Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamın Aleyküm abiler mondial 125 mh driftin üretimimi durdu ya istanbuldaki bayileri aradım avcılardakinede gittim abi motor yok drift yok diyorlar üretimimi durdu ne oldu bilen varsa bilgi verebilirlermi fabrikada yok ne zaman gelir bilmiyoruz diyorlar onlarında bi bilgisi yok bilen birisi cevap verebilirmi lütfen ya yada istanbul içi sıfır drift satan yer biliyorsa söyleyebilirlermi aceba yardımlarınızıı bekliyorum teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de musir oyledi. Ortada yanıyor sonda yanmiyordu. Çıkarıp içindeki çubuğu iç yayın altına destek olsun diye teli halka yapıp taktım şimdi bir sorun yok. Yani icerdeki çubuk tamamen aşağı gelmicek.
    adam işi biliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

yeni bujimiiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

yarın 134 gidiş 134 geliş yolum var istanbul silivriye gidiyorum oradan biri varsa yüz yüze tanışmak isteirm

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam işi biliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

http://i.hizliresim.com/LdMyLG.jpg

yeni bujimiiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

yarın 134 gidiş 134 geliş yolum var istanbul silivriye gidiyorum oradan biri varsa yüz yüze tanışmak isteirm
    Ehliyeti aldın gez bakalım :D şimdiden hayırlı yolculuklar

1 yıldan beri baya araştırma yaptım ekipmanlarımın kalitesini yükseltiyorum, derken üni mevzusu çıktı kullanamadan gideceğim artık. Shark speedr kask aldım, alpinestars s8 eldiven aldım, daineseden de pantolon alacak gibiyim. Dedemler Almancı olunca yurtdışından uygun fiyata getirtme şansım oluyor

Motosikleti
    eyv sağolasın okadar ekledik ehliyeti gezmek hakkımız

bu arada hayırlı olsun ekipmanların inşallah deneme fırsatı bulamazsın..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    adam işi biliyor

http://i.hizliresim.com/LdMyLG.jpg

yeni bujimiiz

hafta sonu olsaydı eşlik ederdim, malum hafta içi çalışıyorum, eğer Çamlıca sosyal tesislere uğrarsanız beklerim elimden başka birşey gelmiyor, hayırlı yolculuklar hayırlısı ile gidip dönmeyi nasip etsin.

Motosikleti
    sağolun teşekkürler oraya pek gelebileceiğimi sanmıyorum malum bende halama gidiyorum pek salmaz beni koca yazzdan beri bekliyor

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Ustamla konuştum telefonda cc büyütmeyi yapabileceğini söyledi. Ama kapağı degistirmeden işleyerek halledecekmis. Kafama baya yatmaya başladı. 16 disliyle 8k devre gelebilcekse kendi kendine on numara olur. Şu anda dördüncü viteste 110 yapıyor motor. Beşte pek gitmiyor ama.
    Bu arada sağolasın. Allaha emanet. Hayırlı yolculuklar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Mt65 kullanılan var mı aranızda. Bu yaz bitiyor kışın pek gezemecem. Yaza girerken lastik almak istiyorum. Kafamda michelin var ama biraz aşıyor butcemi. Aslında bu bakıma drgistircektim ceza yeyince mat oldum.

eyv sağolasın okadar ekledik ehliyeti gezmek hakkımız

bu arada hayırlı olsun ekipmanların inşallah deneme fırsatı bulamazsın..
    Teşekkür ederim inşallah hiçbirimiz deneme fırsatı bulmayız

Motoru 2-3 gün önce özene bözene yıkamıştım. Belediyemiz sağolsun altyapı çalışmaları nedeniyle her yer çamur olmuş. Sonuç olarak motor da ben de bir güzel kirlendik. Şunu anladım bizim orjinal lastikler ıslak havada, hele hele çamur-su karışımında ve yağmurun ilk yağdığı anlarda berbat ötesi. Üniye gideceğim diye lastik işini erteledim. Koca kış yatacak zaten motor.

Atamert kardeşim değişiklik yaparken şunu da göz önünde bulundur. Motorda teknik bakımdan oynama yaparsan satarken zorluk çekebilirsin. He bazen özellikle müşterisi bulunuyor ama şansa kalıyor işin.

Selamın Aleyküm abiler mondial 125 mh driftin üretimimi durdu ya istanbuldaki bayileri aradım avcılardakinede gittim abi motor yok drift yok diyorlar üretimimi durdu ne oldu bilen varsa bilgi verebilirlermi fabrikada yok ne zaman gelir bilmiyoruz diyorlar onlarında bi bilgisi yok bilen birisi cevap verebilirmi lütfen ya yada istanbul içi sıfır drift satan yer biliyorsa söyleyebilirlermi aceba yardımlarınızıı bekliyorum teşekkürler

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balata spreyi bire bir. Hem sonra mazot gibi kalıntı bırakmıyor.
    Koruma demirine , bloğun oralara ,vida somun diplerine , şese demirine , kablolara vs vs wd 40 la giriştim kablolar felan bi parladı seleye bile wd 40 la girişdim parıldadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Alıntı micran2336 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda 23 tane bayi var öbür bayilerde bir sor istersen

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 3 tırnaklı alman malı bir buji var. Performansa etkisi yok ama bana göre yakıt tüketimi düştü. Her zaman dipgaz giderim. Düşük devirde fark eder mi bilmem.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Zuzuuw ne kadarlık bir düşüşten bahsediyorsun ben dip gaz 3 litre civarı yakıyorum.

