Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    arkadaşlar forumda yeniyim.bende de 125 drift var motorum çok ama çok yakıyor.servise getirdim iğne en açık ayarın bi altında fakat buna rağmen motorum gitmiyor.105 i geçiremedim.bir depo ile 400 km yi geçmiyor.sizin anlayacağınız çok yakıp az gidiyor .lütfen bilgisi olan varsa acil yardım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük bir kaza sonucu motorda bir kaç parçanın değişmesi lazımdı. Bu nedenle servise gittim. Serviste yaşlı bir amca vardı. 2 yıl kullandım şöyle motor böyle motor derken bende sordum çok yakıyor bu motor diye. senin motorun subap ayarı bozuk dedi. Daha 1 aylık dedim. Ben drifti 0 aldığımda getirdim ayarlattım dedi. Nasıl olsa 10 lira ayarlatalım bakalım dedim.

Bu arada bu yaşlı amca benim motor hiçbir zaman 3 litre bile yakmadı dedi. ben 3,5 tan aşağı düşmedi diyince, yok mümkünatı yok vallaha dedi :D Adam kask, mont, pantolon dizlikle geziyor ilçede. Altında da hondanın araba gibi büyük bir motoru var

adam bir de motordaki geri dönüşüm bilmem nesi var benzin deposunun altında. Ondaki boruların içini silikon ile doldurdu. Artık motor sarsıntısız çaışıyor. ısınınca stop etme sorunu bitti. 2 kişi rüzgarda 110 yapar oldu. Alt devirlerde gaz yemesi daha güzel oldu. İnşallah maşallah yakıtda düşmüştür.

Devir saati dijital okuyuculuymuş, garantiden onun okuyucusunu da istedi. Ama km sayacı bozuldu bu sefer. 9 km 900 metreye kadar sayıyor, sonra dönmüyor. Elimle sıfırlıyorum yine 9,9 da kalıyor.

önceden motul 15-50 vardı. Maddi sebeplerden ötürü 15 liralık bir yağ aldım. Vites geçişlerinde bariz belli oluyor yağ kalitesi.

zinciri benzin ile resmen yıkadım, sonra da yağladı. Benzinle yıkamanın yıpratıcı bir etkisi var mıdır?

Servisten 120 liralık parça almıştım. 15 lra da kargo parası istedi. Servis sattığı parçadan nasıl kargo parası ister arkadaş. Mondial yollamıyormu bu parçayı zaten ona.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Akın, geçenlerde her 1000 km de bir buji değişmeli gibi bir şey yazmıştın. Sen hakikaten 1000 km de bir buji mi değiştiriyorsun? Ustaya sordum ngk yanana kadar bin dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Hava filtresini de köpek dalamış gibi yaptı adam. Yırtık pırtık oldu şimdi. Ama eskiden 2000 devir altında gazı çok açınca stop ediyordu, şimdi etmiyor. Subap ayarından sonra hava-rolanti yapacan mı dedim. Gerek yok dedi yapmadı.
    o dediğiniz abiyi biliyorum honda fjr veya goldwingde olabilir motoru war uzun boylu ayrıca transporterida war

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğiniz abiyi biliyorum honda fjr veya goldwingde olabilir motoru war uzun boylu ayrıca transporterida war
    ohooo,

ben garagız ile izmirden niğdeye geldim. Bu yaşlı emüce niğdede. Normalde 16 krş yakıyordu ama uzun yolda 18 yaktı dedim. Normal değil mi diye sordu. Hani uzun yolda az yakardı motor dedim. Araba için doğru ama 125 lik bir motor için her kim bunu iddia ederse pohH yimiş dedi.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük bir kaza sonucu motorda bir kaç parçanın değişmesi lazımdı. Bu nedenle servise gittim. Serviste yaşlı bir amca vardı. 2 yıl kullandım şöyle motor böyle motor derken bende sordum çok yakıyor bu motor diye. senin motorun subap ayarı bozuk dedi. Daha 1 aylık dedim. Ben drifti 0 aldığımda getirdim ayarlattım dedi. Nasıl olsa 10 lira ayarlatalım bakalım dedim.

Bu arada bu yaşlı amca benim motor hiçbir zaman 3 litre bile yakmadı dedi. ben 3,5 tan aşağı düşmedi diyince, yok mümkünatı yok vallaha dedi :D Adam kask, mont, pantolon dizlikle geziyor ilçede. Altında da hondanın araba gibi büyük bir motoru var

adam bir de motordaki geri dönüşüm bilmem nesi var benzin deposunun altında. Ondaki boruların içini silikon ile doldurdu. Artık motor sarsıntısız çaışıyor. ısınınca stop etme sorunu bitti. 2 kişi rüzgarda 110 yapar oldu. Alt devirlerde gaz yemesi daha güzel oldu. İnşallah maşallah yakıtda düşmüştür.

Devir saati dijital okuyuculuymuş, garantiden onun okuyucusunu da istedi. Ama km sayacı bozuldu bu sefer. 9 km 900 metreye kadar sayıyor, sonra dönmüyor. Elimle sıfırlıyorum yine 9,9 da kalıyor.

önceden motul 15-50 vardı. Maddi sebeplerden ötürü 15 liralık bir yağ aldım. Vites geçişlerinde bariz belli oluyor yağ kalitesi.

zinciri benzin ile resmen yıkadım, sonra da yağladı. Benzinle yıkamanın yıpratıcı bir etkisi var mıdır?

Servisten 120 liralık parça almıştım. 15 lra da kargo parası istedi. Servis sattığı parçadan nasıl kargo parası ister arkadaş. Mondial yollamıyormu bu parçayı zaten ona.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Akın, geçenlerde her 1000 km de bir buji değişmeli gibi bir şey yazmıştın. Sen hakikaten 1000 km de bir buji mi değiştiriyorsun? Ustaya sordum ngk yanana kadar bin dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Hava filtresini de köpek dalamış gibi yaptı adam. Yırtık pırtık oldu şimdi. Ama eskiden 2000 devir altında gazı çok açınca stop ediyordu, şimdi etmiyor. Subap ayarından sonra hava-rolanti yapacan mı dedim. Gerek yok dedi yapmadı.
    normalde her binde değişiyordu şimdi bakımları 2binde bir ama ben değiştirtmedim yanıma 5 liraya deltaforcesun bujisi ve 13 lira yada buji anahtarı aldım bayaga kaliteli bir anahtar ama serviste yok böğlesi.. :D nekadar gitcek merak ediyorum şuan 2bin km yi biraz geçdi rolantim binde ve sıkıntı yok ön numara 5 yıldız son bakımı 4.6 bin cıvarı yaptırdım gecen hafta suan 5.1 bin km deyim acayip memnunum iyiki almışım.. ki kmdende anlaşılacağı uüzere 1 haftada 700 e yakın bir km yaptım sırf cumartesi günü 250- 300 civarı yol yaptım alaçatı felan.. benım fıkrım bi 5 6 bin gider cbf lerinde ngk takıyorlar honda bayinde onların 5 binde bir değişimi yanlış hatırlamıyorsam bu arada mortul yağıda 4 5 binde değiştirmek faydalıymış ben bin km hatta rodajda 250 km de bir yağa değiştirmişdim :D resmen enayilik yapmışım ama hayırlısı rodajı sağlam olmuştur umarım.. :D

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Resimler geliyor

Motosikleti

image hosting over 10mb

motora carbon nasıl olmuş.. :D

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    arkadaşlar yardımcı olacak olan birisi yok mu acaba?arkadaşlar forumda yeniyim.bende de 125 drift var motorum çok ama çok yakıyor.servise getirdim iğne en açık ayarın bi altında fakat buna rağmen motorum gitmiyor.105 i geçiremedim.bir depo ile 350- 400 km yi geçmiyor.sizin anlayacağınız çok yakıp az gidiyor .lütfen bilgisi olan varsa acil yardım

Motosikleti
    Alıntı sakaryalı777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yardımcı olacak olan birisi yok mu acaba?arkadaşlar forumda yeniyim.bende de 125 drift var motorum çok ama çok yakıyor.servise getirdim iğne en açık ayarın bi altında fakat buna rağmen motorum gitmiyor.105 i geçiremedim.bir depo ile 350- 400 km yi geçmiyor.sizin anlayacağınız çok yakıp az gidiyor .lütfen bilgisi olan varsa acil yardım
    kardeşim arka sayfaları okursan bu konuda sıkıntı yaşayan bayağa adam var ben yaşamadım ama sanırım bu mondialin servisleri sanıldığındna daha .. ve bu yüzdende sırf getirsin motoru para kazanalım diye bazı ayarları vidaları ilk montajda eksik veya gevşek veya bozuk yapıyor.. alaha şükür benim ki onlardan değilmiş ama bakımlarında başından ayrılmıyorum ve motor kısmına dokundurmuyorum sadece yağını değiştirtip vidalarını sıktırıyorum kontrol ettiriyorum arka sayfalara bak subab ayarı hava ayarı vs. vs... benım motor 125 e kadar rahat çıkıyor sonrasında yokuş aşağa 135 e kadar çıkıyor bu hızlarda tek kişi 14.7 iki kişi 15.7 yakıyor sağlıklı yakışı bu motorun.. ve bastığı hız 140 yapanda varmış ama birkaç video gördüm muhtemelen motorları oynanmıştır diye tahmin ediyorum..

Motosikleti
    Var
    İlk motosikletimden kareler

utkan35, murat0742, mbuyuk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Kardeşim hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullan...

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 km hızla stabil gidersen bu değere belki ulaşabilirsin benimkide satılık ama 10 kuruşi yakıyor diye mileti kandırmıyorum mumkun değil 120 km hızda sabit 2 kişi 15.7 tek 14.7 yakıyor 90 la gitsende 14 e düşer ama daha aşağası yalan dolan ki benim gibi bakdığını ilgilendiğini hiç sanmam muhtemelen yedeğe düşünce 0 lamışındır 30 lıra atmışındır sonrada tekrar yedeğe düşmesini beklemişindir bu şekilde sağlıklı bir ölçüm olamaz... 50 km le hiç ölçmedim o yüzden o hızlarda birşey diyemem ama rolantim 1000 de ısınınca artma felan oluyormuş bazılarında bende öğle birşey olmuyor onuda çözdüm demirin esnemesinden kaynaklanıyor o buji desen ngk şuan piyasadaki en kaliteli buji kulanıyorum yol tutuşundan desen michelin lastikler.. akü desen alarmı bile aküye bağlamadın sıkıntı olmasın elektirik aksamında diye pilli alarm aldım yağa mortul daha iyisi yok denedim castrol felan hikaye..hayırlı satışların olsun kardeş ama durust bir satıcı ol 18 yakanın bariz hava ayarı bozuk ama 10 kuruş yakan olamaz 30 40 ı uzun yolda ve tek seferde geçmezsen belki...
    Valla abi şöyle oldu 30 tl'lik benzin attım izmire gitçektim yetekteydim gittim benzinliğe 30 tl'lik benzin attım izmire gittim geldim falan filan sonra şehir içinde hep o benzini kullandım hiç üstüne benzin almadım 280-285 km de bitti stop etti yedeğe çevirdim devam ettim

Motosikleti
    Var
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullan...
    Tsk almak isteyipte alamayanlarada nasip olur inş .

