Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Murat motorunun performansını değiştirdiğini yazdığın yağın markası ve numarasını verebilirmisin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

En garanti benzin ölçümü ben devamlı aynı yöntemi kullanırım...
    ana depodaki benzin biterken teklemeye başladığında yedeğe alamadan motor stop ederse hava yapıyor. ve uzun süre marşa basmanız lazım çalışması lazım.
    marş motoru ve aküye gereksiz yük biniyor.
    o yüzden ben arada bir ölçüyorum.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ana depodaki benzin biterken teklemeye başladığında yedeğe alamadan motor stop ederse hava yapıyor. ve uzun süre marşa basmanız lazım çalışması lazım.
    marş motoru ve aküye gereksiz yük biniyor.
    o yüzden ben arada bir ölçüyorum.
    Tahsin stop ettirmedim hiç yolda giderken ana depo bittiğinde yedeğe alıyorum tabi km de yazıyorum kafaya devam

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    adem o cg senı gecmez olsaydı yıne başladın cg demeye eskıdı onlar artık rafa kaldır şu cg lerı ... ayarla salcoyu yola devam et...
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Günaydın cümleten.Adil Abi Yağ 15-50 linki verdim.Aslında biz burada 10-40 kullanıyorduk, ben aceleden bakmadan almışım.

http://www.shell.com.tr/products-ser...vance-ax5.html
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günaydın beyler. Yağ konusunda, İstanbuldaki arkadaşlara Aksaray'daki bir dükkanı önerebilirim. Aksarayda oto aksesuarcıların olduğu kısımda en aşağı cadde üzerinde bir dükkan var. Adamlar sadece motor yağı satıyorlar. Tüm markalar var. Castrol, Ipone, Shell vs.. Motosiklet yağları için ayrı bir bölüm bile var. Piyasaya göre daha hesaplıya alabilirsiniz yağı buradan.

Not: İşbu işletme ile hiçbir çıkar ilişkim yoktur.

~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Sizlerede günaydın ,,, murat ve novarix

benim adım da Murat bu arada..

Motosikleti
    ama nickin murat değil ;)

Ahahahahaaa!

İlaç ismi gibi benim nick yahu! Selulit ilacı!

Motosikleti
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahahahaaa!

İlaç ismi gibi benim nick yahu! Selulit ilacı!
    bende kediye hastayım senin avatardaki.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    selamın aleyküm
    bak aklıma geldi. Pazar günkü büyük gezimizde başıma ilginç bişey geldi. Dönüş yolunda milasa 20-25 km kala 80 km gibi bi hızla muratla celalin arkasından giderken arabaların rüzgarıyla yoldan havalanan bi çuval!?! Sol ayağıma geçti. Geri kalanı ya lastiğin altına girdi yada zincir bişey çekti, öyle bi çektiki, sol ayağımı çuval parçalnmasaydı, ciddi zararlar verecekti. Çuval ayağımda parçalandı. Ayağım bikaç saat ağrıdı. 20 yılı aşkın motor biniyorum bu ilk defa başıma geldi. Bidahakine çuval yolda başıma geçerse şaşırmıyacam hatta yolda kutup ayısıyla karşılaşırsam bunada şaşırmıyacam.
    ramizan83 bunu beğendi.

bende kediye hastayım senin avatardaki.
    o kedinin aynısı benim kedim! akşama fotolarını atarım buraya..
    tahsins bunu beğendi.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Aleyküm selam Adem Abi vallahi bende sen söyleyene adar bilmiyordum, sürekli bizi geçip leride beklediğinden olabilir .Teklike atlatmışsın, bende en çok naylon poşetin sıcak motora yapışmasından korkuyorum yokda, veya kaska kuş çarparsa ne olur acep.
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    poşet, kuş önemli değil. Kamyon, kamyonetlerden uçan malzemeler, yola fırlayan yabani hayvanlar, bide araba süren bazı hayvanlardan korkacaksın.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    poşet, kuş önemli değil. Kamyon, kamyonetlerden uçan malzemeler, yola fırlayan yabani hayvanlar, bide araba süren bazı hayvanlardan korkacaksın.
    Abi geçen haftada çakıl yağdıran bir tırdan 2 çakıl elime korumalardan sekip dokunmuştu gidip durdurmuştum şimdi bir kez daha içim rahatladı

Motosikleti

bende bozkır dan beyşehire gidersen,,eti aliminyuma çalışan kamyon dan üstüme kömür parçaları gelmişti kaska çarptı koluma çarptı ama ada ettiğim küfürün haddi hesabı yoktu anlayağın gökten ne geleceği belli olmuyor bir kar bir yağmur bir fırtına bazende kömür geliveriyor ansınız şansa yaşıyoruz bazen anlaşılan

Motosikleti
    selamın aleyküm
    bak aklıma geldi. Pazar günkü büyük gezimizde başıma ilginç bişey geldi. Dönüş yolunda milasa 20-25 km kala 80 km gibi bi hızla muratla celalin arkasından giderken arabaların rüzgarıyla yoldan havalanan bi çuval!?! Sol ayağıma geçti. Geri kalanı ya lastiğin altına girdi yada zincir bişey çekti, öyle bi çektiki, sol ayağımı çuval parçalnmasaydı, ciddi zararlar verecekti. Çuval ayağımda parçalandı. Ayağım bikaç saat ağrıdı. 20 yılı aşkın motor biniyorum bu ilk defa başıma geldi. Bidahakine çuval yolda başıma geçerse şaşırmıyacam hatta yolda kutup ayısıyla karşılaşırsam bunada şaşırmıyacam.
    abi sen kafanada çuval geçse bişekilde durursun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

bugün kaskım sağ aynaya takık yardırıyodum. 70-80 giderken kask aynadan kurtulup yola patladı. malum sağ ayna yok. ondan herhal demek ayna işe yarıyormuş..
    hakkaten düşmedi patladı
    geri dönüp aldım. biraz çizilmiş. vidaları gevşek olduğundan kaskın açılabilir çene yerinden çıkmıştı. kaska 2 metre uzaktaydı açılabilir çene
    neyse birleştirip topladım kaskı civatalarını loctaytladım. kask biraz çizilsede ilk günkü gibi oldu.
    gdr marka cidden sağlammış. bi kuryeden ikinci el 100tl ye almıştım. maşallah diyeyim.
    bundan sonra kask kafaya hacı

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam Adem Abi vallahi bende sen söyleyene adar bilmiyordum, sürekli bizi geçip leride beklediğinden olabilir .Teklike atlatmışsın, bende en çok naylon poşetin sıcak motora yapışmasından korkuyorum yokda, veya kaska kuş çarparsa ne olur acep.
    @ Murat link verdiğin için sağol sen sarı kutuyu Ax5 i aldın değilmi? Ayrıca sen söyleyince aklıma geldi uzun zaman önce bir köyün içinden geçerken kaskın camı yarı açıktı ne olduğunu anlamadım bir kuş kaskın içine girdi aniden panik yapmadım çırpındı 3-5 saniye çıktı gitti hiç unutmam

@ Adem büyük tehlike atlatmışsın geçmiş olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

abi sen kafanada çuval geçse bişekilde durursun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

bugün kaskım sağ aynaya takık yardırıyodum. 70-80 giderken kask aynadan kurtulup yola patladı. malum sağ ayna yok. ondan herhal demek ayna işe yarıyormuş..
    hakkaten düşmedi patladı
    geri dönüp aldım. biraz çizilmiş. vidaları gevşek olduğundan kaskın açılabilir çene yerinden çıkmıştı. kaska 2 metre uzaktaydı açılabilir çene
    neyse birleştirip topladım kaskı civatalarını loctaytladım. kask biraz çizilsede ilk günkü gibi oldu.
    gdr marka cidden sağlammış. bi kuryeden ikinci el 100tl ye almıştım. maşallah diyeyim.
    bundan sonra kask kafaya hacı
    Tahsin kaskı aynaya takmak içinmi aldın? Allah korusun 80 le gittiğini yazıyorsun ya bi kaza yapsan kask yok,sakın kaskı çıkarma kardeşim sakın önce tedbirimizi alıp ardından allaha havale edicez...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sağol adil abi. O an en arkada olduğumdan öndekiler farketmedi. Arkalarda ölüp kalsaydım kimsenin ruhu duymayacaktı. Milasa varınca bi bakacaklar, aaa adem abi yok.

sağol adil abi. O an en arkada olduğumdan öndekiler farketmedi. Arkalarda ölüp kalsaydım kimsenin ruhu duymayacaktı. Milasa varınca bi bakacaklar, aaa adem abi yok.
    Doğru söylüyosun Adem Allah korusun bişey olsa kimbilir ne zaman fark ederler,aslında hepimiz yapıyoruz ama yolda grup halindeyken her an birbirimizi kollayarak gitmek lazımki kaza olursa haberimiz olsun .Kazanın ne zaman geleceği belli olmuyor anlık mesele...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)