Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar nerelerdesiniz yaw forum sessizlige burunmus
    su sezon bi gelse de gezmeler resimler paylasilsa
    tekeriniz duz bassin
    Dört gözle yazı bekliyorum ben motoru yeni aldım kış geldi yaz geli gelmez hemen kırıkkale niğde bor gezisi yapıcam
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chucky21023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Selam arkdaşlar, haftasonu kulübümüzle Foça gezisi yaptık. Eh yeni lastikleri de (pirelli duratraction) deneme şansı buldum.
    Ayrıca, lastikler takılmadan önce bir ağabeyimin çantalarını denedim. Valla ne yalan söyliyeyim, "gel şöyle senle seyehate çıkalım" der gibi göz kırptı hayta

http://e1301.hizliresim.com/15/g/hyqqn.jpg

http://e1301.hizliresim.com/15/g/hyqzd.jpg

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-mh-drift-performans-egzos-siyah-ozel-plus5hp-guc-kampanya-fiyati-109036112/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cg-bretton-mh-drift-karbon-egzos-yeni-model-sik-gorunum-100771310/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-mh-drift-performans-egzos-cift-sesli-tri-oval-full-karbon-plus5-hp-109043668/detay

arkadaşlar bu eksozlardan birini kullanan veya bilgisi olan varmı acaba nasıllar sesleri nasıl benim niyetim apaçi sesi alabilmek değil daha tok doygun bi ses yardımlarınızı rica ediyorum hangisini önerirsiniz

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı Chucky21023 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkdaşlar, haftasonu kulübümüzle Foça gezisi yaptık. Eh yeni lastikleri de (pirelli duratraction) deneme şansı buldum.
    Ayrıca, lastikler takılmadan önce bir ağabeyimin çantalarını denedim. Valla ne yalan söyliyeyim, "gel şöyle senle seyehate çıkalım" der gibi göz kırptı hayta

http://e1301.hizliresim.com/15/g/hyqqn.jpg

http://e1301.hizliresim.com/15/g/hyqzd.jpg
    Lastiklerin hayırlı olsun arkadaşım. gule gule kullan doğru tercih pisman olmazsınız. hava basinclarini da ön 27 arka 32 artcili kullanıyorsanız ideal psi olacaktır ayarlamayi unutma hız ve yakıttan kazanim oluşturacaktır. Çok sert lastik virajlarda sağlam olmaz biliyorsun.

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Bugün yeni motora bindiğimde ön amortsörden ses geldiğini fark ettim durdum ve kontrol ettim. Dururken direksiyona yüklendiğimde amortsör esnerken gacur gucur ses geliyor. Bunun sebebi nedir? Daha önceden başına gelen varmı? Motor 680 km'de.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yeni motora bindiğimde ön amortsörden ses geldiğini fark ettim durdum ve kontrol ettim. Dururken direksiyona yüklendiğimde amortsör esnerken gacur gucur ses geliyor. Bunun sebebi nedir? Daha önceden başına gelen varmı? Motor 680 km'de.
    genel sorun dostum bu driftlerin önünden ses geliyor bendede var

SlowDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151RS(Rahmetli) Mondial 125 Drift (Yeni)
    Selam arkadaşlar
    Ben de Drift aldım bu hafta gelicek kısmetse. Bu önden gelen sen çok rahatsız ediyor mu yoksa özellikle dinleyince mi belirginleşiyor?

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı SlowDriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar
    Ben de Drift aldım bu hafta gelicek kısmetse. Bu önden gelen sen çok rahatsız ediyor mu yoksa özellikle dinleyince mi belirginleşiyor?
    ben burdayım diyor her zaman biraz can sıkıyor haliyle duyulacak kadar geliyor her daim

Motosikleti
    Peki tedavisi yok mu ? Yani katlanmak zorunda mıyız?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı SlowDriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki tedavisi yok mu ? Yani katlanmak zorunda mıyız?
    Muhtemelen gidonun ve amortisör üst tablasının birbirine sürtünmesinden geliyor bu gacur gucur ses. Üst tabla tek parça boru gidona uygun biriyle değiştirilirse ve boru gidon takılırsa bu ses gider bence.

Motosikleti
    Serviilerin ve Mondial'in yapacağı birşey yok yani?

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Ama daha yeni olmaya başladı o ses daha önceden yoktu :s

ERCİYESERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Merhaba arkdaşlar, benim debriyaj patladı, sabah çalıştırdım bindim sanırım soğuktan dolayı bastım , tık, gitti Acabağı kendimiz değiştirebiliyor muyuz? yoksa bana en yakın motorcu yada bisikletçi 15 km uzaklıkta nasıl yapcaz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Birde bahara doğru 2 mondial driftçi arkadaş ile eskişehire gitcez diye planladık :D acaba 750 km yol gidilirmi? gidilirse nasıl gitmek gerek ? yollarda kalmayalım şimdiden öğreneyim ki hayalinide kurmayalım :D saatte bi 10 dakika ara vererek gidilir mi?

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    eskişehire değil rize ordan istanbul ordan antalya yaparsın merak etme
    bakımını yapıyorsan yolda kalmazzsın benzin bitmesi haricinde
    sadece motoru zorlama yeter 80-90-100 heryere gidersin
    ugrgnr ve ERCİYESERDEM bunu beğendiler.

ERCİYESERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    saolasın mesut kardeş bakımlarını tam yaptırıyorum 5 aydır tık yok maaşallah öyleyse bitsin artık kış diyelim debriyaj hakkında bilgisi olan arkadaşım var mı ?

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Arkadaslar. Yine bugun dikkatimi cekti MOtor orta sehpaha uzerindeyken vitesi 1 e taktigimda debriyaja basili tuttugumda tekerlek donuyor. Debriyaja bastigimda debriyajin ayirip tekerin donmemesi gerekmiyor mu? Aradim servisi rolantisi yuksekse donebilir dedi. Ne alaka scootermi bu dedim icimden :s mantikli gelmedi. Servis yogun oldugundan su 1 hafta pek ilgilenemeyiz dedi. Isterseniz 2000 bakima kadar idare edin o zaman bakariz dedi. Benim motora uygulayabilecegim pratik bir cozumu varmi? Motor sicak yada soguk farketmiyor orta sehpahada iken vitesi 1 e taktigimda debriyaja sonuna kadar bassam bile teker donmeye devam ediyor. Tekeri elimle tutuyorum biraltigimda yine dondurmeye devam ediyor.

Motosikleti
    Arkadaslar. Yine bugun dikkatimi cekti MOtor orta sehpaha uzerindeyken vitesi 1 e taktigimda debriyaja basili tuttugumda tekerlek donuyor. Debriyaja bastigimda debriyajin ayirip tekerin donmemesi gerekmiyor mu? Aradim servisi rolantisi yuksekse donebilir dedi. Ne alaka scootermi bu dedim icimden :s mantikli gelmedi. Servis yogun oldugundan su 1 hafta pek ilgilenemeyiz dedi. Isterseniz 2000 bakima kadar idare edin o zaman bakariz dedi. Benim motora uygulayabilecegim pratik bir cozumu varmi? Motor sicak yada soguk farketmiyor orta sehpahada iken vitesi 1 e taktigimda debriyaja sonuna kadar bassam bile teker donmeye devam ediyor. Tekeri elimle tutuyorum biraltigimda yine dondurmeye devam ediyor.
    Hayır gerekmiyor, debriyaj tamamen ayırsa bile debriyaj baskı ve balatanın milleri vasıtasıyla birbirlerine güç aktarımı tamamen kesilmediği için orta sehpada teker döner. Rölanti 1500 devir olsa da 5 bin devir olsa da fark etmez. Vites boşta olsa bile döner garipsenecek bir durum yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Alıntı ERCİYESERDEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın mesut kardeş bakımlarını tam yaptırıyorum 5 aydır tık yok maaşallah öyleyse bitsin artık kış diyelim debriyaj hakkında bilgisi olan arkadaşım var mı ?
    Debriyajı kırmışsın tık yok diyorsun kendin de değiştirsin de sağ kapak contası ve debriyaj sökme anahtarı lazım.

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır gerekmiyor, debriyaj tamamen ayırsa bile debriyaj baskı ve balatanın milleri vasıtasıyla birbirlerine güç aktarımı tamamen kesilmediği için orta sehpada teker döner. Rölanti 1500 devir olsa da 5 bin devir olsa da fark etmez. Vites boşta olsa bile döner garipsenecek bir durum yok.[COLOR="Silver"]
    Vites boştayken dönmüyor. Eskiden böyle olmuyordu ama debriyaja bastığımda vites takılıyken debriyaja bastığımda dönmüyordu arka lastik.

Motosikleti
    Vites boştayken dönmüyor. Eskiden böyle olmuyordu ama debriyaja bastığımda vites takılıyken debriyaja bastığımda dönmüyordu arka lastik.
    Bişey olmaz.

zinciri yağlarken bende farkettim debriyaja basıncada hala dönüyordu arka tekerlek. motordan anlamam ama şaşırmadım değil
    bu arada benim zincir habire gevşiyor nasıl başetcez bunla??? vidaları gevşetip tekerleği geri çekiyorlar ama bence o vidalar tutmuyor tekerlek yine ileri kayıyor zincirin gevşemediğini düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)