Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı idinc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar,
    Neşeniz bol olsun.

Aprilia Scarabeo 200 ie motosikletimin 6000km bakımını yaptırdım.
    Servi elemanlarının tecrübeleri ve ilgileri çok güzeldi, ziyadesiyle memnun kaldım.
    Ufak tefek (ayrıntıcı olmam hasebiyle) beğenmediğim bir iki hususu da hatırlattım, ancak o kadar da dert etmeye gerek yok.

6000 km bakı içeriği olarak aşağıdakiler yapıldı ve ilaveten motor silindir kapağının yanından çıkan yağ hortumun bağlı olduğu metal boru çıkmıştı; söz konusu boru özel bir macunla tutturulmuş olduğundan çıkmıştı. Usta söz konusu metal boruya iç taraftan diş açarak bir segman taktı ve ustalığını konuşturdu, bu becerisi çok hoşuma gitti, orjinalinden daha sağlam oldun.
    Söz konusu segmanı garanti kapsamında yaptılar. Hepsinin ellerine sağlık olsun.

6000 km faturası:
    SFA 324 Fren Balatası Ön Scarabeo 200 1 adet
    SFA 298 Fren Balatası Arka Scarabeo 200 1 adet
    Yağ Filtresi Scarabeo 200 1 adet
    Api Eni Motor Yağı Orjinal 5 W 40 1 adet
    Servis İşçiliği
    Toplam: 240 TL ödedim.

6000 km bakımı:
    -Yağ değişimi 5W40 API SL 1000 gr
    -Yağ filitresi değişimi.
    -Hava filiresinin temizlenmesi.
    -Elektirik sistemi lambalar ve akü kontrol.
    -Radyötör antifiriz sıvısı seviye kontrol.
    -Fren hidroliği seviye kontrolü.
    -Fren balata durum ve aşınma kontrol.
    -Gidon kontrol.
    -Araç ve fren yol testi.
    -Lastik havası ve aşınma kontrol.
    -Ön 29 PS
    -Arka 32 PS Yüklü 34 PS
    sanırım scarabeo bu yüzden hep benim hayallerimde yaşayacak.
    sizin 3000kmlik bakım fiyatına ben motoru rektefiye ettirdim.
    ve en az 40.000 km gider yapılan motor.
    sadece yağ değişim masrafı var. oda 2000km de 15tl.
    debriyajı bitersede 20tl ye değişiyor.
    yok bizim çinli minli olsada inanılmaz maliyetleri düşük motorlar
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Merhabalar arkadaşlar,
    Neşeniz bol olsun.

Şimdiye kadar Aprilia Scarabeo 200 ie ile elde ettiğim en az yakıt tüketim değerlerimi veriyorum.

Tüketilen Yakıt Miktarı: 6 Lt
    Katedilen Yol: 212 km
    Tek Sürücülü
    Eco modunda kullandım
    Hız: Maksimum 100km/h
    Shell kullanıyorum.

Sonuç: 100 kilometrede 2.83 Lt yakıt tüketmiş.

Kazasız, zevkli sürüşler diliyorum.
    babatorik bunu beğendi.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Merhabalar arkadaşlar,
    Neşeniz bol olsun.

Şimdiye kadar Aprilia Scarabeo 200 ie ile elde ettiğim en az yakıt tüketim değerlerimi veriyorum.

Tüketilen Yakıt Miktarı: 6 Lt
    Katedilen Yol: 212 km
    Tek Sürücülü
    Eco modunda kullandım
    Hız: Maksimum 100km/h
    Shell kullanıyorum.

Sonuç: 100 kilometrede 2.83 Lt yakıt tüketmiş.

Kazasız, zevkli sürüşler diliyorum.
    honda pcx125 den sonra en az tüketen scooter scarabeo sanırım
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Ben de dün lacivert renkli bir scarabeo 200 aldım. Bugün plakayı takacağım inşaallah. Önceki motorum kawasaki ninja 250R'dı. Oldukça radikal bir değişiklik olacak benim için. Bir arkadaşımınkini sürdüm biraz, bana keyif verdi. Benim gördüğüm eksiklik yan ayak. Mevcut askıya alma sistemine göre çok daha pratik geliyor bana. Orjinal aksesuar listesinde var ama 300.-tl'yi bulan bir masraf. Ama paraya kıyacağım gibi. Yakında ilk izlenimlerimi yazarım buraya.
    Ancak çok sattığını tahmin ediyorum bu motorun. Bursa bayisi son 3 haftada en az 10 tane sattı sanırım.
    babatorik ve idinc bunu beğendiler.

Motosikleti
    motorsikletler, seyahat
    arkadaşlar günde ortalama 60 Km yapmak için düşündüğüm scooter bu. Ben KTM EXC 250 Sixdays kullanan birisi olarak şehir içinde otomobil kullanmaktan sıkıldım. Burada işe gelip giderken kullanmayı düşünüyorum. 184 Boy 95 Kiloyum. Bu alet beni sıkıntısız taşır diye düşündüm tabi en önemli moktası büyük tekerli olması. Sizce de yanılmıyorum değil mi ?

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Alıntı torhan64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar günde ortalama 60 Km yapmak için düşündüğüm scooter bu. Ben KTM EXC 250 Sixdays kullanan birisi olarak şehir içinde otomobil kullanmaktan sıkıldım. Burada işe gelip giderken kullanmayı düşünüyorum. 184 Boy 95 Kiloyum. Bu alet beni sıkıntısız taşır diye düşündüm tabi en önemli moktası büyük tekerli olması. Sizce de yanılmıyorum değil mi ?
    Ben henüz sadece 3 gündür kullanıyorum. 1.80 boy ve 95 kiloyum. Müthiş keyif aldım bu motordan. Yüksek ve yapılı bir motor, üstünde çok rahat edeceksiniz. Arkaya bir topcase de taktırırsanız artçı da yaslanarak çok rahat ediyor.
    babatorik bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhabalar gurcano,
    Neşen bol olsun.

Öncelikle Lacivert Scarabeo 200 ie scooter'in hayırlı olsun. Kazasız, zevkli sürüşler diliyorum.
    Scooter olarak az yakıtı, yeterli gücü ve kullanım pratikliği açısından büyük zevk alacaksın tahmin ediyorum.
    Lacivert Scarabeo 200 ie 2012 model kullanıyorum, her yönüyle yeterlilik konusunda doyumluluk sağlıyor. Zaten bundan sonraki scooter tercihi ancak Maxi Scooter olabilir
    1,83 boy, 92 kg olarak tek binicili şu zamanlarda 100km/2,83-2,95 arası tüketiyor, bu arada 7500 km civarındayım.
    Az yakıtı, gücü, pratikliği yanında oldukça tatlı bir görünümü de buradayım diyor. Uygun fiyata bulabilirsem bir de uzun ön cam siperlik taktıracağım.
    Yakında Yalova-Bursa tarafına gezimiz olacak, bakarsın yolda görüşürüz

Zevkli sürüşler diliyorum.

Alıntı gurcano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de dün lacivert renkli bir scarabeo 200 aldım. Bugün plakayı takacağım inşaallah. Önceki motorum kawasaki ninja 250R'dı. Oldukça radikal bir değişiklik olacak benim için. Bir arkadaşımınkini sürdüm biraz, bana keyif verdi. Benim gördüğüm eksiklik yan ayak. Mevcut askıya alma sistemine göre çok daha pratik geliyor bana. Orjinal aksesuar listesinde var ama 300.-tl'yi bulan bir masraf. Ama paraya kıyacağım gibi. Yakında ilk izlenimlerimi yazarım buraya.
    Ancak çok sattığını tahmin ediyorum bu motorun. Bursa bayisi son 3 haftada en az 10 tane sattı sanırım.

kync43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia - scarabeo 200 ie
    Merhaba sevgili arkadaşlar;
    1000 km bakımı yapılacak olan scarabeomda ön disk çok az tutar gibi bir durum var.Lastiği çevirdiğinde hafif bir ses sözkonusu. Ön diskte çizilme ve olması gerekenden fazla aşınma var.Söküp spreyle temizlendi ama sesde değişiklik yok.Böyle bir durumla karşılaşan oldumu acaba.Başka forumlarda da aynı problemi yaşayanlar olmuş ve organik balata ile değiştirme tavsiye ediyorlar.Garanti kapsamında ki bu durumda acaba ne yapmak gerekiyor..

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Henüz 150km'de olan benim motorumda da aynı durum var. Servis farklı bir marka ile değiştirirsek azalır dedi. 1000 bakımında ben de en iyisi neyse onunla değiştirmeyi düşünüyorum.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar, bu makineyle uzun yol (>150) yapan var mı aranızda? Özellikle artçıyla? Herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?

Motosikleti
    Merhabalar kync43,
    Neşen bol olsun.

1000 km 'de fren balatalarının eskimesi biraz zor diye tahmin ediyorum. Büyük ihtimalle ayarlarında bir sıkıntı olabilir, ayarları doğru yapılamamış olabilir. Ya da köy/bayır/taş/topraklı ortamlarda kullanılıyorsa balata ile disk arasında pislik yığılıyor olabilir.
    Gerçe spreyle temizlenmiş olarak belirtmişsin, ancak balata ayarlarında bir dengesizlik varmış gibi geliyor bana, usta fren ayarlarını bence biraz daha kurcalamalı.

Benim Scarabeo 200 ie scooterde bu kadar erken km'de bir sorun yaşamadım; 6000 km 'de fren balataları eridiği için değiştirildi. Forum üyeleri arkadaşların yorumu olarak da fabrikasyon ilk balatalar fazla dayanmıyormuş o sebeple çabuk bitmiş olabilir, diye yorumlamışlardı.
    Şimdilik 8000 km'ye ulaştım frenlerde herhangi bir sorun yaşamıyorum. Motosikleti İstanbul'da asfalt ortamında kullanıyorum.
    Yetkili Servisin 6000 km bakımında taktığı fren balataları:

Herhangi bir sıkıntı olmadan kullanıyorum.

Alıntı kync43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba sevgili arkadaşlar;
    1000 km bakımı yapılacak olan scarabeomda ön disk çok az tutar gibi bir durum var.Lastiği çevirdiğinde hafif bir ses sözkonusu. Ön diskte çizilme ve olması gerekenden fazla aşınma var.Söküp spreyle temizlendi ama sesde değişiklik yok.Böyle bir durumla karşılaşan oldumu acaba.Başka forumlarda da aynı problemi yaşayanlar olmuş ve organik balata ile değiştirme tavsiye ediyorlar.Garanti kapsamında ki bu durumda acaba ne yapmak gerekiyor..

Motosikleti
    Merhabalar kync43,
    Neşen bol olsun.

1000 km 'de fren balatalarının eskimesi biraz zor diye tahmin ediyorum. Büyük ihtimalle ayarlarında bir sıkıntı olabilir, ayarları doğru yapılamamış olabilir. Ya da köy/bayır/taş/topraklı ortamlarda kullanılıyorsa balata ile disk arasında pislik yığılıyor olabilir.
    Gerçe spreyle temizlenmiş olarak belirtmişsin, ancak balata ayarlarında bir dengesizlik varmış gibi geliyor bana, usta fren ayarlarını bence biraz daha kurcalamalı.

Benim Scarabeo 200 ie scooterde bu kadar erken km'de bir sorun yaşamadım; 6000 km 'de fren balataları eridiği için değiştirildi. Forum üyeleri arkadaşların yorumu olarak da fabrikasyon ilk balatalar fazla dayanmıyormuş o sebeple çabuk bitmiş olabilir, diye yorumlamışlardı.
    Şimdilik 8000 km'ye ulaştım frenlerde herhangi bir sorun yaşamıyorum. Motosikleti İstanbul'da asfalt ortamında kullanıyorum.

Asfaltda kullanıyorum; o yönden problem yok.Sizde balata değiştirdiğiniz 6000 km de diskin durumu nasıldı?

Motosikleti
    Merhabalar kync43,

6000 km bakımında servis ustası diskte hafif çizikler görünce değişmesi gerekir demişti ve o sebeple de değiştirilmişti.
    Zaten 6000 km balatalar kontrol edilmesi gereken rutin kontrollerden olduğunu okumuştum.

2012 model Scarabeo 200 ie ile şu sıralar da 8100 km'deyim.

Alıntı kync43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asfaltda kullanıyorum; o yönden problem yok.Sizde balata değiştirdiğiniz 6000 km de diskin durumu nasıldı?

Motosikleti
    1000 km bakımı yapıldı.70 TL ödendi. Eskişehir Özmert servis diskin normal olduğunu; herhangi problemin oluşmayacağını ifade etti.Yakıt değerleri diğer arkadaşların değerleriyle aynı .(30 TL=224 km; 0,14 TL/km ; 2,9 L/100km). Hız eko modda:119 km/h sport modda:126-129 gibi. Ancak bana göre rahat kullanım aralığı 80-100 arası.Herkese kazasız ; keyifli sürüşler dileğiyle.

Merhabalar kync43,
    Neşen bol olsun.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar bende yakında kısmetse beyaz scarabeo 200 ile aranızda olacağım..
    Tolme bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhabalar Mustafa,
    Neşen bol olsun.

Şimdiden hayırlı olsun diyorum, kazasız ve zevkli sürüşler diliyorum, Scooter kullanımının zevki bir başka gerçekten.
    Beyaz renk tercihi gerçekten güzel, gördükçe daha da sevdim beyaz renkli Scarabeo 200 ie scooteri.
    Sıfır mı, ikinci el mi alıyorsun?
    Aldığında haber ver, hafta sonu gezilerimize katılırsın.

Yeniden hayırlı, uğurlu olsun diliyorum.

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende yakında kısmetse beyaz scarabeo 200 ile aranızda olacağım..

Dostlar bu makineyi İstanbul'da en ucuz nereden alabiliriz?
    Nakitte iskonto yapıyorlar mı?

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Ben alırken tekel ürünü gibiydi, 3190.-Euro, o anki euro kurundan hesaplıyorlar. Kredi kartına taksit var ama vade farkı alıyorlar. Sanki Albayrak Motor biraz daha pazarlığa yatkın gibi.

Albayrak'a gitmedim ama telefonla aradım. Euro kurundan sitelerinde o anki fiyat 7628 görünüyor, adam bana telefonda 7700'e yaparız nakitte diyor! He canım, tamam dedim kapattım.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Merhabalar Mustafa,
    Neşen bol olsun.

Şimdiden hayırlı olsun diyorum, kazasız ve zevkli sürüşler diliyorum, Scooter kullanımının zevki bir başka gerçekten.
    Beyaz renk tercihi gerçekten güzel, gördükçe daha da sevdim beyaz renkli Scarabeo 200 ie scooteri.
    Sıfır mı, ikinci el mi alıyorsun?
    Aldığında haber ver, hafta sonu gezilerimize katılırsın.

Yeniden hayırlı, uğurlu olsun diliyorum.
    aprilia sportcity sattım bu hafta. yarın kısmetse motorumu teslim alıcam (sıfır)

gezilerde haberdar edilirsek elbette geliriz.

arkadaşlar birde sormak istediğim birşey var.

110dan sonra 130 a kadar yalpalama silkme oluyormu ? bir arkadaşım sıfır aldı ve bundan şikayetçi..

daha önce 2 adet scarabeo200 kullandım öyle birşey farketmedim.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
45. sayfa BirinciBirinci ... 35434445464755 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)