Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benim wolf mobiletin yakışı eskiye geri döndü. Ayarı kaçtı gene. 405 km önce fulledim, şuan sıfırı gösteriyor. 15-20 km daha gidermi bilmem. Gene 100 km de 2.9 larda. Sübap ayarı yaptim olmadı, hava filtresi buji yeniledim olmadı. Tın tın 4-5 bin devirlerde gezdim olmadı, ne yaptımsa olmadı. Karburatörün memesini tıkadım 471 km yaptı ama oda gene açıldı. Yapacak bişey kalmadı. Herdaim 100km de 2.9 litre. Kabullendim artık. Karburatörü değiştirirsem belki düşer. Onada uğraşasım yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tahsin gezi fotoğraflarını yüklerken karışmasın diye sildim tekrar yüklerim .Bende bu gün küçük bir gezi yaptım paylaştım

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/115877-ucmakdere-gezisi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Yanlışlıkla sildiğim resimleri tekrar yükledim
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim wolf mobiletin yakışı eskiye geri döndü. Ayarı kaçtı gene. 405 km önce fulledim, şuan sıfırı gösteriyor. 15-20 km daha gidermi bilmem. Gene 100 km de 2.9 larda. Sübap ayarı yaptim olmadı, hava filtresi buji yeniledim olmadı. Tın tın 4-5 bin devirlerde gezdim olmadı, ne yaptımsa olmadı. Karburatörün memesini tıkadım 471 km yaptı ama oda gene açıldı. Yapacak bişey kalmadı. Herdaim 100km de 2.9 litre. Kabullendim artık. Karburatörü değiştirirsem belki düşer. Onada uğraşasım yok.
    Adem Muratın karbüratörü takıp denesene hiç olmazsa % 100 emin olursun karbüratördense...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    gerek yok. Sadece yakıyor. Başka derdi yok.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin gezi fotoğraflarını yüklerken karışmasın diye sildim tekrar yüklerim .Bende bu gün küçük bir gezi yaptım paylaştım

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/115877-ucmakdere-gezisi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

http://<a href="http://imageshack.us...f0011m.jpg</a>
    http://<a href="http://imageshack.us...008bcu.jpg</a>
    http://<a href="http://imageshack.us...f0006x.jpg</a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Adem Muratın karbüratörü takıp denesene hiç olmazsa % 100 emin olursun karbüratördense...
    oooo pirelli lastik, öncam, full koruma süper durmuş. abi sele kılıfını sökseydin bari nazar deyecek
    maşallah diyeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerek yok. Sadece yakıyor. Başka derdi yok.
    abi görende diyecek 100/4lt yakıyor
    bişey olmaz okadar fazla yakmasından. takma kafana
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooo pirelli lastik, öncam, full koruma süper durmuş. abi sele kılıfını sökseydin bari nazar deyecek
    maşallah diyeyim
    Eyvallah Tahsinim sanada ufaklığada motorunada(sana dayanabildiği için ) maaşallah.
    tahsins bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yaktığı kadar gitmesi lazım tahsin. Muratınki benim motorla aşa yukarı düzde aynı gidiyor ama adam bi depoyla benden 100 km daha fazla yol yapıyor. Mesele bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://<a href="http://imageshack.us...f0011m.jpg</a>
    http://<a href="http://imageshack.us...008bcu.jpg</a>
    http://<a href="http://imageshack.us...f0006x.jpg</a>

abi cepten giriyorum. Akşam raporları inceliyecem.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Herkese merhaba,

Yardım adına yapılan yorumlara teşekkürler,

Fatih kardeşim hayırlı teskereler,

Adem Abi 4 litre sana koymaz

Adil Abi sakal motordan daha yakışıklı duruyor

Ahmet abi çanta fiyatı bana çok iyi geldi demirleriyle, eğer uzun geziler yapabilsem hemen alırdım.Şimdilik heybe bize yetiyor çok şükür

Dün iptal ettiğimiz Kuşadası gezisini son bir kararla gerçekleştirdik müsayit bir zamanda şahane resimler geliyor.

Bu sabah sınavıma girdim, sonrasında kız arkadaşım geldi buluştuk bir parka gittik oturduk.Sonra çalıştırdım motoru değişik bir ses geldi, baktım şansımannın oralardan geliyor sanki.Deli gibi akıtmaya başladı yağı, ekledim olmadı.Allahtan çok yüksek bir yerdeydik saldım sanayiye kadar 3 km boşta gittim.Tüm dükkanlar pazar diye kapalı sadece bir oto elektrikçi açıktı, o bir tarif verdi acele gittim çalıştırıp, adam tam dükkanı kapatmış arabayla kalkıyordu durdurdum.Akşam yola gidicem dedim sağolsun dükkanı açtı motora baktı.Vites mili değil dişli keçesi bu dedi.Açtı harbiden düşli keçesindenmiş.

Numarasına baktı ama keçe söylediğine göre çok adi imiş numarası dahi yazmıyormuş.Kaçırma sebebi keçenin bozulması değil, keçe normalden ufak uydurulmuş dedi.Muhtemelen sıcağı görünce salmış dedi.Elinde keçe yoktu heryerde kapalı olduğundan güzelce yapıştırdı iadereten.Ama en azından hem motoru yakmadık hemde keçe değiştirmeyide öğrendim.Hemde yağ eksilince çıkan sesi öğrenmiş olduk.

2 liralık ufak bir parçanın açabileceği masraf karşısında dehşete düşmedim desem yalan olur.19:00 da Bodrum'a yola çıkacağım.Yağım hazır 50 km de dinlene dinlene gideceğim.

Herkese selam olsun
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hayırlı yolculuklar murat.

Murat hayırlı yolculuklar yalnız o keçeye güvenme ara sıra kontrol et dediğin gibi 2 paralık parça ama motoru bitirmeye yetiyor...

bagdinli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Arkadaşlar yol güzergahımda 3 km'lik bir iniş var. nasıl olsa her gün burdan indiğimden dolayı artık aşağı doğru motoru stop edip boşta gideyim dedim. 35 - 40 km ile salına salına inerken inişin sonuna doğru hani motor soğukken otomobillerin yaptığı kayış sesine benzer bi ses geldi. kenara çekip bi süre bekledikten sonra çalıştırıp yoluma devam ettim şu ana kadar da bi sıkıntı olmadı. neden böyle yaptı ki ? stop edip boşta gitmenin bi sakıncası var mı ?
    Mevlana Değilim, Adam Olmayan Gelmesin !!!

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bende arada çalıştırmadan boşta gidiyorum ama öyle bi ses duymadım hiç.

Motosikleti
    Alıntı bagdinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yol güzergahımda 3 km'lik bir iniş var. nasıl olsa her gün burdan indiğimden dolayı artık aşağı doğru motoru stop edip boşta gideyim dedim. 35 - 40 km ile salına salına inerken inişin sonuna doğru hani motor soğukken otomobillerin yaptığı kayış sesine benzer bi ses geldi. kenara çekip bi süre bekledikten sonra çalıştırıp yoluma devam ettim şu ana kadar da bi sıkıntı olmadı. neden böyle yaptı ki ? stop edip boşta gitmenin bi sakıncası var mı ?
    ilginç.
    bende boşvites 1km kadar devamlı iniyorum. hiç öyle bi ses duymadım

Ghostboz11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 mcx roadracer
    Bende toplam 500 km civarı yol yaptım aldığımdan beri
    Ne çekmeme ne herhangi bir ses hiç bi sorun yapmadı

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Yardım adına yapılan yorumlara teşekkürler,

Fatih kardeşim hayırlı teskereler,

Adem Abi 4 litre sana koymaz

Adil Abi sakal motordan daha yakışıklı duruyor

Ahmet abi çanta fiyatı bana çok iyi geldi demirleriyle, eğer uzun geziler yapabilsem hemen alırdım.Şimdilik heybe bize yetiyor çok şükür

Dün iptal ettiğimiz Kuşadası gezisini son bir kararla gerçekleştirdik müsayit bir zamanda şahane resimler geliyor.

Bu sabah sınavıma girdim, sonrasında kız arkadaşım geldi buluştuk bir parka gittik oturduk.Sonra çalıştırdım motoru değişik bir ses geldi, baktım şansımannın oralardan geliyor sanki.Deli gibi akıtmaya başladı yağı, ekledim olmadı.Allahtan çok yüksek bir yerdeydik saldım sanayiye kadar 3 km boşta gittim.Tüm dükkanlar pazar diye kapalı sadece bir oto elektrikçi açıktı, o bir tarif verdi acele gittim çalıştırıp, adam tam dükkanı kapatmış arabayla kalkıyordu durdurdum.Akşam yola gidicem dedim sağolsun dükkanı açtı motora baktı.Vites mili değil dişli keçesi bu dedi.Açtı harbiden düşli keçesindenmiş.

Numarasına baktı ama keçe söylediğine göre çok adi imiş numarası dahi yazmıyormuş.Kaçırma sebebi keçenin bozulması değil, keçe normalden ufak uydurulmuş dedi.Muhtemelen sıcağı görünce salmış dedi.Elinde keçe yoktu heryerde kapalı olduğundan güzelce yapıştırdı iadereten.Ama en azından hem motoru yakmadık hemde keçe değiştirmeyide öğrendim.Hemde yağ eksilince çıkan sesi öğrenmiş olduk.

2 liralık ufak bir parçanın açabileceği masraf karşısında dehşete düşmedim desem yalan olur.19:00 da Bodrum'a yola çıkacağım.Yağım hazır 50 km de dinlene dinlene gideceğim.

Herkese selam olsun

Murat abi bi usta kurbanı olma yolundada tam gaz devam ediyorsun,Yapma gözünü seveyim ufak kece nasıl giricek oraya ya günde 10 tane kece degiştiriyorum en adi kecede bile numara vardır + Yoksa Bile Ufak kece cok zor takılır hatta imkansız..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    daha öncede yazmıştım. bizim motorların kronik sorunudur keçe patlatma.
    km yapan tüm wolfşerdede patladı.
    10tl birşey. kalitelisiyle değişmekte fayda var.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    İyi geceler arkadaşlar piknikteydik bu gün olta balık mangal pozisyonundaydık yani akşama kadar bi selam vereyim dedim

@Adil abi ihtiyaç yoksa scoterı satmasaydın keşke vites derdi olmadığı için çok pratik oluyor ş.içinde hem wolf daha az üzülüyor daha az km yapıyor

@Murat kardeş herkez usta olamadığı gibi her ustanın her dediğinede inanma bir kere akıl var mantık var oradaki keçenin görevi yağı izole etmek yani dışarıya sızmasını önlemek bu sebeple o usta müsbettesinin söylediği gibi küçük olsa zaten yerine oturmaz boşluk kalır devamlı yağ sızdırır hadi diyelim (mümkün değil ama) fabrikasyon hata vardı küçük keçe takıldı ve yerine sorunsuz oldu demişki o zatı muhterem ısınınca salmış maddenin tabiatına göre ısınan malzeme genleşir genleşen malzeme ise uzar yani keçe küçük olsa ısındığı zaman genleşecek ve yerine daha iyi oturarak bırak sızdırma yapmayı var olan sızdırmayı bile kesecektir
    İŞKEMBE-İ KÜBRADAN SALLAMAYI ÇOK SEVİYO BAZI USTA GEÇİNEN HÖDÜKLER Geçende benim başıma geldi (yabancı değil benim motoru devamlı götürdüğüm usta ) scoterla gittim Salcano için buji istedim (malum yola çıkacağım için yedek bulunsun dedim) çıkardı bana kısa paso NGK CRh bilmem kaç buji verdi dedim bu değil Salcanonun bujisi uzun paso NGK CR7 HSA ısrarla inat ediyor benle bu diye hiç üşenmedim çıktım ordan Salcanoyu çıkardım dedim bak neymiş bunun bujisi (benden ufak olsa kulağından tutcam burnunu değircem bujiye) baktı sonra tepkisi şöyle oldu "heeeeeeee uzunmuymuş bu" ananın....mı tövbeler tövbesi bunun gibi yani

Keçe ise sarf malzemesidir kardeş aynı lastik gibi bujı gibi yağ gibi vakti zamanı gelince değişir keşke o ustamsı sana yalan yanlış felsefe yapacağı yerde eskimiş bu kardeşim değiştirmek gerekir deseydi
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    merhabalar,

Çine de bir çay keyfi, yatağanda şeytan çıkarttıktan sonra Milasta celal abi ile buluştuk.Anca eve girdim.Dinlenmiş olmanın verdiği rahatlık ve havanın güzelliğinden olsa gerek çok keyif aldım.Toplamda 500 civarı yol yaptım inerken tam bakmadım.

İzzet sen canını sıkma dostum 2 tl lik parça yüzünden kimseye bir şey demek istemiyorum, bilgilendirme amaçlı paylaşım benimkisi.Küçük keçe derken ortadaki delik değil çapı küçük.Dolayısı ile tam oturmadığından elle çıkarttı adam normalde zor çıkması gerekirmiş.Sonuç olarak yapıştırarak yandaki milim boşluğu kapatınca Sızıntı kesildi.Orjinal keçe ile değişecek en kısa zamanda.Bu arada keçede çatlık yırtık yoktu, sıfır gibi idi.Birde üzerinde numara yoktu bend elime alıp baktım, sanırım ybr tam oturur.İyiki Yamaha bayinin eline verip mooru söktürmedik millet para için masraf çıkartacak yahu.

Dünya fotoğraf çektim ama pek başlık açasım yok hep yalan oluyor.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    murat yemişim keçesini benim son muhteşem 573 km gezi bile yalan olu. 3-5 dost yazdı o kadar. Benimde inan gezi raporu düzenleyesim gelmiyor. O kadar zahmete 5 kişi. Ama saçma bi başlık atarsan mesela bulutlarla ko gibi millet sırf meraktan girip bakıyor. Paylaşıp paylaşmama işide sana kalmış artık.
    Murat 48/30 ve cesur509 bunu beğendiler.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Adem sendede baya cevherler varmış be neden öle bi başlık açmadın ki gezine "mesela Bodrumdan Bulutlara yolculuk" falan
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    doğal insan doğal başlık açar abi. anormal başlıklar bana göre değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)