Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KAYA28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QM250
    Q VİBRASYON Q

ben mekanik tesisat üzerine 6 yıldır çalışıyor.kazan daireleri hidrofor yangın sistemleri endüstri malzemeleri satıyorum. 1 yıldırda qm250 kullanıyorum.(5000 km) motoru aldıktan 15 gün sonra hırsız götürmeye çalıştı garajda olduğu için çalıştırmaya cesaret edememiş rampayıda iterek çıkaramamış ön far kontak gurubunu dağııtı bütün kabloları kesti vs. motordan soğumuştum şimdi yeni yeni ısınmaya başladım. Allahın izniyle bir aksilik gelmezse bizim hidrofor ve pompa sistemlerinde kullandığımız vibrasyon önleyici somununda lastiğine kadar bi çalışma yapacağım sonucu allağın izni ile pazartesi açıklarım 3 makine mühendisi bir vibrasyonu çözemiyorsa diplomaları yakmak ve yanan diplomarı seyretmek paha biçilemez zevk verecek...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Alıntı KAYA28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Q VİBRASYON Q

ben mekanik tesisat üzerine 6 yıldır çalışıyor.kazan daireleri hidrofor yangın sistemleri endüstri malzemeleri satıyorum. 1 yıldırda qm250 kullanıyorum.(5000 km) motoru aldıktan 15 gün sonra hırsız götürmeye çalıştı garajda olduğu için çalıştırmaya cesaret edememiş rampayıda iterek çıkaramamış ön far kontak gurubunu dağııtı bütün kabloları kesti vs. motordan soğumuştum şimdi yeni yeni ısınmaya başladım. Allahın izniyle bir aksilik gelmezse bizim hidrofor ve pompa sistemlerinde kullandığımız vibrasyon önleyici somununda lastiğine kadar bi çalışma yapacağım sonucu allağın izni ile pazartesi açıklarım 3 makine mühendisi bir vibrasyonu çözemiyorsa diplomaları yakmak ve yanan diplomarı seyretmek paha biçilemez zevk verecek...
    +++1
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Teşekkür ederim ben iyiyim malum yaz sezonu biraz iş biraz tatil modunda geçiyor eskisi gibi foruma giremiyorum telefon ile arayanlar oluyor gönlümüz yine de bu forumda ben yeni aldığım motora istediğim modifiyeleri yaptım ancak hala resimlerini atamadım. Bu depo aldından elektrik kablolarını bende ilk aldığımda çok saçma ve gelişigüzel bulup kendim yenilemiştim sokete su kaçması durumunda elektrik tesisatı tamamen felç olabiliyor. Şimdilik saygılar hepinize iyi günler dilerim.

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    ha ha ha...
    ozan rampa yukarı aşağı düz yolda hertürlü 2 kişiyle bile senin race ine toz yutturacağına kefilim . 120-130 hertürlü zorlanmadan kasmadan gidiyor. titreşim o bir crusser yoruma gerek yok amerikada bobber e biniyorlar ve özel yaptıyor (amartisörsüz) benzin kokusunu severim ama koku yok...
    race den kurtulalı epey oldu :D idareten bi motor alayım dedim çan çin çon olsun dedim :D ucuz olsun taze olsun dedim 2 gün önce satılmış bakmaya gittik motora :D kanuni tiger vardı 5 yaşında ölmüşe yakın 2600 istediler :D
    ankarada ki motorcuların motorları sıfırından az ucuz değerinde :D hatta 10000 yapıp sıfır parası isteyende çok :D bulamazsam uygun bişey seneye yaza alırsam sert bişey alacağım :D

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    arkadaşlar merhaba uzun zaman oldu guruba katılım göstermeyeli ama hep takipteytim,şimdi bir sualim olacak sizlere ben ramzeyime navigasyon bağlamak istiyorum ama elimdeki cihaz oto uygun modellerden http://www.piranha.web.tr/product.ph...t_id=174.şimdi öncelikle motora çakmak girişi bağlamanın yolu yordamı nedir ve cihazı nasıl motora montaj yapabilirim değerli çözümlerinizi bekliyorum.
    Ya dışındasındır çemberin, ya da içinde yer alacaksın...

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba uzun zaman oldu guruba katılım göstermeyeli ama hep takipteytim,şimdi bir sualim olacak sizlere ben ramzeyime navigasyon bağlamak istiyorum ama elimdeki cihaz oto uygun modellerden http://www.piranha.web.tr/product.ph...t_id=174.şimdi öncelikle motora çakmak girişi bağlamanın yolu yordamı nedir ve cihazı nasıl motora montaj yapabilirim değerli çözümlerinizi bekliyorum.
    Bu sorunuza benide ekleyiniz.Ne zamandır sormak istiyordum.Evet motorumuza navigasyon taktiğimiz cihazı nasıl çakmak takarak yolda şarj ederiz?

NOT: Orhanyldz; Motosikletlere özel navigasyon cihazı satılmaktadır.Bakınız MOTOMAX ın web sitesinde ürün gösteriliyor bir inceleyiniz.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ben Ramzeyime yaptırmamıştım ama Bmw'me yaptırdım çakmak soketi. Yöntem çok kolay aslında. Önce internetten 2'li çakmak soketi aldım. Bu soketi oto elektrikçisi aküden elektrik çekerek motora monte etti. Yani sokette devamlı elektrik var. Ancak ben gereksiz bir kullanımdan (kısadevre) kaçınmak için bir de açma kapatma anahtarı monte ettirdim. Sigortayı da unutmadım tabiki. Şimdi gayet güzel. Muhtemel maliyeti kendiniz yaparsanız 20 TL civarı olacaktır. Eğer daha kaliteli bir şey isterseniz marin malzemeleri satan yerlerde kapalı çakmak soketleri var. Üstelik yağmur da geçirmeyen türden. Selamlar.

Örnekler:
    http://www.marintekstore.com/?catId=43
    veya:
    http://www.modacar.com.tr/KMDefault.aspx?ctrid=9700
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Naci abi çok güzel olayı yazmış bana yazıcak birşey de kalmamış malum yaz ayları kimimiz tatilde, yıllık izinde memleketinde orda burda forumdaki düşüsün haklı sebepleri bence bunlardır başka türlü tembellikten olsa fırçayı atardım zaten çok gerilerde ilgisiz görünce üzülüyorum ama dediğim gibi yaz ayındayız. Hava sıcak yollardaki asfalt iyice kaygan ve sıcak lastik havalarınızı asla fazla basmayın jantlarınız ısındıkça lastiklerinizdeki hava 3 4 bar daha artıyor. Motor yağı en çok yaz sezonunda eksilir radyatörlü motorların suyu yağı azalır. Gözümüz yolda gönlümüz burda olsun.Hepinize sevgiler.Erdek bölgesinde tatil planı olanlar için 4 kişilik aile çadırımı ödünç verebilirim.Şu an kullanmıyorum kumsalda duruyor.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    merhaba arkadaşlar şöyle bir sorum olacak.
    bizim motor 2400 km geçen sene aldık. motorda zırıltı var ve yakıt tüketimi baya fazla, geçenlerde bir ara servise gösterdiğimde sübap ayarının yapılması gerektiğini söyledi.
    yeni motora sübap ayarı yaptırmam doğru mudur? yakıt tüketimi bununla alakalı olabilir mi?

herkese kazasız sürüşler

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Zırıltı muhtemelen arka çantaların oralardan geliyor. Eksozların arka amartisörlerin bulunduğu noktadaki bağlantılar dahil, tüm vida ve somunları sıkınız. Sübap ayarı ise tamirciye güveniyorsanız yaptırınız yoksa iyi bir tamirci bulunuz (veya becerebiliyorsanız kendiniz yapınız). Arkadaşlarım bu yıl sıfır BMW 1200 GS adv. aldılar. İlk 1000 km bakımında sübap ayarları kontrol edildi. Eğer BMW bile böyleyse, Ramzeyi siz düşünün. Ancak ehil olmayan tamircilere, bisikletcilikten terfi edenlere sakın motorunuzu elletmeyin.

Yakıt tüketimi baya derken kastınız ne? Litre olarak şehir içi ve dışı her 100 km'de ne yakıyor? Şehir dışı ortalama 90 km hızda 3 litre normalken, şehir içi çok değişebilir. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Naci abi zırıltıyı dikkatlice dinledim motordan geliyor. yani şakır şakır ses var gibi. bana sübaplardan geldiği söylendi. anlamadığım için sizlere danışmak istedim. servisi biraz araştırdım fena değil dediler. yakıt tüketimi konusuna gelince geçen 150 km lik bir şehir dışı yolculuk yaptım hızım ortalama 80 km idi ve yaktığım yakıt 7 lt kadar. yoksa ben mi çok abartıyorum. bilemedim.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı philly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi zırıltıyı dikkatlice dinledim motordan geliyor. yani şakır şakır ses var gibi. bana sübaplardan geldiği söylendi. anlamadığım için sizlere danışmak istedim. servisi biraz araştırdım fena değil dediler. yakıt tüketimi konusuna gelince geçen 150 km lik bir şehir dışı yolculuk yaptım hızım ortalama 80 km idi ve yaktığım yakıt 7 lt kadar. yoksa ben mi çok abartıyorum. bilemedim.
    Yok sen değil de motorun abartmış. Söylediğin hızda motosikletin 5 litrenin altında yakmış olması lazımdı. Ama bu km'deki bir motorun sübapları bu kadar şakırdamamalı. En iyisi bir ustaya göstermelisin. Selamlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    7 lt benzin ile o sabit hızla 210 km rahat gitmen gerekiyordu yani, 1 lt ile 30 km çok rahat giden bir motor 150 km de kalmış sübap ayarlarına baktır ayarlattır ama sen söyle ve başında dur emme 0,08 eksoz 0,010 olucak. Yoksa kafasına göre elle ayarlayıp birde " abiböyle daha iyi oluyor " diye saçma sapan konuşuyorlar. Mct formunda da yazdığım için ordan bir arkadaş msj atmış sübap ayarımı kendim yapmayı öğrenmeye çalışıyorum abi yardımcı olurmusun telefonda dedi.sentil arasına bile görmiyor öyle bir sıkmışlarki motor kasa kasa kendini bujiler devamlı yanıyor ucundaki elektrot kopuyor dedi. Hayret ettim bir motor servisi yada motorcu nasıl bu kadar insafsız, iş ahlakından yoksun tecrüsiz olabilir.İnsan hayatı 2 tekerin üzerinde kimi zaman eşi kimi zaman çocuğu en sevdiği arkadaşıyla bir yere gidiyor. Bir hata bir yanlış nelere sebep olabilir hiç umursamadan düşünmeden sırf 30 40 lira para için nasıl yapılır anlamıyorum. Çoğunun çıraklık eğitimden ustalık belgesi bile yok yanında çalışanlar yaz tatilinde orda takılan çoluk çocuklara ne işler yaptırıyorlar oysa onlar sadece izlemeli ve görmeli başında ustası kontrol etmeden bir işi yapmamalı. Ustanın elinde çay bardağı kapıda lak lak yaparken bizim motorun ayarını işe dün başlamış muhtemelen babası git iş öğren diye oraya verilmiş elemanca yapılıyorsa bize burda bir vazife düşüyor. O da bir daha oraya gitmemek memnuniyetsizliğimizi o kişinin arkasından değil bizzat tavır ve sözümüzle de ifade etmek gerekiyor. Naci abi, dediklerimde haksız mıyım abi? Bizler motorcu olarak bu forumu bırakmamalı birbirimize dört elle sarılmalıyız her tecrübeyi burda yazmalıyız ki bilgimiz artsın bu edepsizlerde kendine çeki düzen versinler. Herkese kucak dolusu sevgiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    %100 katılıyorum Beycivan. Zaten forumların amacı da beklentisi olmadan sırf iyilik adına yardımlaşma değil mi? Ama bu yardımdan faydalananlar da eğer cidden bir fayda gördüklerine inanıyorlarsa bunu burada açıklayarak çabaların boşa gitmediğini göstermeliler. Yoksa soruyu sorup, cevabı da alınca "benim işim tamam" diyerek kaçmamalılar değil mi? Onların da buraya katacakları mutlaka birşey olmalı. Hiç birşey olmasa bile sonuçtan bizleri haberdar etmeliler. Selamlar.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    beycivan hocam ve naci abi inşaallah hafta sonu motoru sübap ayarına götürecem. beycivan hocamın dediği gibi başında bekleyip 0,08 emme 0,10 eksoz yaptıracam. sonucu burada sizlerle paylaşırım.

herkese kazasız sürüşler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tabi iyi olur. Şu bir gerçek bu konularda cahil olduğumuz motorla yeni yeni tanıştığımız zamanlar bende çok kandırıldım ama her farkettiğimde konuyu araştırdım, büyük bir avantajımda emekli bir motor ustasıyla arkadaş olmamdı. Çok sık olmasada her konuda başını ağrıtırdım sonra internetten ve arkadaşlarlar arasında bu konulara kafa yordum.Yani o zaman bu forumlar yoktu. Burda bir arkadaş soru sorduğunda hemen cevabını en mantıklı ve teknik yönden alabiliyor servise gidin bir şikayetiniz olsun dünya kadar iş ve para çıkarıyorlar insanın başına. Yeni motorun sübap ayarı daha çabuk kaçar çünkü motorun silindir içindeki piston ve sekmanları sımsıkıdır. azcık uzun yol yapınca şakırtılar kendisini belli eder rodajını tamamlayan yada az kalan motora bir kere düzgün sente ayarı çekildiği zaman uzun süre bu ayara gerekte kalmaz. Görüşmek dileğiyle.Naci abi selamlar size de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar 4 gündür hiçkimse bir kelime yazmadı mı yaw.? herkes bakıp bakıp çıktı mı foruma yani. Mct 250 formunda da yazıyorum ordakiler 500 sayfaya dayadılar biz daha hala 80 yapamamışık. Motorunun tadı kaçan burda cevabını arıyor yazıyoruz ama böyle olmuyor yani. Eğer bu hafta sayfa 100 e ulaşmasın Naci abi ben bu forumu bırakıyorum Amca35 Ali İhsan abi nerdesiniz yaw.

7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 4 gündür hiçkimse bir kelime yazmadı mı yaw.? herkes bakıp bakıp çıktı mı foruma yani. Mct 250 formunda da yazıyorum ordakiler 500 sayfaya dayadılar biz daha hala 80 yapamamışık. Motorunun tadı kaçan burda cevabını arıyor yazıyoruz ama böyle olmuyor yani. Eğer bu hafta sayfa 100 e ulaşmasın Naci abi ben bu forumu bırakıyorum Amca35 Ali İhsan abi nerdesiniz yaw.
    Aman diyeyim, sakın bırakmayın... Herkesin haklı bahanesi vardır. Kimse kimseye darılmasın millet motorundan memnun, gezip yoruluyor. Eve gidince de foruma girmeyi unutuyor diyelim en iyisi.

Benim de taşınma vs telaşlarım vardı, İhsan abiyle geçenlerde telefonda konuştuk. Gezilere, toplantılara katılamamanın üzüntüsünü duyuyorum.

Hergün motorumla işe gidip geliyorum ve çok da memnunum. Allah bozmasın şuanda sorun da yaratmıyor.

Motordan yana değil ama sıcak ve trafik insanı yıpratıyor. Hele anlayışsız sürücüler yok mu...

Herkese keyifli sürüşler...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Mct 250 formunda da yazıyorum ordakiler 500 sayfaya dayadılar biz daha hala 80 yapamamışık. Motorunun tadı kaçan burda cevabını arıyor yazıyoruz ama böyle olmuyor yani.
    Beycivan, mct neden o sayfalara dayandı hiç düşündün mü? Bir: ramzeyden çok mct satıldı. Bu koskoca, yılların ramzey firmasının beceriksizlik gösterip dünkü mondial firmasıyla satışta yarış edememesinden kaynaklandı. İki: forumları okursan mct'cilerin sürekli arıza şikayetleri var. Hele ilk başlarda gelen neredeyse tüm mct'ler tel kırıyordu. Kanımca ramzeyin satıştaki eksikliğine rağmen, kalitede tartışılmaz bir üstünlüğü var. tabi motorun keyfini çıkaranların (mct'e göre arızaları çok nadir olduğundan) çözüm aramak için siteye girme dertleri yok.

Eğer bu hafta sayfa 100 e ulaşmasın Naci abi ben bu forumu bırakıyorum Amca35 Ali İhsan abi nerdesiniz yaw.
    Kardeş benim 2 ramzeyim vardı (200 cc kros ve 250 cruiser). Onları satalı çok oldu. Üzerine önce Honda shadow vt 750, daha sonra da Bmw r1150 aldım. Hala bu forumu bırakmadım. Bu forumun sanırım ilk sayfasından bu yana yazılarım var. Tam 5 yıldır. Sen bırakacam dersen ayıp olur Beycivan. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Allahın izniyle bir aksilik gelmezse bizim hidrofor ve pompa sistemlerinde kullandığımız vibrasyon önleyici somununda lastiğine kadar bi çalışma yapacağım sonucu allağın izni ile pazartesi açıklarım 3 makine mühendisi bir vibrasyonu çözemiyorsa diplomaları yakmak ve yanan diplomarı seyretmek paha biçilemez zevk verecek...
    Kaya arkadaşım hala açıklamalarınızı bekliyoruz. Selamlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abi yok ben biraz üzüldüm ayrıca olayı toparlarız diye yazdım yoksa gözüm gönlüm burda abi. Ramzey ve Mondial hakkında yazdıklarına bende katılıyorum ancak ben forumda olupta hiç bir kelime yazmadan çıkanları görüyorum çünkü toplam konuk ve ziyaretçi sayısı bu yeni forum düzeninde gözüküyor. Örneğin bende motorumla arıza sorun yaşamasan dahi bir kaç kelime yazmayı adet edindim elbette hepimiz burdayız. İhsan abi ali abi nerlerdesiniz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler