Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ooo, 250 YBR mi geliyor? Bi tur verir misin ağaaaabey!!?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    11 yıl şamriyelli bindim titana. Yalan yok ayda bir patlak olmamasına rağmen lastikteki hava çok belirli bi şekilde düşüyodu. Yani 15-20 arasına. Her ay abartısız hava basıyodum. Ben bu tubless lastıkli wolfu alalı aşa yukarı 6 ay oldu. Aldıktan 3 ay sonra hava kontrolü yaptım çok az bişey eksik çıktı. Nerde şamriyellinin hava eksiltmesi nerde tublesin hava eksiltmesi. 3 ay oldu, 3 bin km den fazladır ölçmedim havasını ama hala taş gibi. Kesinlikle şamriyelli lastik daha çok hava eksiltiyor. Benim tecrübem böyle.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi Adem abi, bu gibi konularda azınlık kişisel tecrübelerden ziyade; totalde sağlanmış çoğunluk tecrübeler önemli.

Sağlıklı lastik, normal şartlarda sadece sıcaklık farkından dolayı genleşme/büzüşme yapar ve basınç farkı sıcaklık değişiminin sonucu olarak 1-2 psi oynar.

Ancak, eğer 10-12 psi düşüşler yaşanıyorsa (hem tubeless hemde şambrelli lastik için) sıkıntı var demektir.

Evet, tabiiki lastiklerin basıncı periyodik kontrol edilmeli; uzun yol öncesi tüm kontroller gibi bu da eksik edilmemeli. Fakat bu demek değildirki bir lastiğin her hafta 8-10 psi basınç kaybı yaşaması normaldir.. Bu durum ortada sağlıksız birşeylerin olduğunu gösterir. Acilen önlem alınmalıdır. Lütfen ukalalık olarak almayın ama lastik konusu şakaya gelmez. Heleki motosiklette; canımız o 2 tekerleğe bağlı!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    teknolojinin nimetlerinden faydalanmıyosunuz, sonra burda vıdı vıdı ediyosunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi Adem abi, bu gibi konularda azınlık kişisel tecrübelerden ziyade; totalde sağlanmış çoğunluk tecrübeler önemli.

Sağlıklı lastik, normal şartlarda sadece sıcaklık farkından dolayı genleşme/büzüşme yapar ve basınç farkı sıcaklık değişiminin sonucu olarak 1-2 psi oynar.

Ancak, eğer 10-12 psi düşüşler yaşanıyorsa (hem tubeless hemde şambrelli lastik için) sıkıntı var demektir.

Evet, tabiiki lastiklerin basıncı periyodik kontrol edilmeli; uzun yol öncesi tüm kontroller gibi bu da eksik edilmemeli. Fakat bu demek değildirki bir lastiğin her hafta 8-10 psi basınç kaybı yaşaması normaldir.. Bu durum ortada sağlıksız birşeylerin olduğunu gösterir. Acilen önlem alınmalıdır. Lütfen ukalalık olarak almayın ama lastik konusu şakaya gelmez. Heleki motosiklette; canımız o 2 tekerleğe bağlı!
    bana göre tubless daha sağlıklı. Çünkü şamriyelli kadar hava eksiltmiyor. Benimki eksiltmiyor hiç olmazsa.[COLOR="Silver"]

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Nasıl kullanıcınız yaw siz O kadar sene pisiklete bindim.. 3 Boy.. kücük-orta-büyük.. Hiç birinde lastigim patlamadı hemde kabak gezdim.. Aractada öyle istetme satılır lazım olmuyor zaten
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo, 250 YBR mi geliyor? Bi tur verir misin ağaaaabey!!?
    motor dudulluda. novarıx kardesım.motoru 5-6 mayıs tarıhınde hava sartları uygun olursa almaya gelıcem.kısmet olursa 3-4 gun ıstanbulda kalma durumumvar.evde şişli de teşviey camiini bılırmısın bılmem orada.tekırdag da uzak degıl hanı.ahmet abım sormus motorsuzlugu.berbat hatta boktan bı durum motorsuzluk..ama bugun cozdum o sorunu.aynı gun aynı bayıden aynı renk almıstık motorlarımızı arkadasımla.ona dedım sen kullanmıon ver mayısa kadar tkılam dıye.aksam ustu gıdıp aldım motoru.ben 13 bınde sattım onun motor daha 1900 km de.yyanı motorsuzluga ancak 4 gun dayana bıldım.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    ben üç gün önce salcano wolf aldım ikinci el arka tekeri zaten abi değiştir demişti ben baktım sürekli iniyor teker. daha önce çivi batmış köpük doldurmuş. dişleri de yenik. tekeri şişirmek için petrol ofisine gittim alet ön tekeri şişiriyor arkayı şişirmiyor hatta daha da indi. patlak teker zımbırtısıyla şişirdim sonra acilen bursa merkezde adalet sarayının o taraflarda büyük bi tamirciye gittim adam öğrenci motor cahili yanımda kız arkadaşla geldiğimi ve acilen değiştirmem gerektiğini görünce irc tekere 80 lira dedi 20 lira değiştirmeye aldı ön balata da değişti 20 lira aldı. sıkıntı bildiğin

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    cem kardesıme bahsettıgım durumu yasamıs.hemen telefonla aradım kendısını.2 defa aramıs benı fakat telefonun cekmedıgı zamanda aramıs sanırım.halbukı prellı mt 65 komple takımına 150 tl fıyat vermıslerdı bana.bahsetmıstım kendısıne ama,bursayıda bılmemesınden kaynaklanan durum.usta goruntulu canbaz herıfte ogrencı adamı gorup fazla parasını almıs ama emınımkı o para bıyerlerınden cıkar. cem kardesımın acemılıgıne gelmıs bı nevı.bursaya gıttıgımde kendısını 2 ustayla tanıstırıcam kı boyle yamyamların elınde oyuncak olmasın.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    siz gene iyisiniz. Ben burda mt 65 sadece arka tekeri toplamda 150 tl ye taktırmıştım geçen yaz başı. Burayada yazmıştım. 100 lira gene iyi fiyat.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    ilk seferinde olur böyle ya yapıcak bir şey yok. 100kmde 3 litre civarı yakıyor değil mi benimki deponun dibini gördü sanırım. nasıl ölçebilirim ne kadar yaktığını

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor dudulluda. novarıx kardesım.motoru 5-6 mayıs tarıhınde hava sartları uygun olursa almaya gelıcem.kısmet olursa 3-4 gun ıstanbulda kalma durumumvar.evde şişli de teşviey camiini bılırmısın bılmem orada.tekırdag da uzak degıl hanı.ahmet abım sormus motorsuzlugu.berbat hatta boktan bı durum motorsuzluk..ama bugun cozdum o sorunu.aynı gun aynı bayıden aynı renk almıstık motorlarımızı arkadasımla.ona dedım sen kullanmıon ver mayısa kadar tkılam dıye.aksam ustu gıdıp aldım motoru.ben 13 bınde sattım onun motor daha 1900 km de.yyanı motorsuzluga ancak 4 gun dayana bıldım.
    ooo iyi geçicide olsa motorize olmuşsun genede iyi sevndm senin adına aman diikat et emanetin ardında şeytan dolaşır derler

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz gene iyisiniz. Ben burda mt 65 sadece arka tekeri toplamda 150 tl ye taktırmıştım geçen yaz başı. Burayada yazmıştım. 100 lira gene iyi fiyat.
    Ben de geçen yaz başı MT 65 takımı 200 e taktırdım her şey dahil

Alıntı cemolos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk seferinde olur böyle ya yapıcak bir şey yok. 100kmde 3 litre civarı yakıyor değil mi benimki deponun dibini gördü sanırım. nasıl ölçebilirim ne kadar yaktığını
    En sağlıklı ölçüm depoyu ağzına kadar doldur 100 km bin sonra tekrar doldur aldığı benzini hem lt hem TL olarak 100 e böl
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abi bizi iyi kazıklamışlar. Hala acıyo

Motosikleti
    Yoo benimki acımıyo artık Adem alıştım ben
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoo benimki acımıyo artık Adem alıştım ben
    yalama oldu artık diyon yani bidahakine tedbirli olalım. Gazık yemiyelim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    valla yolunacak kaz memlekette çok
    aslında daha manyak ata sözlerim var ama buraya yazılmaz
    ben çift mt 65 e 120 tl vermiştim
    ramizan83 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    "Olsun varsın biz genede memnunuz bu dünyada olmasada ahrette huzur buluruz"

http://www.youtube.com/watch?v=xKsHa7--kXc

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalama oldu artık diyon yani bidahakine tedbirli olalım. Gazık yemiyelim
    Yalama olmadıda Adem ama genede kulağımızın arkasına iyi sahip olalım biz bi orası kaldı çünkü

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    fatih 1 kere vermişte o kadar ucuza almış biz vermediğimiz için o kadar pahalı aldık abi

Motosikleti
    cıxx işte bu olmadı Adem ağa o verdiyse bizde takdırdık o zaman Allahın Sakaryalısıyla polemiğe sokma şimdi kendini istersen

ama şöyle olabilir bizim pahalı MT 65 ler onun ucuz Mt 65 leri döveeeee

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    onun mt 65 i çin malı abi. bizimkiler made ın brasil

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    abisi benim motora çin malı olmayan parça takarsam çalışmaz
    orj parçayı benimseyeniyor garibim ybr
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)