Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    zaten er6 ybr nin boyutlarında boyu ybr den 4 cm uzun 2 santim geniş 1 santim yüksek ybr 125 den sonra yadırgamaman çok normal kullanımı ise ybr kadar konforlu yağı filtresi gibi rujin bakımı alır almaz yaptırki önceki sahibinin mazisini bilemezsin antifirizi hava filtresi bunları kontrol ettir fazlada bişi kalmıyor ybr de nasılsa buda öyle zincir temizliği bakımını yaptıktan sonra uzun uzun yollar seni bekliyor dostum..kazasız sürüşler dilerim..
    er6 demek hayat demek!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki er6-n
    Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten er6 ybr nin boyutlarında boyu ybr den 4 cm uzun 2 santim geniş 1 santim yüksek ybr 125 den sonra yadırgamaman çok normal kullanımı ise ybr kadar konforlu yağı filtresi gibi rujin bakımı alır almaz yaptırki önceki sahibinin mazisini bilemezsin antifirizi hava filtresi bunları kontrol ettir fazlada bişi kalmıyor ybr de nasılsa buda öyle zincir temizliği bakımını yaptıktan sonra uzun uzun yollar seni bekliyor dostum..kazasız sürüşler dilerim..
    Selamlar...
    kendisi yaz bakımı yapılmış bır sekılde Z-moto'dan faturalı[değişen parçalar vs.] olarak beni bekliyor Tabiki Z-motoya tekrar gidip göstereceğim.

ER6N/F kullanan arkadaşlardan yardım ve ilgi bekliyorum

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı speirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mogli motoru boya için hangi servise verdin? Bakım zamanı geliyor benimde iyi bir yerse bakımı oraya yaptırayım
    Ben İstanbul'a götürdüm. Servise girmişken herşeyi hallolacak. Eğer bakımdan kastın peridyodik bakım ise aman hiç para verme boşuna havaya 50-100 yerleştiriyorlar. İstersen birlikte halledebiliriz. Gerçi bizimkiler yeni çıktı bakımdan ama sorun olmaz hem tanışırız hem eğleniriz. 3 ER6 takılırız kafamıza göre. Bakımda tek zorlayan unsur buji değiştirmek, o da o kadar kasmıyormuş ben daha zor sanmıştım. Geriye yağı ve filtresi, hava filtresi ve zincir ayarı kalıyor. Sonrası kontrol. Rolanti kontrolü falan filan. Ama ille de bir servis adı istersen ona da yardımcı olabilirim.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşının motorunu hiç düşünmeyeyim çünkü epey yüksek rakamı var, acaba senin motorun n mi f mi ve rakam ne düşünüyosun ??[COLOR="Silver"]

Benim motorumu üst kat komşum satın aldı gibi bir şey, kusura bakma. Vazgeçerse haber veririm. Adam durduğu yerde aşık olmuş kızıma... Devir kötü yahhu mahallenin kızına bie göz dikiyorlar.
    Alıntı €nergy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar max. 1-1.5 haftaya kadar er6n alıyorum.Çok araştırdım ve grenaj sarsıntılarına rağmen kafama fazlasıyla yattı bu motor.Birkaç gün önce deneme fırsatım oldu.gayet kullanımı kolay ama bir okadarda güçlü bir makina.Bilinçli ve dikkatli kullanılmadığı zaman ölüm makinasına dönüşebilir...
    Umarım istanbul'da bulunan er6N/F kullanan motor severlerle tanışma fırsatım olur.Tecrübelerinize,önerilerinize ihtiyacım olacak.

Önceki motorum Yamaha ybr 125 di fakat er6n ye binince yadırgamadım.Bilinçli kullanıldığında motor size fazla gelmiyor bunu öğrendim...

Bir sorum olacak;
    ilk kullanımda dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?[Yamaha ybr 125 10bin km tecrübemi baz alarak cevaplayın lütfen]
    Teşekkürler...

Grenaj sarsıntılarını kafana takma zevk veriyor bir zaman sonra. ( Ben crosstan geçtiğim için daha bile zırıldasın istiyorum bazen )

İlk kullanımda nelere dikkat edeceksin...

Öncelikle sakın benim yaptığımı yapma, yerde gram yağmur varsa elleme motoru. İlk aldığım gün iki kez kıç attırdım. Sorun olmadı toparladım ama crostan tecrübem vardı.

Sonra sakın ola kimseye birşey ispatlamaya kalkışma, onları bir ay sonra yaparsın. ;) ( Bir ayı da geçsen sakın trafiğin 190 üzerine izin verdiği yerlerde 600 lük SS lere kafa tutma. O süratten fazlasına izin vermiyorsa oku canına gitsin... ;) )

Sonra lastiklerine dikkat et. Mutlaka iyi bir takım lastik olsun üstünde. Ben Michelin Pilot Road2 kullanıyorum canavar gibi. Bir farklı modeli var sanırım bunun deseni ve hamuru farklı olan onun tutuşu epey farklı benimkilere göre. ( Nerden biliyorum? İkisini de 2 dakika arayla test ettim.)

Frenajına dikkat et. Çok iyidir hoştur ama ABS si yoktur. ( ABS siz model alacağını varsayıyorum) Kasarsan çok rahat kilitler, ama çok korkma hemen süper dengeli bir motordur kilitleyince hemen kafa atmaz.

İlk günlerde virajlara sabit hız sabit devir girmeye özen göster torku fazla olduğu için low-side olayı çok rahat oluyor.

En acil tarafından git sanayiye teflondan koruma takozları yaptır 4 TANE. Uygun yerlere monte et. Hatta mümkünse gidonun topuzlarını da kaplattır en fazla 20-30 bir şey tutar. Sökersin bir hafta sonra. İlk etapta altından çok kolay kaçılabileck bir motor. Tamam tecrüben var ama bu garip bir motor. Çok güçlü değil ama her devirde güçlü.

Bir de ne kadar hızlı gittiğini pek anlayamıyorsun üzerine yatınca. Arada kafayı kaldırırsan ne kadar hızlı gittiğini anlıyorsun.

İlk etapta aklıma gelenler bu kadar. Sadece gaz açarken YBR gibi aldanma. Kıçı başı dağıtıyor.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki er6-n
    Merhabalar Mogli...Birkaç gün sonrada olsa birilerinin duyarlı&yardım sever olduğunu görmek beni sevindirdi.
    Öncelikle alacağım model ABS li frenlere sahip.
    1hafta kadar trafiğe çıkmayı düşünmüyorum motorun karakteristik özelliğini tanımam açısından boş bir alanda pratik yapmam en doğrusu...
    Gaz açma konusunda haklısın.Bandit 600S tecrübemden biliyorum altımda ybr var zannedip teker yapmıştım makinayla(istem dışı )
    Er6n kullanan arkadaşların yardımına çok ihtiyacım var.Sonuçta bana fazlasıyla yabancı olan bir makina.
    Umarım istanbul'dan kullanıcı arkadaşlar çıkarlar ortaya eskidende olduğu gibi sahilde çaylar-sucuklar-mangallar havalarda uçuşur

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Umarım istanbul'dan kullanıcı arkadaşlar çıkarlar ortaya eskidende olduğu gibi sahilde çaylar-sucuklar-mangallar havalarda uçuşur
    Biz hep buralardayız

Motorun hayırlı ugurlu olsun, bu kadar gözünde büyütme motor her yola gelir ilk başlarda sen onu üzme sakin kullan o da seni üzmez ybr den daha az yorar hele motora tam alıştınmı trafikte kuryeleri peşine takarsın her aralığa girer her delikten geçersin.

Kazasız belasız.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz hep buralardayız

Motorun hayırlı ugurlu olsun, bu kadar gözünde büyütme motor her yola gelir ilk başlarda sen onu üzme sakin kullan o da seni üzmez ybr den daha az yorar hele motora tam alıştınmı trafikte kuryeleri peşine takarsın her aralığa girer her delikten geçersin.

Kazasız belasız.
    wayy gizli buluşmalar demek mikrop bey
    üstteki foto iyi olmuş...
    habe habe

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yok be ergin'im bu geçen sene başından kalma bir foto güzel olduğu için bunu seçtim (dikkat edersen çanta taşıyıcı daha yok ) valla motor hep yatar oldu bu havalar yüzünden, aküyü bitirdim yeni aldım bugün takmaya gidicem bakalım tedaviye cevap verecek mi bizim kara üzüm

Motosikleti
    kawasaki er 6 n 2006
    selamlar..bende uzun bi aradan sonra kavustum er 6 n ime..izmite geldiğinizde görüşelim arkadaşlar

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Yok be ergin'im bu geçen sene başından kalma bir foto güzel olduğu için bunu seçtim (dikkat edersen çanta taşıyıcı daha yok ) valla motor hep yatar oldu bu havalar yüzünden, aküyü bitirdim yeni aldım bugün takmaya gidicem bakalım tedaviye cevap verecek mi bizim kara üzüm
    yaw nası bu kadar çabuk bitiyo bu aküler, bendeki de baya bi uzun süre yatmıştı geldim tek marş, başkada bişi yapmamıştım. Merak etme anında çalışır o canavar, ben benim motoru sattığımada çok pişmanım, şimdi motorsuz geziyorum, alamıyorumda bakalım ne olcak.

Bu arada arkadaşlar elimde givi marka ön cam var er6n için, çok uygun fiyata vereceğim isteyen olursa haber etsin. toplamda 1000 km anca kullanılmıştır, çizik yok sağlamdır. ilandaki fiyat geçerli değil daha uyguna vereceğimdir.

http://www.sahibinden.com/kawasaki_e...XQQdisplayitem
    habe habe

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki er6-n
    selamlar tekrar arkadaşlar.
    Sarışınımı almaya saatler kaldı
    Uyku tutmuyor desem yeridir

Er6inbay keşke kenarındaki plastik kısım olmasaydı.ben düşünebilirdim

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    selamlar tekrar arkadaşlar.
    Sarışınımı almaya saatler kaldı
    Uyku tutmuyor desem yeridir

Er6inbay keşke kenarındaki plastik kısım olmasaydı.ben düşünebilirdim
    kontrol edeyim çıkıyo olması lazım haber ederim,
    habe habe

Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS

Doğru söze ne hacet?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:31 ----------

Yahu ER6-n in Sarısını ilk defa görüyorum ve çok hoşuma gitti...

Bunun bir kaç yerine de fosforlu desen çizdireceksin gece ay gibi parlarsın...

Tuttum ben bunu....
    Her şeyin Aslı Güzeldir!

motorlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 2006

er6n fiyatı makul

arkadaşlar merhaba ,

Ben Er6n mi verip yerine VFR 800 almaya çalışıyorum. Bu nedenle motorumu satıyorum biliyorsunuz. İLanlarına ait link vermiştim. Bulduğum VFR satılmadan kendi makinamı satmam gerek. ÇEvrenizde ER6N almak isteyen arkadaş var ise fiyatı oldukça makul hale getirdiğimi düşünüyorum.

2006 model 7800 km de , alarmı ve koruma topuzları var. Rengi gri dir.
    8500 TL ye hemen vericem. Sol grenajındaki 1-2 çiziği var sadece. Başka problemi olmayan son derece temiz makinadır. İstenen serviste de kontrol ettirilebilir zaten.Aküsünü geçen hafta Yuasa alarak değiştirdim.

İsteyen arkadaşlar ;
    http://www.sahibinden.com/bugune_oze...promotion_chva linkinden bana ulaşabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:10 ----------

Alıntı motorlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ,

Ben Er6n mi verip yerine VFR 800 almaya çalışıyorum. Bu nedenle motorumu satıyorum biliyorsunuz. İLanlarına ait link vermiştim. Bulduğum VFR satılmadan kendi makinamı satmam gerek. ÇEvrenizde ER6N almak isteyen arkadaş var ise fiyatı oldukça makul hale getirdiğimi düşünüyorum.

2006 model 7800 km de , alarmı ve koruma topuzları var. Rengi gri dir.
    8500 TL ye hemen vericem. Sol grenajındaki 1-2 çiziği var sadece. Başka problemi olmayan son derece temiz makinadır. İstenen serviste de kontrol ettirilebilir zaten.Aküsünü geçen hafta Yuasa alarak değiştirdim.

İsteyen arkadaşlar ;
    http://www.sahibinden.com/bugune_oze...promotion_chva linkinden bana ulaşabilir.
    Tşk ederim , motorum satılmıştır.
    1. öncelik :Güvenli,dikkatli , henüz motor kullanmayanlara örnek sürüş
    2.öncelik : eğlen,keyif al, sürekli yap
    3. öncelik : asla sevdiklerini unutma !

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Hayırlı olsun..Motor favorilerimdeydi. Arkadaşlar bu arada bende ciddi şekilde bu motora taktım kafayı. Şu an Suzuki 125-AN scooter kullanıyorum. Vitesli motor tecrübem hiç yok. Sizce sıkıntı yaşar mıyım er6 n 'de? Birde 8000-8500'e bulabilir miyim sizce?Bütçem o kadar :( Yaz gelmedende almak istiyorum.

Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    O paraya bulursun da bence sorun yaşayabilirsin 125 an den geçişte. Motoru al ama önce ybr 125 le falan talim yap biraz.

Hem vites tecrüben hem de büyük cc tecrüben yok, sakatlık çıkmasın.
    Her şeyin Aslı Güzeldir!

Motosikleti
    Sym Gts 250i Evo
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya bulursun da bence sorun yaşayabilirsin 125 an den geçişte. Motoru al ama önce ybr 125 le falan talim yap biraz.

Hem vites tecrüben hem de büyük cc tecrüben yok, sakatlık çıkmasın.
    Maalesef öyle bir şansımda yok:( yani çevremde hiç 125'lik motoru olan yok(vitesli). Aslında sadece 15-20 dakika hyosung gv 250'de direksiyon sınavı için eğitim almıştım. Ama arka freni hiç kullanmadım mesela. Zorlarsa o zorlar gibime geliyo hiç stop falan ettirmemiştim çünkü. Dönüşlerimde iyiydi. Hoca ilk defa kullanıyosan büyük başarı falan demişti Ağırda bir motordu. Suzukiyide kullanmayı bilmiyodum. Servisten alıp çıktım eve gelirken öğrendim otobanda kullanmayı ) Bir keresindede r6 kullanan bir arkadaşıma artçı oldum. Az bindik ama motor çok güçlüydü. Onu mesela zor kontrol ederimde er6n biraz daha ufak ve güçsüz gibi. Açıkcası ybr 125 olsun cbf 150 olsun kesmeyeceği için beni para verip zarar etmek istemiyorum. En kötü ihtimalle yavaş yavaş giderim öğrenirim diye düşünüyorum ama sadece düşünüyorum yani Tecrübe sıfır :( Makina tekere kalkmasa,beni üstünden atmasa bi de kilitlemese(frenajda)yeter gibi ,bunları öğrenmek basit mi sizce? Yoksa zamanla mı olur?

Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    r6 demişsin ER6 daha güçsüz demişsin. Emin ol düşük süratlerde çok daha agresif. Ama r6 gibi uçuk süratlere çıkmaz. 200 den sonra tıkanırsın.

Ama öyle bir demişsin ki sanki ER6 değil de CBF 250. :D

Git kirala bir yerden bir ybr bir haftada çözersin olayı.
    Her şeyin Aslı Güzeldir!

motorlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 2006

merhaba ,

Alıntı mcyassin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun..Motor favorilerimdeydi. Arkadaşlar bu arada bende ciddi şekilde bu motora taktım kafayı. Şu an Suzuki 125-AN scooter kullanıyorum. Vitesli motor tecrübem hiç yok. Sizce sıkıntı yaşar mıyım er6 n 'de? Birde 8000-8500'e bulabilir miyim sizce?Bütçem o kadar :( Yaz gelmedende almak istiyorum.

ER6N motosiklet te sorun yaşarmısınız bilemem, bunun cevabı yok aslında. Bu tamamen size ve alışkanlıklarınıza bağlı. Ben hiç sıkıntı yaşamadım. İnanılmaz keyif aldım. Param olsa satmadan başka motor alırdım. Şehir içinde süper, orta mesafede tek kişi için problemsiz. Ancak 2 kişi ve uzun yollar merakınız var ise naked olmasından dolayı elbette çok rahat değil. Ancak o da süper olsaydı, bugün trafikteki motorların yarısı er6n olurdu bence. Bu motoru Honda yada yamaha yapsaydı bugün çok başka yerde olurdu diye düşünüyorum. Benim herkese deneyin pişman olmazsınız diye tavsiye edebileceğim bir model. Yakıt konusuna girmiyorum bile. Hem motorun olacak hemde 10 krş hesabı yapacaksın. Porche alıp tüp taktırma gibi bu. ER6N bu konuda da süper ama , olmasa da farketmezdi.

Herkesin gönlüne göre bir motoru olsun, birde yetmez iki, 3 , 4, V , 6, 7 olsun

sevgiler
    1. öncelik :Güvenli,dikkatli , henüz motor kullanmayanlara örnek sürüş
    2.öncelik : eğlen,keyif al, sürekli yap
    3. öncelik : asla sevdiklerini unutma !

freed0m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung-GT250R
    Selamlar,

Ben de ikinci el bir er-6f ile aranıza katılmak istiyorum. Bir ilanı gözüme kestirmiş durumdayım ama Ankara'da nereye/hangi ustaya gösterilir bilemiyorum. Önerilerinize açığım...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Gezilere sadece er6f ,er6n cilermi katılıyor biz katılamazmıyız.Güzel bir hafta sonu gezisi yapabiliriz.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler