Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    abiler kardeşler bu driftte en çok tercih edilen renk hangisidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akin kardesim,
    vakit ayirarak cevap yazdigin icin tesekkur ederim. 500 bakimina gittigimde usta karburatorun altindaki vidayi oynadi. Oysa benim bir sikayetim yoktu.
    Su an egzosta surekli patlamalar var. Gps olcumlerime gore motor 100 km hiza cpk hizli yukseliyor fakat yokus olmadan 101 de demiyor. Rolantiyi kirk kerede ayarlasam yine ayar titmuyor. Ve isin en kotusu yakit tukerimim uzun yolda 18.5 kurusu gecti.
    850 km heldim yolda motor tik demedi. Saglam olmaya saglam ama ufak bir ayar sikintim var galiba.
    Ustalara guvemmiyorum.. Bu isi amcak drift sahibi birisi cozer.
    Help mi ;-)

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiler kardeşler bu driftte en çok tercih edilen renk hangisidir
    bu tamamen zevk meselesi ben siyahı seviyorum kimi beyazı kimi gıri ama şu ara en favori kırmızı 2013 modeller kırmızı sadece o yüzden sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akin kardesim,
    vakit ayirarak cevap yazdigin icin tesekkur ederim. 500 bakimina gittigimde usta karburatorun altindaki vidayi oynadi. Oysa benim bir sikayetim yoktu.
    Su an egzosta surekli patlamalar var. Gps olcumlerime gore motor 100 km hiza cpk hizli yukseliyor fakat yokus olmadan 101 de demiyor. Rolantiyi kirk kerede ayarlasam yine ayar titmuyor. Ve isin en kotusu yakit tukerimim uzun yolda 18.5 kurusu gecti.
    850 km heldim yolda motor tik demedi. Saglam olmaya saglam ama ufak bir ayar sikintim var galiba.
    Help mi ;-)
    dediğim gibi ayarla dostum işte 2 kişi daha kolay ayarlarsın motoru çalıştır orta sehbada boşda sonra birisi gaz kolunu sabit tutsun sende hava ayarırla oyna güzel olunca bırak ben bugun zinciyi öğle yaptım şuan 10 numara oldu motoru ilk aldığımda bile o ayar bukadar ii değildi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akin kardesim,
    Help mi ;-)
    bu arada rolantiyle alakası yok rolantiyi nekadar düşük tutarsan motorunu okadar az yorarsın rolantiyi bin de kulanmaya çalış..

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    sağolasın akın

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    arkadaslar simdi motoru teslim aldim ustaya sormakta aklima gelmedi ama servisten cikinca motorla bastim geldim eve, piston gomlek subaplar ve krank grubu degisti tekrar rodaj istermi simdi keyfi motora rodaj yaptiracak vakitte yok. birde eskiden ayni yolda 125 km yi goren ibre 110 u zor buldu

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar simdi motoru teslim aldim ustaya sormakta aklima gelmedi ama servisten cikinca motorla bastim geldim eve, piston gomlek subaplar ve krank grubu degisti tekrar rodaj istermi simdi keyfi motora rodaj yaptiracak vakitte yok. birde eskiden ayni yolda 125 km yi goren ibre 110 u zor buldu
    motoruna tekrar rodaj uygulamalısın piston sekman subaplar alışacak
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    ortalama rodaja 500 km kadar dikkat etsek yeterli olur sanirim sanzimanda bir degisiklik yok zaten hissedilir derecedw cekis artti ama eski hizini kaybetti sanirim o da zamanla acilir

hava ayarı çok oluncamı egzos patlar az olunncamı

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar sizdede 100km hızın üstünde savrulma oluyormu ???????

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Ön frene bastığımda cıyaklıyor , yağmurda falan kaldı ondan mıdır başka bir sebebi olabilir çok sinir bozucu bi ses

Motosikleti
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava ayarı çok oluncamı egzos patlar az olunncamı
    çok olunca.. az olunca motor boğulur ve gri siyah.. renkli bir duman atar..

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ateşleme düzensiz veya karışım iyi değil. Bujiyi değiştir hava yakıt ayarını yaptır düzelir o egzoz patlatma sesleri

---------- Post added at 16:06 ---------- Previous post was at 16:00 ----------

Arkadaşlar bugün plakamı da çıkarttım 10 AZ 994

Motor: 2600 TL
    Ruhsat: 155,5 TL
    Sigorta: 80 TL + 10 TL (Dosya parası) + 20 TL (Hava parası)
    Plaka: 15 TL

Bana bu motorun toplam maliyeti 2880 olmuş oldu Birde 50 lira motorlu taşıtlar vergisi yatcak 1 ay içinde

Saka yaptın degilmi 1.yazında yakıt düzensiz, Yahu arkadasım hani birseyi bilmiyorsan bilmiyorum de yazma, 3 Le giderken 2 ye cek bakalım ne olucak cek cek korkma ya ekzoz patlaması motorun acılms olduguna isaret düzenli calısıyor saglıklıdır demek,Arabada az yapmıyorum 3 Ten 2 ye asıl pata pata ses cıakrtır..

Motosikleti
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizdede 100km hızın üstünde savrulma oluyormu ???????
    yeni kulanmaya başlamışsan çok çıkma o hızlara derim hele savrulma hissediyorsan ben hissetmiyorum hele o hızlarda ruzgar yoksa 125 135 arası yavaşdan hissetriyor 120 en rahat hız aralığı benım kanağatim..

Motosikleti
    Driftin amasörlerinin özelligi o arası cok acık oldugundan savuruyor biraz basın deneyin bakalım.

Motosikleti
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saka yaptın degilmi 1.yazında yakıt düzensiz, Yahu arkadasım hani birseyi bilmiyorsan bilmiyorum de yazma, 3 Le giderken 2 ye cek bakalım ne olucak cek cek korkma ya ekzoz patlaması motorun acılms olduguna isaret düzenli calısıyor saglıklıdır demek,Arabada az yapmıyorum 3 Ten 2 ye asıl pata pata ses cıakrtır..
    yanlış biliyorsun egsoz patlama sesi hava ayarıyla ilgili dediğin motoru kompresörde sıkıştırmak ve motor freni bundada egzoz pat pat yapmaz yapıyorsa devir çok gelmiş ve hava ayarından dolayı motor o devirde ateşleme kesiyor demekdir.. hani bize inanmıyorsan forumda hava ayarı yaz bak bakalım belirtileri neymiş.. ayrıca motorsiklet kulanıcısıda değilsin sanırım.. arabadada bunu yaptığında bu dediğin ses çıkıyorsa bu ayar bozuk araban fazla yakıt yer demekdir.. en uygun karışımda ses ritmik egzosdan ses çıkmayan ve devir redline de sabitlenebilinen ayardır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/45440-hava-ayari-nasil-yapicaz.html buraya bak...

Motosikleti
    Siz bence yanlıs biliyorsunuz motor kullanıcısı olmadıgım bilinmeyecek bir anlam tasımaz ,,Saglıklı ve düzgün olan Bir motor bu sesi cıkartır + Olarak bozuk degil, Eski orjınal ekzozumda patlama yapardı ,Yeni Abarhtımda yapmıyor ,,İçinin kurum tutmasını bekliyorum,+ Kurum tutunca seside gürlesiyor, Tek motorsiklet forumundan okumayın bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Siz bence yanlıs biliyorsunuz motor kullanıcısı olmadıgım bilinmeyecek bir anlam tasımaz ,,Saglıklı ve düzgün olan Bir motor bu sesi cıkartır + Olarak bozuk degil, Eski orjınal ekzozumda patlama yapardı ,Yeni Abarhtımda yapmıyor ,,İçinin kurum tutmasını bekliyorum,+ Kurum tutunca seside gürlesiyor, Tek motorsiklet forumundan okumayın bence
    +++ Olarak 2.Viteste 10.000 Rpm Yap bi sonra bırak gazı 2000 e kadar ekzoza kulak ver sonra gel yaz. Ne olucak.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

+++ Olarak 2.Viteste 10.000 Rpm Yap bi sonra bırak gazı 2000 e kadar ekzoza kulak ver sonra gel yaz. Ne olucak.
    denicem pek sanmıyorum genelde acayıpde dikat ederim seviyorum ilgilenmeyi çünki.. ama dediğiniz sesi duymadım hiç eğer dediğiniz gibi olursa özür dilerim

Motosikleti
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denicem pek sanmıyorum genelde acayıpde dikat ederim seviyorum ilgilenmeyi çünki.. ama dediğiniz sesi duymadım hiç eğer dediğiniz gibi olursa özür dilerim
    Tabikide arkadasım bilgiler paylasımak amaclıdır, Dediginiz gibi hava karısımından ,fazla benzin gelmesinden Olabiliyor ama bunlar ayarsızken, Saglıklı bi motor kompresöre bindigi anda, PATA PATA ÖTER, En kısa yolu bul bi yokus, 2 Desin 1 E cek, Pata pata ötecektir illaki ötecektir,Bu sesi duydugunda sevin zaten

Motosikleti
    doğrudur üstad belkide pata pata dediğimiz şeyler farklı bir ses tonudur bende genelde dıııı die azalarak bir ses oluyor dediğiniz gibi yaptığımda ama daha dikatlı dinlicem bidahakine.. ki benim motor rolantide 900de ve hava ayarı bozuk bu sesden şikayetci olan arkadaş gibi 1.700 rolantide stop etmiyor yakıt uzun yolda gaz köde 14.7 yakıyor.. şegir içi nadiren 16 ya çıkıyor her benzin alışımda ölçerim ful depo yöntemiyle..

Motosikleti
    1200 falan yap idaretenlik, 14.5 Kurus cokmus ya benim araba 19 yakıyor ama gazda tabi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)