Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    adem80;
    şimdiden hayırlı uğurlu olsun bizim cebimize 5 para girmez ama hiç olmazsa alan arkadaşlar titreşimden şikayetçi olmasın, ucuza sorunsuz ve kalite binsin.
    rapsy_09;
    Aynen adem abi muhabbet olsun binen arkadaş allah razı olsun iyi bir motor aldık sayelerinde deseler yeter.

İşte ''insan'' olmanın farkı!

Burada herkes, beyaz'ın beyaz siyah'ında siyah olduğunu biliyor.

Ama bazı topik'tekiler insanları yanlış yönlendirebiliyorlar, hatta uzmanları bile!

Şimdiden sizlerden Allah razı olsun. İnşaallah ben de bir Yamaha Wolf sahibi olabilirim.

Lanet, ucubeyi satıp kurtulmadan 1-2 hafta önce Yamaha Wolf kullandım, kısa mesafede test ettim (20 km kadar).

CB 125'in hemen peşine binince, inmek istemedim. Mübarek yağ gibi akıyordu yolda. Depinmeyi bırak, vızırtı yok vızırtı! Hız, atiklik, son hızda stabil olarak gitme kararlılığı derken.

Sinir katsayım fırladı, buz gibi soğudum ve de tiksindim; hemen yok pahasına kurtuldum (Yamaha Wolf sıfır fiyatına!) Sonra kendime sordum, böyle velinimet varken ben neden 1.000 TL fazla verdim.

Burdan diyorum ki; bu kadar insan buradan boşuna serzenişte bulunmuyor; bir sefer ama 5 km ama 10 km bir Yamaha Wolf'e binin.

Ne demek istediğimi/istediğimizi anlıyacaksınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ybr ciler 4700 lira veriyoya sıfırına, bu dediklerine çok kızıyolar. Tamam malzeme kalitesi motor kısmı hariç ybr ninki bi nevi daha kaliteli. Motor kısmına gelince geçen bakıma gitmiştim hani zincir, dişli, balata değişimine. Usta rampa yukarı 1 km rampa aşa 1 km olmak üzere 2 km yol gitti. Dediki ilk çalıştırmada ybr lerden iyi tek marşta jiklesiz alıyor. Yolda rampada gaza asılınca gitmicem, çıkmıcam demiyor. Bu ayarda sadece 2004 ybr ler var dedi. Daha ne olsun?

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adil abi bende tubless kullandığımı yazdım zaten.Sorun yaşamasam uyumlu olmadığını da yazmak istedim.Kızmadım zaten biz yeterli bilgilendirmeyi yapalım da kullanacak sensin motorda senin banane.Zaten kızma sebebim bu değil
    Tubeles lastik wolfle uyumlu değilmi daha önce kimdi hatırlamıyorum sormuştum uyumlu demişti bana,üstelemek istemem ama kime kızdığını sebebini öğrenmek isterdim...

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ciler 4700 lira veriyoya sıfırına, bu dediklerine çok kızıyolar. Tamam malzeme kalitesi motor kısmı hariç ybr ninki bi nevi daha kaliteli. Motor kısmına gelince geçen bakıma gitmiştim hani zincir, dişli, balata değişimine. Usta rampa yukarı 1 km rampa aşa 1 km olmak üzere 2 km yol gitti. Dediki ilk çalıştırmada ybr lerden iyi tek marşta jiklesiz alıyor. Yolda rampada gaza asılınca gitmicem, çıkmıcam demiyor. Bu ayarda sadece 2004 ybr ler var dedi. Daha ne olsun?
    İşte ben de onu diyorum adem kardeşim. Yeni YBR'lerin beyin (CDİ), karburatör ve egzost'unun dışındakiler ve de grenajların dışındaki tüm parçalar aynı, hatta daha da iyi olabilir! Sonuçta Wolf Jianshe'nin üvey evladı değil, YBR gibi. Wolf öz evladı! Gözünü seviyim Yamaha Wolf'ün. Zaten Yamaha dedikleri de tamamiyle marka maliyetinden başka birşey değil; neden o zaman pahalı diyorlar ya. TV reklamının saniyesi kaç para, ya yazılı basında reklam vermenin, MotoGP de yarışan motor bir sefer yarışıyor, kaç motor var, e bunun Super Bike'ı var, Cross'u var, ATV'si var, sponsor olmak da maliyet, Yamalube diye bir yükün altına daha girdi e buda maliyet, her yer de her pazara uygun pazarlama ofisleri e buda maliyet. Toplayalım maliyetleri. Çok fazla bi meblağ çıktı öyle değil mi?!! Bu maliyeti parayı nereden karşılıyacak? Tabiki motorlarının satış fiyatlarını şişirerek! Hadi hayırlı uğurlu olsun 4.350 TL'ye YBR'ler.

Salcano Wolf yok böyle bir motosiklet

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    wolf dahada tutulacak demedı demeyin.

Motosikleti
    wolf dahada tutulacak demedı demeyin.
    İnşaallah, inşaallah

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte ben de onu diyorum adem kardeşim. Yeni YBR'lerin beyin (CDİ), karburatör ve egzost'unun dışındakiler ve de grenajların dışındaki tüm parçalar aynı, hatta daha da iyi olabilir! Sonuçta Wolf Jianshe'nin üvey evladı değil, YBR gibi. Wolf öz evladı! Gözünü seviyim Yamaha Wolf'ün. Zaten Yamaha dedikleri de tamamiyle marka maliyetinden başka birşey değil; neden o zaman pahalı diyorlar ya. TV reklamının saniyesi kaç para, ya yazılı basında reklam vermenin, MotoGP de yarışan motor bir sefer yarışıyor, kaç motor var, e bunun Super Bike'ı var, Cross'u var, ATV'si var, sponsor olmak da maliyet, Yamalube diye bir yükün altına daha girdi e buda maliyet, her yer de her pazara uygun pazarlama ofisleri e buda maliyet. Toplayalım maliyetleri. Çok fazla bi meblağ çıktı öyle değil mi?!! Bu maliyeti parayı nereden karşılıyacak? Tabiki motorlarının satış fiyatlarını şişirerek! Hadi hayırlı uğurlu olsun 4.350 TL'ye YBR'ler.

Salcano Wolf yok böyle bir motosiklet
    yanlışın var...
    bak üvey evlat filan değil..
    şase motor kısmı filan sadece değil..
    Jianshe motosiklet markası
    kanuni bora wolf ve kadırgayı tamamıyle üretip ithal ediyor..
    şurası ybr burası ybr değil.. tamamıyle jianshe ...
    türkiyede sadece damgası markası basılıyor..
    motor aksamı ybr 2007 modeldir.. kasası şasei tamamıyle jianshe tarafından üretilir..
    verdiğim linkteki tüm motosiklet türkiyeye jianshe tarafından ithal edilen motosikletler..
    yok şasesi jianshe gerisi türkiye de birleşiyor olayları yalan dolan inanmayın..
    türkiyede jianshe distribtrune kendim sordum bunu arkadaşlar..
    http://www.jianshetrade.com/newproduct/sy.asp
    cok fazla bilgi kirliliği oluyor bu konu da...
    yok motoru actık içindeki yamaha değil dedi usta
    yok yan sanayi imiş.. kulaktan dolma şeyler
    ben motosikletimin neresini söksem jianshe yazıyor..

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim halkımızda bu kafa varken zor tutar.Bilen alıyor bilmeyen anca konuşuyor.Mondial drift bile bizim motordan fazla sattı.

Motosikleti
    Demir At
    Bizim halkımızda bu kafa varken zor tutar.Bilen alıyor bilmeyen anca konuşuyor.Mondial drift bile bizim motordan fazla sattı.
    benim bora yamaha ybr custom 125 olarak türkiyeye gelebilir..
    yamaha tarafından 2013 modelleri tanıtımı yapıldı..
    salcano önce reklam yapmasını ögrensin..
    sonra servis agını genişletsin ..
    sonra tutar mı tutmaz mı cıkar ortaya..

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlışın var...
    bak üvey evlat filan değil..
    şase motor kısmı filan sadece değil..
    Jianshe motosiklet markası
    kanuni bora wolf ve kadırgayı tamamıyle üretip ithal ediyor..
    şurası ybr burası ybr değil.. tamamıyle jianshe ...
    türkiyede sadece damgası markası basılıyor..
    motor aksamı ybr 2007 modeldir.. kasası şasei tamamıyle jianshe tarafından üretilir..
    verdiğim linkteki tüm motosiklet türkiyeye jianshe tarafından ithal edilen motosikletler..
    yok şasesi jianshe gerisi türkiye de birleşiyor olayları yalan dolan inanmayın..
    türkiyede jianshe distribtrune kendim sordum bunu arkadaşlar..
    cok fazla bilgi kirliliği oluyor bu konu da...
    yok motoru actık içindeki yamaha değil dedi usta
    yok yan sanayi imiş.. kulaktan dolma şeyler
    ben motosikletimin neresini söksem jianshe yazıyor..

Ben ne diyorum sen nediyorsun.

Bence sende haklısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

İşte marka bilinirliğinin önemi! Halbu ki Salcano, Mondial'in 10'da 1'i kadar reklam felan yapsa, patlama yapardı herhalde.

Reklam yok salcanoda bilen alıyor işte.Borada öyle kadırgada öyle. Herparcası jianshe en son debriyaj balatası değiştirirken contayı da değiştirdim.Adamlar contaya bile jianshe yazmışlar.Debriyaj teli koptuğunda yan sanayi takmıştım oda 2 günde kopunca kalınlıklarını ölçtüm.Yan sanayi ile jianshe nin orjinal parçası arasında çok fark var.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bu gün lastiklerimi aldım,2 eksiğim kaldı dizlik ve arka yan çanta.İki sibopta hediye.

http://imageshack.us/a/img856/440/s7301936.jpg
    http://imageshack.us/a/img812/3681/s7301935.jpg
    Yeni aldığım mont ve kaskım
    http://imageshack.us/a/img338/5264/s7301943.jpg
    http://imageshack.us/a/img20/3930/s7301944.jpg
    http://imageshack.us/a/img560/3/s7301946.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Tubeles lastik taktıran arkadaşlar lastiklerinizi ilaçlatarakmı takdırdınız bende ilaçlatarak taktırsammı sonradan problem çıkıyormu mesela tekrar değişimde uğraştırırmı ?
    Hayırlı uğurlu olsun yeni lastikleriniz kaskınız ve montunuz kazasız belasız güle güle kullanın inş. Lastikçilerin lastiği takarken jantların ve lastiğin kenarlarına sürdüğü ilaç denen şey sıvı kaucuktur yada en azından öyle olması gerekir lastiğin janta geçerken kolayca kayması ve hava basınca jantın tırnaklarının lastiğe kolayca oturması için oturduktan sonrada hava kaçırmaması için kullanılır ama bazı lastikçiler sıvı kaucuk yerine sulandırılmış sabun yada deterjanda kullanabiliyorlar maalesef buda sadece lastiğin janta geçerken kolayca kaymasını ve hava basıldığında oturmasını sağlıyor ama (eğer jantda yamukluk eğrilik gibi bi problem varsa) aradan hava kaçırmasını önleyemiyor kauçuk olmadığı için lastiğinizi jantalara taktırırken hava basıldığı esnada "pattt" diye bir ses çıkıp çıkmadığına dikkat edin eğer ses çıktıysa telaşaye gerek yok janttaki tırnaklar lastikteki yerlerine sıkıca oturmuştur gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz lakin her şeyden önemlisi lastik her ne kadar yeni ve iyi markada olsa kullanırken limitlerini bilmek ve mümkün olduğunca limitlerde kullanmamak hatta limitlere yaklaşmamaktır (virajlarda yavaşlamamak için motoru gereğinden fazla yatırmak gibi) işte burada Meriç arkadaşımızın endişesi devreye giriyor çünkü her ne kadar lastiklerimiz yeni ve iyi sayılan bi marka olsada jantlarımız aslen tubles lastik takmak için üretilmiş jantlar değiller ve söylediğim limitlere yaklaşılır,yada aşılırsa işte o zaman çok düşük ihtimalde olsa lastiğin janttan atması yani yanak atması denen olay yaşanabilir ve sonuçlarıda çok kötü olabilir Allah korusun birde lastiği yeni taktığınız zaman ilk bi kaç gün kullanım (en fazla 50 km kadar) için havasını mümkün olduğunca yüksek (50-55 psi) basınki lastik janta kolayca otursun yada arada hava kaçırma olayı varsa çabuk farkedilsin bunların dışında lastiklerin üzerinde mumsu bir kaplama maddesi olduğunu ve bu maddeyi lastik üzerinden atana kadar kayabileceğinizi diğer arkadaşlar sölemişler zaten hayırlı uğurlu olsun tekrardan

