Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı mecid_464 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda olan varsa bana biraz yardımcın olabilirmi motor konusunda ???
    orası neresi?
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

oldduğumuz yer motor konusunda yardımcı olabilirmisin ???

Motosikleti
    oldduğumuz yer öotor konusunda yardımcı olabilirmisin ???
    mecid burdan yardım edebileceğim bişeyse elimden geleni yapayım sorun ne?

Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mecid burdan yardım edebileceğim bişeyse elimden geleni yapayım sorun ne?
    başta dirift hoşuma gitti ama daha sonra racer 200 görünce arada kaldım öncelik tavsiye olabilir motordan anlıyan olarak ben pek fazla anlamamda :(

Motosikleti
    başta dirift hoşuma gitti ama daha sonra racer 200 görünce arada kaldım öncelik tavsiye olabilir motordan anlıyan olarak ben pek fazla anlamamda :(
    racer 200 bildiğim kadarıyla eski sisten titreşimi olan bi makine kullanıyo. eğer ki 200 cc ve üstü makine alacaksan SYM WOLF 250 öneririm. hee yok pahalı dersen drift al derim...

racer 200 bildiğim kadarıyla eski sisten titreşimi olan bi makine kullanıyo. eğer ki 200 cc ve üstü makine alacaksan SYM WOLF 250 öneririm. hee yok pahalı dersen drift al derim...
    anladığım kadarıyla dirift titreşimi yok ve daha iyi peki 100 km ne kadar yakıyor ???

Motosikleti
    anladığım kadarıyla dirift titreşimi yok ve daha iyi peki 100 km ne kadar yakıyor ???
    evet balansör sistemi var titreşim yok denecek kadar az...
    yakıtı da kullanıma göre değişir ben devirli kullanırken 3,5 litre yaktırdım ama daha düşük devirli kullanırsan 3 litre civarı yakıyo...

anladım teşekürler tavsiyen için uzun yolda gidermi diriftler izmir antalya veya izmir istanbul mesala ??? motora bağlı tamm ama bazıları vardır anca şehir içi

Motosikleti
    ben istanbul-ayvalık gittim geldim sıkıntı çıkmadı 100-120 km de bi dinlenirsen sıkıntısız gider de döner de merak etme.
    ama uzun yol yorucu oluyo bilgin olsun.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Bakım tamam yağ değişti vidalar da sıkıldı. Birde arka plaka ışığı titriyerek yanıyordu geçen tamamen gitmişti onun için sipariş girdiler. Ama servisi beğenmedim 20 lira yağ parası aldılar onda değilimde ne bileyim ben anlaşamam bu adamlarla

çok teşekkür ederim

Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. El ise o kadar verene kadar sıfır al derim ama tabi para durumun nedir ne değildir bilemiyorum. Sıfır ise düşünmeden alabilirsin. Kafandaki çelişkilerden, buradan ve gidip bir mondı bayiisine makineyi inceleyip kurutulabilirsin.
    Sıfır fiyatı abi 2700 daha önce paketçlik yapmıştım siyah drift ile şuan sıfır beyaz alacağım bayramda kısmetse aranıza katılacağım yani ama motoru sürmeme rağmen burayada bi uğrayım dedim

Motosikleti
    Alıntı sports adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır fiyatı abi 2700 daha önce paketçlik yapmıştım siyah drift ile şuan sıfır beyaz alacağım bayramda kısmetse aranıza katılacağım yani ama motoru sürmeme rağmen burayada bi uğrayım dedim
    Hep uğra buralarda ol zaten. Sürenler katılamaz diye bir kural yok aksine tecrübeli adamlar lazım oluyor daha çok . Mesela benden bir soru ön farin arkasına sıkıştırılmış kabloları nasıl düzene sokabiliriz. Benimkiler direksiyon kilidine takılıp dışarıda kalıyorlar içeri ıttiriyorum yola çık gel yine aynı. Kilit deliği bile gözükmüyor bazen.

Hep uğra buralarda ol zaten. Sürenler katılamaz diye bir kural yok aksine tecrübeli adamlar lazım oluyor daha çok . Mesela benden bir soru ön farin arkasına sıkıştırılmış kabloları nasıl düzene sokabiliriz. Benimkiler direksiyon kilidine takılıp dışarıda kalıyorlar içeri ıttiriyorum yola çık gel yine aynı. Kilit deliği bile gözükmüyor bazen.
    Valla abi ben hiç dikkat etmemiştim ama bence sıkıştırmaya biyer varsa o tarafa it elektrik bandıyla bantla tutsun onları

Motosikleti
    Bakım tamam yağ değişti vidalar da sıkıldı. Birde arka plaka ışığı titriyerek yanıyordu geçen tamamen gitmişti onun için sipariş girdiler. Ama servisi beğenmedim 20 lira yağ parası aldılar onda değilimde ne bileyim ben anlaşamam bu adamlarla
    tüm servisler öyle nebri nere gitsen aynı. servisler için müşteriler hiç bişey bilmicek ki geçirsinler. bilen müşteriyi sevmezler...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    tüm servisler öyle nebri nere gitsen aynı. servisler için müşteriler hiç bişey bilmicek ki geçirsinler. bilen müşteriyi sevmezler...
    Aynen öyle ... beni de sevmezler, debriyaj balatasını bile kendim değiştirdiğim için servise vereceğim parayla bi sürü yedek parça ve modifiye parça alıyorum mutluyum.

Motosikleti
    Peki arkadaşlar bu hava filtresine hiç bakmadılar yağı değiştirdiler sadece 1000 km bakımında mi bakılacak ona şimdi aklıma geldi servise gitmeden de aklımdaydi ama unuttum.

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    merhaba arkadaşlar bayadır motor almak için bekliyom sanırım bu aralar alıcam bu motorla ilgi bir iki şey sorucam
    1 uzun yol gidermi uzun yoldan kastım mesela düzce istanbul
    2 sorumsa titriyormu
    bir ara apaçi motor alıcaktım çok anlamadıgım için kurye bir arkadaşıma sordum oda denemiş çok titriyor dedi vaz geçtik

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bayadır motor almak için bekliyom sanırım bu aralar alıcam bu motorla ilgi bir iki şey sorucam
    1 uzun yol gidermi uzun yoldan kastım mesela düzce istanbul
    2 sorumsa titriyormu
    bir ara apaçi motor alıcaktım çok anlamadıgım için kurye bir arkadaşıma sordum oda denemiş çok titriyor dedi vaz geçtik
    Düzce istanbula bi günde gider de gelir de, bunu sadece drift değil bütün çinli malı 4 zamanlı 100cc ve üzeri motorlar yapar.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    slm arkadaslar iyi aksamlar
    oraya ortta buyuklukte CİRT diye tabir edilen plastik bi tutturucu var
    onlardan al hatta bi elektrikci para bile almaz kablolari biraraya getir
    etrafindan dola ve cirtla.. Birdaha da ortaya cikmaz. Elektrik banti el sigmayacagi icin guzel saramazsin kablolari ve islakta yeniden cikabilir.

Yine bi gece nobetindeyim. Ne edelim ne yapalim derken motoru yikayayim. Yagmurlar yuzunden camur icindeydi aslanim.. Sadece hafta da bi zinir yaglama ayda bi temizligini yapiyordum. Ve adam akilli yikayayim dedim.. Aldim gazyagini fircayi elime guzelce bi zincir temizligi. Motora sicrayan zivtler, zincirden motora atan yaglar falan derken guzelce gazyagiyla temizledim.. Arkasindan sungerle vicik vicik kopuge bogdum. Bi su hortumda sanki fabrikadan cikti meret.. Kurulama islemini yaptim.. Soyle kisa kontrol ve ustup ile boyaya da gaz yagi ile bi sildim
    motora bak be paril paril parliyoo.. Paylasmak istedim gevezelik ettiysek affola..

Arkadaslar bu arada eger zinciriniz cok gevsiyorsa bir nedenide arka disli somunlaridir. Arada kontrol edin contali somun degilse somunlarin gevsedigini goreceksiniz.. 3000km den sonra bende ayni sorun oldu.
    Sikiyorum somunlari gerdiriyorum zinciri 50km gitmeden tekrar gevsiyor.
    Contali somunla degistirdim. Su an 5600 kmdeyim birkere bile gevsemedi
    tabi bende zincir germekten kurtuldum.. Orjinal zinciri kullaniyorum hala bilginize..
    Saygilarimla tekeriniz hep donsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Bu arada hava filtresini sende temizleybilirsin. Sol taraftaki yan kapgin altinda biliyorsundur zaten de soyliyim dedim.
    3*erden 6 tane vidayi sok hop elinde. Soyle bi hava tut eger yedegi varsa da suyla yika...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)