Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    iki ay sonra ısınınca hava o zaman görün konuyu ne paylaşımlar başlar bizimki istemesek de kış uykusunda
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki ay sonra ısınınca hava o zaman görün konuyu ne paylaşımlar başlar bizimki istemesek de kış uykusunda
    valla ben kışın don hariç sürekli motor tepesindeydim. kar yağdığında bile kullandım. bizi forumdan uzaklaştıran laf anlamayan kendi bildiğini doğru zanneden (cem yılmazın tabiriyle) aklı olmayıp fikri olan adamlar yüzünden girmiyoruz foruma.
    facebook da ki grubumuz yetiyo bize. orda bildiğimiz insanlar var burdakiler gibi ne olduğu belli olmayan elini kolunu sallaya sallaya foruma üye olanlar yok. (sözüm meclisten dışarı).
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu motosikleti almayı düşünen biri olarak konuyu baştan sona okudum,üşenmedim

Güzel bilgiler var gerçekten geçmiş sayfalarda.

Ara ara girip bakıyorum,sorun yaşayan arkadaşlarda tüm sorulara cevaplarını bulabilirler geçmiş konularda.

Alın elinize bi kağıt kalem not ede ede okuyun,cidden çok keyifli

O bilgileri aktaranlara da teşekkürler diyelim,güzel emek harcamışlar.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokuş aşağı...
    Harbi adam çıktın vesselam.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbi adam çıktın vesselam.
    yanlış bişey mi dedim?
    bu arada düzde de 140 görüyodu...

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    yanlış bişey mi dedim?
    bu arada düzde de 140 görüyodu...
    eray yanlış anlama dediğimi ama sitede düzde 140 gören tek motor senin motor heralde.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eray yanlış anlama dediğimi ama sitede düzde 140 gören tek motor senin motor heralde.
    orasını bilemem. ayrıca benim motor değil benim motorudu 19000 de sattım ben motoru şimdi ki halini bilemem...
    ayrıca bunu bi ben söylemiyorum ümit kardeşimin motoru da 140 ı görmüş hemde 2 kişi. onu da ümit kardeşimizin ustası yapmış ümit de artçıymış...

düzde max 100-105 ,bayır aşağı 120 max. gps ölçüm bu

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    16 diş ile ön dişliyi değiştirdim bayağı bir fark var hızı arttı
    montajda da bir problem çıkmadı
    fakat 140 km çok zor Drift'te
    ama Drift fiyat kalite oranlandığında alınabilecek ve sorunsuz kullanılabilecek bir motorsiklet
    ben 2012 nisanında aldım drifti şuan 10500 km de Manisa-salihli'den Muğla Yatağan'a bile gittim tık çıkarmadı
    gurup sürüşünde bile sıkıntı yok ortalama 100-120 km/h seyir yaptık yüzümü kara çıkarmadı
    bu hızlar keyifli bir sürüş için bile çok ama 120km/h rahat redline olmadan yapabiliyor
    yakıtı iyi kronik rahatsızlığı yok en önemlisi yakışıklı ve atak daha ne olsun
    memurmb bunu beğendi.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat 140 km çok zor Drift'te
    işte bu yüzden foruma fazla girmiyorum ne kadar anlatırsam anlatayım gözümle gördüğüm şeyi yaziyim insanlar anlamıyo. kendi bildiklerini doğru zannediyolar. eyvallah diyorum başka ne diyeyim...
    siz haklısınız arkadaşlar drift bu 110 u geçmez.
    yaaa hayatınız da hiç üst kapak contasını patlatacak kadar sıkıştırdınız mı ki drift i kalkmış 140 çok zor diyosunuz?
    benim motorumun aşırı sıkıştırmadan dolayı kapak contası değişti hanginiz redline ı sonuna kadar yani 12000 devire kadar kullandınız?
    benimki deli cesareti ben yaptım...
    bu kıyaslamayı siz de yaptığınız zaman konuşalım lütfen...
    herkese iyi forumlar...

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Arkadaşlar bişey sormak istiyorum. Drift'i 24 aya kredi kartıya böldürüp alan var mı ? 12 ayda vade farkı koymuyorlar fakat 24 ayda kesınlıkle koyarar dıye dusunuyorum. Varsa 24 aya boldurup alan, ne kadar vade farkı ekledıklerını yazabılır mı acaba ? ben kafadan max 3100tl dedım 24 aya bolunurse ayda 130tl yapıyor. beklıyorum yorumarı sımdıden tesekkur ederım.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bişey sormak istiyorum. Drift'i 24 aya kredi kartıya böldürüp alan var mı ? 12 ayda vade farkı koymuyorlar fakat 24 ayda kesınlıkle koyarar dıye dusunuyorum. Varsa 24 aya boldurup alan, ne kadar vade farkı ekledıklerını yazabılır mı acaba ? ben kafadan max 3100tl dedım 24 aya bolunurse ayda 130tl yapıyor. beklıyorum yorumarı sımdıden tesekkur ederım.
    Ben geçen yaz aldım motosikletimi plaka-trafik sigortası-ruhsat-motor hepsi 3.100 tl ye geldi 2 bin peşin verdim geri kalınını vade farksız 11 aya böldürdüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Eray abi bende castrol magnetic kullanıyorum ya demek istediğim yağını değiştirmesem şimdi 1-2 hafta içinde çıkartıcam motosikletimi 300 km oldu değiştireli 1300 de motor 2000 de değiştirsem bir şey olur mu kullanmazken yağ bozulmuş mudur zaten motoru çıkarınca servise bi gidicem zinciri yağlatıp sıktırıcam benzin musluğunun ordan damlatıyor ona baktırıcam birde far ayarı yaptırıcam adama bi derim abi bak sağına soluna gereken bir şey var mı diye böyle böyle motoru kapattım yağı bozulur mu dersem kandırır adam para alır bozulmamışsa bile ?

Motosikleti
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen yaz aldım motosikletimi plaka-trafik sigortası-ruhsat-motor hepsi 3.100 tl ye geldi 2 bin peşin verdim geri kalınını vade farksız 11 aya böldürdüm

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Eray abi bende castrol magnetic kullanıyorum ya demek istediğim yağını değiştirmesem şimdi 1-2 hafta içinde çıkartıcam motosikletimi 300 km oldu değiştireli 1300 de motor 2000 de değiştirsem bir şey olur mu kullanmazken yağ bozulmuş mudur zaten motoru çıkarınca servise bi gidicem zinciri yağlatıp sıktırıcam benzin musluğunun ordan damlatıyor ona baktırıcam birde far ayarı yaptırıcam adama bi derim abi bak sağına soluna gereken bir şey var mı diye böyle böyle motoru kapattım yağı bozulur mu dersem kandırır adam para alır bozulmamışsa bile ?
    yaa abicim siz şaşırdınız mı magnateg kullanılır mı motoru da kurban olduğum yazdıklarını okumdaım bile magnateg yazısını görünce hemen yaziyim dedim. motora otomobil yağı konmaz. motorlarda şanzuman motorla beraber çalışır ve bu çalışmayı motora koyduğumuz yağ sağlar. ama arabalarda motorların ayrı şanzumanların ayrı yağı vardır. dolayısıla otomobil yağı koyarsanız motorunuza debriyajınıza zarar veririsiniz. kimden nerden duyup yapıyosanız bu kulaktan doğma bilgileri Allah aşkına işini bilen ustalara sormadan yapmayın...

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Bana bu yağı servis önerdi abi?

Motosikleti

şimdi gelelim asıl meseleye ...
    zaten 6 ay diyosun yağlar bildiğim kadarıyla 1 sene de işe yaramaz. ama zaten otomobil yağı koymuşsun motorların en önemli yeri yağıdır. 1 kilo yağ en fazla 20 lira. al 20 liraya bi MOTOSİKLET YAĞI koy motoruna... sonra servisine baktırısın...
    ondan sonra çinli motorlar hemen bozuluyo falan diyo millet. drift köpek gibi motordur adam gibi bakılırsa kimseyi üzmez...
    memurmb bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    şimdi gelelim asıl meseleye ...
    zaten 6 ay diyosun yağlar bildiğim kadarıyla 1 sene de işe yaramaz. ama zaten otomobil yağı koymuşsun motorların en önemli yeri yağıdır. 1 kilo yağ en fazla 20 lira. al 20 liraya bi MOTOSİKLET YAĞI koy motoruna... sonra servisine baktırısın...
    ondan sonra çinli motorlar hemen bozuluyo falan diyo millet. drift köpek gibi motordur adam gibi bakılırsa kimseyi üzmez...
    Ben motosikletimden çok memnunum ufak tefek sorunlar çıkardı tabi o zaman yağ olarak şunu düşünüyorum abi ne dersin?
    http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9041330&contentId=70 74757

Motosikleti
    Bana bu yağı servis önerdi abi?
    o servis gitsin evde yoğurtlu baklasını yesin o zaman.
    kime sorarsan sor motora otomobil yağı konmaz. hee üst segment motorlar vardır motoru ayrı şanzumanı ayrı onlara bişey demem.
    hem şanzumanı geçtim, otomobil yağları max. 7000 devir çeviren motorlar için yapılmıştır. o na göre testlerden geçirilmiştir labratuarlarda. ama bizim kullandığımız makineler yeri geliyo 10000-11000 hatta 12000 devir çeviriyo. yanı kısacası otomobil yağı motora uymaz.
    belki servis sana castrol demiştir sen magnateg anlamışsındır. castrol power 1 10-40 al kullan kardeşim

---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 14:24 ----------

Ben motosikletimden çok memnunum ufak tefek sorunlar çıkardı tabi o zaman yağ olarak şunu düşünüyorum abi ne dersin?
    http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9041330&contentId=70 74757
    verdiğin link açılmadı kardeşim ama bahsettiğim yağ bu aşağıda linkini verdiğim

http://www.motosuperstore.net/CASTROL-POWER-1-4T-10W-40-MOTOSIKLET-YAGI1LT,PR-589.html

üstünde enduro motor resmi olan. bi de yarış motoru rersmi olan var ama o zaten 10-50 o da yaramaz bizim motorlara...

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Benim dediğim de bu yağ abi zaten ama 10-40 yaz için olmaz yazın çok sıcaklarda 20-40 kullan dediler?

Motosikleti
    Benim dediğim de bu yağ abi zaten ama 10-40 yaz için olmaz yazın çok sıcaklarda 20-40 kullan dediler?
    sen motorun yanında verilen kitapçığı okudun mu?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    20-50 koy gökalp ve arada ver gazı
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)