Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Zamanında sıfır Alanya bayisinden Aprilia Scarabeo 200 ie almıştım, satın alma sebebim ise İtalyan malı olmasıydı... Bayilerin ve forumdan özellikle italyan malıdır denilerek satın aldım. Alanya dan Antalya ya doğru çıkış yaptım 80 km sonra benzin alayım dedim baktım alt kısmından yağ akıyor Tekrar geri dönüş yaptım yağ eklendi filtresinden mi contasında mı ne sorun varmış mış mış neyse olabilir dedik... Antalya da servise götürdüm tekrardan yanlış takmışlar dedi yeniden conta takıldı yağ eklendi , dedim olabilir insanlık hali... 15 gün sonra varyatör kısmından lakırtı şeklinde ses gelmeye başladı... Tekrardan servise götürdüm ve servis ön kapak kısmını açarak made in China yazısını gösterdi bu benim için yeterli sebep oldu. neden Gilera vb model almadığımı sordu vs.
    Aynı Hafta sattım ... Pişmanmıyım ? kesinlikle değilim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Alıntı WanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında sıfır Alanya bayisinden Aprilia Scarabeo 200 ie almıştım, satın alma sebebim ise İtalyan malı olmasıydı... Bayilerin ve forumdan özellikle italyan malıdır denilerek satın aldım. Alanya dan Antalya ya doğru çıkış yaptım 80 km sonra benzin alayım dedim baktım alt kısmından yağ akıyor Tekrar geri dönüş yaptım yağ eklendi filtresinden mi contasında mı ne sorun varmış mış mış neyse olabilir dedik... Antalya da servise götürdüm tekrardan yanlış takmışlar dedi yeniden conta takıldı yağ eklendi , dedim olabilir insanlık hali... 15 gün sonra varyatör kısmından lakırtı şeklinde ses gelmeye başladı... Tekrardan servise götürdüm ve servis ön kapak kısmını açarak made in China yazısını gösterdi bu benim için yeterli sebep oldu. neden Gilera vb model almadığımı sordu vs.
    Aynı Hafta sattım ... Pişmanmıyım ? kesinlikle değilim...
    Ne marka telefon kullanıyorsunuz? evinizdeki televizyon hatta belki çamaşır makinesi nerede üretilmiş baktınızmı? Varsa mikrodalga fırınınız? Bu yaşadığınız sorundan Aprilia'nın kötü bir firma olduğunu mu çıkarmalıyız? Ne motor aldınız? Onunla sorun yaşamadınızmı hiç? Veya yaşamayacağınızımı sanıyorsunuz?
    Antalya serviste kim o size çin malı bu diyen? Özermi, özcanmı, muratmı yoksa rızamı? Hepsini tanıyorum, bana da daha almadan söylediler çin üretimi olduğunu fakat bunun asla bir sorun olmadığını..
    Eğer kaliteyle ilgili en ufak bir endişeleri olsa bana aldırmazlardı.
    Cevap vermeyebilirsiniz de ama ben motorumdan çok memnunum. İnsan yapımı olduğunu kabul ederek, ve zevkle biniyorum.
    Münferit bir olayda Scarabeo'dan vazgeçip aldığınız PS150i motorunuzda yaşanan kronik sorunların farkındamısınız?
    ferudunata, satoyama ve babatorik bunu beğendiler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    önceki italyan motorlarımla arada bir kalite farkı göremiyorum hatta bazı kısımları daha özenli ve estetik..

hiç olmazsa yağ yakmıyor

volvo lenovo gibi markalar çinde yapılıyor diye almayalım mı yani
    Dentist76 ve ferudunata bunu beğendiler.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Valla kendi çektiğim fotoğrafı koydum işte geçen gün.
    Motorla ilgili en ufak bir şüphe olsa İtalyan polisi kullanmazdı değilmi?
    Kimbilir kaç bin tane aldılar.
    Ben 5 sene Vespa 150, 18 sene de Vespa Cosa kullandım. Ve üstüne Aprilia'ya biniyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

WanD arkadaşın Scarabeo'dan PS150i'ye geçince de pek yüzü gülmemiş http://www.motosiklet.net/forum/search.php?searchid=3265552 linkinden göreceğiniz gibi.
    satoyama bunu beğendi.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Mesajımın Linki neden sattığıma dair,

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-97.html

Ben çözdüm seni macera peşindesin sen Şaka bir yana da scarabeo deme de ne dersen de yahu... Bir zamanlar (hatırlamak dahi istemediğim) Ps150 ile scarabeo arasında kalmıştım , forumdan gaz verilip gittik scarabeo aldım başıma gelmeyen kalmadı... 1 ay dolmadan satmak zorunda kaldım ve epeyce zararım olmuştu. Antalya da bulamadık ta , Alanya'ya gitmiştim satın almak için sıfır motorun yağ keçesi mi neresi patladı yolun yarısından servise döndüm tekrar yağ katıldı her taraf yağ oldu , varyatör tarafından takırtı geldi servise gittim antalya da servis direk olarak torpido gözündeki kapağı açıp şaşi numarasında yazan made in China yazısını gösterdi ve normaldir şeklinde kelime iletti. parçaları dünya para hele ki yan tarafında yazan dandirik scarabeo yazısı silerken dahi kopuyor benim elimde kaldı servise sordum sipariş veririz 1 aya gelir dedi , Alanyadan forumdan tanıştıgım bir kişi de ufak bir kaza yaptı ve servis epeyce tam hatırlayamıyorum ama 1,500 - 2000 tl civarında ücret çıkarttmış yan granejlar falan...

Yiğidi öv hakkını yeme demişler ... motosiklet hakkını veriyor çok keyifli sürüşü var , kalkışları falan çok harika ama gel gelelim italyan diye aldatılıp sonrasından Çin malı çıktığı için soğudum ve nefret ettim... her ne kadar parçalar italyan fabrika çin de muhabbetini geçelim servis dahi yaramaz diyor ben daha ne diyeyim.

sakın ama sakın güzelim motosikletini satıp scarabeo falan alma hayata küser bunalıma girersin bak

Xmax dersen eyvallah ama benim de tercihim ondan yana ve ps150 mi ilerde satmayı düşünürsem yada ikinci bir motosiklet olarak kullanmak istersem tercihim ya Sh300 yada Xmax olurdu...

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:19 ----------

Bahsi geçen forum motosiklet.net değildir.

Motosikleti
    Alıntı Dentist76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kendi çektiğim fotoğrafı koydum işte geçen gün.
    Motorla ilgili en ufak bir şüphe olsa İtalyan polisi kullanmazdı değilmi?
    Kimbilir kaç bin tane aldılar.
    Ben 5 sene Vespa 150, 18 sene de Vespa Cosa kullandım. Ve üstüne Aprilia'ya biniyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

WanD arkadaşın Scarabeo'dan PS150i'ye geçince de pek yüzü gülmemiş http://www.motosiklet.net/forum/sear...archid=3265552 linkinden göreceğiniz gibi.
    abi sen niye bişeyler ispatlama çabasındasın?

ben artısı eksisi ile motoru değerlendirmişim, aldığımda bende ufak bir sorun yaşadım, moral bozucuydu ama kayda değer bişey değil hemen telefi edildi. şu anda 2500km oldu istanbul gibi bir şehirde beni her yönden fazlasıyla memnun ediyor ki zaten ben arkadaşlardan test ederk aldım . her zaman diyorum beolarda malezeme kalitesi sorunu yok olsa bunu açık yüreklilikle yazar ve ilan ederim, montaj çin olduğu için montaj sorunu çıkıyor.

şu yağ filtresindeki kaçak olayını oradaki contayı kaldırarak çözmüşler, kadir usta göstererk anlattı; conta yerine keçe koyulmuş, dangoz servislerdeki dikkatsiz kapatmalar ve sıkmalardan sonra bile bir problem olmuyor. yani revizyon olmuş.

önceki aprilia scooterinde çok performanslıydı ama buna geçince performans yönünden beni hiç pişman etmedi.

(istanbul) avcılar rampasını orta şeritte artçımla 90km/h la çıkarken sollamada gaz verip (eco da) hızım 110km/h çıkıyor, sol şeriti kapatıyorsam o motor bana fazlasıyla yetiyor demektir.

ayrıca bazı konulara kafanı fazla takma, beo konusunda TOLME tolga abi en güzel istihbarattır...
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    50 € daha zam gelmiş.

Scarabeo 200 i.e.

Euro Satış Fiyatı:

3.240 €

TL Satış Fiyatı:

8.195,9 TL

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Şehri şıklık içinde yaşayın! İki tekerli tasarımın ikonlarından birisini tam bir güven içinde kullanın. Tamamen yeni, daha modern ve Scarabeo'nun bu kadar çok satılmasını sağlayan tüm özgün özellikleri koruyan daha kompakt tasarımı ile yeni Scarabeo. Scarabeo 200 i.e. yenilikleriyle çağın tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor, şıklığı ve performansıyla da göz dolduruyor.

Tasarım

Bir çok yeni tasarımıyla Scarabeo şehir scooterı dizaynını yeniden şekillendiriyor. Ön tarafındaki ayaklık bölümü oldukça düzdür. Bu sayede ön tarafta sizin ve eşyalarınız için daha geniş bir alan kalıyor. Tamamen analog olan gösterge paneli rahatlıkla gidondan kontrol edilebiliyor. Scarabeo'yu bir çok motordan farklı kılan en güzel özelliklerinden biri de kötü hava koşullarında sizi uyarıyor olması. "Buz uyarıcı" alarmı sayesinde sizi buzlu bir zemine yaklaşmadan önce uyarıyor.

Teknik Detaylar

İlk kez Scarabeo'da sürücü iki farklı motor arasında seçim yapabiliyor. ECO'yu tercih ederek benzin tüketiminde %7'ye kadar tasarruf edebilir veya Sport'u tercih ederek scooterın performansını gidondan kontrol ederek arttırabilirsiniz. 200 cc hacimli Scarabeo sıvı soğutmalı ve 4 zamanlıdır. Son derece güçlü tork ile birlikte motor 9.000 rpm'de 19.0 hp performans sergiliyor. Bu verilerde gösteriyorki Scarabeo çoşkulu bir şekilde hızlanan bir scooter ama her koşulda da güvenilir.
    satoyama bunu beğendi.

Mesajımın Linki neden sattığıma dair,

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-97.html

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:19 ----------

Bahsi geçen forum motosiklet.net değildir.
    motor gücü performansı malzeme kalitesi ve görünümü ile 250-lik grubundaki (xmax vs.) scooterları aratmayan bir motoru 125-150'lik grubundaki scooterların fiyatına çok yakın bir miktara alabiliyorsak, made in p.r.c.'yi de görmeyi kabulleneceğiz. bu sadece motosiklet için değil tüm ürün gruplarında artık bir dünya gerçeği.
    bu motoru alan birçok insan (biri de ben oluyorum) fiyat-performans-fayda kriterine göre mevcut seçenekler arasında en iyisinin bu olduğuna karar vererek aldı.
    sizin düşünceleriniz farklı olabilir. bu düşüncelerinizi paylaşmanız bize mutluluk verir. ama bunu insanların tercihlerini kötülemeyecek ifadelerle paylaşırsanız sevinirim.
    Dentist76 ve satoyama bunu beğendiler.

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    16 bin liram olsaydı Xmax 400 düşünürdüm, 12 bin liram olsaydı Xmax 250 alırdım sanırım. Ama bende 7.5 lira vardı, Beo aldım. Bu paraya da daha iyisi yoktu.
    Dentist76, satoyama, mücahit_89 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    ya ben şunu merak ediyorum, bu topiclerde marka sensörü mü var

misal "honda dylan falan filanmış" yazsam

honda dylan kullanıcısı birisi hemen nasıl geliyor
    mücahit_89 bunu beğendi.

herkese merhabalar. geçen blogta gezinirken bu yazıya rastladım nasıl alıntı yapıldığını tam kavrayamadım ben de yazıyı olduğu kopyalayıp aşağıya yapıştırıyorum.
    iş ev gidiş dönüş 70 km aradaki gezmeler hariç. aylık ortalama 2000 km yol katediyorum servise götürdüğümde merkez serviste
    kadir ve abdullah ustayla konuşmuştum motor ömrü ne kadardır diye onların cevabı iyi baktığın servisi aksatmadığın, motoru başkasına kullandırtmadığın (bunun altını çizdiler) sürece yüz bini rahat görürsün demişlerdi. bu yazıyı görünce şaşırdım. bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşlarımız varsa ve bilgi verirlerse sevinirim.

engineers adlı arkadaş tarafından paylaşılan yazı :

Arkadaşlar Dikkat burada atlanan bir husus var PS150 ve Scarabeo arasındaki en önemli fark sıkıştırma oranlarıdır
    PS150 1:11 Scarabeo 1:12 dir
    kompresyon oranı arttıkca motor ömrü kısalır benzinli motorlarda 12 çok büyük bir sıkıştırmadır ki bu oranı size şöle açıklayabilirim motor ömrünün önemli olmadığı yarış motoru gibi motorlarda sıkıştırma oranı 12 civarında yapılır çünkü motordan yüksek güç almak lazımdır motor ömrü çok kısada olsa önemli değildir oysa scooter gibi bir motorda motor ömrü uzun olmalıdır bu nedenle sizlere tavsiyem sıkıştırma oranları 11 i geçen motorları sadece yarış ve supersport olarak yani kısa motor ömürlü ama çok performanslı motorlar olarak değerlendirin

Örnek sıkıştırma oranları ( aynı zamanda şu anlama gelir yukarıdan aşağıya motor ömrü uzar ama motordan alınan güç de düşer )
    CBR600RR 1:12,2 Super sport
    Scarabeo 1:12 scooter
    VFR 1200 F 1:12 Sport turing
    CBF1000 1:11,2 Touring
    PS150 1:11 scooter
    VTX1300 1:9,2 chopper
    Konu engineers tarafından (08 Mart 2012 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Arkadaşım nasıl 500.000 hatta 1 mln km Mercedes'e binenler varsa bunda da 100 bin de binersin 200 bin de. Motora iyi bakarsan çok olsa ileride rektefe yaptırırsın, parçası değişir biner gidersin. Ben Vespa Cosa'ya 18 sene bindim 60-70 bin km yaptım motoru hiç açılmadı. Hiç büyük bir problem yaşamadım. Şimdi Scarabeo almış olmasam daha çok uzun zaman binerdim. Nedenmi diyorum? Çünkü 1961 Vespa 150 mize 35 sene aktif olarak bindik. Motor bu tamir ettirirsin binersin. Kullanıcının önemi büyüktür.
    Ata biner gibi bineceksin motora. Hırpalamadan, üzmeden, bakımını aksatmadan.
    Bir bakıyorum çoğu adamın altındaki motorlar dökülüyor. Herif motora düzgün oturmayı bile bilmiyor. Arkasında artçı var, adamın ayakları yanlara sallanıyor.. Motor resmen dökülüyor, grenajları kırık, heryerine sticker yapıştırmış, motor hiç muayene görmemiş..
    Yani uzun lafın kısası, motora bakarsan beraber yaşlanırsınız.
    satoyama ve babatorik bunu beğendiler.

Motosikleti
    KYMCO XCITING 500/SCARABEO 200/VFR 800 ABS/CBF1000
    Değerli arkadaşlarım geçen hafta sonu elimi gazdan çekmeden (tam gaz) otoban'dan Bolu'ya gittim geldim. düz'de 125 km sürat, yokuş aşşağı ise 150 km ye kadar çıktım.(gidon kontrolü sapıtıyor, rüzgar türbülans hesapları zayıf bir motor ki zaten city tipi bir scooter bu) üstelik henüz 65 km'de bir motor... nokta hatası yok,adamı yormaz, virajı düzgün, frenleri fren, farı far...

ağabeyler, kardeşler sekizbin liralık 180cc scooter'dan bahsediyoruz. çok fazla motorsiklet sahibi oldum ve gerçekten kapımda cbf1000/vfr800 var iken gittiğim yere espri olsun diye bir saniye düşünmeden scarabeo ile yarım günde 630km'lik yola çıkıyor isem bu işlerden bir parça'da olsun anlıyor isem, kafasında soru işareti olanlara tavsiyemdir scarabeo.

Saygılarımla Arkadaşlarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

daha geçen hafta Yunanista'nın lesvos(midilli) adası gittim. ada'da iğne atsan motorsikletten yere düşmez, heryer scarabeo 300 ve sh 300 dolu.
    rahat olun lütfen, artık herşey bu Dünya'da güzel ve sağlam yapılıyor. Tofaş fabrikasında üretilen Albea'lar bugün ticaretin ve ekonomi planlaması yaparak araba alan insanların bir numaralı arabası olmuş durumda. kötü araba olsa taksici çalıştırır mı hiç ? şehirler arası karayollarında ben Turing'le mi yoksa naked lamı çıkayım yola diye plan yaparken, milleti az'da olsa tayvan malı maxı scooter'lar ile görüyorum. demekki insana güven veriyor yada ustası ve burada iki şileye gitmiş adamın tavsiye yazısı ile gaza geliyorlar... espri bir tarafa gerçekten artık her marka git gide güzel iş çıkartıyorlar (her sektör böyle) ancak birde bu işin en eskileri var; (İtalyanlar)
    bir parça saygı duyulması gerekmiyor mu sizce?, yada bir İtalyan modeli ile mukaisede kalınır ise hiç mi az da olsa soru işareti olmuyor kafanızda?
    satoyama, madlive, babatorik ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    sıkıştırma oranı yüksek ama strok boyu racigler kadar kısa ve devirli değil! (diesel motorlardaki sıkıştırma oranını bir incele)

183cc DOHC olan bir motora o sıkıştıma oranı olmak zorunda ve normal. psi150 de o sıkıştırma oranı olamaz olsada zaten SOHC bir motorda olmaz hadi oldu diyelim psi150 motor ömrü çok kısalır. beo da kısacası ona göre çelik kullanılmış, farkındaysanız beollar hararetli çalışır çünkü çelik oranı çok yüksek. ve kadir ustanın bende sport city varken dediği şuydu, beo ların motoru quassar dan daha iyi..

yani kısaca psi150 ye de o sıkıştırma oranı fazla dylan150 de de aynı durum vardı 20binden sonra yağ eksiltiyor 30binden sonra krank sorunu yaşıyordu neden gereksiz devirler dayanıksız motor.

motor her devirde güç veriyor maşallahı var. böyle şeyleri çok kafanıza takmayın, taksam zaten ben almazdım

bakımları aksatmayın doğru yağı kullanın hiç bir sorun çıkmayacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

sürekli limitlerde kullanılan hiçbir motorsikletten hayır gelmez..

ne olursa olsun..
    _güneyli ve Tolme bunu beğendiler.

cevaplarınız için teşekkür ederim.
    mustafa abi aklımın karışmasının nedeni yazıyı yazan arkadaşın kullandığı nick'in engineer (mühendis) olması.
    yazıyı gördükten sonra biraz google karıştırdım ve 12 sıkıştırma oranının günlük kullanıma uygun benzinli motorlar için bugünün teknolojisi ile en yüksek oran olduğu, bunun üzerindeki oranların motor ömrünün önemsenmediği yarış araçlarında kullanıldığına dair paylaşımlar gördüm.

yanlış hatırlamıyorsam sizin de scarabeo alıp doğru dürüst km yapmadan hemen satanların gerekçesinin ne olabileceğini soran bir yazınız vardı.

