Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    daha 950 km de. O motorla uzun yolda açılması lazım. Şu an kasar. 4-5 bini bi bulsun bakalım. Motoru şu an sıkıştırıpta eziyet etme. Zaten düzde max 110, rampa aşa 125 tir. Benimki 32 binde düzde artçımla toplamda 140 kg, 105 cıvarı sabit hızla gidebiliyor. Ama yormamak maksatı ile 90 km/h zaten 99 u geçtinmi radar cezasıda uçarak geliyo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bagdinli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    bu motor açma işinden hiç bişey anlamadım valla. neyse canım isterse basar yoksa 70-90 arası giderim. yağ değişimi haricinde yapmam gereken başka bişey var mı motorla ilgili ?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    şu anda yok. Benzin koy yeter. Zinciri bi kontrol et uzama varmı? Uzamışsa biraz geriver.950 km de daha açılmaz motor. 4-5 binde açılmaya başlar. 20 binde max seviyeye ulaşır. 40-50 binden sonra zayıflamaya başlar. Düzgün kullanımda.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet zinciri yağladım. Zaten zincir biraz bol duruyor gibi geldi. Yarın bi ayar çekem ben ona. Ön balatalar banada sert hissi verdi ama frenleme fena değil. Bitince ybr balatasıyla değiştiririm.benzin hortumuda taşlaşmış ve çatlak çatlak olmuş. Onuda yeniledim zaten.
    ybr balatası olmaz buna abi diyeyim lşimdiden scoter balatası olur 150cc lik hortumu değiştirdiğin iyi olmuş zinciride gerdiğin zaman olay tamamdır

Alıntı bagdinli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu YBR stıcerini nereden bulabiliriz acaba fikri olan var mı ? bu arada benim motor 950 km ' ye ulaştı. söylediğiniz gibi rodajını yaptım bu gun yağını da değiştirdim.artık bi yoklayayım motoru dedim bastım yokuş aşağı 110 dedi düz yolda 100'de sabitlendi. öyle uzun süreli basmadım gerçi. bu arada 98 kiloyum ve 1,84 boyum var. sizce daha hızlı olması gerek değil mi bu motorun ?
    abi inişte 110 düzde 100 yapıyorsa o kiloya göre bence iyi benimkisi ikk zamanlar 95 i geçmiyordu 60 kilo civarıyken o zamanlar motorunda sorun yok
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    iyi işte. Scoter balatası daha ucuzdur zinciri yarın gererim.

bagdinli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    şu anda yok. Benzin koy yeter. Zinciri bi kontrol et uzama varmı? Uzamışsa biraz geriver.950 km de daha açılmaz motor. 4-5 binde açılmaya başlar. 20 binde max seviyeye ulaşır. 40-50 binden sonra zayıflamaya başlar. Düzgün kullanımda.
    daha önce 2 kere gerdim şimdi yine bollaşmış. ben de iyi sıkamıyom zannediyordum demekki uzuyomuş zincir. daha neler öğneceez bakalım : )

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

abi inişte 110 düzde 100 yapıyorsa o kiloya göre bence iyi benimkisi ikk zamanlar 95 i geçmiyordu 60 kilo civarıyken o zamanlar motorunda sorun yok[/QUOTE]
    Şimdi moralim yerine geldi işte ))
    Mevlana Değilim, Adam Olmayan Gelmesin !!!

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Tünaydın herkeze :D
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ne tünaydını len? Sabah olacak motoru olmayan ama çok konuşan adam

Motosikleti
    ne tünaydını len? Sabah olacak motoru olmayan ama çok konuşan adam

He dogru valla ondan dedim :D He senin varda ne oluo 105 i gecmio
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sen 105 i koşarakmı yapıyon datlı?

Motosikleti
    sen 105 i koşarakmı yapıyon datlı?
    sen tatlıya bakma abi hız delisi olmuş o gaza gelme sakın gitsin deye abanma motora

Motosikleti
    pisikleti saldımmı 100 görüor :D ama stabil hızı 12 falan :D

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...93044587/detay

benım arkadaş tornacı... bu ılandakı km saatı oynanmış dıyor ben anlarım dıyor... son rakamlar duzgun durmuyormuş öyle bır şey olsa anlayabılırmı fıkrı olan varmı
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart

benım arkadaş tornacı... bu ılandakı km saatı oynanmış dıyor ben anlarım dıyor... son rakamlar duzgun durmuyormuş öyle bır şey olsa anlayabılırmı fıkrı olan varmı
    sanmıyorum ama doğruluk payı da olabılır.bu sayıların atmasını sağlayan hassas bır mekanızma söz konusu.Bir de motosiklet yan yatmıs bır kez.Yere dusunce olan sarsıntıdan dolayı olmus olabılır.Çünkü benım 42.971km deki ybr'minde km sayacı aynı bu şekildeydi.O da benden once bır kac kez dusmustu.Ustaya sordugumda 'sarsıntıdan o rakamları donduruyen dıslıler atlamıstır' dedi.
    ramizan83 bunu beğendi.
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

Motosikleti
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ramazan abi sen git yarın önce motoru gör bak ustaya göster ondan sonra km bence oynanmış değildir sarsıntıdan olmuştur benimkilerde öğle idi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

beyler km 70 olacağı için öyle sıkıntı yok bence
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    nasıl olsa ybr degılmı motorun aslı ... yukardakı soruya cevap verecek tecrubelı salco cular aranıyor
    Ramazan bahsettiğin motor gayet temize benziyor vatandaşın söylediği gibi sağına yatmış sanırım sadece (sağ ayna kırık) yanına gittiğinde çalıştır sesini bi dinle anormal derece şakırtı şukurtu vuruntu sesi gelmesin birde motor soğukken baya bi yüksek devir gaz ver eksoza bak (mavi duman atmasın yağ yaktığını gösterir mavi duman) üstüne bin dolaş 40-45 km süratteyken temiz ve düz bi yolda ellerini bırak (sağa yattığı için sola çekebilir hafiften direksiyon) aşırı bi çekme olmasın sağa yada sola motoru düz bi yere park et ön tekerleğin önünde diz çök tek gözünü kısarak (nişan alır gibi) şöyle bi gönyesine bak motorun şasede yamukluk v.s varmı? mümkünse ıslak bi yerden su birikintisinden geçir motoru elinde düz(ama direksiyon tam düz olacak) yürüt ön teker iziyle arka teker izinin birbiri üzerinden geçmesi lazım sonrada içine sinerse al geç hayırlı olsun
    (Hoş sana bunları anlatıyom ama benim salcoyu alırken ben bunları yaptımmı yapmadım ) sadece satıcıya itimat ettim sesini dinledim birde binip ellerimi bıraktım tamam
    @Adem- Ne istiyon len benim kilocuklarımdan barış ve huzur içinde mutlu mesut yaşayıp gidiyos biz nasıl kara fırtına 120 mil vuruyomu hala
    BU ARADA 100. SAYFAMIZA ULAŞMIŞ BULUNUYORUZ HAYIRLI OLSUN NİCE 100. SAYFALARA İNŞ.
    ramizan83 bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    abi hem mil, hem km yazıyo bende. Arada karıştırıyom rakamları, kendimi uçuyom zandediyom

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    bu kalıpla uçamazsın Ademim sen merak etme
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motorum benim 96 ya göre daha kalıplı duruyor. İstesemde uçmaz zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)