Hakiki ''Çin''lilerin gözünü seviyim. Mondial, Asya Motor ve diğerleri olsun, uzman yani motor'a binmesini bilenin altında yıllarca hizmet verir. Ama hayatında ilk motor'u olanın altında da düşe kalka, dan-dun yapa yapa malum o da kul yapısı bir yerden sonra bırakacak kendisini. Sonra da baba beş para etmez, 1 sene de döküldü. İnsan gibi bindinmi de döküldü?! Öyle değil mi, yanlışım var ise düzeltiniz lütfen. Hele bir ''Çin''li üretici var ki herkers'in onu örnek alması gerekli; ''Jianshe''. Hem ''Yamaha''ya hem de kendi adına üretim yapıyor. Saat gibi motosikletler üretiyor. ''Salcano Wolf'' akıl işi, ''Yamaha YBR'' zengin işi. 2 side aynı! Birisi diğerinden neden mi pahalı? ''Yamaha'' tanınır bilinir bir firma olmak için, keseyi sonuna kadar açıyor; MotoGP, Super Bike, Cross, ATV gibi yarışlar, TV reklamları, sponsorluklar, yağ firmaları, derken acayip bir maliyet ortaya çıkıyor haliylede bunu sattığı mal'a ekliyor. Ta taa; ''Yamaha YBR'', ''Salcano Wolf''un 2 takı oluveriyor!

Doğru söze ne denir bravo her zaman söylemişimdir gene söylüyorum aklın yolu Salco

Olur tatlı havalar bu ara soğuk biraz düzelsin çıkarız dışarı
    Ya arkadaş el insaf be Manisa gibi yerdesiniz soğuk diye evinizden çıkamıyorsunuz burada olsanız napcaksınız bilmem şu an dışarıda hava -10 derece hava resmen insanın yüzünü yakıyor her yer jilet gibi kaygan cam gibi buz yollar yatın kalkın şükredin memleketinizdeki iklim için Allaha ve çıkın dolaşın kokoreç yiyin resim paylaşın hatta bizim yerimizede yeyin

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi kaç gündür devamlı buz üstündeyim , cepten yazamıyorum. diz örtüsüz kesinlikle kış çekilmez. buzda 200kmdir geziyorum. burnum bile akmıyor. maşallah diyin

http://img43.imageshack.us/img43/510...0108153802.jpg

100 litrelik son model kappa topcase taktım. tamıtamına 10 tl verdim.ruhsata işleteceğim bu topcase i

http://img163.imageshack.us/img163/4...0108153815.jpg

buda avcı botlarım. dize kadar. polybot marka. terletmiyor. su geçirmiyor. kaymıyor. her motorcuya tavsiyemdir. 60 tl

http://img839.imageshack.us/img839/4...0108090648.jpg
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada donuyo gibi geldi. bugün sabah ilk kez yaptı. akşamda bi kez yaptı.

sepetin içinde şeffaf branda var meriç. üst kapağı izole edersem almaz. alsada sıkıntı yok. altta tahliye deliklerinden koyverir suyu aşağı.
    30kg kadar çekiyor sepet. ama kasislerde çok yaylanıyor. umarım kopmaz benim kaynaklar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

he bu arada cuma günü e5 te benim dobloya arkadan dorseli tır çarptı. feleğimi şaşırttı şerefsiz ben ışıklarda dururken arkadan çarptı.
    8/8 haklıda olsam 0 aldığım 6 aylık arabamı maffetti. 10 milyar hasar var. tırın kaskosu yaptıracak .
    adem arabayıda bayramda yıkatmıştım. dışının tozu kazayı hafifletti sanırım

http://img4.imageshack.us/img4/7084/...0104152552.jpg
    Tahsin kardeşim geçmiş olsun üzüldüm yazık olmuş kız gibi dobloya ama naparsın kader elden bir şey gelmiyo beterinden saklasın Allah buarada motora sanırım mecburiyetten biniyorsun inş. hasta olmazsın eğer mecburiyet yoksada binme kardeşim boşver bırak acık sen yat acıkta motor yatsın dinleninki yaza zinde olarak başlayın

meriç benim lastikler tubless. Beni biliyosun. Resmen kross yollarında, dağda bayırda kullanıyorum. Oralarda yanak atmıyosa asfalltta hiç atmaz. Lastikler zaten prelli. Hadi cart curt marka olsa tamam.
    Bu arada ben ne zaman faall durumdayım, woll sayfası hep en üstte. Ben yokken okadar yazılmıyor. Teşekürler Türkiye
    Sen bir ekolsün zaten Adem seksen efem
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Demir At
    hacı kasa masa değil sadece anladın mı ?
    sen diyorsun şurası burası ybr
    gerisi bence olabilir diyorsun..
    bak ben bu sene fuarda tekrar soracam bunu ithal eden adamlara.
    gecen sene cevabını aldım
    kendimi yırttım burada
    kimse inanmadı
    yok şeyimden uyduruyormuşum
    yok jianshe kimmiş
    çin malıymış dediler
    sonra duyulunca ybr yi jianshe yaptıgı sonra hepsi bi döndüler..
    la ben manyakmıyım ?
    ybr kullandım 20 bin km
    cbf kullandım 24 bin km
    sonra gidip satıp çinli adı sanı duyulmamış motosiklete binermiyim :D
    ama şu var bora da wolf de olmayan
    koltugu değiştirdikten sonra..
    kartal direksiyon oldugundan
    konforuyla bilinen cbften daha konforlu..
    birde hız aparatı takıyosun yollar leblebi gibi geliyor bana :D

Motosikleti
    benim bora yamaha ybr custom 125 olarak türkiyeye gelebilir..
    yamaha tarafından 2013 modelleri tanıtımı yapıldı..
    salcano önce reklam yapmasını ögrensin..
    sonra servis agını genişletsin ..
    sonra tutar mı tutmaz mı cıkar ortaya..
    Servis konusunda hem fikir değilim. Tamam parça bulunabilirliği olsun ama servis'leri genel olarak sevmiyorum. Çün ki sana bana garanti'den bir parça değiştirmiyorlar. Ama tanıdıkları birisi oldumu; komple motor yeniletiyorlar. Bir de servistir deyip güveniyorsun, 15 liarlık yağı 40 liraya satmaya kalkıyorlar, işçiliği söylemiyorum bile. (Büyük tanınır bir firma...) Rezillik baştan aşağı. Zaten servis'e gitmedim. Garanti'leri batsın.

Motosikleti
    Demir At
    ahmet abi bundan sonra Wolf bora diye yazmasak daha iyi olur diye düşünmüşsün
    bence iyi olmuş.. en azından şu jianshe biraz duyulurda birileri anlar bizi

---------- Post added at 01:02 ---------- Previous post was at 00:58 ----------

Servis konusunda hem fikir değilim. Tamam parça bulunabilirliğin olsun ama servis'leri genel olarak sevmiyorum. Çün ki sana bana garanti'den bir parça değiştirmiyorlar. Ama tanıdıkları birisi oldumu; komple motor yeniletiyorlar. Bir de servistir deyip güveniyorsun, 15 liarlık yağı 40 liraya satmaya kalkıyorlar, işçiliği söylemiyorum bile. (Büyük tanınır bir firma...) Rezillik baştan aşağı. Zaten servis'e gitmedim. Garanti'leri batsın.
    tayfur kardeşim..
    ben buraya takılmadan önce motosiklete biniyordum sadece..
    küçük şeylerini haledebiliyordum motosikletin..
    burada ögrendiklerimi yabana atamam..
    belki buradaki insanlardan daha fazla motosiklet kullandım 50 bin km doldurdum
    kurye olarak part calışıyorum cbfin neredeyse içini dışını biliyorum...
    servise garantini uzatmak için gideceksin..
    bir saglam ustan olacak haledemediklerini ona halettiriceksin..
    burada sorup ögrendiğim cok fazla şey oldu..
    parca zaten 2007 ybr dedin mi kum gibi var
    en olmadı rialli.com var..
    usta olayına gelirse forumda ahmet abi var adem abi var fatih var daha bir cok adam var
    bunlar değerli adamlar =)
    ne kadar bilsende bu adamlara akıl danışmak farz oldu bu sitede =)

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    ahmet abi bundan sonra Wolf bora diye yazmasak daha iyi olur diye düşünmüşsün
    bence iyi olmuş.. en azından şu jianshe biraz duyulurda birileri anlar bizi
    Valla benim kimse beni anlasın diye bir çabam yok Tsubusa profildeki marka kısmına motorumun adını soyadını yazdım sayece adı Salcano soyadı jıanshe
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    habire yazıyoruz ama biri motor tavsiyesi istiyor, öteki wolf al diyor, bi başkası lafa karışıp wolf ybr nin pabucu olamaz, yok wolf un ibresi yanlış, fazladan gösterir falan diyor. Cevap yazıyorum herhangi bi orjinal ibreli ybr getir, yan yana yol alalım, benim wolf un ibre ybr ibresinden 1 km fazla gösterirse tüm mt şahit olsun benim wolfun anahtarını bedava vercem, şayet ybr ibresi benim ibreyle aynı veya daha fazla gösterirse alırım anahtarını diyorum, tık yok. Bidaha yazamıyolar. Tamam ybr yi kötülemiyoruz burda ama ybr nin yanında wolf hicte okadar kötü durmuyor. Biride diyor, wolf ybr nin tekeri olamaz, bende diyorum evet olamaz. Çünkü ben prelli dura tractıon kullanıyorum, sen belki ırc kullanıyosun. Öyle değilmi?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim kimse beni anlasın diye bir çabam yok Tsubusa profildeki marka kısmına motorumun adını soyadını yazdım sayece adı Salcano soyadı jıanshe
    ahmet abi benim motosikleti satıcam 250 cc de ne alayım?

Alıntı Egelim43 adlı üyeden alıntı
    lakin her şeyden önemlisi lastik her ne kadar yeni ve iyi markada olsa kullanırken limitlerini bilmek ve mümkün olduğunca limitlerde kullanmamak hatta limitlere yaklaşmamaktır (virajlarda yavaşlamamak için motoru gereğinden fazla yatırmak gibi) işte burada Meriç arkadaşımızın endişesi devreye giriyor çünkü her ne kadar lastiklerimiz yeni ve iyi sayılan bi marka olsada jantlarımız aslen tubles lastik takmak için üretilmiş jantlar değiller ve söylediğim limitlere yaklaşılır,yada aşılırsa işte o zaman çok düşük ihtimalde olsa lastiğin janttan atması yani yanak atması denen olay yaşanabilir ve sonuçlarıda çok kötü olabilir Allah korusun
    Ahmet abi gayet güzel özetlemiş endişemi.Ahmet abi bilir fatih (fath280) ve ben düz yolda motora yüklenen kişiler değiliz ama virajlarda sınırları haddinden fazla zorlarız.Çıktığımız yolculukta da bu yüzden ahmet abi bize çok kızmıştı.Güzelim otobanda 80-80 gittiniz virajlarda karanlıkta basıyorsunuz diye.

Motosikleti
    Demir At
    habire yazıyoruz ama biri motor tavsiyesi istiyor, öteki wolf al diyor, bi başkası lafa karışıp wolf ybr nin pabucu olamaz, yok wolf un ibresi yanlış, fazladan gösterir falan diyor. Cevap yazıyorum herhangi bi orjinal ibreli ybr getir, yan yana yol alalım, benim wolf un ibre ybr ibresinden 1 km fazla gösterirse tüm mt şahit olsun benim wolfun anahtarını bedava vercem, şayet ybr ibresi benim ibreyle aynı veya daha fazla gösterirse alırım anahtarını diyorum, tık yok. Bidaha yazamıyolar. Tamam ybr yi kötülemiyoruz burda ama ybr nin yanında wolf hicte okadar kötü durmuyor. Biride diyor, wolf ybr nin tekeri olamaz, bende diyorum evet olamaz. Çünkü ben prelli dura tractıon kullanıyorum, sen belki ırc kullanıyosun. Öyle değilmi?
    adem abim ...
    ben o kadar iddaalıyım ki bu ibre konusunda
    bunu bir test ettim ben tipo dijital ibreli arabayla aynı süratte yan yana denedik.
    105 km hızda ikimizinde aynı cıktı ..
    yanlış cıkıyor diyen varsa arabasını alsın gelsin bana..
    arabanın ki dogruysa
    benimki fazla cıkarsa anahtarı vericem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)