Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bana fazla gevşek geldi fatih. accık sıkıvedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin abi buraya neden yazmadığımı herkes gayet iyi biliyor motorla alakası yok. Balata yanlış hatırlamıyorsam 5li.ASK marka balata git herhangi bir parçacıya sor boşuna fazla para verme.Rialliden alcan diye bir şart yok.Bizim burda conta seti 7.5 lira balata 10 lira idi yanlıs hatırlamıyorsam zamanında ben rialliden alıp kazıklanıp üstünede kargo ödemiştim.Birkaç püf noktası var onuda yazayim.Önce debriyaj telini gerdiğin gergileri sal.Sonra balatayı değiştir.Ayar vidasından debriyaj ayarını yap yoksa ayırmaz.Ne çok sıkı ne çok gevşek olcak tatlı sıkı ayarlayıp kontrasını sıkarsın.Contayı cıkarıca iyi temizle metalleri yağ kaçırmasın.Birde kapağı kapattıktan sonra vidaları karşılıklı sık.Bir anda sıkma ve çok sıkıp contayı ezdirme.Kick starta da dikkat et sökersen takaman

---------- Post added at 00:15 ---------- Previous post was at 00:13 ----------

Dostum ne olursa olsun 2.elde aksesuar para etmiyor.İnş. gönlüne göre bir alıcı bulursun.

tamam meriç anladım dediklerini. bugün soruşturayım. bizim motorcular yüksek atlamacı malum. bide atarlı giderli adamlar ya. neyse.
    meriç bizim forumdaki sıcaklığı hiçbir forumda bulamazsın. yaban ellerde çürütme kendini
    gel takıl burda. hayatını yaşa. hepimiz hata yaparız. özür dileriz. önemli olan tekrarlanmaması.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaslar yaz sezonunu resmen acmıs bulunmaktayım
    A.s Datlı hadi hayırlı olsun unocanlamı açtın sezonu

Alıntı onderaldemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bende salcano wolf alarak aranıza katıldım. motoru 2. el aldım 2500km de 6 aylık idi. 1500tl ödedim ama biraz masrafı vardı 150tl kadar. haftasonu bakımını yaptırdım yağ, buji, hava filtresi değişti, fren müşürü takılı kalıyodu ona bakıldı, fren diski ötüyodu temizlendi. yağ olarak motul 300v double ester tam sentetik 10w-40, buji ngk iridium cr6hix, hava filtresi orjinal kullanıldı. bakım yetkili serviste yapıldı. malzemeleri ben götürdüm. bakımdan sonra hissedilir performans artışı oldu. artık daha çabuk devirleniyor. kendi sinyalleri biraz iri olduğu için led sinyalle değiştirdim fakat flaşör problem çıkardı onu da cg lerin flaşörüyle hallettik. artık keyif zamanı
    Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanman dileğiyle hepsi iyide sadece yağ seçimin düşündürücü bu kadar kaliteli malzemeden sonra yağıda castrol power 1 koysaydın keşke

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz artık modifiye değilde, nasıl az yakar onu hesaplıyoruz. İlk aldığımda 130-135 leri görüyodum, şimdi iyice benzini kıstım. 120 yi zor geçiyo rampa aşa dağa güçlü motor istiyosan daha büyük cc ye geçeceksin. Bunu öğrendim.
    Helalin var Adem aga sonunda doğru yolu buldun sakal bırakmama gerek kalmadı yani

meriç yaz yazma bişey demicem. Özrümüzü diledik. Ben 3 ayda bir lastiklere hava vururken murat her hafta hava vuruyor haberin ola. Arka Lastik hava tutmuyor. Niye acaba? Bu kadar uzatmanın alemi yok. Sen öyle yazarsan bende böyle yazarım. Artık kimse kırılıp darılacakmış bilmem. Aylar sonra yazdığın yazıya bak. Biz kötüyüzde ondanmı yazmıyon?
    Bende binmediğim zaman neredeyse haftada 1 hava vuruyom lastiklere bunlar sorunmu Allahaşkına senin 3 ayda 1 Muratın 3ayda 12 sefer hava basması bi ölçüt değil Adem BİZİM JANTLAR TUBLESE UYUMLU DEĞİL he tubles olmuyomu oluyo ama havayı kontrol etmek lazım devamlı
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak hala ya.O kadar laf soylediniz ağzimi acip 1 tek kotu soz soyledim mi?Bir senin motor oyle adem abi gerisi haftalik kontrol etmek istiyor.Artik kimse kirilcakmis darilcakmis bilmem demissin onceki yazdiklarinda biliyormuydun ? Hala uste cikma derdindensin abi.Nalet olsun o motoru sattigim gune.Ahmet aga da sahit ben motoru satmicaktim sirf arada sen varsin diye verdim bir turlu anlatamadim bunu.YBR yi satiliga cikardim satildigi gun ben size ulasirim verdigim paraya geri alabilir.Biktim artik kabak tadi verdi bu muhabbet.

Tahsin abi bir sorun olursa OM at dahada yazmam sayfaya.

Motosikleti
    Sayfaya niye yazmıyon Bura kimsenin özel paylaşım sayfası değil Meriç bayada yazcan neden yazmıcan
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    ahmet abi
    büyük olarak olaya el koy. kapatalım şu mevzuyu.valla sıkılıyorum bu laf lardan.
    orjinali tubeless olmayan jant hava kaçırır abicim. ha sende 1 kaçırır başkasında 3 kaçırır. ama kaçırır. kilo etkiler. kullanım etkiler. ben 2 günde bir hava basıyorum arka ve öne. 4 ile 6 psi fark çıkıyor. kullanım farkı sonucta

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

neyse sanırım alçak atlamacı bi motorcu buldum bugün.
    debriyaj 5li ybr U.M.T marka 10tl
    conta takımı 4tl
    14tl ye hallettik bakalım. bugün yarın takacağım balataları ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Motosikleti
    Valla bizim buralarda bi laf vardır Tahsin alanla satan güzelle yatan diye sonuçta ticari bi düşünce güdülmeden samimiyete dayalı yapılan bi alışveriş -ki- olay ticari olarak düşünülse bile sonuçta ortada bedeli ödenerek alınan bi mal var alıcı buna bi bedel(para) ödüyor gazoz kapağı değil yani paranın hangi şartlarda nasıl kazanıldığını hepimiz biliyoruz bu yüzden alınan mal iyice incelenmeli bakılmalı kontrol edilmeli-
    işin samimiyet boyutuna gelecek olursak bunları daha öncede yazdım şimdide yazıyorum -ama bir daha yazmıcam- Merici az çok tanırım motorun jantındaki (şayet varsa) o problemi kasıtlı olarak saklayacak yapıda bi arkadaş değildir kesinlikle -bu konuda kendisine kefil olabilirim- iş bilmez bi lastikçinin motor kazalı diye fetva vermesiyle Ademin fevri davranıp olayı buraya yansıtmasından kaynaklanan bu olay gene (Meriç kabul eder etmez orasını bilemem) Ademin özür dilemesiyle kapanmıştı

Ama Mericin sayfaya yeniden yazmasıyla beraber Ademin tekrar "Murat lastiğine haftada 1 hava vuruyor arka lastik hava tutmuyor haberin ola" şeklinde atağa geçmesi Üstüne üstlük "ARTIK KİMSE KIRILIP DARILCAKMIŞ BİLMEM" şeklinde bi ifade kullanması kimse darılıp kırılmasa bile en başta beni üzdü

Buradan Ademe sesleniyorum Adem ağa adam size her türlü teklifi(Motorun jantlarını YBR nin jantlarıyla değişimini,motoru komple YBR yle değiştirmeyi,hatta YBR yi satarsa paranızı geri verip motorunu geri almayı bile) sundu tüm bunların üzerine SEN dikkat et Murat demiyorum SEN ! hala neyin peşindesin bana bunu bi açıklayıver

Meriç sana gelince buraya yazmayarak haklı duruma yada yazarak haksız duruma düşmezsin burası bi sosyal paylaşım sitesi burada herkes derdini sorununu paylaşır ve bunu Samimiyetle söylüyorum "BİZ HEPİMİZ BURADA KARDEŞİZ" eskisi gibi yazabilirsin yazman gerekir

Jant hava kaçırma olayına gelince 2009 ların jant malzemesi biraz daha kaliteli ve tublese çevirince daha AZ ! hava kaçırıyor 2010 2011 2012 lerde bu kalite giderek düşüyor ve hava kaçakları çoğalıyor orjinalinde şamriyelli üretilen bi motorun lastiğinin dublekse çevrildikten sonra hava seviyesinin azalıp azalmadığı bi kalite ölçütü değildir Tıngırık bi scoter biniyorum motoran marka ve lastikleri hiç hava kaçırmıyor hemde hiç ee şimdi çokmu kaliteli motorum yooo sadece fabrikasyon -orjinal- olarak tubeles uyumlu jant kullanılmış hepsi bu

Tüm bu yazdıklarımı yukarıda bahsettiğim gibi "Hepimizi kardeş olarak gördüğümden dolayı" yazıyorum Meriç ve Adem Lütfen bu konuyu bir daha hiiiççç açmamak üzere kapayın ve eskisi gibi paylaşımlarınıza devam edin aksi takdirde -bu size bi tehdit gibi gelmesin ama inanın pek çok arkadaşta benim gibi düşünüyordur- ben artık buraya yazmıcam çünkü bu tarz atışmaları gördükçe soğuyorum ben bu forumdan
    gezginmotor bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    [QUOTE=egelim 43;3015112]A.s Datlı hadi hayırlı olsun unocanlamı açtın sezonu

Unoyla actım abi ehliyete 2 ay kaldı surada Yavastan toplamaya basladım tabi meric abinin sayesinde oldu hepsi
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abi hiç bir şeyin peşinde değilim. Özrümü aylar önce diledim. Konu kapanmıştı. Meriç dün ben bu sayfaya yazmıyorum, sebebini herkes biliyo falan filan sankı biz kötü adam mışız gibi atıfta bulununca dokundu biraz. Yoksa kimseyle bi alıp vereceğim yok. Uzun uzun yazmıcam mevzuyu dün ben açmadım.
    meriç satılık motor yok, mevzuyu açma yeter. Yazasın yoksa içinde kalsın veya yazma buraya. Kimse kimseninde avukatlığını yapmasın. Yazan yazar, yazmayan yazmaz forum benim değil.

Motosikleti
    Hah iyi dedin "Kimse kimsenin avukatlığını yapmasın"

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben alırken kefil olmuştum abi. Sen niye yapıyon onu ben anlamadım? Sen kime kefil olmuştun? lütfen uzatmayalım. Tamam. Ben yazmam ozaman. Güle güle.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bende motor sattım.ademle muratın buraya yazmasından cesaretle motoru alan cocuk patlayan lastıgı degıstırdıgı ampulu yazdı buraya.sonundada ekledı bıldıgın masraf dıye.ewet arkadaslar motor keyıf ısıdır.keyıfte para ıle olur.alana satana sozum yok.merıc ın pozısyonuna bende dustum.kusura bakmasın kımse laf edemez bana.bu merıc ıcınde gecerlı.buldunuz sıteyı yazın bakalım.bak ahmet abı ne guzel demıs avukatlık olayını.motoru merıc satmıs murat almıs.aklın nerdeydı gosterıverseydınız ya ozaman.ıyınıyetı suıstımal eden toplumuz vesselam.dahada buraya yazmam demekte cozum degıl.burdakı toplanma amacımız ortak zevk sahıbı olmamız.kımse kımseye atar tutar yapmasın.her horoz kendı coplugunde oter malum.adem ne demek ıstedıgımı anladın sanırım.
    gezginmotor bunu beğendi.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    ben alırken kefil olmuştum abi. Sen niye yapıyon onu ben anlamadım? Sen kime kefil olmuştun? lütfen uzatmayalım. Tamam. Ben yazmam ozaman. Güle güle.
    Ben hepinize kefil oldum aynı durum senin içinde geçerli olsa en az Meriç kadar senide savunurum bunu unutma Meriç daha yenice yazmaya başlıyor buzlar yavaş yavaş eriyor derken luzumu varmıydı Muratın arka tekere haftada 1 hava bastığını yazmaya Bu konuyu uzatma amaçlı yazacaksan EVET YAZMA

Yahu bir hava kaçırma olayını bu kadar uzatmaya gerek yok Ahmetle Mutlu ne güzel yazmış sakin olun yani bir havadan meseleden kırmayın birbirinizi...(yarayı deştikçe büyür)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet abi
    büyük olarak olaya el koy. kapatalım şu mevzuyu.valla sıkılıyorum bu laf lardan.
    orjinali tubeless olmayan jant hava kaçırır abicim. ha sende 1 kaçırır başkasında 3 kaçırır. ama kaçırır. kilo etkiler. kullanım etkiler. ben 2 günde bir hava basıyorum arka ve öne. 4 ile 6 psi fark çıkıyor. kullanım farkı sonucta

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

neyse sanırım alçak atlamacı bi motorcu buldum bugün.
    debriyaj 5li ybr U.M.T marka 10tl
    conta takımı 4tl
    14tl ye hallettik bakalım. bugün yarın takacağım balataları ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

http://img191.imageshack.us/img191/4...0501105813.jpg
    Tahsin yapa boza öğrenecen şimdiden kolay gelsin...

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bir hava kaçırma olayını bu kadar uzatmaya gerek yok Ahmetle Mutlu ne güzel yazmış sakin olun yani bir havadan meseleden kırmayın birbirinizi...(yarayı deştikçe büyür)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Tahsin yapa boza öğrenecen şimdiden kolay gelsin...
    abi önlemimi aldım
    yarın yedek olarak arabayıda getireceğim işe. olurda debriyajı bozarsak işten olmayalım diye
    balataları yağa yatırdım bakalım. yarın sabah girişeceğim motora...
    bol resim çekeceğim. başarılı olursam foruma başlık açıp hepsini anlatırım olayların..

Motosikleti
    Salcano Wolf 125
    castrol power 1 yarı sentetik olduğu için tercih etmedim

Motosikleti
    Yarı sentetik (kısmi sentetik) olanıda var tam sentetik olanıda

http://www.castrolmoto.com/tr/produc...er1_racing.php

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    motorcuya gıtmeden son kozumuda denedım oldu kaynakla somun kaynattık
    sonuç basarılı vıdayı soktuk yagını koyduk

çıkan yag 800 gram kadar katrana sonmuş 1300 km yaptı

çam7rluk taktık çok sıkıntılı ybr çamurlugu olmuyor uydurduk ama cok zamanımı aldı vede kalıtesız oldu..

cbf tur camı taktık ıyı oldu ama montaj zahmetlı

[img][/img]

tozluk taktım ama motorun hızını kestı cıkaracak gıbıyım

lastıkler vede takozlar degişti

çıkan camurluk ıkı parca takılan tek parca

15 dışli olmadı cbf nınkını almıştım çok boşluk var

kornalarıda takamadım kısmet ılerleyen zamanlara
    tahsins bunu beğendi.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Salcano Wolf 125
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarı sentetik (kısmi sentetik) olanıda var tam sentetik olanıda

http://www.castrolmoto.com/tr/produc...er1_racing.php
    evet tam sentetiği varmış ama internette satış yapan bir site göremedim. yarı sentetiğin satışı daha fazla sanırım.

http://www.turkoilmarket.com/Castrol...tre,PR-95.html
    http://www.yedekparda.com/index.php?...roduct&pid=582
    http://www.ozenticaret.com.tr/asp/pr...-4T-10W-40-4Lt
    http://www.antalyaotoaksesuar.com/mo...4t-10w-40.html
    http://www.otosever.com.tr/?urun-540...KLET-YAGI.html

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X

[img][/img]

bykemik ve gezginmotor bunu beğendiler.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)