Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pianoblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben r1 i ilana koyduğumda 2 ay ne arayan nede msj atan olmuştu. 2 ay sonra 1 kişi aradı. Onada baya bi zararına vermiştim. :(
    Haydi geçmiş olsuuuun :D Seve seve satamadık o zaman SEVE SEVE binecez. Bu süreçtede iyice alışırsam sonradan satmak istemeyebilirim, azcık dengesizlik varda :D Zaten okul açılsa motorla gidip gelicem. Yaz ayında da binmiyorum. Zaten binecek motorcu arkadaş da yok çevremde :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Alıntı boshaft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kardeşim ya şuan bi durum yok sahibinden zaten ilanı yayına alana kadar 5-6 saat geçti. Şimdi daha 32 kişi bakmış son durum bu. Gerçi ben telefon vermiyorum ilanda mesaj atmalarını bekliyorum bakalım
    Abi sende benim gibi yap. Satılana kadar bin gitsin. Adam bu motor 100km daha yapmış deyip almamazlık yapmaz sonuçta.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    ya bu piyanist irfan ın iftar davetine gelen yokmu ?
    bizden gelen varsa ben gelebilirim.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    16 yaşındaydım. Lise 2 ye gidiyodum. Ömrümde hiç vitesli motor kullanmamıştım. Bi mobilet binmişliğim vardı. Ama kafamda hep tasarlardım. Vitesli motorda şöyle vites atarım, debriyajı sıkarım vites geçiririm falan. Okula rus 2 zamanlı vitesliyle gelip giden bi çocuk vardı. 150 cc ydi yanılmıyosam motoru. Sürmek için istedim vermedi. Bende dedim kendisine kaçırır sürerim bak dedim. Kaçırabiliyosan kaçır dedi. Sene 1996 kredili sistemde okuyorum. 3 ders dolu 2 si boş. Veya sabahtan okula gidiyorum, öğleden sonra boş. Bi alt sınıflarda kalkmıştı kredili sistem. Yani full dersler dolu. Eleman derste benim dersim boş. Dışarıda kimsecikler yok mavi rus motorundan başka hemem anahtarlığımda bulunan bisürü anahtarı çıkarıp başlıyorum çalışmalara. 1-2 dk içinde çat açılıyo kontak el marşı yok tabi bilmem kaç yaşında 2 zamanlı motor. Ayak marşıyla bikaç denemeden sonra çalıştı meret. Ve ilk defa vitesli sürüyorum. Sıktım debriyajı attım 1 e. Verdim gazı yavaşça bıraktım debriyaji. Çıktım çift şeritli asfalta. 1-2-3-4 motorun anasını ağlatıyorum asfaltta Allah ne verdiyse baya bi gezdikten sonra aynen aldığım gibi bırakıyorum. Bi usta edasıyla ilk vitesli tecrübemi yaşıyorum. Beni baya baya bi heyecanlandırmıştı.
    ŞİMDİ SORUYORUM GENÇ NESİL SİZE. ALDIĞINIZ SIFIR MOTORU SÜREMİYOSANIZ MOTORCU RUHU YOKTUR SİZDE. VEYA BEN GÖREMİYORUM. VİTESLİYE ALIŞAMADIM DİYEN ARKADAŞLAR LÜTFEN OKUSUN. MOTORCU RUHU OLAN BİRİ VİTESLİ SÜREMİYORUM ALIŞAMADIM DİYEMEZ. ZATEN ALTINIZDA Bİ 600-1000 CC LİK MOTOR YOK. Altı üstü 11 hp lik bi motor. Azim olsun biraz içinizde. Ben hiç vitesli sürmemiş olsam bi vitesli 125 cc almış olsam 50 km de işin %99 unu çözmüştüm. Demem oki hemen pes etmeyin. Biraz cesaret gayret bu iş tamamdır. Sevgiler.
    Pianoblack, Murat 48/30 ve EnesBeyter bunu beğendiler.

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Alıntı Pianoblack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydi geçmiş olsuuuun :D Seve seve satamadık o zaman SEVE SEVE binecez. Bu süreçtede iyice alışırsam sonradan satmak istemeyebilirim, azcık dengesizlik varda :D Zaten okul açılsa motorla gidip gelicem. Yaz ayında da binmiyorum. Zaten binecek motorcu arkadaş da yok çevremde :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Abi sende benim gibi yap. Satılana kadar bin gitsin. Adam bu motor 100km daha yapmış deyip almamazlık yapmaz sonuçta.
    Aynen binicem aslinda suan mahallede biniyorum ama ehliyetim yok yoksa saticam die binmem durumu yok dedigin gbi belki alisirsam dokulene kadar benle kalir hafta sonu direksiyon sinavim var ins.

Motosikleti
    Satıldı
    16 yaşındaydım. Lise 2 ye gidiyodum. Ömrümde hiç vitesli motor kullanmamıştım. Bi mobilet binmişliğim vardı. Ama kafamda hep tasarlardım. Vitesli motorda şöyle vites atarım, debriyajı sıkarım vites geçiririm falan. Okula rus 2 zamanlı vitesliyle gelip giden bi çocuk vardı. 150 cc ydi yanılmıyosam motoru. Sürmek için istedim vermedi. Bende dedim kendisine kaçırır sürerim bak dedim. Kaçırabiliyosan kaçır dedi. Sene 1996 kredili sistemde okuyorum. 3 ders dolu 2 si boş. Veya sabahtan okula gidiyorum, öğleden sonra boş. Bi alt sınıflarda kalkmıştı kredili sistem. Yani full dersler dolu. Eleman derste benim dersim boş. Dışarıda kimsecikler yok mavi rus motorundan başka hemem anahtarlığımda bulunan bisürü anahtarı çıkarıp başlıyorum çalışmalara. 1-2 dk içinde çat açılıyo kontak el marşı yok tabi bilmem kaç yaşında 2 zamanlı motor. Ayak marşıyla bikaç denemeden sonra çalıştı meret. Ve ilk defa vitesli sürüyorum. Sıktım debriyajı attım 1 e. Verdim gazı yavaşça bıraktım debriyaji. Çıktım çift şeritli asfalta. 1-2-3-4 motorun anasını ağlatıyorum asfaltta Allah ne verdiyse baya bi gezdikten sonra aynen aldığım gibi bırakıyorum. Bi usta edasıyla ilk vitesli tecrübemi yaşıyorum. Beni baya baya bi heyecanlandırmıştı.
    ŞİMDİ SORUYORUM GENÇ NESİL SİZE. ALDIĞINIZ SIFIR MOTORU SÜREMİYOSANIZ MOTORCU RUHU YOKTUR SİZDE. VEYA BEN GÖREMİYORUM. VİTESLİYE ALIŞAMADIM DİYEN ARKADAŞLAR LÜTFEN OKUSUN. MOTORCU RUHU OLAN BİRİ VİTESLİ SÜREMİYORUM ALIŞAMADIM DİYEMEZ. ZATEN ALTINIZDA Bİ 600-1000 CC LİK MOTOR YOK. Altı üstü 11 hp lik bi motor. Azim olsun biraz içinizde. Ben hiç vitesli sürmemiş olsam bi vitesli 125 cc almış olsam 50 km de işin %99 unu çözmüştüm. Demem oki hemen pes etmeyin. Biraz cesaret gayret bu iş tamamdır. Sevgiler.
    Ne diyim Adem abi sonuna kadar haklısın. Hiç trafik deneyimim yokken Tuzla'dan aldım getirdim motoru. O gün çok stres yapmıştım. Yoksa direksiyon derslerinde çok rahattım. Ne olduysa o gün oldu.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Ne diyim Adem abi sonuna kadar haklısın. Hiç trafik deneyimim yokken Tuzla'dan aldım getirdim motoru. O gün çok stres yapmıştım. Yoksa direksiyon derslerinde çok rahattım. Ne olduysa o gün oldu.
    cesaret herşeyi halleder. Sen motordan değil, motor senden korksun. İşte bütün mesele burada
    Pianoblack bunu beğendi.

