ yakan adamı illah ettiren motorlar biliyorum su gibi araba gibi benzini yakan sömüren motorlar biliyorum çin japon italyan farketmez...

roadstarın neyini gördünüzki size bir senede bir motor parasımı harcattı sizi yollardamı bırakdı su gibi benzin içip ocağınıza incir ağacımı dikdi yada sık sık arızlar çıkartıp sizi motordanmı soğuttu tabiki hayır

o zaman bu motor tekrar altını çizerim bunca iyi şeyi hemde bu kadar ucuz bir fiyata size sunuyorsa övgüyü hak eder nankörlük etmemek lazım..
    Helal olsun.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Bisan Lifan Roadstar LF250
    Çin malı motorlar içinde Roadstar bir efsanedir.

İnanmıyorsanız;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

adresine bakabilirsiniz,

Arkadaşlar gözüm gibi baktığım Bisan Roadstarımı can sıkıntısından satıyorum

Motorum full + full değil,full üstü full dur.

Motorda deri kılıf olduğu için deposu güneş dahi görmemiş ve çiziksizdir.

Motoruma anahtar değmiştir,çünkü bakımlıdır. İstenilen ustaya gönül rahatlığıyla gösterilebilir.

Rodajı itinayla yapılmıştır. Diğer roadstarlarla karıştırmayın,bu motor gerçekten özeldir.

Motorum kapalı garajda kilit altında muhafaza edilmiştir.

Motorun kullanma klavuzu mevcuttur ve motorum 34 plakadır,Bu plaka için ekstra ücret ödenmemiştir

Motorun kaydı kendi üzerimedir.

Üzerinde yapılan değişiklikler.

1- Far camı orjinal cam ile değiştirildi.

2-Far ampulü 55w-60w lık H4 ampul ile değiştirildi

3- Far rölesi takılarak farın ışığı daha da güçlendirildi.

4- Rüzgar camı eklendi

5- Deri elcikler eklendi

6-Deri depo kılıfı yaptırıldı üzerine ıvır zıvır eklenmedi

7- Aküsü orijinaldir

8- Yan çantalar eklendi

9- Koltuklara meşhur Can Usta tarafından özel kılıf yapıldı.

10- Arka stop ufak ve aynasız olduğu için çok güçsüzdü arka stop suzuki stop uyla değiştirildi.

11- Sinyaller orijinaldir

12- Arka plakaya mavi led ışıklandırma yapmadık zevksiz olmasın diye.

13- Arka lastik orijinaldir.

14- Koruma demiri eklendi.

15-İki adet sis lambası ve rölesi vardır.

16- Egsozları açtırılmıştır. Sesine hayran olacaksınız,Diğer Roadstarcılar hasta yatıyor bu yüzden.

17-Motorumda en ufak bir kusur yoktur. Zaten gördüğünüzde bunu anlayacaksınız.

18-10000 bakımı yeni yapılmıştır.

19-Brandası da verilececektir

20-Yangın söndürme cihazı da verilecektir

Ben uzun yol motorcusuyum,en kısa yolum 200 km den fazladır.

motoruma halen biniyorum mağdur değil ama makul satıcıyım.

Fiyat konusunda pazarlık sünnettir ama dipten kesmemek kaydı ile.

İlan kime aittir sizce???

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    bu lüzumsuz tartışmayı daha fazla sürdürmenin alemi yok, roadstar kötüdür demiyorum,bunu iyice anlayın,bir cruser neyi gerektiriyorsa onun için gerekli olanları satın aldım hepsi bu.ayrıca yukarıda yazılanları savaş abi yazmıştır, fotoğrafları da o çekmiştir..savaş abinin çok sevidiğim bir deyimi vardır "ne öyle çakı bulmuş kızan gibi" seviniyorsunuz, sanki benim bir çelişkimi yakalamış gibi..düşüncelerim aynı, uzatmayı vakit kaybı olarak görüyorum bu bahsi..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Oh oh motorun reklamı da oldu. Bu arada fotolar çok güzel çıkmış ya Savaş abi benim motorunda böyle fotolarını istiyorum senden
    Tekirdağ-Çorlu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yılan dansında Fatih ÜREK'in üstüne tanımam

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yılan dansında Fatih ÜREK'in üstüne tanımam
    Demek kobrayı gördün.... Allah anakonda göstermesin abime...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    MeteHandroo
    Resimler ne oldu?
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MeteHandroo
    Resimler ne oldu?
    foto demek istedin herhalde.... zira resim tuval üzerine yapılır bildiğim
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem alkollü motora bin birde ukalalık yap. Seni gibi totoşu nazik seni.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem alkollü motora bin birde ukalalık yap. Seni gibi totoşu nazik seni.
    gece aynı yatağamıı pardon berabermi içtik len ... belkide o gördüğün 2 birayı özer çiyordu... sütoğlannnn...

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Ben zaten o iki birayı demiyorum arkadaş. Fotoğraf çekilirken arkanda duran 1 kasa bira dan bahsediyorum. Seni iki bira kesmez zaten
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    hem iftiracısın hemde rodsıtarcı....

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Ömer in ışıl ışıl roadstar ı üzerinde tuval deki resim gibi duruyordun, ondan öyle dedim
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Ömer in ışıl ışıl roadstar ı üzerinde tuval deki resim gibi duruyordun, ondan öyle dedim
    nü gibi hissettim kendimi...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    nü gibi hissettim kendimi...
    Bir an düşündümm

Motosikleti
    Bir an düşündümm
    neyi düşündün...

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    nü resmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:39 PM ----------

Bizden model olmazz dostum

Motosikleti
    nü resmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:39 PM ----------

Bizden model olmazz dostum
    bak sülümandan olur ama...yakışıklı ve parlak(yani geleceği..)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler