Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün cant lazım oldu ramzey servisine gittim ve bir cant fiyatı 250 TL bu neya böyle demeye kalmadan "abi bu gene iyi sen diğer parçalara bak" dedi çocuk, bende orada küçük bir finansal mantık yaptım ve bir RMZ QM 250 chopper'ı parçalayarak sattığın zaman eline tam üç Ramzey QM 250 Cruiser parası geçiyor, inanılmaz pahalı karbiratör 350 TL ön bacak koruma demiri 150 TL, ben bunu alırken parçası ucuzdur diye aldım meyerse çok pahalıymış, amca oğlunda benim motorun aynısından Ramzey QM 250 Cruiser ona ön cant lazım bu konuda yardımcı olabilecek bir yer biliyormusunuz ucuz olacak ikinci ele razıyız.
    Aslında tel jantlar cruiser motora daha çok yakışıyor... tabi bu kendi fikrim,isterseniz birde tel jant fiyatlarına bi bakın derim... tel jant daha çok orjinal duruyor....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    Hocam cevap için saol valla iki kere servise bir kerede başka bir usttaya götürdüm ikiside suçu aküye attı.sanırım ustadan yana şansım olmadı bir kere daha deneyeyim servisi.tekrar saol
    Alıntı umtbytmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orhan arkadaşım senin akü sağlam anladığım kadarıyla senin motorda akünün şarj dinaması var muhtemelen orada bi sıkıntın var akü tam olarak şarj olmuyor sanırım. Öyle kolay kolay akü bozulmaz. İlk çalıştırırken sana tavsiye edeceğim tek şey cikleyi çekmen. Eğer çalıştıramazsan aküyle ikinci viteste motoru vurdurarak (ittirerek) çalıştır ve direk servise git aynen burada anlattığın gibi anlat sorununu. Önemli bişey yoktur umarım fakat bu motoru vurdurarak çalıştırma olayını alışkanlık haline getirmeni tavsiye etmem yoksa ikinci vitesi eline alır öyle gidersin tamirciye aklında bulunsun HERKEZE KAZASIZ BELASIZ CEZASIZ SÜRÜŞLER ...

Motosikleti
    ramzey qm250
    Arkadaşlar tekrar merhaba,aranızda ramzey ile uzun yol tecrübesi olan kimse varmı? Varsa deneyimlerini anlatabilirmi?

Motosikleti
    ramzey qm250
    ne kötü ya kimse ramzeyle uzun yol yapmamış.valla cesaretim kırıldı benimde.oysaki bu yaza neler planlıyordum.

umtbytmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    valla bende daha yeni aldım henüz uzun yol yapma fırsatım olmadı ama motorun bakımlıysa sorun yaşayacağını zannetmiyorum eğer uzun yol yapacaksan 2 saatte bir motoru dinlendir derim bi 20 dakka mola hem sana hem motora iyi gelir ne dersin _? bu arada senin akü ne durumda sorunu çözebildin mi ???

Motosikleti
    ramzey qm250
    valla hocam belki bahsetmişimdir benim kol kırık alçıda şuan o yüzden inip motorla ilgilenemedim bir türlü.aküyü söküp eve koydum.ama bence var bi terslik benim motorun elektirik aksamında 3. aküm bu ve üç gün marşa basmasam akü tık gidiyor.şu kolu bir halledeyim ilgilenecem.

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kötü ya kimse ramzeyle uzun yol yapmamış.valla cesaretim kırıldı benimde.oysaki bu yaza neler planlıyordum.
    ben motorumla en uzun olarak malkaraya gidip geldim, gün içinde toplamda 500 km. gibi bir yol yaptım.. bi problem yok..dahada giderdi tahminimce, uzun yolda sürücüsünüde yormuyor..oturuş pozisyonu iyi bence... yoldada sürat ve çekiş olarak tatminkar.. planları ertelemeye gerek yok dostum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:14 ----------

valla hocam belki bahsetmişimdir benim kol kırık alçıda şuan o yüzden inip motorla ilgilenemedim bir türlü.aküyü söküp eve koydum.ama bence var bi terslik benim motorun elektirik aksamında 3. aküm bu ve üç gün marşa basmasam akü tık gidiyor.şu kolu bir halledeyim ilgilenecem.
    çok geçmiş olsun kardeşim.. senin motorun elektrik aksamını bi göster sen istersen.. ben 2-3 aydır motora binmiyorum, ayda bir kez çalıştırıyorum.. en son dün gittim çalıştırmaya tam bir ay zamandan sonra..herhangi bir problem olmadı ikinci yada üçüncü denemede 5-10 saniyede marşı alıyor.. ve aküsünü falanda hiç sökmedim.. ama tabi kapalı otoparkta duruyor brandası ile..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:21 ----------

Alıntı umtbytmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende daha yeni aldım henüz uzun yol yapma fırsatım olmadı ama motorun bakımlıysa sorun yaşayacağını zannetmiyorum eğer uzun yol yapacaksan 2 saatte bir motoru dinlendir derim bi 20 dakka mola hem sana hem motora iyi gelir ne dersin _? bu arada senin akü ne durumda sorunu çözebildin mi ???
    Siz sezonda atlayın gelin bi istanbula, uzun yol yapmış olursunuz, hem tanışmış oluruz
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorumla en uzun olarak malkaraya gidip geldim, gün içinde toplamda 500 km. gibi bir yol yaptım.. bi problem yok..dahada giderdi tahminimce, uzun yolda sürücüsünüde yormuyor..oturuş pozisyonu iyi bence... yoldada sürat ve çekiş olarak tatminkar.. planları ertelemeye gerek yok dostum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:14 ----------

çok geçmiş olsun kardeşim.. senin motorun elektrik aksamını bi göster sen istersen.. ben 2-3 aydır motora binmiyorum, ayda bir kez çalıştırıyorum.. en son dün gittim çalıştırmaya tam bir ay zamandan sonra..herhangi bir problem olmadı ikinci yada üçüncü denemede 5-10 saniyede marşı alıyor.. ve aküsünü falanda hiç sökmedim.. ama tabi kapalı otoparkta duruyor brandası ile..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:21 ----------

Siz sezonda atlayın gelin bi istanbula, uzun yol yapmış olursunuz, hem tanışmış oluruz
    hocam merhaba valla planları ne olursa olsun yerine getirecem kararlıyım
    evet akü konusunda haklısın sanırıım bugün tamircime gittim gelip alcaklar motoru adamlara dedim sorun elektirk aksamlarında diye kaç defa yok abi akü akü deyip durdulardün şarj ettirip baya bir gezindim.sabah bir indim marşa basmak için tık yok hıı hıı deyip duruyor.gittim tamirciye buyur akü akü dedin yine tık yok.bakalım bakacaklar sanırım şarj etme sisteminde bir sorun var bakalım görecez.

bu arada sen buraya gel istanbulda deniz yok birşey yok gel buraya sahilden gezinirz remzilerle

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:50 ----------

bu arada arkadaşlar sizler lastik havalarınızı kaç basıyorsunuz?

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar tekrar merhaba,aranızda ramzey ile uzun yol tecrübesi olan kimse varmı? Varsa deneyimlerini anlatabilirmi?
    2007 yılında eşimle birlikte 2 kez Adana-Anamur, bir kez de tek başıma Adana-Niğde yolculuğu yaptım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım ve çok keyf aldım. Adana-anamur gezimiz ağustosun 20'si ve 30'unda olmak üzere 10 gün ara ile iki kez gerçekleşti. Yolda güzel yerlerde molalar vererek ve çok yorulmadan gezimizi tamamladık. Anamur gezisinin her ikisi de yatılı idi. Ayrıca bizim normal hafta sonları yaptığımız gezilerin bir çoğu da günlük 300 km ve üzeri gezilerdi. Bu gezilerimin çoğu eşimle birlikte oldu. Motorun performansı kendi sınıfında oldukça iyiydi diyebilirim. Yakıt ise bir litre ile 30 km idi. (şimdi bu yakıt değerlerini mumla arıyorum. Bmw'de yakıt neredeyse Ramzeyin 2 katına çıktı).

Bu gezilere ilişkin resimleri de yayınlamıştım. (daha önceki sayfalarda da vermiştim linkleri sanırım) Bunlara ait linkleri tekrar veriyorum. Selamlar.

Adana-Anamur (Bozyazı) gezimiz (ikisi birden)

http://www.motosiklet.net/forum/etki...zi-gezisi.html

Adana-Niğde gezim.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...de-gezisi.html
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 yılında eşimle birlikte 2 kez Adana-Anamur, bir kez de tek başıma Adana-Niğde yolculuğu yaptım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım ve çok keyf aldım. Adana-anamur gezimiz ağustosun 20'si ve 30'unda olmak üzere 10 gün ara ile iki kez gerçekleşti. Yolda güzel yerlerde molalar vererek ve çok yorulmadan gezimizi tamamladık. Anamur gezisinin her ikisi de yatılı idi. Ayrıca bizim normal hafta sonları yaptığımız gezilerin bir çoğu da günlük 300 km ve üzeri gezilerdi. Bu gezilerimin çoğu eşimle birlikte oldu. Motorun performansı kendi sınıfında oldukça iyiydi diyebilirim. Yakıt ise bir litre ile 30 km idi. (şimdi bu yakıt değerlerini mumla arıyorum. Bmw'de yakıt neredeyse Ramzeyin 2 katına çıktı).

Bu gezilere ilişkin resimleri de yayınlamıştım. (daha önceki sayfalarda da vermiştim linkleri sanırım) Bunlara ait linkleri tekrar veriyorum. Selamlar.

Adana-Anamur (Bozyazı) gezimiz (ikisi birden)

http://www.motosiklet.net/forum/etki...zi-gezisi.html

Adana-Niğde gezim.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...de-gezisi.html
    naci abi merhaba seni tekrar burda görmek güzel.peki bir sorum olacak abi sana yolculuk öncesi nelere dikkat etmeliyiz,neler yapmalıyız sorunsuz bir yolculuk için (tabii yolculuk sırasındaki durumlar içinde bilgi verirsen seviniriz.)

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    naci abi merhaba seni tekrar burda görmek güzel.peki bir sorum olacak abi sana yolculuk öncesi nelere dikkat etmeliyiz,neler yapmalıyız sorunsuz bir yolculuk için (tabii yolculuk sırasındaki durumlar içinde bilgi verirsen seviniriz.)
    Merhaba Orhan.

Uzun bir yolculuk öncesi dikkat edilecek hususlar bence şunlar olmalı.

1. Motosiklet mutlaka kısa bir süre önce bakımdan geçmiş ve ayarları yapılmış olmalı. Motor yağı mutlaka kaliteli bir markanın tam sentetik motosiklet yağı olmalı. Bence tam sentetik 15w50 yağ bu motora çok uygun. Gerekli ise fren balatalrı değiştirilmeli. Uzun yolculuklardan önce miyadı dolan bujileri çift olarak değiştirip, hava filtresi temizlenmeli.

2. Ramzeyin lastikleri "tubless" değil. Bence mutlaka makul fiyatlı bir tubles lastik takıp, patlak tamir spreyi ve bir el pompası bulundurmalı (güç yetiyor ise kaliteli bir lastik olmalı. Kaliteli lastikler fren ve sürüş esnasında yere tutunma konusunda bizimkine göre kıyaslanmayacak düzeydeler. Canınızı buna emanet ettiğiniz unutulmamalı) Ayrıca her yolculuktan önce lastik havaları mutlaka lastikler soğukken kontrol edilmiş, eksikse şişirilmiş olmalı.

3. Tüm lambalar için en az birer tane yedek ampul bulundurmalı.

4. Her 300 km'de bir zinciri yağlamak için bakkallarda 50 krş veya 1 TL'ye satılan makina yağı olmalı (her bakkalda olduğu için bunu yolda da alabilirsiniz).

5. Yolculuk sırasında ihtiyaç duyuldukça motordan inilip dinlenmeli, "ironbut" rekorları için bünye ve motor zorlanmamalı. Motor hava soğutmalı olduğundan, özellikle sıcak yaz günlerindeki rampa sürüşleri motoru aşırı ısıtacak ve uzun vadede zarar verebilecektir.

6. Mümkünse zincir kopma ihtimaline karşı (benim hiç başıma gelmedi ama tedbirimi almıştım) aynı cins zincir baklasından (kilitli kısmı) 1-2 bakla yedekte bulundurmalı. Bizim motorun zincirine rus motorlarınki uyuyor.

7. Benzini doldurup besmele ile yola çıkılmalı ve yolda motorum bozulur diye endişe ETMEMELİ. Ben bu tedbirlerle ve eşimle birlikte (yaklaşık toplam 200 kg ağırlıktayız) 10.000 km toplamda ise 14.000 km yolculuk yaptım ve hiç yolda kalmadım.
    Kazasız sürüşler dilerim

Selamlar .
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Hero Thriller
    Naci abim ellerine saglık... Seni tekrar burada görmek ne güzel..

Motosikleti
    ramzey qm250
    naci abi teşekkürlerimle.Valla sayende ramzey qm250 olan güvenim artıyor..

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Naci abim ellerine saglık... Seni tekrar burada görmek ne güzel..
    Ben teşekkür ederim. Burayı artık sizler şenlendiriyorsunuz.

naci abi teşekkürlerimle.Valla sayende ramzey qm250 olan güvenim artıyor..
    Bakımlarını doğru ve zamanında yapıp, düzgün kullandığınız sürece motorunuz sizi asla üzmez.

Kazasız sürüşler dilerim. Herkese selamlar.

Motosikleti
    ramzey qm250
    dostlar merhaba,biliyorum habire soruyorumşimdiki soruma gelince ramzey için arka bagaj demiri olarak ne tavsiye edebilirsiniz? hangi marka modellerin ürünleride ramzeye uyar nacizane bilgileinize ihtiyacım var.teşekkürler.

Motosikleti
    Hero Thriller
    bu arada sen buraya gel istanbulda deniz yok birşey yok gel buraya sahilden gezinirz remzilerle[COLOR="Silver"]
    İstanbulda denizmi yokk ne yaptın kardeşim sen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:21 ----------

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben teşekkür ederim. Burayı artık sizler şenlendiriyorsunuz.
    En tecrübeli sensin naci abicim.. Senin tecrübelerine ihtiyacımız var..sensiz bırakma sakın bizi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:23 ----------

bu arada arkadaşlar sizler lastik havalarınızı kaç basıyorsunuz?
    Ben 30 basıyordum sanırım.. Zaten şimdiye kadar 1 kere bastım bi dahada basmadım.. Yanılıyor olabilirim belki..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:24 ----------

dostlar merhaba,biliyorum habire soruyorumşimdiki soruma gelince ramzey için arka bagaj demiri olarak ne tavsiye edebilirsiniz? hangi marka modellerin ürünleride ramzeye uyar nacizane bilgileinize ihtiyacım var.teşekkürler.
    Bende istiyorum o arka çantalardan..orjinal çantalar çok küçük.. Acaba Mct nin demiri uyarmı bizimkilere??

Motosikleti
    ramzey qm250
    İstanbulda denizmi yokk ne yaptın kardeşim sen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:21 ----------

En tecrübeli sensin naci abicim.. Senin tecrübelerine ihtiyacımız var..sensiz bırakma sakın bizi [COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:23 ----------

Ben 30 basıyordum sanırım.. Zaten şimdiye kadar 1 kere bastım bi dahada basmadım.. Yanılıyor olabilirim belki..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:24 ----------

Bende istiyorum o arka çantalardan..orjinal çantalar çok küçük.. Acaba Mct nin demiri uyarmı bizimkilere??
    hocam deniz var deniz yok değil ama girilecek deniz yok ne yazık ki.o yüzden dedim şöyle çeşme falan hesabına yanii

Motosikleti
    Hero Thriller
    hocam deniz var deniz yok değil ama girilecek deniz yok ne yazık ki.o yüzden dedim şöyle çeşme falan hesabına yanii
    hocam çok çelişkili konuşuyorsun hani girmeyecektik, motorla sahilde gezecektik

Motosikleti
    ramzey qm250
    hocam çok çelişkili konuşuyorsun hani girmeyecektik, motorla sahilde gezecektik
    dostum lütfen dar düşünme elbetteki gezi,deniz,yeme,içme,vb.vb hepsini bir arada yapabliriz yeterki niyet olsun değil mi?

Motosikleti
    Hero Thriller
    dostum lütfen dar düşünme elbetteki gezi,deniz,yeme,içme,vb.vb hepsini bir arada yapabliriz yeterki niyet olsun değil mi?
    İnşallah diyelim o zaman kardeşim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler