Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cıbır 250 al. Az yakıpduru

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gunaydınlar.... mıllet buyuk motor derdınde....
    bız ıse küçültmenın derdındeyız en buyuk motor bızım için çift java ıdı... yakıtı ıcınce 150 cc 160 cc ye gectık bunlarda 125 cc ye göre yakıt ıçıp sarhoş olunca kattogöri düşürüp 125 cc ye gectık ılerdekı hedefımj 100 cc mtv sız motorsıkletlere bınmek buyuk cc bızı bozar....
    Ben 100 lük scooter alıcam yakın zamanda ama Salcom duracak sanada tavsiye ederim

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi nasıl desem. calıştıgım yerdeki arkadaşlarım cesit makinaları var, hepsi kardeşim gibi, istediğime biniyourm
    heves değil de ihtiyac olarak görüyorsun,
    mesela ktm duke e bindim ucuz olsa tam anadolu işi dag bayır cık hopla zıpla =)
    gsxr 1000 e bindim adam sollarken nefesini tutuyorsun, kalbin yavaşlıyor biraz manyak işi
    fazere bindim dün.. sanırım en ideali o olabilir..
    yol tutuşu gidişi baya iyi..
    kimseyle muhattap olmuyorsun..
    tabi bunları 10 20 bin km yapan adama kimse önermez.
    tecrübe işi başka bişi basmamayı yapmamayı insan kazalarla ögreniyor..
    zincir lastiğe dolandı cbfte 2 3 ay önce 2 metre havaya attı beni hala kaburgalarım agrıyor =)
    lafım şu ki düş kalk +1 oluyor tecrübe konusunda tabi bu da hayatta kaldıysan geçerli.
    ne olursa olsun insan kendine hakim olmalı..
    motosiklet kullanırken artcıyla bile konuşmam ben. bana cok kızıyorlar, zaten kafada kask var ne diye konuşmaya calışıp dikkatımi dagıtayım ki,
    yine 125 cc az geliyor cıkıp gecemiyoruz diyenler için 250 cc cok ideal diyebilirim..
    illaki benim gibi düşüneniz vardır, lan motor yap bi 150 güldür yüzümü diye..
    Seni çok iyi anlıyorum fakat demişsin ya her ne olursa olsun kendine hakim olmalı insan diye işte o çok zor oluyor bol beygirli makinalarda

Benim bundan sonraki hedefim YBR 250 vede son motorum olur artık kanısındayım Allah sanada gönlünde yatan aslanı hayırlı ise nasip etsin inş.

fazer iyi motor, bana fazla.. ekstra maliyet ekstra aşırı güç, ivmelenmesi filan tam bir ss havası veriyor insana..
    ss bir şekle sokup sokak motosikletine sokmuşlar oldukca iyi fiyatına göre..
    aklımda bir dünya şey var cbf 250 cbx250 20 30 km artı hız için degmez gibi geliyor
    oldum olası hyolar var aklımda..
    er 5 var 6 7 bine
    kafa karışık, yazın benim motoru veririm ilanı veririm.. üste 4 koyarım 6.5 7 civarında temiz bişi bulurum gibi geliyor..
    ama artık küçük cc olayı benim için arkada kaldı..
    bisiklete biner gibi motosiklete biniyorum..
    hisettiğim bu..
    belki de küçük cc de yaptıgım 50 55 bin km nin cok büyük etkisi oldu

adem abi sizin tarladan petrol kuyusu cıktı herhalde?
    r1 = 100km = 10 litre = 49.95 tl
    hatırlatayım dedim
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayret bişey, adam zeytin yağının litresine 25 tl, mt üyelerine 20 tl ye olur diyor sıfır asit, %100 organik zeytin yağı bende 5 tl. Okadarda insafsız olunmaz. İsteyene toplu satabilirim 1 tona kadar. 1 litre yağ=1 litre benzin takas olur
    Adem ağa zeytin yağıyla çalıştıracak R 1i demedi demeyin

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kovmirmisen ağam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Arkadaşlar benim bir sorum olacaktı.
    Bu ybr deposunun sol bölümündeki benzini rahatlıkla çekiyor ancak iş sağ bölüme gelince çekemiyor.Benzin musluğa gelemiyor.Yedek depoyu da çekemiyor.Sizde de aynı sorun oluyormu ve çözüm önerileriniz nelerdir?
    Bizim depolar büyük 17 lt (yazıyor ama 16 kusur litre aldırabildim ben en çok) sağını solunu bilmemde yedeğe düşüp iyice benzin bitene kadar sıkıntısız gidiyor benim karakız iyice benzin bittiği zaman yedek 1 lt peti koyduğumda eğer filtreyi gevşetip havasını almazsam benzin o zaman gelmiyor burdan yola çıkarak filtreni kontrol et derim ben birde sadece benim motoramı özgü (karbüratör ayarından dolayı) yada hepsinde varmı bilmiyorum 1lt relik yedek petteki benzinle çalışırken özellikle soğukken çok aksırıp tıksırıyo kereta lakin depoyu fulledimmi soğukta olsa kiprit gibi oluyo maşşallah

motor kazalıymış burhaniyedeki kanuni servisindeki elamanla konuştum saat 9 da.
    şase de dikiş varmış yattı bu motorda..
    ramizan83 bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ona da binmişliğim var parça kalitesi cok güzel, torklu güzel bir halet. ama cbf 250 yi grenaj yapıp satıyorlar :S
    ebat küçük benim altımda kayboldu o alet ..
    omuz agrısı yapıyor bir süre sonra..
    sana bana gitmez o, arkaya bir de artcı koyunca motosiklet iyice konforsuz bir hale geliyor ..
    hala kafam almıyor bazı şeyleri
    neden 250 cc de bu kadar boşluk var anlamıyorum
    ...
    ahmet abi ybr 250 fiyatları coşmuş ikinci elde. 7 8
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    ona da binmişliğim var parça kalitesi cok güzel, torklu güzel bir halet. ama cbf 250 yi grenaj yapıp satıyorlar :S
    sana bana gitmez o, arkaya bir de artcı koyunca motosiklet iyice konforsuz bir hale geliyor ..
    ...
    Çoşsun benim acelem yok elbet bir gün durulur her dalgalı denizin bir durgun zamanı vardır mesela geçen serçedesle takas teklifi geldi hesaplar tuttu ama serçe evlat gibi olmuş kıyamadım değişmeye

Bu arada SYM WOLF 250 de olabilir sana
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ...
    boyun çokmu büyük? İnzumaya gücçük dedin, cbr 250 ye güccük dedin. Boyun kaç? Enduro lazım sana galiba. Cüsseli bişey. Transalp, nx falcon 400 gibi bişey.

Motosikleti
    Demir At
    boyun çokmu büyük? İnzumaya gücçük dedin, cbr 250 ye güccük dedin. Boyun kaç? Enduro lazım sana galiba. Cüsseli bişey. Transalp, nx falcon 400 gibi bişey.
    abi nasıl diyim sana 185 boy var birde ben valide biniyor
    cbr 250 cılız kalır..
    inazuma cok dandik abi.
    motordan anlamayan adama satarlar anca
    nasıl diyim sana bir parca kalitesi var boyanın altındaki astarı gördüm camurlukta
    zaten suzuki çinden bir firmaya yaptırıyormuş
    bu yüzden geçikme oldu dedi oradaki tanıtan adam.
    enduro değilde abi aks mesafesi uzun bişi istiyorum
    gt250 olur gt250r olur
    sym wolf olur
    ybr 250 olur
    er5 olur :D gs500 olur :D
    olurda para yok :D
    2.5 motoru verdim mi yırtsam kendimi 2.5 daha koyarım
    5 e ne alınır abi ?
    yaz cıkarsa motorsuz 1-2 daha toplarım 6 6.5 olur max.
    sonra ?
    kafam kazan oldu iyice...
    bana bi ilaç bşi bulun gözünüzü seveyim ya :D
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ikinci el alabilirsin anca. Ybr 250, cbf 250, gt-gtr 250, sym wolf dicem ama o pahalıdır, bumoto calibre var ama pek tanımam, daelım roadwin 250 var, gideri olanlar bunlar. Benim R1 i satayım sana yaza doğru.

Motosikleti
    But olur kanat olur bknz avea reklamı
    tahsins ve ramizan83 bunu beğendiler.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim depolar büyük 17 lt (yazıyor ama 16 kusur litre aldırabildim ben en çok) sağını solunu bilmemde yedeğe düşüp iyice benzin bitene kadar sıkıntısız gidiyor benim karakız iyice benzin bittiği zaman yedek 1 lt peti koyduğumda eğer filtreyi gevşetip havasını almazsam benzin o zaman gelmiyor burdan yola çıkarak filtreni kontrol et derim ben birde sadece benim motoramı özgü (karbüratör ayarından dolayı) yada hepsinde varmı bilmiyorum 1lt relik yedek petteki benzinle çalışırken özellikle soğukken çok aksırıp tıksırıyo kereta lakin depoyu fulledimmi soğukta olsa kiprit gibi oluyo maşşallah

Yok dostum hava filtresi yeni değişti,deponun içinde şangırtı da duyuluyor.Yarın sonuna kadar sola yatırayım da keratayı bir öyle çalıştırmayı denerim.Depoyu fullerim öyle daha bereketli geliyor bana.Depoyu fulleyince 500+kmleri görüyordum depodaki 12 lt benzinle.Yazın ne hikmetse 52 km/l ye kadar düştü.Ama kışın daha fazla yakıyor.Depoda pislik te olabilir.Çünkü bugün esenyurt toriumun önündeki haramidere rampasını çıkarken yaptı(eğimden herhalde)ama çalıştırıp devam ettim hiçbir şey olmamış gibi devam etti ama durduğumda istop etti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Adem abi ama honda yağ yakıpduru
    ikinci el alabilirsin anca. Ybr 250, cbf 250, gt-gtr 250, sym wolf dicem ama o pahalıdır, bumoto calibre var ama pek tanımam, daelım roadwin 250 var, gideri olanlar bunlar. Benim R1 i satayım sana yaza doğru.
    R1 ağama yakışır loo
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Demir At
    adem abim
    ikinci el alıcam da ybr 250 dediğin motorun ilanlarına bakıyorum en kötüsü 6.5tan başlıyor..
    cbf250 bakıyorum tip mip yok 4liradan başlıyor coğu sorunlu egzantrik dişli sorunu var yaptıramya kalksan 500 tl kafadan çöp
    gt250 motosiklet düzgün kullanılmışsa fiyat performans olarak alınabilecek en iyi motor
    gt250r apaçi işi oldugu için cogu pert 11 12 modelleri de 7 8 bin tl , oturuş pozisyonları süperman
    wolf ise güzel motosiklet tek silndir oldugu için tutmadı parcası az ve pahalı servisi yokmuş
    bu moto daelim gibi motosikletlere binmem .. bi yan devircez sehpaya kaldırırken sonra istanbulu ayaga kaldır parca ara yok bulamazsın..
    bi camurluga 250 lira veririz sonra..
    bana mantıklı bişi deyin @ahmet abi @adem abi
    ne bok yicem ben şimdi?
    # motosikletle.blogspot

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    adem abim
    ikinci el alıcam da ybr 250 dediğin motorun ilanlarına bakıyorum en kötüsü 6.5tan başlıyor..
    cbf250 bakıyorum tip mip yok 4liradan başlıyor coğu sorunlu egzantrik dişli sorunu var yaptıramya kalksan 500 tl kafadan çöp
    gt250 motosiklet düzgün kullanılmışsa fiyat performans olarak alınabilecek en iyi motor
    gt250r apaçi işi oldugu için cogu pert 11 12 modelleri de 7 8 bin tl , oturuş pozisyonları süperman
    wolf ise güzel motosiklet tek silndir oldugu için tutmadı parcası az ve pahalı servisi yokmuş
    bu moto daelim gibi motosikletlere binmem .. bi yan devircez sehpaya kaldırırken sonra istanbulu ayaga kaldır parca ara yok bulamazsın..
    bi camurluga 250 lira veririz sonra..
    bana mantıklı bişi deyin @ahmet abi @adem abi
    ne bok yicem ben şimdi?
    Kumbarayı şişirmeye devam
    8.000 TL sınırını aştın mı, yamacın dibinde sürüyle 250 cc'lik ceneverler bulunur
    Yoksa işin zor

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tsubasa fuarı beklicen o zaman. Ordan seçeceksin bişeyler. Cbf 200 lafı dolaşıyodu bi aralar. 200 cc bişeyler gelirse onlara bak. 2 ci el 250 lik alacağına sıfır 200 lük alırsın. 3800 e sıfır kanuni gt200 r var 17 hp. Kesmezmi seni?

Motosikleti
    Demir At
    8 ? :d
    6.5 AŞTIGIM DAKİKA BAKMAM 250 CC LERE
    er 5 buldun mu binilir o paraya..
    er 5 gibi motosiklet varmı
    z moto saolsun kawasakinin anasını belledi..
    millet motora bişi olucak korkusundan satıyor motorunu
    kawasaki türkiye şartlarında yol ve iklim olarak iyi olmasada
    yurt dışında honda yamaha gibi firmaların en büyük rakipi
    türkiyede kawasaki nedir diye baktıgında sacma sapan yedek parca hikayeleriyle dolu olan bir marka..
    # motosikletle.blogspot

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    türkiyede kawasaki nedir diye baktıgında sacma sapan yedek parca hikayeleriyle dolu olan bir marka..
    Dostum GS 500 de çok güzel motor bende düşünüyorum ileride ama benzin fiyatları :(
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Demir At
    tsubasa fuarı beklicen o zaman. Ordan seçeceksin bişeyler. Cbf 200 lafı dolaşıyodu bi aralar. 200 cc bişeyler gelirse onlara bak. 2 ci el 250 lik alacağına sıfır 200 lük alırsın. 3800 e sıfır kanuni gt200 r var 17 hp. Kesmezmi seni?
    cbf 200 lafını ilk bizim patron duymuş anes motordan..
    cbf150 yi komple piyasadan cekicekmiş, yerine cb e ve cbf200 gelecek cbr250r absli olanı girecekmiş küçük cc de bir de cross var
    gt200 olayı abi çinden ithal yine bir başka firmadan hyosungla alakası yok
    daha önceden 2009 da brezilyaya satmışlar o motosikleti
    o konu başlıgında var..
    17 hp kesmez.. o 17 hp zincirde şanzımanda 14 düşer lastige gelir..
    cbf200 için 6000 tl gibi fiyat biçiyorlarmış ama türkiyede ne olur bilemiyorum..
    benim aklımdaki motosiklet ninja 250 gibi olmalı 33hp gt250 gibi 27 hp olmalı..
    abi akıllara zarar gidiyolar serilik konusunda..
    # motosikletle.blogspot

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Senin şu sıralarda ki halin, benim Honda CB 125E alma gaflatinde ki ruh halime %90 benziyor (bence). Aman ''Tsubasa'' yapma öyle birşey, ''battı balık yan gider'' diyip önüne ne çıkarsa aliyim deme. Ben yandım eller yanmasin

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tsubasa yapacak bişey yok ozaman. Ya biraz daha para bulup dediklerini alacan yada 200 cc bişeyler alacan.

Motosikleti
    Senin yerinde olsam hiç acele etmem paramı cebime koyar beklerim bu sezonda vedalaşma havası gibi binerim motoruma sezon bitimi ekim-kasım gibi o 8 binliralık motorlardan elbet biri düşer 6 ya verecek alır geçerim

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    teşbihte hata olmaz derler.ahmet abi ne güzel söylemiş.ben motor konusunda şanslıyım ybr 250 enıstenın motoru aldım.ıstanbuldada kasım ayınd kullanma fırsatımda oldu,bacanaga gıttım buyukcekmeceye dudulludan ıyıde yol yaptım.yeter abı adam 120 130 basıo arabyla kapısıo benle.dokunuyon gaza gecıp gıdıon.haaa hep bu suratledemı kllandın elbettekı hayır.80-80 gıttım aama en azından o guc elının altında oldugunu bılmek bıle rahatlatıyo adamı.şimdş oyle bı makınayı denk getırmelı.ben enısteden aldım ama moto 2-3 yıldır yatıo garajda.2006 model 14350 kmde.hanı keyıf motoru derler ya ondan.7000 tl algısı ergısı hepsı ıcınde olacak sekılde bana geldı.4500tl sını verdım.motor daha ıstanbulda.mayıs 20 gıbı fren muayenesını neyını yaptırıcam 1 tmmuzda benım yaz ıcın planladıgım gezıye cıkıcam onunla.oyuzden getırmıyorum daha zaten haavalarda malum.elımdede salco var.atılırsa belkı sabredemem alır gelıırm ama sımdılık plan bu. tsubasa bahsettıgım abdullah abıye senın yazdıgınıda soyledım sasesınde boyle bı durum olmus dıye.etraflıca bı arastırcak yarın.kendısıde motorcu zaten.en azından bılgısı var kaynak konusunda.rabbım herkesın gonlundekı yatan aslanı nasıp etsın.ama en onemlısıde kazasız belasız surusler nasıp etsın,
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    biz benzin pahalı dıyoz siz cc buyutcez dıyorsunuz .... 125 cc bıle luks gelıyor arkışdşler bıze...
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)