burada bizim forumda ve dışarıda herkes scarabeonun çok güzel ve keyifli bir motor olduğunu söylüyor. bunda şüphe yok. ancak motor hakkında detaylı teknik bilgiye ve uzun dönem kullanım sonuçlarına dair bir bilgiye ben rastlamadım.

o yüzden yazma ihtiyacı hissetmiştim. cevaplar için tekrardan teşekkür ederim.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı _güneyli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplarınız için teşekkür ederim.
    mustafa abi aklımın karışmasının nedeni yazıyı yazan arkadaşın kullandığı nick'in engineer (mühendis) olması.
    yazıyı gördükten sonra biraz google karıştırdım ve 12 sıkıştırma oranının günlük kullanıma uygun benzinli motorlar için bugünün teknolojisi ile en yüksek oran olduğu, bunun üzerindeki oranların motor ömrünün önemsenmediği yarış araçlarında kullanıldığına dair paylaşımlar gördüm.

yanlış hatırlamıyorsam sizin de scarabeo alıp doğru dürüst km yapmadan hemen satanların gerekçesinin ne olabileceğini soran bir yazınız vardı.

burada bizim forumda ve dışarıda herkes scarabeonun çok güzel ve keyifli bir motor olduğunu söylüyor. bunda şüphe yok. ancak motor hakkında detaylı teknik bilgiye ve uzun dönem kullanım sonuçlarına dair bir bilgiye ben rastlamadım.

o yüzden yazma ihtiyacı hissetmiştim. cevaplar için tekrardan teşekkür ederim.
    dediğim gibi her yazılana inanma, ayrıca sadece sıkıştırma oranı motor ömrü için bir kriter değildir. bir scooter ne amaçla yapılmışsa o amaçla kullanılmalıdır. forumda beo ile kuryelik yapan 40bin li km lere gelmi bir abi vardı, aslında baya kii var da onlar başka forumlarda da fazla yazmıyorlar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

180cc 30hp olsaydı o zaman beo dan bişey beklemek zaten saçma olurdu

adamlar 183cc den optimum (gerekli) olan gücü çıkartmışlar.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Alın size bir link. İngilizce bilenler okuyabilirler.
    Mil yani 1,6km olarak yazılmış kullanımlar. Hiçbirisi de sorun yaşamamışlar.

http://www.apriliaforum.com/forums/showthread.php?265015-Scarabeo-200-Life-Expectancy-How-many-miles-do-you-have

Motosikleti
    Alıntı Dentist76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alın size bir link. İngilizce bilenler okuyabilirler.
    Mil yani 1,6km olarak yazılmış kullanımlar. Hiçbirisi de sorun yaşamamışlar.

http://www.apriliaforum.com/forums/s...es-do-you-have
    abim benim bu scooter kendini tüm dünyada ıspatlmış bir scooter markası , zaten tıpkı vespa gibi fanları olan bir model sen kimseye bişey ispat etme herkesin çizgisi belli canım abim.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Selam
    İspatlamak değil, motor ömrü konusunda araştırdım sadece .
    Ve daha hiç motor öldü diyeni görmedim
    650 km'deyim daha. Fırsat yokki binip kaçayım.
    Evde hanım, çocuklar baba bizi gezdir deyince mecbur arabaya biniyoruz.
    Nerde o bekarlık günleriii.. İnsan özlüyor şöyle bi kemer yapıp gelmeyi.
    satoyama ve ferudunata bunu beğendiler.
    1961 Vespa 150 VBB1T
    1994 Vespa COSA
    2013 Scarabeo

idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Yakıt İkmal Tarihi: 30.07.2013
    Scooter Model: Aprilia Scarabeo 200 ie
    Tüketilen Yakıt Miktarı: 6 Lt
    Katedilen Yol: 208 km
    Tek Sürücülü
    Yol: Şehir içi + Otoban
    Eco modunda kullandım
    Hız: Maksimum 90 km/h
    Yakıt: Shell
    Sonuç: 100 kilometrede 2,88 lt yakıt tüketmiş.
    satoyama, mücahit_89 ve ferudunata bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)