Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

(Bu arada 10/40 yağ koyunca rolanti seviyesi arttı, 1,4 ten 1,7 seviyelerine çıktı.. yağın ince olmasından kaynaklı diye düşünüyorum.. var mı bi fikriniz.. Gidip ayarlatayım..)

Benzin sarfiyatı çok az artar.Rolanti ayarını kendin yap çok basit artık motorcu oldun motordan az da olsa anlaman lazım
    Rolanti ayarını motor ısındıktan sonra rolanti vidasını sıkarsan rolanti artar gevşetirsen düşer,seninki yükseldiği için gevşeteceksin.
    Resimde gösterdiğim motorun sağ tarafından karbüratördeki rolanti vidasını milim milim gevşetip devir saatine bakarak ayarlıyacaksın kolay gelsin
    Salih_T ve wampaa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Bu arada 10/40 yağ koyunca rolanti seviyesi arttı, 1,4 ten 1,7 seviyelerine çıktı.. yağın ince olmasından kaynaklı diye düşünüyorum.. var mı bi fikriniz.. Gidip ayarlatayım..)

Benzin sarfiyatı çok az artar.Rolanti ayarını kendin yap çok basit artık motorcu oldun motordan az da olsa anlaman lazım
    Rolanti ayarını motor ısındıktan sonra rolanti vidasını sıkarsan rolanti artar gevşetirsen düşer,seninki yükseldiği için gevşeteceksin.
    Resimde gösterdiğim motorun sağ tarafından karbüratördeki rolanti vidasını milim milim gevşetip devir saatine bakarak ayarlıyacaksın kolay gelsin
    http://hizliresimyukle.com/images/20...toraf-0009.jpg
    Saygılar Abim.. Hemen uygulamaya koyuluyorum.

Arabamın rolantisini çok ayarlardım.. motosiklette vidanın yerini tam çözememiştim iyi oldu gösterdiğin, ellerin dert görmesin.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Forumun asıl amacı yardımlaşma ama insanlar saptırıyor(forumda motorla alakasız o kadar şey varki) neyse,öğrenmek istediğin konular varsa sorun değil yaz hemen resmini atayım.
    wampaa bunu beğendi.

wampaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69681960/detay

Sahibi forumdan ilk sahibinden normal km bu motoru alıp ciğerini sökesim yeter artık daha hizmet edemem diyecek duruma getirene kadar kullanasım var.
    Ama 2,500 lira işte ...
    Sürat Felakettir. -Kamlumbağa

Motosikleti
    foruma girmeyen arkadaşlara ne oldu, mesela tahsins aktifti bi aralar çoktandır girmiyor...

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foruma girmeyen arkadaşlara ne oldu, mesela tahsins aktifti bi aralar çoktandır girmiyor...
    Kimbilir...Ben Temmuz 14ü kesin 1 haftalığına Bodruma gidiyorum bakalım Bodrumlu kaç forum arkadaşımı göreceğim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Alıntı wampaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69681960/detay

Sahibi forumdan ilk sahibinden normal km bu motoru alıp ciğerini sökesim yeter artık daha hizmet edemem diyecek duruma getirene kadar kullanasım var.
    Ama 2,500 lira işte ...
    Satılmış bile

Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Kimbilir...Ben Temmuz 14ü kesin 1 haftalığına Bodruma gidiyorum bakalım Bodrumlu kaç forum arkadaşımı göreceğim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Satılmış bile

İçim cız etti ya 38 binde ilk sahibinden sıfır lastikli 2,5 bin lira, az önce balkondayım bi kızın altında cbr 250 var arkaya arkadaşlarını koyup gezdiriyor ne kask ne mont hiç bir şey yok çok temkinli kullanıyor babam alacağım diyip duruyorsun ne zaman alacaksın dedi hayret ettim.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Adil abi bekliyorum

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adil abi bekliyorum
    Adem Bodrumu gezdirirsin artık pek bilmiyorum Bodrumu gideceğim yer kardeşimin yazlık Turgutreis'de Armonia diye biryermiş sana yakınmı biliyormusun?Adem tlf var senin bende özelden atıyım doğrumu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

İçim cız etti ya 38 binde ilk sahibinden sıfır lastikli 2,5 bin lira, az önce balkondayım bi kızın altında cbr 250 var arkaya arkadaşlarını koyup gezdiriyor ne kask ne mont hiç bir şey yok çok temkinli kullanıyor babam alacağım diyip duruyorsun ne zaman alacaksın dedi hayret ettim.
    Yahu bu fırsat kaçarmı Baba bi el at'da hemen alayım diyemedinmi

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Armonia ismini hatırlamıyorum ama nerde olduğunu hatırlayamadım. Ramazanda zor olacak ama olsun. Bize hergün bayram :-P Turgutreis bana 15 km. Ben Yalıkavaktayım. Numara doğru.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Armonia ismini hatırlamıyorum ama nerde olduğunu hatırlayamadım. Ramazanda zor olacak ama olsun. Bize hergün bayram :-P Turgutreis bana 15 km. Ben Yalıkavaktayım. Numara doğru.
    Gitgel 30km desene yakın değilmiş,neyse Adem hayırlısıyla bir geleyim telefonlaşırız.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    30 km neki? Tamam abi bekliyorum.

Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Adem Bodrumu gezdirirsin artık pek bilmiyorum Bodrumu gideceğim yer kardeşimin yazlık Turgutreis'de Armonia diye biryermiş sana yakınmı biliyormusun?Adem tlf var senin bende özelden atıyım doğrumu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Yahu bu fırsat kaçarmı Baba bi el at'da hemen alayım diyemedinmi

kaçtı işte hocam, şimdi bir arkadaşla tanıştım 125 cc alma tad vermez dedi, Mondial MCX al dedi 150 cc dye geçer 163 cc dir nefis gider 14 beygir dedi sana motor kullanmasını öğretir dedi ama şikayet eden çok mondialden şuan 150 kt ve 100 mg prince dışında bana göre motoru pek yok dökülüyor hepsi ben wolften yanayım ama hadi bakalım kelepir ybr düşmezse ne yapacağız bi ramazan çıksında bakacağız.

Motosikleti
    kaçtı işte hocam, şimdi bir arkadaşla tanıştım 125 cc alma tad vermez dedi, Mondial MCX al dedi 150 cc dye geçer 163 cc dir nefis gider 14 beygir dedi sana motor kullanmasını öğretir dedi ama şikayet eden çok mondialden şuan 150 kt ve 100 mg prince dışında bana göre motoru pek yok dökülüyor hepsi ben wolften yanayım ama hadi bakalım kelepir ybr düşmezse ne yapacağız bi ramazan çıksında bakacağız.
    Mcx e bende baktım.. Sağlam motosiklettir, kuşkun olmasın.. Seriliği acemiye sıkıntı yaratabilir.. koltuğu rahatsızdır, amortisörleri serttir... Ama benim asıl almama sebebim;
    1. Çok yakması 100km de ortalama 3,5 lt yakıyor.
    2. Alacağım motosikletin hemen lastiklerini değiştirecektim.. Lastik boyutları yüzünden ucuz ve iyi lastik bulmak uğraştırıcı olucaktı.
    3. Tabi alırken bi 550 TL de fazladan verecektim.

Karar senin...

Wolf 5. motorum,daha önce 4. motorum Mondial 151rs idi scooter sıfır aldım 7 sene kullandım motor inmedi önemli bir arıza çıkarmadı,7 sene sonra merak ettim kontrol amaçlı silindiri söktüm açıkçası şaşırttı beni motor silindirde en ufak çizik ve aşınma izi yoktu benimle aynı zamanda alanlar 2 sene kullanabildi.Mondial motor bana göe tamamen şans işi bana sağlamı düşmüştü,sanki japon'du (39bin km gittim 1 gün yolda kalmadım)Birde mondiallerin grenaj berbat giderken dökülüyor cebimde japon yapıştırıcıyla geziyordum

Daha önce dediğim gibi güç mondialde,sağlamlık Salcanoda(bulunduğum yerde Mondial Drift vardı 2 sene sonra kayboldu ortadan)[IMG][/IMG]
    (Not fotoğraftaki tarihi kaale almayın foto makine kafayı yemişti )
    wampaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Adil abi sana en kötü motoru verseler en az 5 sene binersin zaten..

Motorun bakımına, limitlerine dikkat ettiğin için senin kullanımını, yeni motosiklet kullanıcısı için ölçü almak uygun olmaz..

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adil abi sana en kötü motoru verseler en az 5 sene binersin zaten..

Motorun bakımına, limitlerine dikkat ettiğin için senin kullanımını, yeni motosiklet kullanıcısı için ölçü almak uygun olmaz..
    Doğru söylüyorsun Salih herkes benim gibi kullansa motor satanlar iflas eder motor satamaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Kardeşim Bodruma yzlığına gidiyordu benide çağırdı,bende motorla geleyim peşinizden dedim güldü ve şöyle dedi olm geçen sene 4 trafik cezası aldım 190basıyom yetişebilirsen gel onunda motoru var dedim senin motoru alayım oda sabit hızla 130 anca gider dedi motorla gitmekten vazgeçtim arabayla gidiyoruz Allaha emanet (Kardeşim dediğimde bayan )

Motosikleti
    Doğru söylüyorsun Salih herkes benim gibi kullansa motor satanlar iflas eder motor satamaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Kardeşim Bodruma yzlığına gidiyordu benide çağırdı,bende motorla geleyim peşinizden dedim güldü ve şöyle dedi olm geçen sene 4 trafik cezası aldım 190basıyom yetişebilirsen gel onunda motoru var dedim senin motoru alayım oda sabit hızla 130 anca gider dedi motorla gitmekten vazgeçtim arabayla gidiyoruz Allaha emanet (Kardeşim dediğimde bayan )
    iyi tatiller abicim... yolunuz açık olsun.. aman haa dikkatli gidip gelin..
    gezginmotor ve wampaa bunu beğendiler.

Sağolasın,teşekkürler inşallah kazasız belasız gidip geliriz.Kardeşim İstanbuldan Bodrum 1300km dedi gaz diplemeden bitmez diyor yol için ama ben hala motorla gitsemmi diyorum kardeşim İstanbulda ben Tekirdağ Şarköydeyim bi fikir verin bakalım Şarköyden çıkarsam Çanakkale İzmir istikametinden yalnız gidicem...(Şarköyden Bodrum 650km kardeşim gitgel 1300km demek istedi herhalde? )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Klimalı araç varsa onla gel abi. Buralar 40 derecenin üzerinde. Motoru okadar zorlamana gerek yok. Asfalt üzeri zaten her yer 40 derece nin üstünde. Önce kendine, sonra motora acı. Bu sıcakta klimalı arabadan başka bişeyle gelirsen bin pişman olursun benden demesi. Karar senin.
    wampaa bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)