Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    :D :D evden haftada 1 anca dışarı cıkıyorum oda markete gidip yiyecek birşeyler alayim diye.Normal şartlarda olsa projeye boğardım sizi :D birde manisada neyi nerden alabilirim bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    meriç havalar ısınınca bodruma gelcenmi?

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayıpsın.Gelcem tabi hatta ahmet abi ben fatih izin zamanlarını denk getirek hep beraber gidek diye düşünüyoz

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tamam buluşma büyük olacak. Gezi yaparız. Ahmet abiye sözüm var. Tokatlamam lazım.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın Ahmet ben daha önce yazmıştım 25 senedir motor kullanıyorum diye 1988 yılında 25 yaşında başladı bu motor sevgisi son motorum (salcano hariç) mondial 150cc scooteri 7 yıldır kullanıyorum 8 yıl kadar oldu vitesli kullanmıyorum bir scooter forumda uzun zamandır insanlara yardımcı oluyoruz kimseye banane demedim demem(bu forumda 1 kişi dedi bana) insanlara yardımı severim yolda yürürken motorla giderken görürsem böcek dahi olsa ezmem 25 senelik motor hayatımda 1 kazam oldu çokta atlattım kazada anayolda giderken yanyoldan korna çalmama rağmen 2 mt kala önüme otomobil çıktı (scooterle)ani hareketle sağa kırdım ama çarptım nasıl oldu anlamadım ben ayakta motor yerdeydi bana hiçbirşey olmadı bir çizik dahi tek kazam bu ilk vitesli motorum orjinal Mz etz di 151cc Çanakkaleden Tekirdağ istikametine giderken rampa aşağı yeni yol yapılmış kenarlarda 1 karış yüksekliğinde mıcır vardı aynadan arkamdan süratle gelen bir kamyon gördüm sağdan gitmeye başladım baktım hayvan düz geliyor sol yapmadı yanımda bitti sağa kaçamam mıcır solda hayvan korna çalsam bile sol yapcak olsa kasa bana çarpıcak kamyonla aramda 5 parmak mesafe var hızımı düşürdüm dualar ediyorum hız 90 kasanın ortasını geldim güm diye bir ses aynaya çarptı ayna uçtu motorun gidon başladı zangır zungur titremeye ama tarif edemem (90 km hızda) neyse bırakmadım gidonu hakimiyeti ele aldım oh Allaha şükür dedim atlattığım en büyük kazaydı hiç unutmam yani demek istediğim ben acemi biri değilim sadece uzun zaman oldu vitesli kullanmıyorum motorumu tamirciye hiç götürmem elektrik arızası dahil hepsini yaparım burada soru sorduğum zaman cevabını biliyorum fakat sizlerdende onay ve muhabbet maksatlı yazıyorum burada birine gücendiğim için yazmakta zorunlu hissettim kendimi herkese kazasız belasız sorunsuz sürüşler sağlıcakla kalın Allaha emanet olun...(Sizler beni tanımıyorsunuz bende sizleri ama zamanla yazışmalarımızlada birbirimizi tanıyacağız)
    Estağfurullah abi sana acemi demek istemedim sadece lastik hakkında bildiklerimi senin sorun üzerinden herkesle paylaşmak istedim ben

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkadaşlar nasılsınız bakalım bilecik söğütdeyim pisiko teknik dersdi görmeye geldim internet cafe varmış tabu7rda size bir mesaj atam dedim k.i.b. a.e.olun
    Aslm Fatih C.tesi yanındayım nasipse görüşürüz inş.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam buluşma büyük olacak. Gezi yaparız. Ahmet abiye sözüm var. Tokatlamam lazım.
    Höööyyttt kimi tokatlıyon sen huleeyyynnnn derdim bu mesaja normal zamanda ama sana verilmiş bi sözüm var tamam Adem yanına bi geleyim söz geçilcem sana sende rahatla bende ondan sonra
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    evet delik dondan cıkar gıbı gene cıkayım bakayım sımdı ben.252 ve 253.sayfaları uzulerek okudum az evvel.sözüm sız degerlı kardeslerım adem80 ve meriç kardesıme.acık ve net olsun dıye boyle yazıyorum.ve bırazda oz eleştrı yapalım degılmı?
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet delik dondan cıkar gıbı gene cıkayım bakayım sımdı ben.252 ve 253.sayfaları uzulerek okudum az evvel.sözüm sız degerlı kardeslerım adem80 ve meriç kardesıme.acık ve net olsun dıye boyle yazıyorum.ve bırazda oz eleştrı yapalım degılmı?
    ne sözü? Kime ne yazmışsam kötü bişey varsa benden bi alıntı yapta okuyayım. Hangi mesajımı üzülerek okudun? Bende merak ettim şimdi. Kimseyi kırdığımı veya kırıcı bi söz yazdığımı zandetmiyorum.