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorum satılıktır bilginiz olsun.

176912197/detay/http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6912197/detay/

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demirine , bloğun oralara ,vida somun diplerine , şese demirine , kablolara vs vs wd 40 la giriştim kablolar felan bi parladı seleye bile wd 40 la girişdim parıldadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

İstanbulda 23 tane bayi var öbür bayilerde bir sor istersen
    wd40ı bulan adamdan Allah razı olsun, çoğu şeyin ilacı

Arkadaşlar driftte 2-2.5 litre tüketimi yakalayabilen var mı ? Ya da hiç ölçtünüz mü ne kadar yakıyorsunuz ?

Motosikleti
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40ı bulan adamdan Allah razı olsun, çoğu şeyin ilacı

Arkadaşlar driftte 2-2.5 litre tüketimi yakalayabilen var mı ? Ya da hiç ölçtünüz mü ne kadar yakıyorsunuz ?
    20/50 shell motor yağı ile 100km altı hızlarda ana depoda 520 km gittim, 70-80 km hızlarda gidersem eğer dahada gideri olacağına eminim. 10/40 shell motor yağında 110km hız altında 444km gittim, motorda tüketim yağın durumuna göre farklılık gösteriyor, hızınız da tüketime etki ediyor. bu forumda bazı motorlarla ilgili değerler veriliyor, neymiş az yakıyormuş 40-60 km hızla benim diriftte 650-700 km gider.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    250 cc ye gececegim icin yakıtı fazla takmıyorum

Motosikleti
    yav yolları karıştırdım E5 ten gidiceğime otobana saptım hgs den kaçak geçmek zorunda kaldık gittim hgs aldım düşerler ordan normalde araba ile 134.6 km sayıyrdu şuan 151.8 km gitmişim yolu uzattık :D

bu heriflerin hangisi yalan atıyor acaba :D

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20/50 shell motor yağı ile 100km altı hızlarda ana depoda 520 km gittim, 70-80 km hızlarda gidersem eğer dahada gideri olacağına eminim. 10/40 shell motor yağında 110km hız altında 444km gittim, motorda tüketim yağın durumuna göre farklılık gösteriyor, hızınız da tüketime etki ediyor. bu forumda bazı motorlarla ilgili değerler veriliyor, neymiş az yakıyormuş 40-60 km hızla benim diriftte 650-700 km gider.
    Bizim ana depo kaç litre bilginiz var mı ? Kusura bakmayın böyle km hesabı verince pek anlayamıyorum. Ölçümleri litre bazında verirsek daha anlaşılır oluyor sanki.

Benim yaptığım ölçüm şöyle sizlere de aktarayım. Depoyu fulluyorum. Sonra belli kilometre gidiyorum (100 olur 200 olur). Sonra depoyu birdaha fulluyorum, bir önceki fullediğim seviyeye kadar. Fişi alıyorum. Kaç litre aldığıma bakıyorum. Sonra içler dışlar çarpımı yapıyorum. Örn: 150kmde 4,5 litre yaktıysa 100kmde kaç litre yakar. Böylece şaşma payı olmadan hesaplıyorum sonuçlar küsuratlı çıkabilir. En yakın sayıya yuvarlarsınız(2,896->2,9 gibi).

Motosikleti
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim ana depo kaç litre bilginiz var mı ? Kusura bakmayın böyle km hesabı verince pek anlayamıyorum. Ölçümleri litre bazında verirsek daha anlaşılır oluyor sanki.

Benim yaptığım ölçüm şöyle sizlere de aktarayım. Depoyu fulluyorum. Sonra belli kilometre gidiyorum (100 olur 200 olur). Sonra depoyu birdaha fulluyorum, bir önceki fullediğim seviyeye kadar. Fişi alıyorum. Kaç litre aldığıma bakıyorum. Sonra içler dışlar çarpımı yapıyorum. Örn: 150kmde 4,5 litre yaktıysa 100kmde kaç litre yakar. Böylece şaşma payı olmadan hesaplıyorum sonuçlar küsuratlı çıkabilir. En yakın sayıya yuvarlarsınız(2,896->2,9 gibi).
    bu şekilde hiç denemedim azaldığı zaman depoyu fullerim, sayacı sıfırlarım yedek depoya geçene kadar kullanırım tekrar fullediğimde toplam kaç litre benzin almış isem o litrede şu kadar km gittim hesabı yapıyorum. daha doğrusu pek fazla hesap yapmıyorum diyebilirim, bittiğinde depoyu fuller yoluma devam ederim, dediğim gibi yağ faktörü etki ediyor o şekilde deneme yaptım. 100km git depoyu doldur tekrar 100km git depoyu doldur şu şudur bu budur diye hesap yapmıyorum.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şekilde hiç denemedim azaldığı zaman depoyu fullerim, sayacı sıfırlarım yedek depoya geçene kadar kullanırım tekrar fullediğimde toplam kaç litre benzin almış isem o litrede şu kadar km gittim hesabı yapıyorum. daha doğrusu pek fazla hesap yapmıyorum diyebilirim, bittiğinde depoyu fuller yoluma devam ederim, dediğim gibi yağ faktörü etki ediyor o şekilde deneme yaptım. 100km git depoyu doldur tekrar 100km git depoyu doldur şu şudur bu budur diye hesap yapmıyorum.

Sizin dediğiniz gibi de olur ama ana deponun kaç litre olduğunu bilmek lazım. Ben biraz merak ettim hesaplamak için uğraştım baya :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)