Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-5 bin km ye gelince ilk sübap ayarı yapılır. Yakıt konusunda düzelmezse karburatör iğne ayarı var. Tarif ederim. Gözle görülür bi düşüş gözükecektir. Sadece ilk çalıştırmada biraz daha ısıtman gerekecek.
    Benimde aynen öyle ekonomik ayarlı.Isıtma için jigle ile çalıştırıp beklemeden yola çıkıyorum, 50 metre sonra elimi uzatıp jigleyi kapıyorum.Zaten jiglede canavar gibi.Motor ısınmış oluyor
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    murat arkadaşım görecez senin canavarı yolda

3-5 bin km ye gelince ilk sübap ayarı yapılır. Yakıt konusunda düzelmezse karburatör iğne ayarı var. Tarif ederim. Gözle görülür bi düşüş gözükecektir. Sadece ilk çalıştırmada biraz daha ısıtman gerekecek.
    Adem tekrar sağolasın,yanlış anlama bende acemi sayılmam toplamda 5.motorum 3.sıfır motorum yani 3 sıfır motor açtım ama bu ilk 4 zamanlı vitesli 0 motorum diğerleri 2 zamanlı Mz vs. otomatik 4 zamanlı scooter. 2. motordan sonra (inanmazsın burdaki motor tamircilerinden neler çektim) motor tamircileriyle olan bağımı kopardım şimdi sübap ayarı sekman piston atma silindir değiştirme vs.kendi başıma yapıyorum bahsettiğin iğne olayınıda Mz de yapmıştım atalarımız akıl yaşta değil baştadır demişler doğrudur bilgi konusunda küçüğümede büyüğümede saygı duyarım birisinin kalbini kırmak dünyada isteyeceğim son şey olurdu sağlıcakla kalınız...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mübarek ne yağdı bugün bee
    gene bugün yağmur çamur 60km gezmişim.
    km saati ve sayacı çalışmıyodu. motorcuya gittim bu gün.
    km saatini ön tekeri takarken oturtamamışım. 5 tl sıkışmış araya
    seviyom bu karakaçanı
    25tl ye 10 40 power1 koymuştum. jiklenin yerini unutturdu valla. soğukken sıcak gibi motor.
    sabahta jiklesiz çalıstırmama rağmen 15 saniyede kendini topluyor. sonra tam gaz devam
    bu arada ön fren artık ötmüyor.
    eskiden pistonlar hareket edemediğinden devamlı fren sıkıyomuş. oda balatayı yakıyomuş.
    usta kaliperin içindeki pistonları greslemişti. bide balata değişti.
    ne ötme kaldı, ne fren sıkma..
    tavsiye ederim..
    Tahsin ne güzel işte şikayet edip duruyordun ön frenler ötüyo km saati çalışmıyo diye şimdi şikayet edecek bişiyin yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem tekrar sağolasın,yanlış anlama bende acemi sayılmam toplamda 5.motorum 3.sıfır motorum yani 3 sıfır motor açtım ama bu ilk 4 zamanlı vitesli 0 motorum diğerleri 2 zamanlı Mz vs. otomatik 4 zamanlı scooter. 2. motordan sonra (inanmazsın burdaki motor tamircilerinden neler çektim) motor tamircileriyle olan bağımı kopardım şimdi sübap ayarı sekman piston atma silindir değiştirme vs.kendi başıma yapıyorum bahsettiğin iğne olayınıda Mz de yapmıştım atalarımız akıl yaşta değil baştadır demişler doğrudur bilgi konusunda küçüğümede büyüğümede saygı duyarım birisinin kalbini kırmak dünyada isteyeceğim son şey olurdu sağlıcakla kalınız...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Tahsin ne güzel işte şikayet edip duruyordun ön frenler ötüyo km saati çalışmıyo diye şimdi şikayet edecek bişiyin yok
    Tahsin kardeşim kısmetse yaza sanada uğrayacam misafir edersen tanışırız...

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    adil abi...en ayar oldugum konuya degınmıssın...keske bu yazdıklarını ademın o mesajından once yazsaydında suan okuyunca ademı bılmemde benım deggım yerındesye dıkenlerım bıle tuy tuy olmasaydı.bır ınsan bıldıgı hatta uzmanı oldugu bır konuyu nıye baskasına sorar vede gelen cevap karsısında ben zaten konuya hakımım ama bırde senı sınayayım der gıbı sonrasında ızahatta bulunurkı.rafat bır kolı yumurta var aaaaaaa yumurtamı o dıye sor ewet yanıtını al tabıya yumurta zaten de acaba dedım.yaw bırakın bu ıslerı.ıstersenız yanlıs anlayın ama cok kuruldum sımdı...
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

hocam üsküdara gelince bni unutmayın..
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    noluyo yav? Gene yanlış bişeymi yazmışım? Fikir paylaşımı sadece. Bilip bilmedığıni nerden bilebilırımkı?
    gezginmotor bunu beğendi.

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adil abi...en ayar oldugum konuya degınmıssın...keske bu yazdıklarını ademın o mesajından once yazsaydında suan okuyunca ademı bılmemde benım deggım yerındesye dıkenlerım bıle tuy tuy olmasaydı.bır ınsan bıldıgı hatta uzmanı oldugu bır konuyu nıye baskasına sorar vede gelen cevap karsısında ben zaten konuya hakımım ama bırde senı sınayayım der gıbı sonrasında ızahatta bulunurkı.rafat bır kolı yumurta var aaaaaaa yumurtamı o dıye sor ewet yanıtını al tabıya yumurta zaten de acaba dedım.yaw bırakın bu ıslerı.ıstersenız yanlıs anlayın ama cok kuruldum sımdı...
    Mutlu kusura bakma tam anlıyamadım yanlışmı yaptım acaba?salcano yakıtla ilgili sormuştum salcanoyla ilgili bir bilgim yok ama diğer motorlarla 1 aşağı bir yukarı aynıdır herhalde bilmeden yanlış bişi yazdıysamda affola...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam üsküdara gelince bni unutmayın..
    Hiç unuturmuyum Tsubasa kardeşim

Motosikleti
    Demir At
    Mutlu kusura bakma tam anlıyamadım yanlışmı yaptım acaba?salcano yakıtla ilgili sormuştum salcanoyla ilgili bir bilgim yok ama diğer motorlarla 1 aşağı bir yukarı aynıdır herhalde bilmeden yanlış bişi yazdıysamda affola...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Hiç unuturmuyum Tsubasa kardeşim
    hocam yaş kaçtı senin
    # motosikletle.blogspot

hocam yaş kaçtı senin
    Nisanda 50 ama beni gördüğünde şaşırma görünüm 30

Motosikleti
    Demir At
    Nisanda 50
    ooooo =)
    bende benim yaşlarda bi arkadaş bekliyordum.
    buna cok sevindim işte
    bi abimiz daha olacak desene adil abi..
    şimdi daha cok görüşmek tanışmak istedim..
    abim allah uzun ömürler versin..
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet ağaa nirdesin? Özledik

noluyo yav? Gene yanlış bişeymi yazmışım? Fikir paylaşımı sadece. Bilip bilmedığıni nerden bilebilırımkı?
    Aynen fikir paylaşımı ve yardımlaşma daha önce yazdığım gibi bilgi konusunda küçüğümede büyüğümede saygı duyarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

ooooo =)
    bende benim yaşlarda bi arkadaş bekliyordum.
    buna cok sevindim işte
    bi abimiz daha olacak desene adil abi..
    şimdi daha cok görüşmek tanışmak istedim..
    abim allah uzun ömürler versin..
    Amin kardeşim cümlemize kazasız belasız dertsiz bir yaşam imkasız olsada

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sorun yok, problem yok. Boşverin. Ufak tefek şeylere takılmayın.

Motosikleti
    Demir At
    Aynen fikir paylaşımı ve yardımlaşma daha önce yazdığım gibi bilgi konusunda küçüğümede büyüğümede saygı duyarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Amin kardeşim cümlemize kazasız belasız dertsiz bir yaşam imkasız olsada
    abi sen gelince bana haber et, ben buralardayım =)
    # motosikletle.blogspot

abi sen gelince bana haber et, ben buralardayım =)
    Tmm dır geleceğim gün bu forumdan yazarım 14 veya 15i.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün itibariyle ybr 125 sahibiyim.Normalde 125 cc almayı düşünmüyordum fiyatı uygun gelince dayanamadım 2-3 aya satarız nasılsa ahmet abinin motörle accık ilgilendim sonra motörleri yıkadım sizin için foto çektim.Alın bakam ;)

http://img831.imageshack.us/img831/7144/1000760web.jpg

Wolften sonra çok ufak geldi oyuncak gibi ybr. Kesinlikle uzun yol düşünenlere tavsiye etmiyorum.O rahatlık yok ama alım-satım için iyi motör
    Bu arada 2 motörde satılıktır İyi teklif gelirse ahmet abinin scooterı bile satabilirim
    evet haklısın ybr ile uzun yol yapılmıyor ben bi günde 810 km yaptım
    gerçekten inat etsem günde 1100 veya 1200 km yaparım ee bu kadar yolda uzun sayılmaz ne ki yani sakarya'dan artvin e gitmişim çok mu?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012

beklerim abi. pazar günleri çalışmıyorum.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Meric abim hayırlı olsun Cok iyi aldık..motor cok güzel beyendim

Ahmet abi sanada hayırlı olsun .. 3 kişi almıyor ama
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nisanda 50 ama beni gördüğünde şaşırma görünüm 30
    Maşallah abi. Allah uzun ömürler versin.
    Bende Tsubasa gibi bizim yaşlarda diye düşünmüştüm açıkçası.
    Motor koruma demiri ile ilgili bir Salcano servisi ile görüştüm.
    Gelecek bugün yarın dedi. Bi bakacağım, eğer geldiyse alacağım kısmetse.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    gunaydın mıllet
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)