Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem,Murat size söyleyecek laf bulamıyorum,40 senelik dostlarım sanki yani dostlarımsınız ama 40 yıllık sankiAdem Murata dediğim gibi amacım rahatsızlık vermek rahatı bozmak değil misafir misafirliğini bilecek,o kadar gaz verdinizki sabah yola çıkacamşaka ama gerçekten kısmetse gelicem sağlıcakla kalın...Birşeydaha yazmak istedim gerçekten gönlü zenginsiniz
    fat280 fatihi 2 defa, f54 fatihi 1 defa, egelim ahme abiyi 1 defa misafir ettim. Bazen 2-3 gün bazen birer hafta. En güzel keyif aldığım misafirlerimdendi. Mutlu da geldi ama durmadı akşama döndü. Onla buluşamadık bi türlü. Her dostuma kapım açıktır. Az çok tanımak farketmez. Hertürlü bakarım. Seneye yaza çok misafir bekliyorum. Havuzlu eve taşınacam nasipse. Havuz evin dibinde, deniz 50 mt. bol bol beklerim.
    gezginmotor ve Murat 48/30 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tövbe tövbe, arkadaşım bekar mısın , Senin kılıf depoyu çizmesin dikkat et
    Yok abicim evliyim. Çizer mi dersin?

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fat280 fatihi 2 defa, f54 fatihi 1 defa, egelim ahme abiyi 1 defa misafir ettim. Bazen 2-3 gün bazen birer hafta. En güzel keyif aldığım misafirlerimdendi. Mutlu da geldi ama durmadı akşama döndü. Onla buluşamadık bi türlü. Her dostuma kapım açıktır. Az çok tanımak farketmez. Hertürlü bakarım. Seneye yaza çok misafir bekliyorum. Havuzlu eve taşınacam nasipse. Havuz evin dibinde, deniz 50 mt. bol bol beklerim.
    Sağolasın Adem dediğim gibi gönlün zengin oralara gelirsem sizi mutlaka ziyaret edeceğim Adem mahsuru yoksa özelden tlf no verebilirmisin?
    Murat senin içinde geçerli

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    2 sinide yazdım adil abi.
    gezginmotor bunu beğendi.

2 sinide yazdım adil abi.
    Eyvallah Adem ikinizide tlf uma kaydettim ve ikinizede tlf numaramı yolladım

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    dur bi uzmanlık sorusu sorayımda aklınız başınıza gelsin benim motor arada sırada kendi kendine vites düşürüyor. Genelde 4 ten 3 e veya 3 ten ikiye. Şöyle oluyor, 2 de devrini aldı, 3 e salladınız, debriyajıda bıraktınız, 3 te normal bi şekilde ilerliyosunuz. Gaz verilik halde. Birden vites boşa çıkıyor, vııınnn ve 2 ye düşüyor. Debriyajla veya vites pedalıyla oynamadan. Bu benim için sorun değil. Tekrar 3 e atıp devam ediyorum. Sizce niye yapar?

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkadaşlar nasılsınız bakalım motorlarınıza iyi bakın fazla zorlamayın uzun yıllar sorunsuz binin inş.

ersin bence komple depo klıfını takma geri ama benim adem abiye sattığım salcanodaki gibi sadce üst tarafı kapatacak şekilde bir depo klıfı yaptır derim en azından hava alır ve çatlakları kapatır
    fatih kardeş , benim depo kılıfı takmamın sebebi ,dizlik kullanırken depoyu yandan çizmesin diye ...iyice çatlasın ,en son sımparalatıp boyatırım heralde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

[QUOTE=gezginmotor;3132814]Ersin arkadaşım elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz şimdi sizin yapacağınız eğer eliniz yatkınsa en ufak bir siyah yağlı boya alın suluboya fırçasıyla çizikleri taşırmadan boyayın kuruduktan sonra pasta cila ile boyadığınız yerleri pastalayın işlem bittiğinde eski haline dönecektir kolay gelsin (Çiziklerde pas varsa pası giderdikten sonra yapın işlemi pas depoyu deler)Yazdıktan sonra gördüm A.S Fatih kardeşim[COLOR="Silver"]
    çok teşekkür ederm
    benimkisi tam çizik gibi değil ,çizik görünen yerler kabarık duruyo ,oynarsam depodaki boya kabuk kabuk düşcekmiş gibi

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Arkadaşlar bugün mesaiden çıktığım gibi boruyu değiştirmeye gittim, Adem ab farketti zaten önceden sesinde bişey var diyordu, geri dönüşümü hava filtresine bağlayan hortum patlamış.Sanayiden beleşe aldığım içi ipli sağlam hortumu taktım.Ama anladım ki depoyu sökmeden olmayacak.Sonra baktım borunun ağzı küçük girmiyor, gaz yağım vardı hemen ufak bir ateş yaktım boruyu ısıtıp güzelce yerleştirdim(Güven yanlış anlama resimle gösteriyorum boru yerleşimini ) birazda rolantiyi açtım fıtı fıtı muhteşem oldu sesi, tü tütü maşallah

gezginmotor bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    nazar değmesin. Maşallah murat elin baya anahtar tutmaya başladı

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    nazar değmesin. Maşallah murat elin baya anahtar tutmaya başladı
    bizi kazıkçı Bodrum esnafı böyle yaptı abi Şaka bir yana herkesin senin gibi abisi olsa ustaya vereceği paraya neler neler yapar motora,senden öğrendik velhasıl kelam Allah razı olsun, hakkını her daim helal et abi
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben daha kendi motorumun problemlerini çözemedimki? ufak tefek parçalayıp topluyoruz işte. Abartılacak bişey yok. Helal olsun tabi

dur bi uzmanlık sorusu sorayımda aklınız başınıza gelsin benim motor arada sırada kendi kendine vites düşürüyor. Genelde 4 ten 3 e veya 3 ten ikiye. Şöyle oluyor, 2 de devrini aldı, 3 e salladınız, debriyajıda bıraktınız, 3 te normal bi şekilde ilerliyosunuz. Gaz verilik halde. Birden vites boşa çıkıyor, vııınnn ve 2 ye düşüyor. Debriyajla veya vites pedalıyla oynamadan. Bu benim için sorun değil. Tekrar 3 e atıp devam ediyorum. Sizce niye yapar?
    Adem bence vites geçmiyor yani misal 2den 3 e atıyorsun 3te zannediyorsun ama vites 3e geçmediği için gaz verince 2ye düşüyor vites dişlileri veya ayda bir problem olabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

[QUOTE=ersin90;3133403]fatih kardeş , benim depo kılıfı takmamın sebebi ,dizlik kullanırken depoyu yandan çizmesin diye ...iyice çatlasın ,en son sımparalatıp boyatırım heralde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ersin arkadaşım elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz şimdi sizin yapacağınız eğer eliniz yatkınsa en ufak bir siyah yağlı boya alın suluboya fırçasıyla çizikleri taşırmadan boyayın kuruduktan sonra pasta cila ile boyadığınız yerleri pastalayın işlem bittiğinde eski haline dönecektir kolay gelsin (Çiziklerde pas varsa pası giderdikten sonra yapın işlemi pas depoyu deler)Yazdıktan sonra gördüm A.S Fatih kardeşim[COLOR="Silver"]
    çok teşekkür ederm
    benimkisi tam çizik gibi değil ,çizik görünen yerler kabarık duruyo ,oynarsam depodaki boya kabuk kabuk düşcekmiş gibi
    ersin arkadaşım anlaşıldı problemin çatlaklardan su veya nemle pas oluşmuş ve bu pas boyanın tamamen altına yayılmış ve boya dediğiniz gibi dokunduğunuzda kabuk kabuk dökülüyor yine bir çözüm 1 yeni depo 2 bütün boyayı kazıyıp pası giderip boyamak Yalnız bence boyanın dökülmesini bekleme pas depoyu deler en yakın zamanda pası temizleyip üsülüne uygun boya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün mesaiden çıktığım gibi boruyu değiştirmeye gittim, Adem ab farketti zaten önceden sesinde bişey var diyordu, geri dönüşümü hava filtresine bağlayan hortum patlamış.Sanayiden beleşe aldığım içi ipli sağlam hortumu taktım.Ama anladım ki depoyu sökmeden olmayacak.Sonra baktım borunun ağzı küçük girmiyor, gaz yağım vardı hemen ufak bir ateş yaktım boruyu ısıtıp güzelce yerleştirdim(Güven yanlış anlama resimle gösteriyorum boru yerleşimini ) birazda rolantiyi açtım fıtı fıtı muhteşem oldu sesi, tü tütü maşallah

http://k1308.hizliresim.com/1d/q/rtbp5.jpg
    Murat az gülmedim ama haklısın Güvenin o yazısından sonra temkinli yazacaksın

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Adem vites geçmeme olayı daha çok misal 2 den 3e attın hemen gaz verip köklediğin zamanlar yapıyor değilmi .Birde misal 2den 3e at birden verme gazı biraz kibarca ver bakalım yapacakmı dene
    ersin90 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor yedim onun yüzünden. kronik bir sorun wolfteki. 10tl lik birşey. aslında tüm yeni wolflerin değişmesi lazım vites keçesini..
    Evet, ucuz bir parça tabii, herhalde motoru yağsız bıraktınız kitlendi.Neyse ki pimpirikliyim, hemen yağını kontrol ettim, yaptırdım.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yok hayır 3 e geçiyor, baya gidiyo sonra yapıyo. Bazen 4 te yapıyo. 5 te yapmıyor. 2 veya 1 de bisey yok.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ademım saol kardesım ıyı dıleklerın ıcın.nasıp kısmet bakalım yıyıp ıcecegımız ekmegın suyun senınde herzaman soframızda.bakma bu 2013 yılı karabasan yılı olarak gecıyor.olumsuzluklar pesımı bırakmıyor.gun ıcınde yasadıgım sorunları suraya yazsam ıcınız burkulur.2 haftaya kadar ızmıt ısı olacak heralde ay doldu nerdeyse ızmıttekı ev oylece bos duruyo.hafta ıcı kbeyde kosturmaca resmı daırelerde.cıldırmak uzreyım.sabır ya sabır.
    cok degerlı 2 arkadasım su anda bodrumda tatıldeler.tatıl rezervını yapmısken kendı yerıme kankamı gonderdım bodruma.
    yıyecek ıcecegımız var dıyorum
    rızkımız kesılse canımızı alır rabbım.
    ama bu havuzlu ev aklıma yatar yanı.su kurbagası gıbı adamım zaten.
    adıl abı ovgulerınle yıne yuceltmıssın sagol var ol.bı ara yolu karacabeye de dusurde sohbetın dıbıne vuralım.
    karacabeyden yolu gecen herkes benı araya bılır.ayrıca
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hayırlısı be mutlu. Daha % 100 garanti değil ama ihtimaller dahilinde. Herkesi havuz partisine beklerim olursa tabi

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    MURAT en son senin motora koyduğumuz castrol yağı nerden ve kaça aldın? Buralardaki benzinliklerde metro ve kipa gibi hipermarketlerde bulamıyorum.
    Castrol yağ arayanların aklında bulunsun tüm BP benzin istasyonları aynı zamanda Castrolun bayisidir BP benzinlik marketlerinde bulabilirsiniz

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gösterdiğin de 290 lira abi. Ben de ondan bahsediyorum zaten. Koruma demirinden falan hiç bahsetmedim.
    Aldığım 31 lt'lik arwic'e pişman oldum. Keşke kappa'nın 35 lt'lik çantasını 150-180 liraya alsaydım.
    En azından kaskın yanına mont sıkışırdı herhalde.
    Ben demirleriyle beraber komple anladım da ondan tuhafıma gitmişti Güven

hayırlısı be mutlu. Daha % 100 garanti değil ama ihtimaller dahilinde. Herkesi havuz partisine beklerim olursa tabi
    Adem ağa hadi gali al şu havuzlu villayıda Salcanocular olarak bir havuz partisi yapalım alemde namımız yörüsün
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adil abi ve tahsin sinyal síkıntisini halettim ön sol ampul iyi oturmamis sokuptaktim duzeldi bu arada ön takimin baglanti somunu parlak olan dehil altakki ince anahtari farkli olan 3.gevsedi bosluk olunca ön freni sert sıkinca cukurlarda vuruyormotor 350 kmdenma yapiyo niye surekli gewser yermi yapiyo

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ademım saol kardesım ıyı dıleklerın ıcın.nasıp kısmet bakalım yıyıp ıcecegımız ekmegın suyun senınde herzaman soframızda.bakma bu 2013 yılı karabasan yılı olarak gecıyor.olumsuzluklar pesımı bırakmıyor.gun ıcınde yasadıgım sorunları suraya yazsam ıcınız burkulur.2 haftaya kadar ızmıt ısı olacak heralde ay doldu nerdeyse ızmıttekı ev oylece bos duruyo.hafta ıcı kbeyde kosturmaca resmı daırelerde.cıldırmak uzreyım.sabır ya sabır.
    cok degerlı 2 arkadasım su anda bodrumda tatıldeler.tatıl rezervını yapmısken kendı yerıme kankamı gonderdım bodruma.
    yıyecek ıcecegımız var dıyorum
    rızkımız kesılse canımızı alır rabbım.
    ama bu havuzlu ev aklıma yatar yanı.su kurbagası gıbı adamım zaten.
    adıl abı ovgulerınle yıne yuceltmıssın sagol var ol.bı ara yolu karacabeye de dusurde sohbetın dıbıne vuralım.
    karacabeyden yolu gecen herkes benı araya bılır.ayrıca
    Sağolasın Mutlu bizim gibilerin tümü sağolsun varolsun bizim gibi İNSAN'ların tümü dostumdur Mutlu salcodan soğumaya başladım ilk Çanakkale yapmıştım o gezide çok savurdu beni anamdan emdiğim burnumdan geldi diyebilirim,bu gün yine Saroz gezisi yaptım tali yolda bişey yok otobana çıkar çıkmaz yine savurmaya başladı tamam hafifim ama daha önceki motorlarımda bu kadar hele alman 151 Mz de savrulduğumu hatırlamıyorum Mondial scooterde bile bu kadar savrulmadım anlayamadım canımı bayağı sıkmaya başladı neden bu kadar savruluyor kilomuBunları yazmamın sebebi artık otobana çıkmak istemiyorum bıkltırdı yoksa hemen geleyim karacabeye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Alıntı lubimaya54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adil abi ve tahsin sinyal síkıntisini halettim ön sol ampul iyi oturmamis sokuptaktim duzeldi bu arada ön takimin baglanti somunu parlak olan dehil altakki ince anahtari farkli olan 3.gevsedi bosluk olunca ön freni sert sıkinca cukurlarda vuruyormotor 350 kmdenma yapiyo niye surekli gewser yermi yapiyo
    Özkan kardeşim bi fotosunu çekip koyuver bakalım ok...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abi herkesi bekleriz.
    Adil abi fırtınada çok binim bi problemle karşılaşmadım. Hatta fırtınada yeni kasa titanlardan daha oturaklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

egelim ahmet abinin doğum gününü kutlarım nice yıllara. Dostluk, arkadaşlık, mutluluk dolu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)