Motosikleti
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla abi şöyle oldu 30 tl'lik benzin attım izmire gitçektim yetekteydim gittim benzinliğe 30 tl'lik benzin attım izmire gittim geldim falan filan sonra şehir içinde hep o benzini kullandım hiç üstüne benzin almadım 280-285 km de bitti stop etti yedeğe çevirdim devam ettim
    yedeğe geç geçmişdir dicem yedek 3 lt yedeğinde birmek üzere felan olması lazım 14.. hadı diyelim 40 50 yi geçmedin max 13 ki cok zor bu 13 bunun altına inemezsin bizim motorlarla gel bende izmirdeyim ölçelim beraber depoları fulleyelım 30 lıraya çeşmeye gidelim gelelim benimki seninkinden az yakıcakdır ve senın mın 15 kuruş yakıcakdır eğer dediğin gibi 10 hatta 12 kuruş yakarsa deponu ben fullicem yok eğer 12 yi geçerse sen fullersin kabul mu ??bu arada benz,ni 4.6 dan hesaplıyosun dimi ?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Hayırlı olsun en sonunda cinlide olsa oturdurdun G*tü bi motora

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tsk almak isteyipte alamayanlarada nasip olur inş .
    hayırlı olsun bu arada kardeşim tsk ? bu arada geçen hafta alaçatıya gittim biliyorsun orda arkadaşin apachesi vardı güç olarak drifti görünce bayağa şaşırdı ben seninki güçlü felan dedim yok kesinlikle değil 2 kişi sin yinede seninkinin torku daha iyi gibi geldi iyi kaçıyor bukadar beklemediğini belirtti ısrarla.. yani sınıfının en güçlüsünü aldın emin ol..

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    hayırlı olsun bu arada kardeşim tsk ? bu arada geçen hafta alaçatıya gittim biliyorsun orda arkadaşin apachesi vardı güç olarak drifti görünce bayağa şaşırdı ben seninki güçlü felan dedim yok kesinlikle değil 2 kişi sin yinede seninkinin torku daha iyi gibi geldi iyi kaçıyor bukadar beklemediğini belirtti ısrarla.. yani sınıfının en güçlüsünü aldın emin ol..
    arkadaş tesekkürler demek istedi bu arada driftler sanırım kalkışta filan apacheden daha önde kalkıyolar ama apache sonradan geçiyormuş diye duydum buda normal mcx de apacheyi geçer die dusunuyorum buda normal

Motosikleti
    mcx kesinlikle apacheyi geçer şüpem yok artık sonradan da zor geçiyor ben denemişdim bir arkadaşla ama ozamanlar rodajı yeni bitirmişdim bu arada http://www.motosiklet.net/forum/memb...recomment_1039 burda arkadaş son hızım diye albul yapmış bide buraya koymuş vites e bakın boşda devride çakal 10 bine getirmiş yandan gözüken yolda çakıl yol.. bu ne eziklikdir yaw .. tamam para verdin okadar belki basmıyor bukadar ama kendini bukadar ap.. ca bi duruma düşürmene gerek var mı..

Motosikleti
    Utkan kardesim bizim izin ne zman belli degil sana haber ederim ben.Yeni geldim zaten.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Utkan kardesim bizim izin ne zman belli degil sana haber ederim ben.Yeni geldim zaten.
    tmm abi ayarlarız abi bu gun baktım göçük baş parmağım kadar biraz daha küçük hatta düzelir demi renk numarasınıda buluruz

---------- Post added at 23:32 ---------- Previous post was at 23:29 ----------

mcx kesinlikle apacheyi geçer şüpem yok artık sonradan da zor geçiyor ben denemişdim bir arkadaşla ama ozamanlar rodajı yeni bitirmişdim bu arada http://www.motosiklet.net/forum/memb...recomment_1039 burda arkadaş son hızım diye albul yapmış bide buraya koymuş vites e bakın boşda devride çakal 10 bine getirmiş yandan gözüken yolda çakıl yol.. bu ne eziklikdir yaw .. tamam para verdin okadar belki basmıyor bukadar ama kendini bukadar ap.. ca bi duruma düşürmene gerek var mı..
    yannız arkadaş o anlamda koymamış o resmi apachelerin km göstergesi maximum yapılan hızı kaydediyor diye biliyorum ama oda kolay tazyikli su ile de orasına hiç girmicem peki apacheyle denediğinizde drifti nasıl yetisebliyormu drift ?

Motosikleti
    Boyatmaya gerek yok cektiririz bakarız düşünürsün aklına sinmesse bi care bakarık. İyi geceler ben yatıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)