Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    fıyatı dusurdum motorun 2000+temmuz pulunu odeyen alır.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sen kendi dumanı na boğuldun abisi motor duman atıyor ama gitmiyor namuzsuz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    len rampalarda kaybolup gittin arkamdan. Seni beklerken ağaçlar eksozumun dumanından çıkan karbonmonoksit gazını oksijene çevirmişti bile çam ağaçları. Sen gelene kadar yani.

Arkadaşlar ful depo yedeğe düşene kadar şehir içi, artçılı tam tamına 445 km yaptı. sizce çokmu yakıpduru?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ıdare eder. O beni tatmin edemezse ben onu tatmin ederim motora şu an aldığım gibi binmeyi düşünüyorum elletmeden.
    elletme tabi abi tın tın bin işte motoruna

torku yokuşta gördünya fatih. Kaldıkı kömürleşmiş segman pistonla dumanını attırdım çok gonuşmaaa
    adem abi sekman piston attım motoruna birde silindir arasına ince conta koydum ve motora daha basmadım ama şuanki görünen torku flan bnim salcanoya göre güzel az gaza basmayla gidiyor çok rahat

len rampalarda kaybolup gittin arkamdan. Seni beklerken ağaçlar eksozumun dumanından çıkan karbonmonoksit gazını oksijene çevirmişti bile çam ağaçları. Sen gelene kadar yani.

Arkadaşlar ful depo yedeğe düşene kadar şehir içi, artçılı tam tamına 445 km yaptı. sizce çokmu yakıpduru?
    adem abi en kolay yolu sen git depoyu tekrar fulla şuan ve kaç parayla kaç km gitmiş de bize bizde yorumu ona göre yapalım abi
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gayet iyi yakmış abi

Motosikleti
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet iyi yakmış abi
    meriç seninki nasıl yakıyor yedeğe düşene kadar kaç km gidiyor

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet arkadaşlar, yedeğe düşünce benzin aldım, fulledim tamı tamına tam olarak 12.5 litre benzin aldı. Yani yedeğe düşer düşmez fullerseniz 12.5 litre ile doluyor. 12.5 litre ile şehir içi artçılı 445 km yol yaptım. 1 litre benzinle 35.6 km civarı, 100 km de tam olarak 2.8 litre yaktım. Uzun yolda 100 km de 2.5 litre yakar bu motor. Aynı uzun yolda fat280 fatih yapsa 2.3 civarı yakar. Fena bi değer değil ama titan es te bukadar yakıyor. bizım motorlar gene iyi. Çok sıkıştırsan bile 100 km de 2.8 litre.

Motosikleti
    evet arkadaşlar, yedeğe düşünce benzin aldım, fulledim tamı tamına tam olarak 12.5 litre benzin aldı. Yani yedeğe düşer düşmez fullerseniz 12.5 litre ile doluyor. 12.5 litre ile şehir içi artçılı 445 km yol yaptım. 1 litre benzinle 35.6 km civarı, 100 km de tam olarak 2.8 litre yaktım. Uzun yolda 100 km de 2.5 litre yakar bu motor. Aynı uzun yolda fat280 fatih yapsa 2.3 civarı yakar. Fena bi değer değil ama titan es te bukadar yakıyor. bizım motorlar gene iyi. Çok sıkıştırsan bile 100 km de 2.8 litre.
    abi sen titan esle bunu karıştırma onun silindir pistonu büyük ve vites aralıklarıda uzun o yüzden aynı ve az yakabilir bak bakalım 14 yaptın önü şimdi ne yakacak titan az fazlaşabilir bence

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kısa yolda, şehir içi farketmez. Zaten 5 e atamıyorum. Uzun yolda farkeder. Gerçekten titan es in yakıtı salcanodan fazla değil. Aşa yukarı aynı. Pistonu büyük olmasına rağmen.

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meriç seninki nasıl yakıyor yedeğe düşene kadar kaç km gidiyor
    Benimkide aynı yakıyor

Motosikleti
    Benimkide aynı yakıyor
    yeme beni şimdi meriç 350 anca gidiyordu seninki

kanka 12.5 litre diyor.3 litre bile yaksa 433 km gider benm motor 3 den az yakıyor

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    en az benimki yakar, sabahları ciklesiz tek marştada alır. Sağol fatih. Bu konuda yabancılık çekmedim. Zira 96 titanda cikle kullandığımı hiç hatırlamam.

Motosikleti
    kanka 12.5 litre diyor.3 litre bile yaksa 433 km gider benm motor 3 den az yakıyor
    yeme şimdi bizi erdek gezisinde gördük ya ne kadar gittiğini :D

kanka 2 turda ve iğne 2 de öyle yakıyorsu son ayarlamada 440 da falan düştü yedeğe.kurcaladım bozdum ettim ama sonunda gene ayarladım

bagdinli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Arkadaşlar wolf için depo ve koltuk kılıfı bulabileceğim bi internet sitesi var mı ????
    Mevlana Değilim, Adam Olmayan Gelmesin !!!

hazır şekilde yok ancak sanayide herhangi bir oto döşemecisine gidersen istediğin şekilde yaptırabilirsin.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    maxi benim titan 10 litre ile 340 km artçılı ve tapa gaz yol gidiyodum. Fatihe sattım, o 10 litre ile 440 km gitmiş. Artı 100 km yani bu benzin işleri adamına göre değişiyo.
    Motorumun son hızı 90. Uzun yolda yokuşa gelince tıkanıyor. Az bi yokuşa gelse 75e dusup 4. Vites istiyor... Hatta uzun yolda
    55 km 3. Vites gittiğimi bilirim...

Yani hem içiyor hem gitmiyor...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    doldurduğuma göre tekrar hesaplayayımmı? Sıfırlamalı sayaç 710 km de fullenmiştir. Artçılı şehir içi bol rampalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun son hızı 90. Uzun yolda yokuşa gelince tıkanıyor. Az bi yokuşa gelse 75e dusup 4. Vites istiyor... Hatta uzun yolda

Maxi 2 ci el aldın sen motoru. Muhtemelen oynanmıştır karburatörü. Yıkadım ettim dıyosunda hiç baktınmı memesi falan orjinalmi? Belki benzin boğuyor? Ondan gitmiyor? Koltuğu bi sök bak. Hava filtresi giriş deliği açıkmı? Bikere cbf denk gelmiştim. Ruhsatı poşete koyup koltuk altına atmış, oda hava giriş deliğini tıkamış, hem gitmiyodu, hem çok yakıp tekliyodu falan. Orayada bi bak. Zincirde problem varmış onu değiştir, karburatörü ayarlat, debriyaj kaçırıyosa balataları değiştir, duman falan atmıyosa yağ yakmıyodur, yağ değişiminde ne kadar yağ çıkıyor? Eksikse silindir segman piston gidiktir, yenile. Yağ tamamsa sorun yoktur. Hava filtresi ve bujiyi yenıle. Sübap ayarı sıkı ise de hem gitmez, hem çok yakar. Bunu ayarlat tamamdır. Göreceksin yakıtı düzelecek. Bazı arkadaşlar atıp tutuyor, onları boşver, dediklerime baktır ve yaptır kesinlikle düzelir. Hatta yakınsan fat280 fatıhe bi uğrayıver, o bulur sebebini.

Motosikleti
    kanka 2 turda ve iğne 2 de öyle yakıyorsu son ayarlamada 440 da falan düştü yedeğe.kurcaladım bozdum ettim ama sonunda gene ayarladım
    iyi bakalım yaptıysan sorun yok

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

maxi abi senin motorda zengin karışım var benim deceğim bu sana önceden de dedim onun karburatöründeki iğneyi bir diş uzat ve yeniden hava ayarı yap düzelir denemeden zarar gelmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)