Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    murat, meriç, izzet ve diğer arkadaşlarım. Kırıcı olduysam kimse kusura bakmasın. Ama ben alıcıya ve satıcıya kefil oldum. İkisinede yüzüm kara çıktı. Babama bile kefil olmam bundan sonra.kimse kusura bakmasın. Hiç olmazsa başım ağrımaz, başım dinç olur. Sonradan çıkan böyle şeyler adam olana koyar. İstenirse düşülen 50 tl yi öder, murat arkadaşımada bi çift jant hediye edebilirim.
    salcano_7946 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Murat abi adem abiye hiçbirsey demeden direk meric abiyi arasaydın..Kardesim usta böyle böyle dedi..Olay nedir..Sonra yazaydın..

Onuda bırak abi sanada birsey demiyorum..

Ya novarix ..Serefsiz dedi ya..Hay ALLAH ım ben duramıyorum yerimde..

Murat abi ne diceksin ? Jant bu..Her türlü sartta dönüyor..+ Jantlar sambriyelli geliyor..Tubelesk deyil..Adamda cıkar derse tubless de kacırır diye ne diceksin..Madem sevdiklerini düşünüyordum sambriyelli tak..Patladıgı yerde dur..

Kazalı jant 8 cizer varmı.öyle birsey..

Sen söyle..simdi kusuru varmı incik gibi motor verdik biz sana..+Parca verdik.... Meric abide son sözünü söylemiş getir salcoyu al ybr yi git demişş...

Yazık herkeze...
    Arkadaşım amma uzattın yaa!!?
    Evet dedim! Kişiye ithafen birşey söylemedim! Bu yapılan, yani yaşanan olay ş*refsizliktir dedim!
    İnsan canı şakaya gelmez dedim! Halada söylüyorum!
    Jant - lastik - fren konusu şakaya gelmez! en ufak bir kusurda olsa belirtilmeli, paylaşılmalıdır!
    Mal satılıyor! Ve o mal can taşıyacak!
    Meriç Beyi tanımıyorum.. Şahsına birşey söylemiyorum zaten! Adı ahmet mehmet ali de olsa, bu olay kalitesizdir, tatsızdır, hatalıdır!
    Var mı ötesi?.. Yok..
    Yerinde duramıyorsan, beklerim.. Buralardayım ben.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem abi, ağır ş*refsizliktir o satıcının yaptığı! Allah korusun, ya yolda kırılma vs. yapsaydı o jant?..
    Ya adaşıma bir zarar verseydi?.. Yazıklar olsun! Bunun adı karaktersizliktir!!
    Satıcı _?? İtafen.. meric abiye geliyor bu söz..

Uzatıcam tabi..Kimsin sende hakaret ediyorsun..Bu konu hakkında kimse sana yorumunu sormadı ?? Murat abi bile nazikce izah etti herseyi..

Bide beklerim diyor ne yapıcaksın ?? Forumdan öyle küfür etmek güzel sey deyilmi tanımadıgın insana..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satıcı _?? İtafen.. meric abiye geliyor bu söz..

Uzatıcam tabi..Kimsin sende hakaret ediyorsun..Bu konu hakkında kimse sana yorumunu sormadı ?? Murat abi bile nazikce izah etti herseyi..

Bide beklerim diyor ne yapıcaksın ?? Forumdan öyle küfür etmek güzel sey deyilmi tanımadıgın insana..
    bak ne yazıyor.. SATICININ YAPTIĞI..
    Satıcı değil, satıcının yaptığı..
    Hangi küfürden bahsediyorsun! kimsenin şahsına söylenmiş birşey yok!

neyse, bu muhabbet böyle uzar gider. Ben buradan atarım, sen oradan söylenirsin.. ikimizde olayın 3.-4. kişileriyiz; bize susmak düşer.
    kırıcı olduysak affola..

selametle.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Satıcı meric abi oluyor..

Satıcı .. Meric abinin aldıgı dükkan ee.. dükkan fabrikaya atıcak,fabrika jantı yapan yere jantı yapan fabrika calısana calısanda malzemeye atarsa ne olcak.??

Bırakın bari özür dilemesini bilin..

3 .sahısta deyilim 4.Sahısta deyilim..Meric abime yazılan her cümle benide ilgilendirir..

Bide murat abi.. bişi dicem..Eger hani kusur yok ama hani oldu diyelim..Söylenseydi..Bak burda böyle böyle işlem var.. Ne derdin o durumda ??
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende o yağdan koydum.
    tam bize göre. ilk çalışmada isteksizlik azaldı. özelliğini kaybetmezse 3000km kullanmayı düşünüyorum. şu an 1000km yaptım, yağ ilk günkü kalitesinde.. tavsiye ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

üstünde enduro resmi olan power1 koydum. 25tl ye sanayiden aldım
    Tamam hocam teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Satıcı meric abi oluyor..

Satıcı .. Meric abinin aldıgı dükkan ee.. dükkan fabrikaya atıcak,fabrika jantı yapan yere jantı yapan fabrika calısana calısanda malzemeye atarsa ne olcak.??

Bırakın bari özür dilemesini bilin..

3 .sahısta deyilim 4.Sahısta deyilim..Meric abime yazılan her cümle benide ilgilendirir..

Bide murat abi.. bişi dicem..Eger hani kusur yok ama hani oldu diyelim..Söylenseydi..Bak burda böyle böyle işlem var.. Ne derdin o durumda ??
    son yazdığın satırı bidaha oku. Söylenseydi? Biliniyodu ama söylenmedi. Öylemi? Söylenmesi lazımdı. Söylenmediyse hata alıcımamı, satıcıdamı? Bu kadar uzatma istersen.

Motosikleti
    Adem abi neyi uzatmayayım...sorun teskil etmeyen..önceki bakımların söylenmesine gerek varmı.? Burada herkez diyordu ama..Bilindik motor alındı..kazasız düşmesi bile yok diye bunları yazanlar simdi neler yazıyor..

Hadin iyi geceler.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    çatlak cant bakım değildir. Çatlak cantı yamamak da bakım değildir. Yamanmış çatlak cant kusurdur. Çatlaktan hava kaçırıyosa, veya kaçırmışsa kusurdur. Bunu niye böyle sattınız demiyorum. Niye söylemediniz satarken diyorum. Çatlak cant yamamak, yamatmak bakım değildir. Yenisiyle değiştirmek bakımdır. Neyse bakım olsun bakalım oda. Ne diyelim şimdi?

Motosikleti
    Adem abi.. meric abi telefon etti sana..anlattı daha olay ne..daha yorum yapmam ben bu konu hakkında..Meric abim dilerse yazar..

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tamam bende bişey demiyorum artık.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    fırtınalar kopmus forumda gene.murat magdur,adem arada kalmıs.novarıx ısın ozetını dıle getırmıs,merıc onceden yapacagı acıklamayı sımdı yapmayı uygun gormus.izzetınde tahsıl hayatının ne yonde oldugu ortaya cıkmıs(avukat)... ewet beyler dokun etegınızdekı tasları daha neler cıkacak....bak bende motor sattım.cem ıle ılk gun bulustuk once tarıf ettım.motoru tanıttım.sonra tur at tırdı.abı paranı vereyım dedı.ertesı gune bıraktım.onve arka frenler otuyo degıstır ıstersen dedım benım tavsıyem bu dedım.12950km de verdım motoru.satmadan 3 gun once allah korudu kaza atlattım arka frene basınca lastık kaydı.satmasam kesınlıkle lastıgı degıstırecektım bunuda cem e soyledım.abı lastık yenı dedı.ewet lastık yenı ama 1 kez patladı fıtıllı ve ayrıca kaza atlattım dedım ben olsam degıstırıırm dedım tavsıyemdır degıstır dedım.dun yaptık satısı saat 14 te satısı yapmıs olmamıza ragmen abı sıgorta nerde yaptırıım dedıgınde bende beraberınde gıttım sıgorta yaptırdık oradan nılufere ruhsatı aldık hatta evrakları ruhsatın ıcıne ben koydum.oradan gıdıp bır yemek yedık sonrasında cem ın gıdecegı yone donup ındıgımde motordan saat 17 ı gecıyordu.dostlar ben motorumu satmadan once depoyu fullemıstım 70 tl ye doldu enceok 100 km yaptım ıstesem benzını cekerdım onu bıle hedıye ettım.bugun 2 kez aradı cem.1.sınde 0dan bıre gecerken gecmemıs vıtes tekrar bırak abıcım dedım aksam ustu tekrar aradı abı dıreksıyon nasıl kılıtlenıyodu dıye onuda tarıf ettım.aklına takılırsa motor basında ara tarıf edeyım dedım.arkadaslar dag daga kavusmaz ınsan ınsana kavusur bunu unutmayın.hıc olmadık zamanda karsılasırsınız mahcup olursnuz.para-tura ısı degıl bu ısler.ınsan canı hrseyden onemlı.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    napalım mutlu. Olduda bitti maaşallah oldu. Böyle olmasını istemezdim, istemezdik. Genede herkesin canı sağolsun. Önemli değil.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    önemlı degıl dıye bısey yok ademım.uzun suredır burada abı kardes sohbetlerı yapıyoruz.bazen gulup bazen kızıyoruz bırbırımıze.hatta senınle bıle merıcle bıle dalasmadıkmı.ben senın tokat muhabbetıne takıldım araya merıc gırdı onada kaynadım.sonrasında ahmet abı vesıle oldu mesele halloldu.sonrasında ahmet abı manısadan motor aldı gıttı mısafır oldu.motor aldı vs vs vs.fatıh,merıc ahmet abı erdek festıvalıne geldıler gecen yıl.bak plan yapıp duruyoz bodruma gıdelım adem bızı tokatlasın dıye.bızler sayesınde salcano alıesıne kac kısı katıldı.sımdı merıce bakıyosun kendınce haklı.tatlıda halıyle hergun beraber oldugu ıcın abısını kollamaya calısıo.halbukı dese kı abı boyle bı sıkıntı olmustu boyle hallettım dıye murat kardesımde ona gore alacak gardını.boyle olunca olay tıcarı fıkır olusuyo.tuccar zıhnıyetıde yansıyo.merıc bu yazımı okuyunca mantıklı bı cevap yazar umarım (getır salcoyu al ybr ı)aslında nerde kaldı o eskı sohbetler eskı ınsanlar.sevgı saygı nerede hanı.sımdı 15-16 yasındakı adamı bakkala gonderemıyosun ısler nereye gelmıs.modern olmak once karsındakıne saygıdan gecer...saygı olan yerde sevgı olur sevgıde sevkatı dogurur...ıste tam da bu yuzden kımlıgımız ortaya cıkar.bu olay herkesın kulagına kupe olsun...murat kımseye guvenmesın adem araya gırmesın merıcte durustlugun ne kadar onemlı oldugunu bırkezdaha hesaplasın...(tatlıda okuyup merıcı savuncam ayagına bana dalasma)
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    yav bişey olmaz bi çatlaktan, benim janta baksan kimbilir ne çatlaklar çıkar.
    kırmayın birbirinizi ufak şeyler için.
    tabi satarken meriçin söylemesi gerekirdi , o doğru. ama murat için okadar sorun çıkaracağını sanmam.
    en ve en kötü ihtimal jant değişir. ama çatlak yürümüyosa gereksiz.
    ben wolfu aldığımdan beri dile getiriyorum.
    motoru çok sağlam ama yürüyeni idare eder bi motosiklet diye.. bu paraya bukadar olur..
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Ben kimseye saldirmadim sadece abimi korudum tek kizdigim novarix oldu..herkez kendince hakli ama büyütülecek bir olay yok .sadece o laflara ben dayanamadim.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Vay anam vayyyy ulen accık foruma girmedik ortalık karışmış gene Malum Manisadan scoterı binerek getirdim üşütmüşüm evdeyim yorgan döşek yatıyorum az gücümü topladım dedim bi sayfaya bakayım ortalık toz duman
    Yazılanların hepsini takip ettim ve yaşanan bu olay hakkında benim şahsi kanaatim şudur;

1- Meriçi az çok tanıyorum hasbelkader yol yapmışlığım yemiş içmişliğim var, buna dayanarak söylüyorumki Meriç janttaki hatayı öne sürdüğünüz gibi bilinçli olarak saklamış değildir kesinlikle çünkü mantıklı olarak düşündüğümüzde tandık olduğunu geçelim bunu herhangi bi insanın yapması için motorunu para için satması ve bu parayada şiddetle ihtiyacı olması gerekir-ki ufak tefek hatalarını gizlesin saklasın da o para eline geçsin diyedir. Meriçte ise durum tam tersiydi, motorunu sağlık sorunlarından (bel ağrısı probleminden dolayı) hasbelkader ilana koymuştu ve eğer satılması halinde askere gidecek bi arkadaşının 600 F motorunu ona bırakacağını ve bu sezonu onunla geçireceğini motor satılırsada parasıyla ufak yollu bi otomobil alabileceğinden yada üzerine koyabilirse büyüteceğinden bahsetmişti bana benimse ona emanet motorun tat vermeyeceğini ama kenarda köşede birikimi varsa büyütebileceğini lakin onunda hem ekonomik açıdan (yakıt-parça v.s) hemde sağlık açısından (büyük motor daha ağır olacağı için belini daha çok yoracağını) Salcoyla aynı tadı vermeyeceğini söyleyip Salcanosuna binmeye ikna ettiğim sırada bana Muratın motora talip olduğunu arada Ademin olduğunu yapılacak bi şey olmadığını satmasını gerektiğini söyledi.Yani burada Meriçin bilerek ve isteyerek saklamış gizlemiş olduğu bi durum olamaz.
    2- Murata gelecek olursak kendini çok fazla tanımıyorum ama anladığım kadarıyla tamamen başkasının fikriyle lastikçinin bu motor kazalı kazalı olmasa bu jant bu şekilde olmaz demesi üzerine konuyu dile getirmiş arkadaşımız yazık çünkü bu forumda bizim aramızda paylaşımlarımız söz konusu ki en azından konuyu buraya taşımak yerine önce Meriçe sorabilirdi
    3-Adem Ben bundan sonra kimseye kefil olmam demekte kendine göre haklı olabilirsin ama bunu burada dile getirdiğin zaman direkt olarak Meriçi suçlu kategorisine yazıyorsun yani bir bakıma yargısız infaz yapıyorsun burdan yola çıkarak bende şöyle düşünebilirim ulen bunun motorada biz kefil olduk iyiki bi hatası çıkmadı yoksa bu adam bizi tefe koyardı valla SONUÇTA MURATIN MOTORDA BENİM MOTORDA SENİN MOTORDA KUL YAPISI Allah yapısı değilki kusursuz olsun

Uzun lafın kısası Haticeye değil Neticeye bakacak olursak Alan malda bi kusur görmüş satıcıya ulaşmış Satıcıda malının arkasında durmuş YBR ile değiştirmeyi (ki para elinde duruyo olsa parasınıda iade edeyim derdi) teklif etmiştir. Bu sorunun bu şekilde çözülmeside bizim kardeşliğimizden dolayıdır.ki Murat bu motoru sahibinden comda herhangi bi satıcıdan almadı

Konun daha fazla uzatılmamasını temenni eder hepinize kazasız sürüşler dilerim...
    dftuzlu bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Bravo ahmet abi sende bizi taniyorsu meric abim oyle bir insan deyil.ama artik cizgisi kacti bu sayfani herkez birbirine uzak olucak..

Bide ben kmsenin avukati deyilim sadece yazm geregi duydum..

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    konuyu kapatalım ve değiştirelim. herkes fikrini söylemiş.

sibop ayarı nezaman yapılır acep wolfe ?
    ben 4500km dir geziyorum motorla. bariz şakırdama sesi falan gelmiyo motordan ?
    ne durumlarda yapılır acaba ? herkes 3000-4000km de yapılır diyo
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Şakırdama yoksa memnunsan elleme Tahsin sürmeye devam yani
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)