Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    selam arkadaşlar bi konu hakkında sorum olacak 5000 devir 4 viteste sabit giderke bi an gaz kesmiş gibi oluyor saniyelik ve tekrar devam ediyor 1 gun yapıyor 3 gun yapmıyor
    benzinde pislik olabilir ondanmı 2 motorcu ceryan kesiyor olabilir dedi 2012 5000 km başka bi sorun yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bi konu hakkında sorum olacak 5000 devir 4 viteste sabit giderke bi an gaz kesmiş gibi oluyor saniyelik ve tekrar devam ediyor 1 gun yapıyor 3 gun yapmıyor
    benzinde pislik olabilir ondanmı 2 motorcu ceryan kesiyor olabilir dedi 2012 5000 km başka bi sorun yok
    aynı olayı bende yasıyorum her viteste oluyor ara sıra sabit gazla giderken sürekli saniyelik gaz kesiyor gibi ileri geri gibi gidiyor bazen tam kesip bıraktıgıda oluy sani

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisler subap ayarı yapıp 10 tl istiyorlar yarım saat uğraşarak. Ama dört tane vidayı sıkmak için 25-30 tl bakım parası alıyorlar. Hatta bende değişen parçanın parası+ bir ed o parçanın kargo parasını aldılar. Arkadaş zaten 120 lira parça parası vermişim. Mondial yedek parça dağıtmaktan aciz mi ki ayrıca ben kargo parası vereyim. Uzun lafın türkçesi garantiyi falan tınlamayıp motoru servise götürmeyeceksin arkadaş. Eş ve dost tavsiyelerine uyarak iyi bir usta ile tanış ve motorunu ona götür.

Bizim motorlar için motul ipone gibi yağlar hakikaten çok çok lüks. Km başına bakım maaliyetini cok artırıyor. Castrol veya shell yeterlidir.

deponun içinden gelen gıcırtı sesi galiba şamandıra sesi. Depo çok dolu iken bozuk yollarda ses gelebilir. Tam doldurmak yerine yarım doldurun. o zaman şamandıra üste vurayacaktırç

motordan gelen zıngırtıyı dinleyerek tesbit edin ve akının dediği gibi su borularına sarılan beyaz esnek şey ile o vidaları tekrar sıkın. bir daha kolay kolay gevşemez. arızayı tesbit edebilmek için de yokustan aşağı inerken gerekirse kontağı kapatın ve sağdan soldan gelen sesleri dinleyin işte.

titreme olayı tam olarak nerede oluyor. Bu motorlar tek silindirli olduğu için ister istemez bunlarda titreme olacktır zaten. Mühim olan titremenin selede olmaması. Yoksa boşta gaz verince grenaj titremesi, ayna titremesi yada 6-7 bin devirden sonra ayaklığın oldugu yerin titremesi normaldir. Motorun daha yeni. Parçaların birbiri ile uyuşmasına olanak tanı. Sonuçta bu motorlar toplama motor. 2000 bakımına kadar böyle şeyleri dert etme. Rodaj bitiminde subap ayarı yaptır. yağına havasına tuzuna baktır. 10 numara motor olur sana.

Full sentetik yağ yerine mineralli yağ kullanmak rodajda daha iyi. Cünki motordan cok fazla capak cıkıyor. mineralli yağ ile bu çapakları atmak daha kolay olur. Full sentetık yaglar ozellıklerı geregı motora iyi yapışır ve çapakları da beraberinde tutarlar. 2000 bakımında içindeki yağı motoru deli gibi ısındırdıktan sonra hemen boşaltın. ve tıpa açık yarım saat bekleyin. Tüm yağ çıkmış gibi görünsede motoru sağa sola yalpalayarak iyice atın içindeki yağı bişeycikler olmaz. Ayrıca yağ boşaltma tıpasında mıknatıs ve ve çapakları toplar. Bu tıpayı her yağ değişimişnde üstübü yada herhangi bir nesne ile iyice temizleyin.

son olarak full sentetık koymak hata değildir ama gereksiz diyebilirim bizim motorlar için. Ama zevkine biniyorum varsın 15-20 lira daha pahalı olsun hem çok km yapmıyorum diyorsan koy tabi.
    Benim arka stop ve benzin musluğu değişti garantiden ne kargo parası ne işçilik hiç bir ücret ödemedim senin servis biraz düdüklemiş gerçi beni de bakımda düdüklediler

Sürekli Ipone veya Motul kullanıcam zaten senede 1 kere veya 2 kere anca değiştiririm yağı fazla yol yapmıyorum onda da 5 lira 10 lira ucuza kaçıp motoru yemenin gereği yok. Eski motorum 9binde bitmişti castrol kullanıyordum.

Deponun içinde gıcırtı başlarda yoktu sonra bi kere depoyu fulledim fulleyincede yoktu depo yarıya inince başladı. Vurma sesini biliyorum o normal de bu gıcırdama sesi çok canımı sakıyor gaz verince filan motor hafif titresin hemen gıcırtıyor.

Zıngırdama için heryerine baktım heryerini sıktım grenajların ama çözemedim bir türlü. Ama yağını değiştirdikten sonra azaldı titreşim daha da azalacaktır diye bekliyorum.
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı olayı bende yasıyorum her viteste oluyor ara sıra sabit gazla giderken sürekli saniyelik gaz kesiyor gibi ileri geri gibi gidiyor bazen tam kesip bıraktıgıda oluy sani
    sen sordunmu servis yada motor tamircisine sordunsa paylaşırsan sevinirim
    benim motorun 6000 bakımı var servise gidermiyim bilmiyorum iyi bi usta buldum burda

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    arkadaşlar sizin motor 5.vites 10 devirde kaç görüyor

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5. viteste 10.000 devir görmüyor ki :D

yokus asagı bi kere 120 gecmisti ama devir saatine de hiç bakmamıstım o zaman.

