Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Normalde Castrol 10*40 Power1 kullanıyorum. İçindeki yağ da eski olmadığı için yağ israfı yapmayayım demiştim. Biraz kalın bir yağdır, motoru geç ısıtır. Onun dışında bir kötü yanını görmedim. Ne ise ilk fırsatta değiştireyim bari.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin abi ne sıklıkla yağ değiştiriyorsun?

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes@ bende bir tane F1 çakar aldım.. takmayı düşünüyorum.. çok lazım oluyor bana.. var mı montaj ile ilgili bir önerin?
    Topcase varmı? varsa altına yapıştırabilirsin. Topcase arka stobun görünesini engelleyebiliyor
    Veya benim gibi stopun altına(plaka lambası yerine) yapıştırabilirsin, ben bozulunca sökmek zorunda kaldım ama sökemedim iyi yapıştırmışın mastikle
    Salih_T bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin abi ne sıklıkla yağ değiştiriyorsun?
    2000km de bir değişiyorum meriç. Eski yağ 600gr kadar çıkıyor motordan. Sanırım devamlı motoru ısıtmadan gazladığımdan hafif yağ yakıyor. Ama gazı kökleyincede egsozdan mavi duman da atmıyor. Hafif yakıyor sanırım.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar. Ankara'da önerebileceğiniz bir salcano servisi var mıdır?

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000km de bir değişiyorum meriç. Eski yağ 600gr kadar çıkıyor motordan. Sanırım devamlı motoru ısıtmadan gazladığımdan hafif yağ yakıyor. Ama gazı kökleyincede egsozdan mavi duman da atmıyor. Hafif yakıyor sanırım.
    Anladım abi keçe falanda patlak olabilir 2000 km de o kadar eksiltmesi anormal bir durum.Soğukken dumanlamazsa ısınınca mavi duman atabilir abi onada dikkat et.Artık iş işten geçmişte kötü yağ koyup düşük km lerde değiştirmek yerine kaliteli yağ koyup uzun aralıklarla değiştirsen daha iyi olur motorun için.

Son düzenlemelerle çakar lambaya 650 lira ceza yazılıyor diye okumuştum bir haberde.Aman dikkat edin
    tahsins ve Salih_T bunu beğendiler.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Tahsin@ Gulf markası dikkatimi çekmişti, netten baktım amerikan firması, Türk piyasasına yeni girmiş ama yağları kaliteli diye biliyorum.. Bi tane alıp deneyeyim diyorum.. Senin yağ yakma problemin bu yağdan değil de motosikletin km sinden ve bir dönem araba yağı kullanmandan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum..

Enes@ Topcase yok.. Bi ara bikaç fotoğraf eklemiştin, arkaya stopun hemen altına olabilir gibi... Akşam iş çıkışı hava kararınca dikkat çekmek için illa ki lazım...

-ZERO-@ Benim 2-3 defa gittiğim Servis Rüzgar Mehmet'in yeri, oğulları var. Sağolsun Aydın Bey güzel ilgileniyor. Birde Çok methini duyduğum Kızıltepe Motor da Hızır Usta var.. Sadece ikisini Tavsiye ederim.. Yiba Arkasında 06 Motor var- Selim ustanın yeri... Ben oraya birdaha gitmem.. Öyle söyleyeyim..

Meriç@ Çakarı ön tarafa takmayacağım arkada Stopa destek olsun diye güvenlik maksatlı düşünüyorum.. Cezadan haberim yoktu. söylediğin iyi oldu.. Trafik polislerine bir sorayım.. Gece çok lazım oluyor..Cezalık bir durum var ise de bir anahtar koyup.. çok ihtiyaç duyduğum durumlarda kullanırım en azından..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    @Salih_T
    plaka altına da takabilirisin böyle

Cezalık bi durum olacağını sanmam parklarda normal frende çakar yanacak sadece ZAten o ceza durumu arabanın önüne mavi-kırmızı-beyaz çakar koyup polis arabası süsü verenler için. Bi sormakta fayda var tabi yinde de
    http://www.sabah.com.tr/yasam/2012/1...kat-fazla-ceza
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Arkadaşlar depoya tam oturan kılıflar var mı?

Yardımınız için çok teşekkür ederim salih bey

Motosikleti
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar depoya tam oturan kılıflar var mı?
    Tam oturan yok ama ybr'ninki uyduruluyo galiba meriç kardeşin motorunda vardı.
    ama en temizi döşemeciye yaptırmak zenkine göre renk desen seçersin ben de düşünmüyo değilim.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    yok meriçte döşemecide yaptırmış. henüz aramızda depo kılıfı uyduran yok sanırım. ben geçende yazmıştım kimseden ses çıkmadı.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    O zaman depo kılıfı olmadan devam edeceğiz.
    İki gündür çok yoğun yağmur var. Wolf yaklaşık 48 saattir yağmurun altında hareketsiz duruyor. En azından temizlenmiş oldu.

arkadaşlar koruma demiri olarak ybr demirlerinin hepsi herhangi bir tadilat gerektirmeden oluyor mu? Bir de arka çanta için ekstradan demire gerek var mı yoksa wolf'un halihazırda gelen arka demirine top case tablasını takıp üstüne de çantasını takabiliyor muyuz?

Motosikleti
    Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Salih_T
    plaka altına da takabilirisin böyle
    http://s8.postimg.org/7jk5kbshx/Ads_z.png

Cezalık bi durum olacağını sanmam parklarda normal frende çakar yanacak sadece ZAten o ceza durumu arabanın önüne mavi-kırmızı-beyaz çakar koyup polis arabası süsü verenler için. Bi sormakta fayda var tabi yinde de
    http://www.sabah.com.tr/yasam/2012/1...kat-fazla-ceza
    O bölgede lamba.. yağmurda çamurda çok kirlenir.. iki gün sonrada şase yapar bozulur gibime geldi..

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar koruma demiri olarak ybr demirlerinin hepsi herhangi bir tadilat gerektirmeden oluyor mu? Bir de arka çanta için ekstradan demire gerek var mı yoksa wolf'un halihazırda gelen arka demirine top case tablasını takıp üstüne de çantasını takabiliyor muyuz?
    Cg tip baa koruma demirini tadilatsız taktım ama.. ybr demirlerinin veya piyasadaki tüm demirler uygundur diyemeyiz.. Benzer demirleri farklı farklı firmalar üretiyor..

Topcase arka demire rahatça takılır..ama ben Ankara Kızılaya hergün gidip geldiğim için.. Polislerde ceza yazabilir diye vazgeçtim..ama yan çanta takabilirim.. Onlar serbestmiş...

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende de klasik koruma demiri takılı. Hem daha geniş (düşme esnasında daha çok korur), hem de uzun yolculuklarda ve aşırı ıslak zeminde ayakları üzerine katıp daha rahat yolculuk yapılabiliyor.
    Wolf benim beşinci motosikletim. Çanta demiri en kötü olan motosikletim bu oldu. Orta ayaklığa kaldırınca tuttuğunuz yer hiç rahat değil. Çanta demiri de kuyruk kısmına çok yakın. Bu sebeple alttan somunu tutup üstten sıkmak biraz zahmetli oluyor. Ama sonuç itibariyle oturuyor tabi.

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de klasik koruma demiri takılı. Hem daha geniş (düşme esnasında daha çok korur), hem de uzun yolculuklarda ve aşırı ıslak zeminde ayakları üzerine katıp daha rahat yolculuk yapılabiliyor.
    Wolf benim beşinci motosikletim. Çanta demiri en kötü olan motosikletim bu oldu. Orta ayaklığa kaldırınca tuttuğunuz yer hiç rahat değil. Çanta demiri de kuyruk kısmına çok yakın. Bu sebeple alttan somunu tutup üstten sıkmak biraz zahmetli oluyor. Ama sonuç itibariyle oturuyor tabi.
    anladığım kadarıyla wolfun üzerinde gelen demir, çanta tablası takmaya elverişli değil mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:29 ----------

O bölgede lamba.. yağmurda çamurda çok kirlenir.. iki gün sonrada şase yapar bozulur gibime geldi..

Cg tip baa koruma demirini tadilatsız taktım ama.. ybr demirlerinin veya piyasadaki tüm demirler uygundur diyemeyiz.. Benzer demirleri farklı farklı firmalar üretiyor..

Topcase arka demire rahatça takılır..ama ben Ankara Kızılaya hergün gidip geldiğim için.. Polislerde ceza yazabilir diye vazgeçtim..ama yan çanta takabilirim.. Onlar serbestmiş...
    o topcase kanunu uygulamada mı şuan. yani topcase gören polis direkt ceza mı yazıyor. kuryeler yandı o zaman

Motosikleti
    -ZERO-@ Topcase kanunu yürürlükte ama polisler ceza yazmıyor şuan ama bu yazmayacakları anlamına gelmez.. Kanun çıktığında polise sormuştum.. yasak ama ceza yazmıyoruz demişti.. Gerçi polisin motoru çantadan geçilmiyordu.. Motosikletli polis belki halden anlar ama otomobilli polisler ceza yazabilir.. Motordan önce Beyaz Şahin im vardı ve Kızılaya gelip giderken çok çevrilmişliğim var..

-ZERO-@ Topcase kanunu yürürlükte ama polisler ceza yazmıyor şuan ama bu yazmayacakları anlamına gelmez.. Kanun çıktığında polise sormuştum.. yasak ama ceza yazmıyoruz demişti.. Gerçi polisin motoru çantadan geçilmiyordu.. Motosikletli polis belki halden anlar ama otomobilli polisler ceza yazabilir.. Motordan önce Beyaz Şahin im vardı ve Kızılaya gelip giderken çok çevrilmişliğim var..
    Arkaya takilan soft cantalara bakacaz o zaman. Ona pek bir sey diyezler diye dusunuyorum

Motosikleti
    Hayırlı cumalar millet

anladığım kadarıyla wolfun üzerinde gelen demir, çanta tablası takmaya elverişli değil mi
    Gayet elverişli çanta takabilirsin. Zaten ayrı çanta demiri yok wolf için. Yalnız demir-kuyruk grenajı arası dar sayılır, uğraştırabilir takarken.
    ceza konusunda da öyle göza batmayacak çantalara ceza kesilmiyor biliyorum. Tabi çoğu şey gibi polis insiyatifine kalmış bu da

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)