Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı avşaroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleykümselam caracalstar.hayırlı müşteriler sana
    benim bujiler az zamanda bozuluyo kurum yapıyo yağlanıyo bunun sebebi ne olabilir.acaba sizin başınıza geldi mi iyi buji alıp sorunu ortadan kaldıran falan var mı iridyum buji alsam düzelirmi sorun buji olsa iyi
    Dostum bujilerin yağlanıyorsa eğer motor yağını fazla koymuşsun anlamına geliyor. Bende bir ara yağı fazla kaçırdığımda senin yaşadığın sorunu yaşadım.

Bizim motorlar için önerilen buji NGK CR6HSA zaten. Bosch marka almıştım ama hiç memnun kalmadım dediğim bujiden şaşma derim.

Benzin egsozda patlıyorsa hava filtreni temizle derim ya da hava filtre borularından birisi çıkmış olabilir. Bujini kurum bağlaması da bir ihtimal. Kışın yatan motorda bujiyi değiştirmek zaten en sağlıklısı.

Pazar günü havayı güzel bulunca atladık motorlara hemen ilk marşta çalıştı kara panter. Maşallah diyeyim sonra hızımızı alamadım gittim Muratlıya Özerin yanına. Dönüşte donumuza kadar ıslandık ama olsun

Kadir nerelerdesin sen bakayım teskereye ne kaldı ?
    Tekirdağ-Çorlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    bosh kullanıyom u5 yazıyo kutunun altında o mu dediğin güzel buji ama 300 km civarı sonra performansı düşüyo yani bozuluyo acaba motordamı sorun var
    Ngk'den başka kullanma derim savaş gücün varsa iridyum kullan.Birde bendede yaptı bu olay hava filitresini söktüm sorun kaybolmuştu saçma gelebilir ama bir müddet sök ve dene

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Hava filtresini söküp yerine hiçbirşey takmadınmı ?
    Tekirdağ-Çorlu

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    bosh kullanıyom u5 yazıyo kutunun altında o mu dediğin güzel buji ama 300 km civarı sonra performansı düşüyo yani bozuluyo acaba motordamı sorun var
    hımm dostum benım kullandıgımda senn dedıgın markadan ama sorun yasatmadı hiç bi baktır olmassa cıddı bı sorun acmasın bıde yagın eskıyse ondan da yapabılır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:30 ----------

Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bujilerin yağlanıyorsa eğer motor yağını fazla koymuşsun anlamına geliyor. Bende bir ara yağı fazla kaçırdığımda senin yaşadığın sorunu yaşadım.

Bizim motorlar için önerilen buji NGK CR6HSA zaten. Bosch marka almıştım ama hiç memnun kalmadım dediğim bujiden şaşma derim.

Benzin egsozda patlıyorsa hava filtreni temizle derim ya da hava filtre borularından birisi çıkmış olabilir. Bujini kurum bağlaması da bir ihtimal. Kışın yatan motorda bujiyi değiştirmek zaten en sağlıklısı.

Pazar günü havayı güzel bulunca atladık motorlara hemen ilk marşta çalıştı kara panter. Maşallah diyeyim sonra hızımızı alamadım gittim Muratlıya Özerin yanına. Dönüşte donumuza kadar ıslandık ama olsun

Kadir nerelerdesin sen bakayım teskereye ne kaldı ?

ah be abıcım daha gıtmedım bilee :(((( yarın da motorumu satın almaya gelıyolar bakalım bunalımlardayım )

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Sen askere gidecegim dediginden beri 1 yıl geçti daha gitmedinmi ya

Satmadan önce son halinin fotolarını paylaşta görelim bakalım nasıl olmuş senin düldül.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    Sen askere gidecegim dediginden beri 1 yıl geçti daha gitmedinmi ya

Satmadan önce son halinin fotolarını paylaşta görelim bakalım nasıl olmuş senin düldül.
    tamam cetım zaten son fotolarını ) sısy bar falanda taktırdım çok cici oldu :D çarsamba ynıma gelen cocuga almaması ıcın cok ugrascam ama nıyetı cıddı baya :D ya moralım bozuldu

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Motordan ayrılması zor gerçekten. Bende zaman zaman satayımmı diye düşünüyorum yükseltmek için ama kıyamıyorum kara pantere. Hem uygun hemde diğer 250 cc liklerle performansı aynı sonuçta.
    Tekirdağ-Çorlu

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Hepinize selamlar arkadaşlar.

Bende ilk motorumun Bisan Roadstar 250 olmasını istiyorum.
    Bir kaç ufak sorum olucaktır sizlere,

Bu motor hala üretilmekte mi? 2010 modelleri var mı ve istanbulda nerden satın alabilirim ? Fiyatları nedir ?

bu konularda yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum.
    Teşekkürler.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Hoşgeldin Kerem,

Roadstarların 2010 modeli maalesef yok zaten Türkiye de olan modellerin hepsi 2006 ve 2007 modelleri yeni model gelmedi ve üretilmiyor. Bir ara lifan firması Türkiye de üretmeyi istedi fakat yüksek maliyeti yüzünden şu an bu kararından vazgeçmiş durumda.

Sıfırını bulman zor zaten bulsan da 5500 TL gibi bir fiyata satıyorlardı. Bence temiz ikinci el bulursan onu almayı düşün. Temiz 2.el fiyatları 3000-4000 arasında. Tabi daha uygun fiyata da bulmam mümkün ama bunlar genelde yan yatmış yada birtakım sorunlu olan motorlar oluyor.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    süleyman abi hava kanatçık hortumu tam denk gelmiyo bağlantı yerine hepsi öyle diyolar acaba sizinkilerde öylemi süngeri yıkamak için sökmüştüm. takarken o hortum yerine tam denk gelmiyo

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Hava kanatçık hortumundan neyi kastettiğini anlayamadım ama hiçbir hortum kısa değil motorda. Bir kontrol et belki dolanmıştır başka hortumlarla oyüzden kısa gelmiştir.

Hava süngerini yıkadıktan sonra makine yağı gibi ince bir yağ ile süngeri yıka sonra sıkarak biraz kurumaya başlayınca tekrar yerine tak. Hortumları iyi kontrol et boşta kalmamalı. Bütün hortumlar denk geliyor ve agızlarında kelepçe var. Kelepçelerini tak ki sonradan çıkmasınlar. Motora filtre olmadan direk hava girmesi motoru öldürür. Hava emişinden toz yada herhangi bir şeyin girmesi motoru çizer. Filtresiz performans düşer.

Senin hortum kısa geliyorsa çokda endişelenme aynı hortumdan heryerde bulabilirsin yenisini alıp takarsın. Bizim motorların zaten bütün iç organları meydanda oyüzden heryerine rahatlıkla müdahale ediliyor
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    ee hadı muhabbet :D edelm ya uyumayınnnn bısancılarr :D

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Merhaba Arkadaşlar,

motorumun bakımını yaptığım atölyede çok uygun fiyatlarda bisan roadstar yedek parçaları bulunmakta. Vakit buldukça bunları SAhibinden.com a koyuyorum. eğer ilgilenirseniz benzin deposununun ilanını koyuyorum.

Benzin deposu

YEni bir ithalatçı bu modelin parçalarını getirtmeye başladı. Bu sebepten fiyatlar çok aşağı düştü. GEçen sene bir arakadşımın motorunun yanan beynine 200 lira ödemiştik şimdi Bu fiyat yarısına kadar düştü. Fazla para vermeyin artık parçacılara

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Ben Lifan firmasının 250 b modelinde kullandığı ön ve arka çamurluklardan arıyorum. Bunu bulmamız mümkünmü? Birde sol fren topuzu mevcutmu ?
    Tekirdağ-Çorlu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

motorumun bakımını yaptığım atölyede çok uygun fiyatlarda bisan roadstar yedek parçaları bulunmakta. Vakit buldukça bunları SAhibinden.com a koyuyorum. eğer ilgilenirseniz benzin deposununun ilanını koyuyorum.

Benzin deposu

YEni bir ithalatçı bu modelin parçalarını getirtmeye başladı. Bu sebepten fiyatlar çok aşağı düştü. GEçen sene bir arakadşımın motorunun yanan beynine 200 lira ödemiştik şimdi Bu fiyat yarısına kadar düştü. Fazla para vermeyin artık parçacılara

Sağlıcakla.
    teşekkürler
    Güzel bir haber
    Geçen yıl o deponun fiyatı 180 Tl idi
    Beyin de Ledow da 300 Tl ya satılıyordu

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler
    Güzel bir haber
    Geçen yıl o deponun fiyatı 180 Tl idi
    Beyin de Ledow da 300 Tl ya satılıyordu
    depoyu elden daha ucuzada verebiliyorum. lakin GET olduğu için komisyon vs alınıyor.

yeni mdoelin yedek parçaları henüz düşmedi pisayasa. Ama piyasadaki modelin Şasesine kadar herşeyini bulabiliyorum artık.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Roadstarın sol fren topuzu mevcutmu ? Ayrıca GET nedir ?
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Roadstarın sol fren topuzu mevcutmu ? Ayrıca GET nedir ?
    sol fren topuzundan kastın nedir? manet mi? Güvenli E-Ticaret (GET)

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    işte bahsettiğim parça.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    debriyaj manetinden bahsediyorsun. tamam bundan olması lazım yoksa bile getirtiriz. Msnden görüşelim istersen ekle beni. bw_gebze@windowslive.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler