Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50x4 = 200 cc. Honda bunu bile yapamamış 4 tane wolf motoru alıp böyle bişey yapsak 500 cc lık bi canavar ortaya çıkarmı acep?
    Her türlü teknik destek verilir

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jianshe Js 500 RR-6A
    Hemen sorarlar; ne malı bu? Ne Türk mü! Almam, gider Çin alırım daha iyi (bu kafada o kadar çok mahluk var ki, inanmak istemezsiniz.)

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem sen organızeyı yap.ben 500cc salconun ılk talıbıyım.
    Müşterimiz de hazır, neden olmasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87in_Halk_Cumhuriyeti

En sağ sütunda, aşağılara doğru giderken ''yönetim biçimi'' kısımında yazan partinin adı, herşeyi anlatıyor. Ülke'nin adı; ''Çin Halk Cumhuriyet''i yazmış, hikaye, kominist rejim devam
    Wikipedia, hemen hiç bir konuda "referans" olarak gösterilmemeli çünkü malum, açık kaynaklı bir oluşum.
    Aklıma ATİLLA TAŞ'ı Yunanistan'a kakalama planı geldi hatta.. Wikipedia, günlerce Athillas Thasos olarak büyük Yunan şarkıcı şeklinde tanıttı bu adamı.

Zaten, mantık olarakta serbest piyasa ekonomisinin varolduğu, özel teşebbüslerin dev fabrikalarda üretim yaptığı bir sisteme komunist denirse epey komik durur! Wikipedia'da komunist yazması yada Çin'i yöneten partinin adında komunizm geçmesi birşeyi değiştirmiyor. Sonuçta ülkede serbest piyasa dönüyor mu; dönüyor! Özel şirketler dünyaya yüzbinlerce kalem mal üretip satıyor mu? Satıyor.. Eee, nasıl komunizm bu?

Ekonomi üzerine iki üniversite bitirmiş biri olarak söylüyorum; dünya üzerinde gün itibariyle komunizm uygulayan herhangi bir ülke yok. Küba ve Kuzey Kore, iktisadi yapı olarak komunist sisteme en yakın ülkeler. Ama onlarda tam anlamıyla Komunizmle yönetiliyor diyemeyiz.

Konuya yabancı arkadaşlar için Türk Dil Kurumu sözlüğünden Komunizm: "Bütün malların ortaklaşa kullanıldığı ve özel mülkiyetin olmadığı toplum düzeni, komünistlik."
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    50x4 = 200 cc. Honda bunu bile yapamamış 4 tane wolf motoru alıp böyle bişey yapsak 500 cc lık bi canavar ortaya çıkarmı acep?
    Honda CB600F Hornet'i tokatlar kanımca

Tokatçı 2 Sinemalarda
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wikipedia, hemen hiç bir konuda "referans" olarak gösterilmemeli çünkü malum, açık kaynaklı bir oluşum.
    Aklıma ATİLLA TAŞ'ı Yunanistan'a kakalama planı geldi hatta.. Wikipedia, günlerce Athillas Thasos olarak büyük Yunan şarkıcı şeklinde tanıttı bu adamı.

http://galeri2.uludagsozluk.com/316/...asi_334740.jpg

Zaten, mantık olarakta serbest piyasa ekonomisinin varolduğu, özel teşebbüslerin dev fabrikalarda üretim yaptığı bir sisteme komunist denirse epey komik durur! Wikipedia'da komunist yazması yada Çin'i yöneten partinin adında komunizm geçmesi birşeyi değiştirmiyor. Sonuçta ülkede serbest piyasa dönüyor mu; dönüyor! Özel şirketler dünyaya yüzbinlerce kalem mal üretip satıyor mu? Satıyor.. Eee, nasıl komunizm bu?

Ekonomi üzerine iki üniversite bitirmiş biri olarak söylüyorum; dünya üzerinde gün itibariyle komunizm uygulayan herhangi bir ülke yok. Küba ve Kuzey Kore, iktisadi yapı olarak komunist sisteme en yakın ülkeler. Ama onlarda tam anlamıyla Komunizmle yönetiliyor diyemeyiz.

Konuya yabancı arkadaşlar için Türk Dil Kurumu sözlüğünden Komunizm: "Bütün malların ortaklaşa kullanıldığı ve özel mülkiyetin olmadığı toplum düzeni, komünistlik."
    Bu yazdıkların ile benim düşüncem hiç, ama hiç uyuşmuyor. Okul bitirmek benim için birşey ifade etmiyor. Okul = Ehliyet. Fazlasını sunmaz... Ben de 2 okul bitirdim, bi yerlerimi yırttım, ama bi çok kişiden ne üstünlüğüm var. Yok. Çin ''Komunizm'' merkezli bir ülke, sadece insan doğası gereği, hayatta kalmak için dış pazarlar ile alış-veriş'e açılmıştır. Benim görüşüm bu... Bu konuyu da burada bitirelim. Anlamsız mecraya kayıyor.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    okuyup mühendis olmalı ve yapmalı. Tokatçı 500 rr koymalı adını

Motosikleti
    Marka da MT olmalı bence.den dolayı.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Zor birşey değil. Asıl olan ''insan''ların beyinlerinde ki ''Türk malı = dandik'' tabusunu yıkmak gerekiyor. Yoksa kime satacağız onca motor'u

Motosikleti
    Zor birşey değil. Asıl olan ''insan''ların beyinlerinde ki ''Türk malı = dandik'' tabusunu yıkmak gerekiyor. Yoksa kime satacağız onca motor'u
    Yıllarca halkımızı kandırıp dandik ürünleri sattılar.İnsanlar da haklı önyargılı olmakta haklılar.

Motosikleti
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllarca halkımızı kandırıp dandik ürünleri sattılar.İnsanlar da haklı önyargılı olmakta haklılar.
    Bu iş'in içerisinde ''Adem Ağa'' var ise, sırtımız yere gelmez!

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    elimizdekiyle idare ediyoz işte

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    iyice kafayı yediniz :D sabah akşam tokat sıkılmıyonuz mu =)
    # motosikletle.blogspot

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)

Keşke çamurluğu o kadar yakın yapmasaydılar. Normalden biraz daha yakın ön çamurluk, ''Wolf''lerin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Jianshe Js125-6a - Salcano Wolf'un üretim aşamalarını anlatan, Jianshe fabrikasının yayınladığı video.

http://youtu.be/J1zSDTKnPQM
    Nefis bi paylaşım teşekkürler YBR de olmadığı gibi çoğu caponda yoktur böyle bir tanıtım videosu herhalde

çamurluktan yana veya buralar okadar çamurki, ve dağa tırmanışlarımda var, hiç çamurdan yana derdim olmadı.
    Bugün metrodan bosch marka tazikli su yıkama makinesi aldım 159 tl ye. Hortumla ne kadar yıkasam çıkmıyodu bu yağla karışık çamurlu yerler. Demin bi yıkadım makineyle, bi kaç kilo çamur döküldü yere koruma demirinin nikelaj ları bile kaldırdı bikaç yeri. Altındaki yağlı çamurları, ayaklıklardaki yağlı çamurları söktürüp gitti. Makinanın adını söktürgit koydum tertemiz oldu benim tokatçı. Toplanıp ziyaretime gelen arkadaşlara yağlama, yıkama 5 tele
    Tabi Adem ağa bizimde çorbaya bi dutam duzumuz olsun değilmi

wow bak o olur işte yağ yakıyomuki acep?
    Lanet olsun içindeki bu Honda sevgisine

Mühendis olmaya gereng yokh Adem o 4 silindir mobileti mühendisler yapmamıştır zannımca bi tornavida bi pense olsa sen yapan mesela ondan sonrada hornet avcısı yazdırırsın 4 silindir wolfün ardına
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    şamar oğlanına döndük değilmi tsubasa
    ahmet abi hoşgeldin. Hondanın en çok ses ve görüntü olarak hoşuma giden modeli, 75-85 arası cbx 1000 ler. Hani o 6 eksozlu modelleri bi harika. Tam bi ferrari sesi veren tek model. Youtubeden cbx 1000 sound yazıp bi izleyin, sesinide bi dinleyin.

Motosikleti
    Demir At
    çevremdeki insanların cogu büyük cclere geçtiler bir tek ben kaldım..
    nefsimi körlüyorum onların motorlarıyla..
    sizin muhabet cok farklı =)
    tokat şamar.
    bazen yeter diyorsun ya git biraz daha ..
    onu daha az diyorum artık =)
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çevremdeki insanların cogu büyük cclere geçtiler bir tek ben kaldım..
    nefsimi körlüyorum onların motorlarıyla..
    sizin muhabet cok farklı =)
    tokat şamar.
    bazen yeter diyorsun ya git biraz daha ..
    onu daha az diyorum artık =)
    Her şey büyük cc demek değildir Tsubusa gün gelecek ondanda sıkılacaksın yada yetmeyecek nefis bu taaki bir zaman sonrasında geleceğin kırılma noktasına veya nirvanaya ulaşana kadar ondan sonrada bindiğin motor 50 cc bile olsa ona tokat buna şamar işin muhabbet kısmı daha cazip gelecek sanada (bizim gibi)
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şey büyük cc demek değildir Tsubusa gün gelecek ondanda sıkılacaksın yada yetmeyecek nefis bu taaki bir zaman sonrasında geleceğin kırılma noktasına veya nirvanaya ulaşana kadar ondan sonrada bindiğin motor 50 cc bile olsa ona tokat buna şamar işin muhabbet kısmı daha cazip gelecek sanada (bizim gibi)
    Hacim yükseldikce maalesef insan biraz yalnızlaşıyor! Hacim küçülünce de tam tersi

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok abi şu istanbulda motosiklet kullanmak ateşten gömlek
    küçük cc motosikleti kime bişeye sarmıyor
    beni düşünsene cbf 150 ile?
    günde kaç kişiyle muhattap oldugumu..
    adamın soluna bi cıkıyorum adam yandan bakıyor geçirmiyor kalıyorum gecemeden arkasına geciyorum
    arkamdakine yol veriyorum sollarken sıkıştırıyor..
    gazı acınca hiç biriyle muhattap olmayacaksın.
    istanbulda olsanız anlarsınız beni,
    doblo gelir sıkıştırır. sahin gelir burnuna girer insanın,
    altımda saglam bişi olunca basıp gidiyorum..
    trafikte en büyük tehlike başka vasıtalar benim için
    hata kolay kolay yapmam , fakat küçük cc de resmen zulum var..
    bu yüzden sizlerin tabiriyle tokatı basıcan geçicen gidicen kimseyle muhattap olmayacaksın.
    55 bin km oldu ybr cbf bora üçlüsünde sıkılmadım ama artık tehlike oluyor benim için cevremdeki araclar
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    adamın soluna bi cıkıyorum adam yandan bakıyor geçirmiyor kalıyorum gecemeden arkasına geciyorum
    bu yüzden sizlerin tabiriyle tokatı basıcan geçicen gidicen kimseyle muhattap olmayacaksın.
    55 bin km oldu ybr cbf bora üçlüsünde sıkılmadım ama artık tehlike oluyor benim için cevremdeki araclar
    Bak iş'e bu açı'dan bakmayı, bir ''an'' unutmuşum Tekmeyi basıp uzamak istiyor insan, ama hacim buna engel oluyor
    Öyle ise inşaAllah gönlünde ki motor'u Allah nasip eylesin (Cümlemize de)

Motosikleti
    Allah gönlüne göre versin inş. sen iş için yada bi yerlere yetişmek için kullandığın için evet durum aynen anlattığın gibi malesef ben ise keyif amaçlı kullandığım için bana yeterli şu an için ş.içinde ışıklarda kalkışda olsun sıkışık trafikte aralardan sıyrılıp geçip gitmek olsun yeterli benim için wolf uzun yoldada sakin sakin sağ şeritten gittiğim için yetiyor bana hee hiçmi sıkışmıyorum büyük cc olsun demiyorum diyorum tabi ama geneldede o tür durumlara girmemeye özen gösteriyorum diyelim

250 cc ,500cc,750cc,1000cc,1300 cc ye kadar hacimlerde motorum oldu ve inanın hepsindede sağ elime hakim olamadım o yüzden çekiniyorum ben biraz koca makinelerden büyük makine gaza asıldığın zaman seninle pazarlık etmiyor aksine hemen itaat ediyor ama virajlarda yada en küçük riskli durumlarda huysuzlanıyor

wolf te (yada ufak hacimde;) ise durum tam tersi gaza asılınca senle pazarlık ediyor gitsemmi gitmesemmi diye fakat viraj yada riskli durumda mır mır kedi gibi uysallaşıveriyor

Örneğin : bi kaç gün önce Ümmet abiyle çevre yolunda 80-90 km civarı hızda ilerlerken dalmışım ş.merkezi tabelasını görmemle dalmam bir oldu (tabelanın hemen ilerisi en az 60 derecelik bi viraj) hemen dedim hooooooovvvvv virajı ortadan diklemesine geçip kenarda durdum 250 cc dede belki aynı hareket yapılabilirdi(hız biraz daha fazla 100 civarı olacağı için) ancak 500 ve üzerinde hız 140 üstü olacağı için ne kadar hooooovvvv da desem çelik bariyerde bulurdum herhalde kendimi

Bu ve bunun gibi tecrübeleri edindikçe bi miktar soğuyor insan büyük makinadan tabiki bence yani şahsi kanaatim
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    demekki neymiş? Sağ eline hakim olamayan bitek ben değilmişim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)