Motosikleti
    cbf 150
    arkadaslar bu topıgı acan kardesımız fatıh suanda vatanı gorevını yaptıgından evlerımızde rahatca oturup yada ısyerınde artık neyse,bu topıgı takıp edıyoruz.alınganlıkla baslayacagım konuya.adem ve merıc kardesım lutfen gerıye donup bakın.6.7.8. syfalara 9.10.sayfalara oyle 90,100. sayfalar degıl.sadekahve33 nıkıyle yazıyordum ben orda.sonra ne oldu bılmıyorum sıfreyı kabul etmedı ve bugun bu nıkle yazıyorum.28 nısan 2012 tarıhınde aldıgım gunden berı bıseyler yada ızlenımlerımı aktardım.yardım edıldı tavsıyelerde bulunuldu yada ben soyle yapıcam dedım onaylandı veya onaylanmadı neyse.bır defa bu topıgı takıp eden bırcok kısı var emınım sessız sakın okuyup cıkıyor benım de cok zaman yaptıgım gıbı.merıc kardesım demıskı herkez bısey soruyo cevap alıyo bız bısey sorunca kımseden cıt cıkmıyo.bak ben bu durumla okadar cok karsılastım kı hatta ademe bıle bozuk atmıstım daha once tokatlama konusun dan adem hatırladı bıle bu satırları okurken.şahsi kanaatım ozelhayatımdan vakıt ayırabıldıgım kadarıyla pc nın basına gecıp motosıklet netın salcano sayfasını acıp saatlerımı gecırıyorum.cok degerlı ınsanlarsınız hepınız tanımasamda.kahvede,işyerınde,arkads toplantısında,yada caddede yururken yanımızdan bı motosıklet gectıgınde velhasıl bır motor muhabbetı acıldıgında kutahyada ahmet abım var,bodrumda adem kardesım manısada merıc kardesım yada izmit in konusu gectıgınde kı ben ızmıtten evlıyım tahsın kardesım var dıyorum motorcu bızım arkadaslar dıyorum.bunu gonul rahatlıgıyla soyluyorum hıc bırınızı tanımadan.daha 2 aksam once ahmet abıyle 3 saate yakın facede sohbet ettık bır planlar bır rejım lıstelerı ve dahası.AMMA VELAKIN; bu topıgı acan kardesımızde dahıl kımsenın tapulu mulku degıl burası.ve aslada ozellesmeyecek.tabı bu yazdıklarımırte okursa bılemem otoyollrın akıbetıne ugrayabılırız demedı demeyın sonra.ADEM VE MERİÇ kardesım ben bursa mt grubuyla gezılere gıttım bu yaz farklı farklı 50 kısyle hıc bırınıde tanımam.mt vesılesıyle tanıstık buyrun bursa mt nın sayfasını ınceleyın zaman ayırın.2-3 kişi liderlık yapalım ayrı bır logomuz olsun dedı ve topıkte kıyamet koptu.burası herkese acık oldugundan herkes bıseyler soyledı.ama olan o 2-3 arkadasa oldu ve kendılerıne face uzerınden bursa motorcuları dıye bı sıte actılar ve actıkları gunlkı gıbı oylece duruyor o sıte.ben bunu tasvıp etmıyorum.cogunlugunda tasvıp etmeyecegını dusunuyorum.yanlısım varsa abılerımız tecrubelı kısıler sen bu konuda yanlıssın desınler tartısalım ama anlasalım.hepınız cok seker ınsanlarsınız.zira ben acık ve net soyleyeyım motorumu bır ozgurluk aracı olarak goruyorum ve tamamen totomu gezdırmek ıcın aldım.ve oylede yapıyorum.YOLLARDA VE GÖNÜLLERDE BULUSMAK UZERE TUM MOTOR KULLANICILARINI CAN-I GONULDEN SELAMLIYORUM.ALLAH TABANINIZI DÜZ BASTIRSIN.

Motosikleti
    Mutlu 252 ve 253. sayfalar demişsin sonra bura hiç kimsenin tapulu malı değil demişsin valla anlayamadım mazur gör bi sorunmu var
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza bölümünde bir arkadasın bu şekilde tublesse çevirdiği için kaza yaptığını ve 2 ay yattığını okuyunca varsın uğraşayim dedim.Sen bilirsin genede.Kaç defa yazdık çizdik ama herkez kendi kafasına göre iş yapıyor.Herkez kafasına göre takılsın ne diyeyim.
    1. i bu alınganlık konusu

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızma meriç. Bu sayfada çok değerli arkadaşlarım var. İsmini sayamayacağım kadar. Hatta dışardan bile dostlar var. Tsubasa, tatlıhız, beter böcek gibi. Ybr si olupta bizim sayfada yazan arkadaşlar var maxi gibi. Ful yazan bizler varız. Binanın ana kolanları gibi. Bizde yazmazsak bu sayfa çöker. Ben motor alıp buraya yazmaya başladığımda sayfa 90 lardaydı 3 ay önce. Ben ve diğer arkadaşlar motoru tanıttık, 2.5 yılda 90 sayfaya zor ulaşan bu sayfa 3 ayda 253 sayfaya ulaştı. Emeğimiz çok. Arkadaşlara ucuza nasıl sıfır ve kaliteli motor alınıp binilir, onu anlatmaya çalışıyoruz ve bilgilendiriyoruz. Bizim ruhumuz motorcu. Daha ötesi yok.
    2.si bu buda2.si daha var ama...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    vallahi artık yazmaya korkar oldum. Acaba birileri yanlış anlarmı, alınırmı, istemeyerekte olsa kırarmıyım gibi sorular gelmeye başladı aklıma. Biri bişey sorunca cevap yazmaya korkar oldum. Sağlık olsun diyelim. Yapacak bisey yok.

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem abi sen yokken bende yazmadım.Konuşcak kimse yok.Sen ben ahmet abi genelde muhabbet olsun diye giriyoruz.Geri kalanı sorun oldu mu yazıyor soruya cevap aldıklarında ortadan kayboluyorlar.Ne anladım ben bu işten.Tamam hani yardımlaşacaz konuşacaz paylaşacaz da bizim bir sorun oldu kimse sallamadı sonra saolsun tahsin abiye özel mesaj attım o yardımcı olmuştu.Eski seri ile yeni seri arasında fark var adem abi.Derdimi anlatamıyorum ki.Kafasına göre iş yapacaksa millet neden biz yazıyoruz ona da anlam veremiyorum.Vallaha kızdım foruma ya.Bir buraya değil geneline kızdım.
    aha bı tane daha buldum.daha bıkac tane var. ahmet abı nedemek ıstedıgımı anlatamadım.haklısın.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. i bu alınganlık konusu

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:00 ----------

2.si bu buda2.si daha var ama...
    yuh yani ne var bu mesajımda alınacak? Teşekürler. O mesajda bütün arkadaşlarımı övüp met ettim. Neyse galiba hata ettim.

Motosikleti
    cbf 150
    adem ın ve ahmet abının buraya 2.gun yazmadıgı gunlere bı bakalım hep bırlıkte bı kontrol edelım.bende yazdım banada kımse bı cevap yazmadı.konu degıstırıldı.ama ben suna kuruldum.burada yazan yazmayan gıren cıkan bır hıcmıs gıbı bır kenera atılıp 3 kısı gelsın el ele tutusup se-le-na selene selena dıyelım voltranı olusturalım dıgerlerı ıcın cokta fifi dıyelım bu olmaz aga.ben sızlere deger verıyorum bakalım ne yazmıslar dıye dakıkalarca saatlerce burda zaman harcıyorum.benım aılemın bı parcası olmussunuz artık sız arkadasım olmussunuz.benı yada topıktekı dıger arkadasları bır hıcmısız gıbı goremezsınız aga.....offffffffffffffffffffffffff daraldım vesselam.

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Ohooo'oooO yapmayın arkadaşlar. 2 günlük Dünya'dayız. Ne güzel tatlı tatlı yazışıyordunuz şurada. Aaaa ayıp ayıp, koca koca adamlarsınız, lütfen. Silkelenin kendize geliniz.

Motosikleti
    cbf 150
    ben degil biz olmanın yolundayım herzaman.bir elin nesi ver 2 elin sesi var,birlikten kuvvet dogar der eskiler.benim isyanım ve sanırım anlatamadım,tekelcilige karsıyım.ben bu grubu tek basıma alır gotururume karsıyım.her bırımız guzel ulkemın ayrı bırer kosesındenız.bır mozaık olusturuyoruz.ve boylede cok ıyıyız bence.aksi oldugunda kan beynıme sıcrıyo.sevdıgım gonul verdıgım ınsanlarıda özeleştiriyorum.zira kusecek ve al mısketlerını ver mısketlerımı yaslarını coktan gectık....

Motosikleti
    Höööyyytttt dağılın huleyynnnn bu forum benim sadece ben yazarım ben çizerim huleyynn
    Mutlu daralma kardeşim yak bi cigara boşver

Buradan herkese sesleniyorum inanın hepiniz çok özel ve güzel insanlarsınız buraya yıllardır yazanda bi cee deyip kaçanda benim için kıymetlidir ve şunun üzerine basa basa söylüyorum İnanın kasıtlı olan bir şey yok ve olamazda zaten sorun yok arkadaşlar durduk yere gerilmeyelim
    Şu işe bak arkadaş ya motorlarda sorun olmayınca durduk yere sorun arar olduk boşveriiin takmayın panpalar

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    her konuda mutlu arkadaşım tarafından yanlış anlaşılıyorum. Beni başka yanlış anlayan çıkmadı. Elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışıyorum. Anlamadığım konu varsa ben anlamam ondan diyorum mesela canta şerit çekme, lastiğe yanak takma ve far ayarı. Çünkü benim far orjinal değil. Reno 12 farı. Farklı. Mutlu arkadaşımda hep yanlış tarafından anlıyor. Bu kadar alıngan olmaya gerek yok. Ben bugüne kadar bu sayfaya arkadaşım sen bunu niye yazdın demedim araba konusu hariç. Konu motor olduktan sonra hertürlü muhabbet döner. Herkes yazar çizer. Ne diyeyim şimdi?

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Hepinizi seviyorum!.. Dostça, arkadaşca, kardeşce kalın. Allah'a emanet olun. Uyumak zorundayım. Yarın inşaallah nasipse

Motosikleti
    cbf 150
    adem yazdıklarını gözlerimle okuyor aklımla anlıyor zekamla cevaplıyorum.bunun dısında farklı bır dınleme şeklım yok.yani bende bir insan evladıyım.ütopyadan falanda degılım.2 kolum 2 ayagım ve bunlara parelel 20 parmagım gozlerım burnum kulaklarım yanı aynı ınsan gıbı ınsanım.hatta 152 kg gelıyorum kantara cıktıgımda ki beni baskül dartmıyor.(120kg enfazla olcebıldıgı agırlık)yanı benım yeryuzune bır basınc uygulamıslıgım var.ben ne senın nede merıcın yazdıgını ters anlıyorum kaldı kı usttede belırttım anlama seklımı.özeleştiri kelımesının turkce mealını galıba sen anlamadın yada ıdrak edemedın yada uykun var dimag coktu suan.ama bu yazdıklarımı salim kafayla okursan hak vereceksın.adem KARDESİM diyorum.kardes cumlesının ne anlam ıfade ettıgınıde bu saatten sonra tartısmayalım lutfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

ahmet abi yorumu nu simdi okudum amma guldum ya la..... SALCANODA SORUN SIFIR BIZ KULLANICILAR GIRTLAK GIRTLAGA......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)