Panpalar benim motorda satılıktır. 2000 km de. Kazası belası yoktur. İlgilendim kendisi ilede epey. 2750+100 lira yıllık vergi ye satabilirsem bende satacağım. Bana 1 ay önce 3400 liraya mal oldu bu motor alma işlemi. Yurt dışına gideceğim. Küçük kardeşimin trafik kazası

yapmasından korkuyorum. ekim'de gelince nasip olursa 250'lik bir motor. olmazsa bu forumdan satılık bir drift bulup devam inş.

Motosikleti
    ben görüyorum ama 110 10 binde )

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaslar akuden cikan seffaf plastik bi boru var 1karis uzunlugunda o nedir?servis bisey olmadigini soyledi ama icim rahat degil

Motosikleti
    o tahliye borusu fazla saf suyu tahliye etmek için mesela akü kaynadığında

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben görüyorum ama 110 10 binde )
    4 ncü viteste iyice sündür makinayı sonra 5 vitese at

7 devirde 95 kmh hızı görüyorum daha 300 kmdeyim

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen sordunmu servis yada motor tamircisine sordunsa paylaşırsan sevinirim
    benim motorun 6000 bakımı var servise gidermiyim bilmiyorum iyi bi usta buldum burda
    sormadım ama sorucam servise diyorum bak sübap ayarlarına filan gerek yok diyor parasıyla deilmi sanki bizim arkadaş subap ayarı yaptı az birşey motorun performansı arttı ama yeterli değil 10bin km de bizimkiler gibi kafa atmıyor tork düştü 162 lik yapıcaz onun drifti mcx silindiri ve üst kapağı 200luk karbüratör elektrik tesisatınıda güclendirebiliriz bi arkadaşla tanıştım bu 8 bin devirde filan bizim motorun elektrik güzel gelmiyormuş aynı şekilde kalkışta filan da bunlar ufak modifiye ama etkisi baya görülüyormuş performans cdi bobin regülatör filan yapmayı dusunuyorum ben..

Motosikleti
    motorun 500 bakımına gidememiştim motorun yağsını kendim değiştirdim bu gün 1000 bakımına gittim yağını değiştirttim admala konuştum bn seni yarı yolda bırakmam dedi ustada git motoru aldığın yerden yağ al dedi bşka yağ koyamam motora gittim yğaı aldım işte knştm adamla 10/50 castrol werdi civataları sıktırdım artçının ayaklığındaki 2 civata dşümüştü onları yeni taktı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mh drifte arka çanta demiri buldum

http://www.motorparcalari.net/mondia...-urun8653.html

Şimdi biz bunu aldık diyelim o arka artçının tutundugu yeri söküp bunu takıyoruz değilmi

Koruma demiride buldum

http://www.motorparcalari.net/mondia...-urun8651.html

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Driftle uzun yola çıkan varmi istanbul - tekirdag 120 km yol gibi

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Driftle uzun yola çıkan varmi istanbul - tekirdag 120 km yol gibi
    850 km izmir- niğde yaptım 2 kişi ile. Gık demedi garibim benim

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mh drifte arka çanta demiri buldum

http://www.motorparcalari.net/mondia...-urun8653.html

Şimdi biz bunu aldık diyelim o arka artçının tutundugu yeri söküp bunu takıyoruz değilmi

Koruma demiride buldum

http://www.motorparcalari.net/mondia...-urun8651.html

bizim arkadaşta aldı koruma demirinden aynı fiyat ama büktü filan öyle taktı yani direk takılmıyor bi kaç işlem yaptı hatta yqavuzhyanda bizim arkadaşın koruma demirine bakarak taktırmış hatta taktırdığı cocuk bizim arkadaşın arkadaşı bizim arkadaş demiş öyle takılmaz diye oda ben yaparım rahat ol demiş sonra yapamamış bizim arkadaşın motorundan bakarak yapmış

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250

green screen image

sonunda uzun yollarda en büyük kolaylık sağlıcak olayı tamamladım.. :D nasıl olmuş beyler çakmaklık soketindeki düğmeyi kaldırdım 25 amperlık sigorta bağladım kabloları kablo yolundan geçirdim başta kolay gibi geliyor ama zorlu işlemlerdi hepsi..
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://s24.postimg.org/k4kdjzwgl/2013_06_19_1157.jpg
    green screen image

sonunda uzun yollarda en büyük kolaylık sağlıcak olayı tamamladım.. :D nasıl olmuş beyler çakmaklık soketindeki düğmeyi kaldırdım 25 amperlık sigorta bağladım kabloları kablo yolundan geçirdim başta kolay gibi geliyor ama zorlu işlemlerdi hepsi..

bu vakumlu aparatı bende önceden video çekmek için düşündüm nasıl sağlammı fiyatı ne kadar bide siz telefon içinmi aldınız kamera içinmi hız videosu çekersiniz artık hayırlısı olsun

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu vakumlu aparatı bende önceden video çekmek için düşündüm nasıl sağlammı fiyatı ne kadar bide siz telefon içinmi aldınız kamera içinmi hız videosu çekersiniz artık hayırlısı olsun
    kısmetse çekeriz vakumunu çıkardım altında slikon tabanlığım vardı sağlam bir yapıştırıcıyla monte ettim çok sağlam oldu ama ben bu şekilde aldığım için
    http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=20024881&Productid= otev01500 bunu bizim motora uyarlarmıyız bilmiyorum ama uyarlarsak bu daha sağlam olabilir ben sorun yaşamam gibi geliyor yakın zamanda denemesini yaparım..

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...28799154/detay

bu motorun aynalarını bilen warmı markası fiyatı filan hoşuma gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)