Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    “ Lâ havle ve lâ kuvvete illâ
    billâhil aliyyil azîm”

diyerek başlıyorum yazıma. gerçekten çok sinirliyim.
    1-)motoru aldığımdan beri bir dengesizlik var motorda. acemiliğime verip düzelir dedim. ama düzelmedi. virajlarda yatmaya çalışınca motor atma yapıyor. binbir besmeleyle giriyodum viraja.
    2-)bide debriyajı bırakınca gelen tak sesi.

sabah zinciri germeye gittim. baktım çizgiler var ayar vidasının. hee zincir gerginliğini gösteriyor. temizledim. bide baktım sağdaki 1 gösterirken soldaki 2 gösteriyor. 22lik civatada çok sıkılmamış. en az 8kg sıkılmış olması gerekirdi. deliye döndüm.
    hemen ikisini eşitledim 22lik somunu adam gibi sıktım. tura çıktım
    ulan motor çappır motora döndü. hele o virajlar kaymak oldu. istediğin gibi yat.
    zincirden gelen tak tuk sesinden eser yok.

lan bisikletçi servis usta ettin beni.
    Tahsin neyseki sorunları gidermişsin sevindim,zaten bu servis kısmına zerre güvenmeyecen az çok dürüstleri çıksada en iyisi kendin yapıcan bakımını tamirini inanıyorumki kısa zamanda öğrenirsin motorun ayarlarını zaten genelde motorcular bu işini bilmeyen servisler sayesinde usta oluyor ben bile şu anda bütün tamirlerini subap ayarı dahil kendim yapıyorum 15 senedir motorumu tamirciye götürmem sadece yedek parça içingiderim sağlıcakla...
    Arkadaşlar lastikle ilgili bi yazı yazmıştım cevap veren olmadı gözden kaçtı herhalde tekrar yazayım ben sizlerin önerisiyle pirelli dura traction alacaktım başka bi forumda pirellinin iyi olmadığını yazdılar ama MT de forumlarda genelde iyi yazıları okudum şimdi bunlar ya atıyolar yada bilmiyorlar sizce pirelli iyidir diyorsanız pirelli alayım ama Michelin sport daha iyi süper derseniz michelin alayım yorumlarınızı bekliyorum sağlıcakla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    En başta Michelin kullanmadığımı ama Pirelli MT 65 kullandığımı belirteyim, Pirelliyi almadan önce bende siz gibi Michelinle arasında gidip gelmiş kararsız kalmıştım, fakat YBR sinde hem michelin pilot sporty hemde Pirelli MT 65 kullanan bi arkadaşımdan öğrendiğime göre Michelinin daha kaliteli olduğunu fakat Pirelli ile arasındaki farkın öyle çok dağlar kadar olmadığını heleki bizim kullandığımız 125 cc motosikletlerde bu farkın çokda önemli olmadığını ve Michelinin asfalt harici yollarda kullanımının riskli olduğunu (patlama riski) söylemesi üzerine (aradaki fiyat farkınıda göze alarak) Pirelli MT 65 alıp taktırdım çokda memnunum Pirelli MT 65 ile Duratraction arasındaki farkda MT65 biraz daha asfalt eğilimli fakat Michelin gibi değil stabilize yollardada rahatlıkla kullanabiliyorsunuz Duratractionda ise asfalt harici yollarda daha rahat kullanım söz konusu nerdeyse enduro lastiği kadar
    Umarım yardımcı olabilmişimdir
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    s.a. arkadaşlar nasılsınız bakalım herkese slm eder iyi güzel sürüşler dilerim akşama izmir yolcusuyum meriç karşılayacak beni nasipse yağış olmassa 2-3 gün oradayım sonra geri döneceğim aralık 12 sindede birliğime teslim olcam neresi çıkarsa şi,mdiden hayırlı günler hepinize
    ramizan83 bunu beğendi.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    a.s "EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER" inş. Kütahyaya çıkarda bi yaşatırım seni Fatih
    fat280 bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    fatih abi manisa yamı gelion görüselim geliyorsan

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En başta Michelin kullanmadığımı ama Pirelli MT 65 kullandığımı belirteyim, Pirelliyi almadan önce bende siz gibi Michelinle arasında gidip gelmiş kararsız kalmıştım, fakat YBR sinde hem michelin pilot sporty hemde Pirelli MT 65 kullanan bi arkadaşımdan öğrendiğime göre Michelinin daha kaliteli olduğunu fakat Pirelli ile arasındaki farkın öyle çok dağlar kadar olmadığını heleki bizim kullandığımız 125 cc motosikletlerde bu farkın çokda önemli olmadığını ve Michelinin asfalt harici yollarda kullanımının riskli olduğunu (patlama riski) söylemesi üzerine (aradaki fiyat farkınıda göze alarak) Pirelli MT 65 alıp taktırdım çokda memnunum Pirelli MT 65 ile Duratraction arasındaki farkda MT65 biraz daha asfalt eğilimli fakat Michelin gibi değil stabilize yollardada rahatlıkla kullanabiliyorsunuz Duratractionda ise asfalt harici yollarda daha rahat kullanım söz konusu nerdeyse enduro lastiği kadar
    Umarım yardımcı olabilmişimdir
    Cevaplar için teşekkürler,bulunduğum yerde köy yolları dahi asfalt yalnız düzgün değil Meriç arkadaşta durotractionu önermişti siz ne dersiniz mt 65 mi durotractionmu?sağlıcakla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkadaşlar nasılsınız bakalım herkese slm eder iyi güzel sürüşler dilerim akşama izmir yolcusuyum meriç karşılayacak beni nasipse yağış olmassa 2-3 gün oradayım sonra geri döneceğim aralık 12 sindede birliğime teslim olcam neresi çıkarsa şi,mdiden hayırlı günler hepinize
    A.S Sağolasın Fatih kardeşim şimdiden hayırlı teskereler güle güle git gel...

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler,bulunduğum yerde köy yolları dahi asfalt yalnız düzgün değil Meriç arkadaşta durotractionu önermişti siz ne dersiniz mt 65 mi durotractionmu?sağlıcakla...
    O motoru nerede kullanacağınla alakalı.Ben sadece yolda sürerim toprakla arazi ile işim olmaz dersen mt 65 al yok dersen gezerim araziyeye çıkarım dersen durotraction al.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    motor alamadım araba aldın evin önündr suanda resmen bizim
    salcano_7946 bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı teskereler fatih. acemi birliğini bide belli olunca usta birliğini yazarsın.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    LASTİK. TEKERLEK konusuna açıklık getireyim. EGELİM ahmet abiye biyere kadar katılıyorum. Prelli mt 65 90/90-18 arka lastiği titanda, prelli dura traction takım lastiği ön ve arka olarak wolfte kullanıyorum. 2 prelli lastiği hemen karşılaştırayım, dura tractıon lastikler evet dişli lastik ama yuvarlak tabana sahip, asfalltta virajlarda mt65 den daha başarılı. Dura dağda taşta da çok iyi. Gelelim mt 65 e. Yaşta dura tractıon, mt65 ten daha iyi. Virajda gene dura daha iyi. Mt 65 uzun yolda kuru asfaltta ısınınca çok iyi. Mt 65 in hamuru biraz sert. Umarım açıklayıcı olmuştur. Lastikler hakkında sorabilirsiniz.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LASTİK. TEKERLEK konusuna açıklık getireyim. EGELİM ahmet abiye biyere kadar katılıyorum. Prelli mt 65 90/90-18 arka lastiği titanda, prelli dura traction takım lastiği ön ve arka olarak wolfte kullanıyorum. 2 prelli lastiği hemen karşılaştırayım, dura tractıon lastikler evet dişli lastik ama yuvarlak tabana sahip, asfalltta virajlarda mt65 den daha başarılı. Dura dağda taşta da çok iyi. Gelelim mt 65 e. Yaşta dura tractıon, mt65 ten daha iyi. Virajda gene dura daha iyi. Mt 65 uzun yolda kuru asfaltta ısınınca çok iyi. Mt 65 in hamuru biraz sert. Umarım açıklayıcı olmuştur. Lastikler hakkında sorabilirsiniz.
    Sağolasın Adem yeterince açıklayıcı ikilemden kurtardın beni duratractionda karar kıldım tekrar teşekkürler...

Anesmotorda 159 lira çifti

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anesmotorda 159 lira çifti
    Tamamdır Meriç sağolasın...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    demin daha 800 km de bi cb 125 sürdüm. O ne biçim titreşim? inanın o titreşim ne sattığım titanda vardı, nede 2005 titanda. Her devirde titreşim var. Hondaymış, kaliteymiş, titreşimli kalite. iyiki almamışım. Beğenmedim cb yi.

ayrıca geçen yedeğe düşünce 50 tl lik benzin almıştım. 400 km oldu daha yedeğe düşmedi. Ama ibre dibe dayandı. Yakında düşer. Şehir içi yakıt iyi. 10.5 litre ile 400 km.fullediğimde 440 km gitmişti 12.5 litre ile. Hep artçılı, ful şehir içi, bol rampalı. Yakıt iyi.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demin daha 800 km de bi cb 125 sürdüm. O ne biçim titreşim? inanın o titreşim ne sattığım titanda vardı, nede 2005 titanda. Her devirde titreşim var. Hondaymış, kaliteymiş, titreşimli kalite. iyiki almamışım. Beğenmedim cb yi.

ayrıca geçen yedeğe düşünce 50 tl lik benzin almıştım. 400 km oldu daha yedeğe düşmedi. Ama ibre dibe dayandı. Yakında düşer. Şehir içi yakıt iyi. 10.5 litre ile 400 km.fullediğimde 440 km gitmişti 12.5 litre ile. Hep artçılı, ful şehir içi, bol rampalı. Yakıt iyi.
    CB için iyi diyen duymadım zaten abi Bu ara yakıtta iyi imiş sakin kullanırsan dahada düşer.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    biraz devirli sürüyorum. Fatih gibi tın tın değil yani. Ama motor sağlam ve konforlu. Çinli hissi vermiyor yani. Virajlarda çok iyi. Tahsin dengesiz falan demiş ama ben görmedim öyle bişey. TAHSİN arkadaşım lastiklerin ne marka? Yazarmısın?

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    adem o yazının sonunu okumamışsın.servis zinciri tek taraftan germiş. yani sol gösterge 2. çizgideyken sağ gösterge 1. çizgideydi.
    haliyle motor dengesizdi. virajlarda arka atıyordu.
    sabah zinciri eşit gerdim. denge 10 numara şimdi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kusura bakma tahsin kardeşim ama lastiklerinin markası ne? Gene merak ettim? HATTA HERKES KULLANDIĞI LASTİK MARKASINI YAZSIN. yol tututuşlarıda nasıl, onuda paylaşırsa okuyanlara baya yararı dokunur diye düşünüyorum. Ben yukarda yazdım.

Ben başlıyayim.
    Pirelli DuroTraction kullanıyorum gayette memnunum

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler ben 90/90-18 lerin şöyle bi en iyi ilk dördünü kaydetmiştim bi zamanlar,

Bunlardan hemen sonra, Dura traction, MT 65... falan geliyordu City Demonda iyiymiş ama 125cc commuter için üretilmediğinden gereksiz pahalı. Avon da pahalı ama bütün dünya çok memnun

Ordan gerisi zaten fiyat-performansı iyi olan lastikler, aşırı atraksiyon beklememek lazım Iddialı 2-3 model daha vardı ama Türkiyede satışını bile bulamadım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)