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı boshaft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen binicem aslinda suan mahallede biniyorum ama ehliyetim yok yoksa saticam die binmem durumu yok dedigin gbi belki alisirsam dokulene kadar benle kalir hafta sonu direksiyon sinavim var ins.
    Aman ehliyet olayı sakat dikkat et. Hatta binme. Ehliyet alana kadar satılır belki. Satılmazsa ehliyet aldığında yapıştır gitsin :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

cesaret herşeyi halleder. Sen motordan değil, motor senden korksun. İşte bütün mesele burada
    Adem abi şu debriyaj ayarını debriyaj sıkılıyken mi yapacaz?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    debriyaj kolundan bahsediyosan stop halinde bile olur bak şimdi debriyaj elciği kolu varya, dibinde somonu ve gerdime için dönen yer var. Şimdi üzerindeki plastik aksamı geri çektin. Debriyaji komle sık. Debriyaj telinin kablosunu diğer elinle tut. Debriyaj kolunu hafif hafif bi elinle bırakırken debriyaj telini hafif hafif çek. Boşluk olusur debriyaj telinin girdiği yerde. O anda o somonu falan istediğin gibi sıkıp gevşetebilirsin. Debriyaj kolunun dış tarafı en son 1 cm boşta kalacak şekilde ayarla. Yani debriyajı bırakırken yarılarda kavramaya başlasın. Daha nası anlatam bilemedim

Motosikleti
    Satıldı
    debriyaj kolundan bahsediyosan stop halinde bile olur bak şimdi debriyaj elciği kolu varya, dibinde somonu ve gerdime için dönen yer var. Şimdi üzerindeki plastik aksamı geri çektin. Debriyaji komle sık. Debriyaj telinin kablosunu diğer elinle tut. Debriyaj kolunu hafif hafif bi elinle bırakırken debriyaj telini hafif hafif çek. Boşluk olusur debriyaj telinin girdiği yerde. O anda o somonu falan istediğin gibi sıkıp gevşetebilirsin. Debriyaj kolunun dış tarafı en son 1 cm boşta kalacak şekilde ayarla. Yani debriyajı bırakırken yarılarda kavramaya başlasın. Daha nası anlatam bilemedim
    Peki bunları teli çekmeden yapsak ne olur? Birde ufak somun büyük somundan uzaklaştıkça kavrama ortalara mı geliyor? Geçen yapim dedim ayarları değişti vites falan zor geçmeye başladı tırstım eski haline getirdim. Yarın kurcalarım yine. Bozulacak hali yok ya :D

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Arkadaşlara cesaret vermesi acısından anlatayım bende.....Benim ilk tecrübelerim de ilk bi 15 yaşındayken pejo 105 le başladı bi kaç tur...Sonraları sürekli bi hayal bi hayal gitti öyle ama hala daha bisiklet üstündeyiz tabi..Sonra lise falan derken...Lise 2de.. birgün köyde amcaoglunun cub motor var...Onu bi 12 km civarı götürmem gerekti zorunlu olarak..İlk bi cıktım ustune genel olarak acemilerde ve Barkın Bayoglununda anlattıgı gibi olan olay durcam derken takılı kalan gaz kolu oldu.. İlk 60 saniye de kaldırıma cıktım yani...Amcam emin misin sen onu kullanacabileceğine dedi..Korkmadım bindim bir daha sürdüm gittim sonra debriyajsız ama viteslere falan alısmak gerek vites göstergeside yoktu...Oyle bile olsa pes etmedım gıttım...Gecen sene de ehliyetimi aldım bi abimizin 125 cc ramzey debriyajlı bi modeli 20 km kadar sürmem gerekti o da ilk debriyajlı tecrubemdi şehir içi trafikte üstelik... Arabaların motorları dıkkate almadıgını ılk o sürüşde anlamış oldum tam anlamıyla... Ama şükür bişey olmadan vardım varacagım yere...Baktım kı debriyajlıyla da oluyo bu iş...Amcaoglu da zealsunun 150 cc bi modelini alınca onlada bi kaç kere gezinti yapınca tamam dedım ben bu işi becerıyorum... Yani arkadaşlar elimde motor yokken öğrendim ben bu mereti aynı adem abi gibi şimdi para olsa alırdım falan diyorum ya, gerçekten param olsa şuan gelirim hem gezmiş olurum hem taa orlardan süre süre dolana dolana gelirim yani... Sizin elinizde motorlarınız katın benzini verin kendınızi biraz yollara...
    Pianoblack bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    debriyaj telini çekmeden zor olur. Pense gibi bişeyle çevirebilirsin ancak.

Motosikleti
    Satıldı
    Onur kayboldu motora biniyor herhalde :D

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Abi kesinlikle haklisin. Ben kendim tek binicek olsam hic umruma gelmez duse kalka cozerim. Nedense bunda esimle binince daha cok dusucez gbi gelio ins kisa surede cozerim satmaktanda vazgecerim

Motosikleti
    Satıldı
    debriyaj telini çekmeden zor olur. Pense gibi bişeyle çevirebilirsin ancak.
    Tamamdır abi ben yarın bi kurcalayayım. Sağol

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    önce bi bin km kadar kendin bin. Biraz alış.sonra yavaş yavaş artçı alırsın arkana

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    beyler uzun zamandır forumdan uzaktım, belki beni hatırlarsınız.

2009 ybr city vardı. hani şu 100 kmde sabit 3.5 litre benzin yakan

yakıtı hala aynı. son hızı ise kafasına göre; bazen 80de takılı kalıyor, bazen hafif bir yokuşta 110 görüyor. çözemedim.

yalnız geçen bişey farkettim. 4. vites 9 bin küsür devirde 5e attım. sonra devir 5. viteste 9 bine kadar arttı ama hızım 80den 82ye falan çıktı.

zincir ölü durumda. ilk fırsatta değişmem gerek.

10 agustosta Malatya'da 11 agustosta ise Elazığ'da olan varsa düğünüme beklerim. gelmeyi düşünenler, iletişim için 0532 796 31 73
    egelim 43 bunu beğendi.

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yakıtı hala aynı. son hızı ise kafasına göre; bazen 80de takılı kalıyor, bazen hafif bir yokuşta 110 görüyor. çözemedim.

yalnız geçen bişey farkettim. 4. vites 9 bin küsür devirde 5e attım. sonra devir 5. viteste 9 bine kadar arttı ama hızım 80den 82ye falan çıktı.

10 agustosta Malatya'da 11 agustosta ise Elazığ'da olan varsa düğünüme beklerim. gelmeyi düşünenler, iletişim için 0532 796 31 73
    Mutluluklar
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

maxi Allah mutlu mesut bahtiyar etsin. Motoru hala halledememişsin. Keşke yakın olsaydık. Bulurduk bi çaresini.
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Onur kayboldu motora biniyor herhalde :D
    şimdi dikkatlıce okudum forumu kaçırmışım mesajı namaza kaçtım geldim, motorumla bakıştık şöyle bi ne var ne yok hesabı o kadar
    hgdr bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adem bende hayatımda ilk defa vitesli motoru 2010 yılında kullandım sürücü eğitimi alırken
    gerçekten zevkli eğitim süresince gezdim durdum
    eğer bisiklet kullanabiliyorsan vitesli motoru kullanmak arasında fazla fark olmadığını iştirak etmek sadece birkaç saniye
    tak vitese bırak maneti o arada ver gazı olay bu....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)