Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı philly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlız yakıt tüketimi hala yüksek. sanırım artık böyle kullanacağız. fakat motorun çalışma sesi çok güzel oldu. buarada. emme 0,10 egsoz 0,15 olarak ayar yapıldı.
    Sübap ayarları tamam. Ancak karbüratör senkronunu da yapmalısınız. Bunun için, her iki karbüratörün tam altında birer sarı vida var. Motor soğukken bu vidalaı dikkatli bir şekilde sıkıp kapatın. sonra 2 tam, bir yarım, bir de çeyrek tur geri açın. Her iki bidayı da aynı şekilde yapınca ayar tamamdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Aman dikkat! bu vidaları sıkarken sakın abanmayın. Hafifce kapandığından emin olun, sonra turları sayarak geri açın. Bunun için boyu en fazla 3 parmak uzunluğunda bir tornavidaya ihtiyacınız olacak. Orası oldukça dar bir alan.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    Arkadaşlar benim bazı sorularım olucak. bunlar daha evvelden belki konuşulmuştur yazılmıştır ama 81 sayfa hemen okunmuyor baya bi uzun çunku ben hepsini sıralayım siz
    bildiklerinizi cevap verirseniz sevinirim.
    1.Sis Farlarını Beyaz yapmak istiyorum bunu nereden temin edebilirim.
    2.tabiki farlarda xenon olmalı bunuda nerden bulabılırım.
    3. sanki benim motor yan sehpaya alındıgında ilk aldıgımdan daha çok yatıyo bunu biraz dikleştirebilirmiyiz diye sordum sabit bunlar dediler.Uzun yan ayak bulursan sorun çözulur
    dediler uzun yan ayak nerde bulabılırım nikelajlı olanlardan?
    4.Yakıt tüketimi bana biraz fazla geliyor 100Km'de 20tL benzin yiyior sizde nasıl?
    5.Orjinal yan çantaların park lambaları sürekli patlıyor nasıl bi önlem alabilirim buna..
    6.Egsozt açtırmayı düşünüyorum sizde açtırayım mı açtıranların yorumlarını bekliyorum.

Biliyorum biraz fazla soru oldu ama bunların cevaplarını bi ramzey kullanıcısından almak istedigim için buraya sordum Ben İzmirliyim İzmirden olanlar varsa Görüşüp herşeyi beraber yaptırmak isterim. Şimdiden teşekkürler Cevaplarınızı bekliyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Naci abi teşekkür ederim telefonda sesinizi duymak güzeldi. Abi bu philly kardeşimizin emme değeri yüksek değil mi yani 0,10 normaldan fazla bir durum.Herkese saygılaR selamlar.

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    Alıntı toLqa35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim bazı sorularım olucak. bunlar daha evvelden belki konuşulmuştur yazılmıştır ama 81 sayfa hemen okunmuyor baya bi uzun çunku ben hepsini sıralayım siz
    bildiklerinizi cevap verirseniz sevinirim.
    1.Sis Farlarını Beyaz yapmak istiyorum bunu nereden temin edebilirim.
    2.tabiki farlarda xenon olmalı bunuda nerden bulabılırım.
    3. sanki benim motor yan sehpaya alındıgında ilk aldıgımdan daha çok yatıyo bunu biraz dikleştirebilirmiyiz diye sordum sabit bunlar dediler.Uzun yan ayak bulursan sorun çözulur
    dediler uzun yan ayak nerde bulabılırım nikelajlı olanlardan?
    4.Yakıt tüketimi bana biraz fazla geliyor 100Km'de 20tL benzin yiyior sizde nasıl?
    5.Orjinal yan çantaların park lambaları sürekli patlıyor nasıl bi önlem alabilirim buna..
    6.Egsozt açtırmayı düşünüyorum sizde açtırayım mı açtıranların yorumlarını bekliyorum.

Biliyorum biraz fazla soru oldu ama bunların cevaplarını bi ramzey kullanıcısından almak istedigim için buraya sordum Ben İzmirliyim İzmirden olanlar varsa Görüşüp herşeyi beraber yaptırmak isterim. Şimdiden teşekkürler Cevaplarınızı bekliyorum..

Sanırım bana cevap vercek kimse yok :/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kardeşim aslında sizin sorularınıza geçmişte yer verildiği için bu soruya diğer arkadaşlar cevap versin diye bekledim yinede yakıt konusunda 1 lt benzin ile yani ortalama (4,5 tl ile) 30 km yol gitmelidir. Motorunuz yakıt konusunda elden geçirilmeli. Hava filtresine bujilerine karbüratör hava ayarına bakmak lazım. Yan çantaların ampül yerine tek led takarsanız sanırım sorun kalmaz ancak sık sık patlama sorunu herkesin sıkıntısı. Aslında faydası da yok. Egsozu açtırmanı asla önermiyorum yakıt tüketiminiz artıcak 2 kişi motorun çekişi zayıflayacak sık sık bujileriniz kurumlanacak ve ses etrafı rahatsız eder duruma gelicek. Egsozu açılan motorun sübap ayarı sık sık kaçar. Motor freni denilen kompresyon zayıflar. Yan ayaklık konusunda işin ehli bir kaynakçıya giderek altına parça ilave ettirip sonra kendin boyabilirsin yada mct 250 lerin ayaklığı metalik renkte ve alt sephası olmadığından yan ayaklığı daha uzun. Onu da takma şansınız var. Ampüllerin beyaz yanması için h3-h4 tipi ampül koyun ancak arka çantalardaki ampül patlama olayını hallettikten sonra bunu yaparsanız iyi olur. Sis farları aksesuardır ve yol aydınlatmasında fonksiyonu yoktur. Saygılar sevgiler herkese

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    teşekkür ettim saol

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi teşekkür ederim telefonda sesinizi duymak güzeldi. Abi bu philly kardeşimizin emme değeri yüksek değil mi yani 0,10 normaldan fazla bir durum.Herkese saygılaR selamlar.
    Senin sesini de duymak güzeldi Beycivan kardeşim.
    Emme değeri ise sanırım yaz olduğu ve havanın sıcak olması nedeniyle servisler tarafından özellikle birazcık yüksek ayarlanıyor. Eğer şakırtı yapmıyorsa sorun yok demektir.
    Mesela benim motorda 15'e 30 olarak ayarlanıyor. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    ramzey qm 250
    herkese selamlar bu aralar hem iş yoğunluğu hemde motoru satmaya kalkışmamdan dolayı pek girip hal hatır soramıyorum motoru 2500 tl alacak birini buldum ama ben satmadım 1 haftadır surekli arıyor satmama sebebim benim gibi bakıcağını düşünmediğimden sanki hor kullanıcak yıpratıcakmış gibi geldi bağlılık olmuş galıba:d
    ihsan abi süper çıkmışsın ben 30 yıldır karşıyakalıyım daha bir belediye başkanınla çekilmiş resmim yok helal olsun valla süpersin devam bu yolda..

tolga35 arkadasım senin dediklerini ben yaptım şu sekilde arka çanta üstü ışıklarını iptal ettim sis varlarına 40 ledli ampuller taktım çok güzel oldu yanlız oraların duylarını yada ampulunu alıp gidip bakmanı tavsiye ederim.
    zenon taktırdım yol aydınlatması mukemmel 4-5 sayfa ilerde var resimlerim sinyaller led 1 km senin rahat sinyalini görüyorlar
    egzozları açtırdım ama gelisi güzel değil düşük devirde az ses yüksek devirde tok ses onuda çok ehli bir ustaya yaptırman lazım emin olmadan yaptırma
    beycivan hocam tavsiye etmez onuda soyleyeyim ben bir sıkıntısını görmedim 2 kişi 145 görmüşlüğüm var dijital göstergede test edilmiştir.
    egzosları açtırdıktan sonra senkron ayarı sibop ayarıda yaptırman lazım onuda makinada yaptırmanı şiddetle tavsiye ederim usta olmayan birine yaptırma lastiklerini mutlaka değiştir bunuda unutma! hepinize hayırlı ramzanlar kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar bu aralar hem iş yoğunluğu hemde motoru satmaya kalkışmamdan dolayı pek girip hal hatır soramıyorum motoru 2500 tl alacak birini buldum ama ben satmadım 1 haftadır surekli arıyor satmama sebebim benim gibi bakıcağını düşünmediğimden sanki hor kullanıcak yıpratıcakmış gibi geldi bağlılık olmuş galıba:d
    ihsan abi süper çıkmışsın ben 30 yıldır karşıyakalıyım daha bir belediye başkanınla çekilmiş resmim yok helal olsun valla süpersin devam bu yolda..

tolga35 arkadasım senin dediklerini ben yaptım şu sekilde arka çanta üstü ışıklarını iptal ettim sis varlarına 40 ledli ampuller taktım çok güzel oldu yanlız oraların duylarını yada ampulunu alıp gidip bakmanı tavsiye ederim.
    zenon taktırdım yol aydınlatması mukemmel 4-5 sayfa ilerde var resimlerim sinyaller led 1 km senin rahat sinyalini görüyorlar
    egzozları açtırdım ama gelisi güzel değil düşük devirde az ses yüksek devirde tok ses onuda çok ehli bir ustaya yaptırman lazım emin olmadan yaptırma
    beycivan hocam tavsiye etmez onuda soyleyeyim ben bir sıkıntısını görmedim 2 kişi 145 görmüşlüğüm var dijital göstergede test edilmiştir.
    egzosları açtırdıktan sonra senkron ayarı sibop ayarıda yaptırman lazım onuda makinada yaptırmanı şiddetle tavsiye ederim usta olmayan birine yaptırma lastiklerini mutlaka değiştir bunuda unutma! hepinize hayırlı ramzanlar kazasız belasız sürüşler.

ali abi sizinle görusmek isterim bunların hepsini beraber yapmak bence en iyisi olur =) çalıştıgınız yeri vs telefon numaranızı verirseniz görüşmek isterim.. ayrıca bugun turkchopperin toplantı gunu sizde geliymusunuz oraya?

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Tolga bu akşam yokuz şahsen ben ramazan dolayısıyla yokum.Ancak senide bir Chopperci olarak Türk Chopperde aramızda görmek isteriz. Ayrıca İzmir-MT grubumuz her perşembe inciraltı helikopter pistinde toplanıyoruz semaver de çay gecesi düzenliyoruz. Bu durumda bayramdan sonra yine düzenli olarak her çarşamba Türk Chopper ve her perşembe İzmir-MT oılarak toplanıyoruz.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    anladım yani ramazan dolaysıyla herşey ertelendı peki ama sizinle başka zaman gorsmek ısterım bugun sipariş verdim hava filtresi geldi 42mm yollamışlar onları nasıl yapıcagımı falan bilmıyorm beraber yaparsak cok sevınırım ayrıca geçenlerde sizemi korna çaldım acaba mavi bi ramzeydi

Motosikleti
    Ramzey Qm 250
    Tekar Selamlar Arkadaşlar.
    Egzos Başta Olmak Üzre Yukarıdaki Sorularımdan Beni Tanırsınız Sanırım

Bir Kaç Gün Önce Egzostaki Susturucuları Aldırdım.
    Tok Ne Az Ne Fazla Gayet Tatlı Bir Ses Çıktı Ortaya. Devirle Kenidini Hissettiren Rölantide Kimseyi Rahatsız Etmiyecek Kadar Bir Ses. Açıkcası Çok Memnun Kaldım Aradığıma Eriştim Sanırım.
    Ancak Şöyle Bir Durum Oluştuki Forumda Yazan ve Çevremde Duyduklarımın Tam Aksine Az Benzin Yakmaya Başladı.
    (Şehir İçi Ölçümüm) 20 Liraya 100 Km Giden Motorum 20 Liraya 125 Km Yapmaya Başladı. Yani Bana 20 Liralık Benzin Alınca 5 Lira Bonus Veriyor Toplamda 5 Yüklemede Detaylıca Test Ettim Her Defasında Benzin Harcamama İstikrarı Sürdü.
    Daha Önce Bu İşlemi Yapmış Arkadaşlar Bu veya Benzeri Durumlarla Karşılaştımı Acaba? Ben Akıl Erdiremedim Doğrusu.

Bunun Haricinde Modifiye İle İlgili Bir Kaç Sorum Daha Olacak.
    - Motorun Orjinal Kitapçığına Sahip Olanlar Bilirler Kırmızı Bir Ramzey(internetten bulduğum küçük bir kopyasınıda başlığa ekliyorum) Bu Fotoğraftaki Karbüratör ve silindir üst kısmında Bulunan Metal Görünümlü Plastik Nikelajlardan Nerden Bulabilirim ve Motoruma Takabilirmiyim Zira Anladığım Kadarıyla Kitapçıktaki Motor 150 cc

Daha Önce Araştırmış Denemiş veya Yapmış Birisi Yardımcı Olursa Sevinirim. (aynı Aksesuarlar Jinlun Marka Motorlardada Kullanılmakta.)

- Bir Diğer Modifiye Düşüncemse Ön Mil Çubuklarının Çok Cılız Kaldığını ve Motorun Heybetini Taşıyamadığını Düşünüyorum Yine Jinlun Choopperlar Yada Kanuni Caracal Tiger Ön Kısmı Gibi Kalın Miller Yada Bu millerde Kullanılan Kalın Kaplamadan Bulmak İSitoyurm Yine Bu Konudada Fikri Olan Varsa Yardımcı Olursa Sevinirim.

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    arkadaşlar merhaba ne yazık ki foruma düzenli katkıda bulunamıyorum,çünkü pc arızalandı ve bayadır nete girme şansım olmuyor.biliyorum daha önce burda defalarca soruldu ve defalarca cevaplandı ama şuan cep telefonundan girdiğim için tekrar geriye dönüp bakmak ciddi anlamda göz sağlığımı tehdit eder duruma geleceği için sizlerin engin anlayışınıza sığınarak benim ramzeyin yakıt performansı ile ilgili sorularım olacak.bilmiyorum sizin motorlarınız ne kadar yakıyor ama benim yaramaz ne yazık ki km'de 20 kuruş gibi bir israf sergilemekte. Anımsadığım kadarı ile bunu daha düşük seviyeler düşürmek için bazı ayarlar yapılabiliyormuş.
    Tekrar anlayışınıza ve sabrınıza sığınarak km.20 kuruş normalmi?değilse ne yapmam gerekir ve de bu ayarları ben yapabilirmiyim? Eğer ben yapabilirsem bana ayrıntılı tarif etme şansınız varmı ya da izmirdeki arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilirmi.şimdiden anlayışınız için teşekkürler

---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

arkadaşlar merhaba ne yazık ki foruma düzenli katkıda bulunamıyorum,çünkü pc arızalandı ve bayadır nete girme şansım olmuyor.biliyorum daha önce burda defalarca soruldu ve defalarca cevaplandı ama şuan cep telefonundan girdiğim için tekrar geriye dönüp bakmak ciddi anlamda göz sağlığımı tehdit eder duruma geleceği için sizlerin engin anlayışınıza sığınarak benim ramzeyin yakıt performansı ile ilgili sorularım olacak.bilmiyorum sizin motorlarınız ne kadar yakıyor ama benim yaramaz ne yazık ki km'de 20 kuruş gibi bir israf sergilemekte. Anımsadığım kadarı ile bunu daha düşük seviyeler düşürmek için bazı ayarlar yapılabiliyormuş.
    Tekrar anlayışınıza ve sabrınıza sığınarak km.20 kuruş normalmi?değilse ne yapmam gerekir ve de bu ayarları ben yapabilirmiyim? Eğer ben yapabilirsem bana ayrıntılı tarif etme şansınız varmı ya da izmirdeki arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilirmi.şimdiden anlayışınız için teşekkürler

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Km'de 20 krş, yani 1 litre ile 22.5 km yol katetme, şehir içi için normal sayılabilir. Ancak motorunuz ile şehir dışı sabit hız 90 km civarında seyrediyor ve bu kadar yakıyorsa o zaman çok yakıyor demektir. Şehir dışı bir litre ile 30 km gitmelisiniz. Yoksa iyi bir senkron ayarı gerekmektedir.

Motosikleti
    ramzey qm250
    naci abi söz konusu yakıt tüketimi tamamen şehir içi kullanımıdır.henüz şehir dışı kullanımı tekrar test etme şansım olmadı.ama mademki şehir içi kukullanmım olarak normal yapacak birşey yok.verdiğiniz bilgi için teşekkürler.
    Ya dışındasındır çemberin, ya da içinde yer alacaksın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    orhan kardeşim senin motorun 1 lt ile şehir içinde o km yi gidiyorsa yakıt olayı çok iyi demektir. Yani eğer km gösterge tablonuzda bir sorun yoksa ve gerçeği gösteriyorsa çoğu kişinin şehir dışı sarfiyatı bile o kadar az değil. Naci abi bir sorum olacak. Bu bazı internet videolarında gördüğüm sahibinden.com sitesinde de satılan buggy adlı motorlu araçlar var acaba buaraçların normal trafikte seyretme gibi bir durumu varmı. Şimdi ben kapıdağda çok dolaştığım için bazı yerlere gitmek ve tırmanmak yüklü bir motorla zor oluyor.Tabi birazda maceracılık ön planda. Bir kardeşimiz abi seyhan urfa tarafında bu araçlardan çok var dedi. Şahşen ben bu zamana dek atv dışında 4 tekerli motor görmedim. Herkese selamlar.

Motosikleti
    ramzey qm250
    tekrar merhaba,beycivan abi cevabında sanırım 1 lt ile 30 km demek istemişsin ama ne yazık ki şehir içi kullanım olmak üzere 2 gün önce 20 tl benzin koydum ve km sıfırladım tam 105 km'de benzin bitti,yolda kalıpta yaşadığım rezillik cabası bu rezillikten hareketle 20 lirayı 100 km bölünce buda km'de 20 kuruş demek oluyor.Naci abinin söylemine göre bu şehir içi kullanımda normal tüketim.amma velakin benim cüzdanıma göre ne yazık ki çok.şimdl naci abinin bahsettiği ayarları yinede yapsam bir nebzede olsa iyileşme yaşarmıyım acaba?
    Ya dışındasındır çemberin, ya da içinde yer alacaksın...

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    hava filtresini taktım mükemmel bi ses çıktı ortaya hava ayarını daha yapmadım yapınca daha çok çıkcagını sanıyorum herkese tavsiye ederım bence egzost açılmasına gerek bile yok süper ötesi :D

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Sen ön çalışmalarını bitir gerekli testleride yap performansdan memnun kalırsam aynısını banada uygularız
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı toLqa35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresini taktım mükemmel bi ses çıktı ortaya hava ayarını daha yapmadım yapınca daha çok çıkcagını sanıyorum herkese tavsiye ederım bence egzost açılmasına gerek bile yok süper ötesi :D
    valla hocam bende denemelerinin sonucunu heyacanla bekliyorum.bu arada izmirdeki ramzeyciler olarak ufak bir çay partisi vermeye ne dersiniz,ben eski çalıştığım iş gereği ne yazık ki hiç bir etkinliğe i katılamadım,şuan çalışmıyor ve iş arıyorum en azından bu fırsattan istifade sizleri tanımak isterim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler