Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı yalcin33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben net 1700 km deyım motorun yakıtı dışında başka bir sıkıntım yok ha birde akü problemim var onu da servisten garanti kapsamında değiştirecem arka topcase sürekli kullanmadığım için sökülebilen cins ten taktım aparat kullanama gerek kalmadı arkamda yük taşımıyorum ön koruma demiri olarak ybr esd demiri aldım çamurluğa sürtme gibi bi problem de yaşamıyorum depo yu tam fullerseniz evet böyle bir sıkıntı genel olarak var ama ben çokta rahatsız olmuyorum yada şu şekilde çözersiniz depo 70 tl ye fulleniyor siz boş depoya 60 tl benzin alın hem yük etmemiş olursunuz hem de sesi duymassınız az değil 16 lt benzin yük ediyorsunuz depo fulleyince 13 lt 10 lt alın her seferinde bir sıkıntı olmaz şehir dışı yada gezi yapacaksanız fulleyin, orta sehpaya gelince bi ben sıkıntı çekmiyorum heralde o çıkıntıya ayagınızla basıyorsanız bu yanlış hareket tir. o çınıtıya bastığınızda tek ayagınızla ustune cıkar gıbı yuklenıp elınızle kucuk bır hamlede motoru sehpaya cekebılıyorsunuz. (kesmekten kastınız kısaltmak mı, tamamen mi kesmek onu da anlamadım ) bana göre sıkıntı yok =) memnunum mh adayları ve yeni sahiplerini facebook kullanıyorlarsa guruba bekleriz...
    Yakıt konusunda bence çok ekonomik bir motoru var. Senin motorda bir ayarsızlık olabilir. 20 TL lik benzin almıştım motoru ilk aldığımda. yaklaşık 200km yol gitti. daha ne olsun km de 10-15kuruş yakıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    şehir içi 15 kuruş yakıyor bence harika
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    evet zaten daha önce yazmıstım 28 tl ıle 200 km gıttım dıye

1 guzel teseduf anlatıcam yakıt tekrar olcmeme neden oldu xD 2 hafta önce petrole 1 km kala benzınım bıttı motoru ben ıttım yazmıstım 50 tl benzın koyup km sıfırladım dun aksam petrolun onunde bıttı benzınım sehir içi karma kullanım 50 tl 334 km yanı 15 kuruşa geliyor
    15 kuruş aslında çok değil kabul ediyorum ama dıyer 125 cc ler 10 kuruş yakıyor 12 kuruş yakıyor şehir içi tamam performans olarak onlardan cok yukarıda ama ınsanız sonucta çok verim alıp az odeme duygusu var bide normal de kullanmıyorum ama yakıt baya sıkıştırmama ragmen 15 kuruş yakıyor şu ana kadar 15 kuruş üstüne çıkmadı 14 ün de altına düşmedi
    [COLOR="Black"][I][B]Hızlı Yaşa Genç Öl, Cesedin Yakışıklı Olsun.[/B][/I][/COLOR] :queen:
    facebook Mondial 125 MH Drift Grubu
    http://www.facebook.com/home.php?sk=group_184536781592864

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    saderce ybr esd vakumlu karburatörü var diye 120 tl belki iner geri kalnlarda emin ol şu benzin pahalılıgında 150 tl yakıyor sende az yaksın son hız önemli degil dersen vakumlu karbüratör tak
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saderce ybr esd vakumlu karburatörü var diye 120 tl belki iner geri kalnlarda emin ol şu benzin pahalılıgında 150 tl yakıyor sende az yaksın son hız önemli degil dersen vakumlu karbüratör tak
    yok ben bu performans dan cok memnunum bu perfermans da bu yakıt çok da değil sadece maddi anlamda sıkışıklık yaşadığım için bazen gözüme görünüyor işte bir de bu benzin zamları öldürüyor beni 5 gun önce 4 kuruş indirim oldu daha dün 9 kuruş zam geldi şu an da 95 oktan kurşunsuz 4,26 lt fiyatı yuh diyorum birazz insaflı olmak lazım ben benzine gelen oranda maaşıma zam alsam millet vekili maaşına yaklaşmıştı şu an ki maaşım xD
    [COLOR="Black"][I][B]Hızlı Yaşa Genç Öl, Cesedin Yakışıklı Olsun.[/B][/I][/COLOR] :queen:

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    arkadaşlar benim motor 2500 km de
    motoru 6000 devirin üstünde kullanıyorum bazı zamanlar
    işte o zaman muslukları açıyo haberiniz olsun ;)
    kaç kuruş yakıyo hiçç ince hesaba girmedim ama full depo 400 e düşüyo bilginiz olsun :S
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    hesabı kaba yaptım 150 kuruş diyorum hep şehir içi olunca makul geliyor gözüme
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    az evvel karşıdan (istanbulu bilenler için avrupadan anadolu yakasına) gelirken çamlıcadan sonra yokuşta yattım motorun üstüne açtım gazı sonuna kadar ibre 140 ı bi miktar geçti...

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    piston subaba vurabilir bu tip hızlanma tehlikelidir dikkat et
    elverengin@gmail.com

Arkadaşlar mondial yeni bir model çıkarıyor adıda mondial 150 mcx roadracer mc nin x li hali yapılan değişiklikler arka fren disk renk parlak kırmızı arka lastik eskiye göre baya bi kalın şu anlık bu kadar incellebildim bide yeni bi model daha cıkıyo oda 100 lük moped kanuni zebrayı andırıyor oda cok güzel olucak
    Quaresma

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    butun modellerde enjeksiyona gececekler vede önlerinde br engel olmadıgı surece modeleri arttıracaklar
    elverengin@gmail.com

arkadaşlar drifttin bende siyahı var motoru çok güzel yapmışlar titreşim falan yok kafalıgını biraz büyük koysalarmış çok daha süper olurmuş bu gövdeye o kafalık ufak olmaş siyah motora alttan kırmızı led lamba çok güzel duruyo

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    İyi günlerde güle güle kullan ben motorun ne kafasına baktım alırken ne başka bir şeyine tipi hoşuma gitti ybr de ateş pahası olunca otomatikman mh ci oldum şimdide kappa 30 lt topcase led takacagım
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Arkadaşlar motoruma topcase taktıktan sonra stop lambamın iyi görünmedigini bir arkadaşım söyledi bende topcasesime led taktım daha dogrusu tapmaya çalıştım ilk sorun topcasedeki kırmızı plastigin altına silikonlu led girmedi silikonu komple sıyırdım ikinci bomba ise arka stop lambasına iki faz bir nötr geliyor hesaplarken tam tersi çıktı iki nötr bir faz geliyormuş ve haliyle stopla fren lambası ayrı olacakken maalesef aynı oldu ama şans böyle daha iyi oldu

elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    topcase ışıklandırması gayet başarılı görünüyor ön farı değiştirdinmi ?

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ön fara daha ellemedim şimdilik orjinal farı var sıradaki deşiklik x-ring veya o-ring zincir olacak ileride vakumlu karbüratörde düşünebilrim
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    yaa bu vakumlu karbüratörün amacı ve çalışma prensibi nedir?
    bunu son zamanlarda çok duymaya başladım...

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bizdeki mekanik açtınmı gazı bütün bogaz açılır ve memeden benzin gelir vakumluda gazı açtınmı bogaz açılır ama motordaki olusan vacumla hareket eden bir diyafram yardımı ile meme açılır kapanır olay bu bu nedenle yuksek devirlerde veya duşuk devirlerde benzini ayarlar bizde ise belirli bir devire gore ayar yapılır ne devirde gidersen git o ayara göre benzin yakılır
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    yani bizim ki vakumludan iyi değil doğru mudur?

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    evet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)