Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    ben 100 lük mondial scooter a bindim. açıkçası pek keyifli geldi bana. bi kere kavraması falan çok tatlı. sarsıntısızdı. tabi daha 1000km lerdeydi. gayette rahattı. sıkışmadım bu boyumla. gazı kökledim. yavaştan hızlandı. noluyolan der gibiydi.
    ama motosiklete bindim gibi gelmedi. daha çok elektrikli bisiklet gibi birşey. frenleride bi garip. anca terlikle bakkala çarşıya pazara falan gitmede işe yarar. vergisiz. yakıtıda 100kmde 4lt falanmış.
    kesinlikle şehiriçine gelmez. dediğim gibi anca bakkala çakkala. şehiriçine 150cc scooter şart.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:41 ----------

bu arada bana wolfun ön ve arka orjinal lastik ve şambreli lazım.
    2 günde bir hava basmaktan canım çıktı. ben gene lastikleri orjinal şambrelliye çevireceğim. gına geldi artık. zaten jant vurmaktan bir sürü yamulmuş. kenarlarından kaçırıyor.
    şambrele geri döneceğim ben..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:43 ----------

Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Kocaeli'de şöyle körfez manzaralı fotolar yok mu ya Özellikle akşam enfes görünüyor körfez ben çok beğeniyorum o görüntüyü
    manzara güzelde. denizden gelen devamlı bir b.k kokusu var hocam. fabrika atıkları marmaranın anasını ağlatıyor maalesef. neyseki bizim ev deniz görsede denize bayaa uzak
    Pianoblack bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pianoblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben wolfüde scoterıda her ikisinide kullanıyorum aktif olarak işin açığı scoter bana motosiklet gibi gelmiyor nedense ne bileyim böyle oyuncak gibi falan geliyor ama her ikisininde kendine has avantaj ve dezavantajları var Avantajlar : Scoter pratik Benim motorda yan çanta takılalı beri inip binmesi biraz daha zahmetli oldu böyle ayağı atarken açılı kıvırmak falan gerekiyor hele artçı binerken ya yüksek bi kaldırımdan yada artçı ayaklıklarına basarak binmeliki rahat binebilsin fakat scoterda bu sorunlar yok hemen üzerine totoyu koy ver gazı yürüsün gitsin (benim için çok sorun olmasada ) debriyaj olayı yok vites olayı yok
    Dezavantajlar : Scoterda tekerlekler küçük olduğu için süspansiyon yok gibi bir şey en ufak fındık kadar taşın üzerinden bile geçseniz hissediyorsunuz Salcoda tekerlekler büyük artı fısır fısır bi süspansiyon sistemi var 64 impala chevrolet mübarek freni koydunmu selam çakıyo ön taraf + scoterda gene tekerlekler ufak olduğu için denge olayı kötü mazallah bilinçsizce yapılabilecek ani bi manevra da hemen "heyyy kendine gel ben scoterım şakam yoktur atıveririm üzerimden görürsün ebenin... doğduğu köyü herekeyi " dercesine tepki veriyor hele biraz acemiyseniz tepki vermekle kalmıyor atıveriyor direkt Salco bu konuda tekerlekler büyük olduğu için hele birde kaliteli bi lastik takılıysa üzerinde çok daha toleranslı mıcırlı yollarda ayrı bir dert scoterda gene küçük tekerlekten sebep ön tekerlek başka yere arka başka yere gitmek istiyor adeta mıcırı görünce yavaşlamanız yavaş sürmeniz lazım iyide ya süratliyken göremezsek Salconun buradada tolore şansı yüksek Islak yol da gene tekerlekler ufak olduğu için kayma riski Salcoya göre oldukça fazla VE YAKIT : Benzinin 5 TL olduğu hatta azıcık geçtiği şu canım ülkemizde ufacık tefecik içi dolu turşucuk kıvamındaki 100 cc Vento yanyana geldiğinde yanında dev gibi kalan 125 cc Salcoyla hemen hemen aynı yakıyor arkadaşlar hatta yerine göre (iki kişi fazla binilirse yada çok hırçın kullanılırsa v.s) bazen oburluk edip geçtiği bile oluyor Salcoyu

Ve uzun yol scoterla (Vento için ) hiç çekilmiyor motor hacmi ve sürücü kilosu eşit olduğu için olsa gerek 100cc ve 100 kg devamlı dip gaz gidiyorsunuz ister istemez sürat maximum 80 çok nadir 90 heleki önünüzde dik bir rampa varsa oy oy oy 30a kadar düşüyor Allahtan serde kamyon TIR şöförlüğü varda İzmirden gelirken sıkılmadım rampaları 30 la çıkarken hiç ama Salcoyla adeta zevkten 8 köşe oluyorum yolda giderken tak 5e 6000-6500 devir aralığında 80-85 hızda git motor uyusun he canın axion (ekşın) mı çekti sağ bileği bük hafifçe uyandır aleti (mübarek saat az erotik oldu sanki uyandır aleti falan ama yanlış anlamayın motoru yani) geç 7000-7500 devire 90-100 km hıza çık rampamı geldi önüne at 4 e olmadımı at 3 e keçi gibi tırmansın 70le 80 le 2 kişi ve çok çok dik geçit rampaları haricinde hiç 2 ye çekmedim ben daha Salcoyu uzun yolda

Mobiletle aşağı yukarı aynı sayılabilir Vento biraz daha konforlu ve baya daha güçlüsü ama

Bu arada Pianoblack yada isteyen herkez buraya gelip bana misafir olup Ventoyu deneyip gidebilir Mal ortada teklif yok aramızda

al bi fedakarlıkta benden
    Sağolasın Ahmet abi eksik olma Vitesli motosikletin keyfi, scooter ın pratikliği. Tabii aynı keyfi scooter da alabilecek miyiz o var. Sanırım biraz otomatik/manuel araba kullanmak gibi. Ben uzun yol yapan biri olmadığım için anca şehir içinde kullanıcam. Gönül ister ki daha iyi markalarda scooter alalım ama tamamen duygusal. Wolf f/p oranında scooter üreten yok sanırım dimi? Wolf fiyatın biraz üzerine Kymco ve Sym geliyor diye biliyorum?

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Son olarak 2,600'den koydum birde forumdaki ilanı düzenleyemiyorum nedense.. Bende imzama ekliyim bari

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı boshaft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son olarak 2,600'den koydum birde forumdaki ilanı düzenleyemiyorum nedense.. Bende imzama ekliyim bari
    Satılık ilanları düzenlenmiyor nedense. Fiyat iyi gerçekten.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Olmayacaktı motorum kapıvercektim sizinkileri pişman olacaktınız valla .Bu scooter meselesini akşam Aydın'a giderken bir kaç fotoğraf ile bozacağım Yollar bizi bekler

Bende işe gidip gelmek için almıştım, yalan o işler gülüm
    Pianoblack bunu beğendi.

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmayacaktı motorum kapıvercektim sizinkileri pişman olacaktınız valla .Bu scooter meselesini akşam Aydın'a giderken bir kaç fotoğraf ile bozacağım Yollar bizi bekler

Bende işe gidip gelmek için almıştım, yalan o işler gülüm
    hadi inş boz da hocam bizde kurtulalım ya yolunuz açık olsun..

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Arkadaşlar benim ailem her zaman motora çok karşı olmuştur.Zorla kendi paramla almış olsamda onların devamlı akıllarının kalmasına benim gönlüm hiç razı değil.Söylemesi ayıptır yeni bir telefon aldım adroid.Biraz araştırma sonucu kolay bir gps takip programı buldum.Sitesine giriyorsunuz üye oluyorsunuz, ve üye ismi ile bir de telefona girince takibe başlıyor.Başka bir telefondan veya bilgisayardan takip edebiliyor program.Belki benzer durumda olan olabilir paylaşmakta fayda var.

http://www.greenalp.com/RealTimeTrac....php?page=home

https://play.google.com/store/apps/d...eTracker&hl=tr
    Pianoblack bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Zaten bütün androidlerde 'latitude' var. O program da aynı işi görüyor. Ekstra program indirmeye, kayda falan gerek yok.
    Bende o şekilde erkek kardeşimi izliyorum. Tabi ki o da beni.

---------- Post added at 16:29 ---------- Previous post was at 16:15 ----------

Şeytan diyor ki; "git bir tefeciye, kredi kartından çek parayı, al şu kelepir Salcano'yu" Çok dar zamanda düştü bu Salcanolar.

Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bütün androidlerde 'latitude' var. O program da aynı işi görüyor. Ekstra program indirmeye, kayda falan gerek yok.

Şeytan diyor ki; "git bir tefeciye, kredi kartından çek parayı, al şu kelepir Salcano'yu" Çok dar zamanda düştü bu Salcanolar.
    Hep öyle değil midir. İhtiyacın olunca bulamazsın. :( Şimdi 2 tane satılık var...

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX

karta 12 taksit imkanı da var ! daha ne yapayım ben

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Pianoblack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep öyle değil midir. İhtiyacın olunca bulamazsın. :( Şimdi 2 tane satılık var...
    Kısmet, inşAllah durumu düzeltince de böyle temiz makineler bulunur. Yoksa bize de ybr yolu gözükecek.

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:57 ----------

Kanıma girme Eşim beni de, (suç ortağı olarak) seni de öldürür.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    valla benim salco beni üzmeye başlasa anında hurdaya verip, birinizin salcoyu alırdım. ama halen ısrarla gazabıma dayanıyor gariban
    saldırganom benim. yan ayaklık patlamak üzere. pazartesi motorcuya bırakacağım. şaseyi kaynakla doldurup ayaklığı değiştirecek.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abi kargon geldi. Kütahya porselen süprizini çok beğendim. Üstüne aile fotosunu basıp göndermiş. Ömür boyu saklanacak bi hediye. Yanaklarından öptüm. Stikırlarıda 1 ay içinde motor alamazsam wolfe yapıştırırım. Alırsam yeni motora yapıştırırım. Bana adresini msj atsana.
    egelim 43 bunu beğendi.

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Kısmet, inşAllah durumu düzeltince de böyle temiz makineler bulunur. Yoksa bize de ybr yolu gözükecek.

---------- Post added at 16:59 ---------- Previous post was at 16:57 ----------

Kanıma girme Eşim beni de, (suç ortağı olarak) seni de öldürür.
    teklikeli o zaman benim esim kabullendi motosikleti de alip satmama kiziyo suan

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    motor satma sı kafaya takılınca soguyo ınsan motordan gozu gormuyo motoru...ta ki;satıyosun adam bınıp gıdıyo motora ardından bakıyosun fılm serıdı gecıyo gozunun onunden.anılar anılar.........ama sımdı bu arkadasların oyle bı durumu yok 50-100 km yapmıslar daha.salcano nedır,kudretı nedır bılmıyolar.8 ayda 13 bın km yaptım ben salcoyla.nerelere gıttık ne bodrumu ne kandırası kaldı.taksıme gıttım be.sonra bı gun verdım motoru gitti............................................. .................................................. .................................................. ..... derın bı uzuntu ve pısmanlık...alan eleman 3 bın km gıttı daha...az kaldı kavusuyorum motora.seyredın gezı nasıl olurmus.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

scoter ı bılmem ama salcodan oncekı motorum 8500km yptıgım 100 luk motoran cup tı.onunlada dunya tyer gezdım.hatta kbeyden ızmıte 206 km gıttım ne kask vardı ne mont yazlık şort parmakarası terlk okadar yol gıttım 7-8 polıs gectım donuste dahıl bırıde demedıkı aga nereye gıdıyon sen dıye.onu verıp salcoyu aldıgımda anladımkı kullıyen ezıyet cekmısım.ama denemeden bılmıyo ınsan.scoter alacak arkadaslar acık ve net soyleyeyım.PİŞMAN OLACAKSINIZ.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor satma sı kafaya takılınca soguyo ınsan motordan gozu gormuyo motoru...ta ki;satıyosun adam bınıp gıdıyo motora ardından bakıyosun fılm serıdı gecıyo gozunun onunden.anılar anılar.........ama sımdı bu arkadasların oyle bı durumu yok 50-100 km yapmıslar daha.salcano nedır,kudretı nedır bılmıyolar.8 ayda 13 bın km yaptım ben salcoyla.nerelere gıttık ne bodrumu ne kandırası kaldı.taksıme gıttım be.sonra bı gun verdım motoru gitti............................................. .................................................. .................................................. ..... derın bı uzuntu ve pısmanlık...alan eleman 3 bın km gıttı daha...az kaldı kavusuyorum motora.seyredın gezı nasıl olurmus.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

scoter ı bılmem ama salcodan oncekı motorum 8500km yptıgım 100 luk motoran cup tı.onunlada dunya tyer gezdım.hatta kbeyden ızmıte 206 km gıttım ne kask vardı ne mont yazlık şort parmakarası terlk okadar yol gıttım 7-8 polıs gectım donuste dahıl bırıde demedıkı aga nereye gıdıyon sen dıye.onu verıp salcoyu aldıgımda anladımkı kullıyen ezıyet cekmısım.ama denemeden bılmıyo ınsan.scoter alacak arkadaslar acık ve net soyleyeyım.PİŞMAN OLACAKSINIZ.
    ya ben trafikte pratik olamıyorum ondan tek sıkıntım bu yoksa scooter falan istediğim yok hocam bu debriyaj olayı rahatsız ediyo. Ben uzun yolada giderim diye aldım Salcano'yu şimdi scooter alırsam sadece şehir içinde kullanabilicem. 2-3 ay kullanırsam ne kadar kademe kaydederim bilmiyorum ama bakalım artık satılmazsa kalıcak zaten 15 günüm var maksimum ehliyet elimde olunca al sat zamanım olmaz gezmekten

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ben cup tan salcoya gectıgımd 5 ve 6 sayfalara bak ozaman sadekahve nıkıyle azıyodum ıncele.debrıyaj a alısamamıstım.aynı duyguları yasamıstım anlıyorum senı ama gel dınle pısman olmayacaksın tesekkur edeceksın.mahalle aralarında gez bol bol vıtes degıstır ıksa kosu gezıler yap 3-5 km lık.o ehlıyetı alınca zaten gıdeceksın ruzgarın ustune ustune.dınle benı
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cup tan salcoya gectıgımd 5 ve 6 sayfalara bak ozaman sadekahve nıkıyle azıyodum ıncele.debrıyaj a alısamamıstım.aynı duyguları yasamıstım anlıyorum senı ama gel dınle pısman olmayacaksın tesekkur edeceksın.mahalle aralarında gez bol bol vıtes degıstır ıksa kosu gezıler yap 3-5 km lık.o ehlıyetı alınca zaten gıdeceksın ruzgarın ustune ustune.dınle benı
    gidip biraz geziyim o zaman hocam ya mahallede bi kaç tur atıyım

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı Pianoblack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın Ahmet abi eksik olma Vitesli motosikletin keyfi, scooter ın pratikliği. Tabii aynı keyfi scooter da alabilecek miyiz o var. Sanırım biraz otomatik/manuel araba kullanmak gibi. Ben uzun yol yapan biri olmadığım için anca şehir içinde kullanıcam. Gönül ister ki daha iyi markalarda scooter alalım ama tamamen duygusal. Wolf f/p oranında scooter üreten yok sanırım dimi? Wolf fiyatın biraz üzerine Kymco ve Sym geliyor diye biliyorum?
    Wolf fiyatına scoter elbette vardırda performansı hakkında bi şey diyemiyeceğim çünkü scooterla pek samimiyetim yoktur hayatım boyunca 162 motor geldi geçti bunlardan 2 tanesi scoter

[/COLOR]Şeytan diyor ki; "git bir tefeciye, kredi kartından çek parayı, al şu kelepir Salcano'yu" Çok dar zamanda düştü bu Salcanolar.
    Valla aynı şeyi banada söylüyor şeytan üstelik 2 tane motorum olduğu halde

Bu senin yaptığına ağır tahrik denir ama Tahrik etme tahrik etme

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet abi kargon geldi. Kütahya porselen süprizini çok beğendim. Üstüne aile fotosunu basıp göndermiş. Ömür boyu saklanacak bi hediye. Yanaklarından öptüm. Stikırlarıda 1 ay içinde motor alamazsam wolfe yapıştırırım. Alırsam yeni motora yapıştırırım. Bana adresini msj atsana.
    Rica ederim Adem burdan oraya bizden size çam sakızı çoban armağanı cinsinden ufak bi şey işte güle güle kullanın Bu arada porselen değil o ÇİNİ mesaj geliyor telefonunun alıcı ayarlarıyla oynama
    Pianoblack bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu senin yaptığına ağır tahrik denir ama Tahrik etme tahrik etme
    o kadar ettim ama işe yaramadı ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)