Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin kardeşim keyifli bir gezi olmuş.
    hoşbulduk sahiden çok keyifli oldu. Önceden arabayla da gitmiştim oralara ama motosikletle gerçekten bambaşka oluyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:08 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:06 AM ----------

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin süper olmuş, tebrikler, bende senin gibi en 630 km yol yapmıştım orda sadece benzin için durmuştum ve hiç yorulmadım mesela, ama artık benim er6 yok gibi denilebilir,
    gelip alıcak arkadaş her konuda anlaştık, bakalım
    hayırlı olsun ergin... 1150 gs ile istanbul'a gelirsen bi tur binerim şimdiden söyleyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:12 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:08 AM ----------

Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 400 500 km de bir ipone koyuyorum yeni ve tutulan bir yağ son zmanlarda 2 değişime birde yağ fltresi öneriyolar zaten 25 dolar bişi yağdan ucuz.
    ben castrol 10 50 tam sentetik kullanıyorum.
    samet 400-500 km de bir yağ ekliyosun dimi? değişimi ne kadar km de yapıyorsun?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben castrol 10 50 tam sentetik kullanıyorum.
    samet 400-500 km de bir yağ ekliyosun dimi? değişimi ne kadar km de yapıyorsun?
    ekleme değil değiştirme yapıyorum usta 4000 km demişti ben 5000 km değişiyorum ipone 10-40 koyuyorum geçen sefer çıkan yağa baktığımızda 500 km de simsiyah olmuştu sen daha mı geç değiştiriyorsun ?
    İki kişinin bindiği motor değildir.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    enginer6 resim yok mu kardeşim , şöyle bi yükle de buraya gözümüz gönlümüz açılsın gezemeyen var tozamayan var . ergin bu arada hayırlı olsun kardeşim...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ekleme değil değiştirme yapıyorum usta 400 km demişti ben 500 km değişiyorum ipone 10-40 koyuyorum geçen sefer çıkan yağa baktığımızda 500 km de simsiyah olmuştu sen daha mı geç değiştiriyorsun ?
    abi ne yaptın, 500 km de yağmı değişir, yeni yağ koy, 1 dakika çalıştır gene siyah olur ki yağ, ben 5000 de bir değiştiriyorum abicim, 500 değil de 5000 olmasın o, bide para mı dayanır ona yahu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:16 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:14 AM ----------

Alıntı Gprbilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iponede kaliteli bir yag ama motul kadar iyi degil diye biliyorum hangisini koyuyorsunuz 10 40 10 50 ?
    10 40 motul koyuyorum ben. bi sorun yaşamadım değiştiğinde vites geçişleri çok rahatlıyor.
    habe habe

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekleme değil değiştirme yapıyorum usta 400 km demişti ben 500 km değişiyorum ipone 10-40 koyuyorum geçen sefer çıkan yağa baktığımızda 500 km de simsiyah olmuştu sen daha mı geç değiştiriyorsun ?
    Amanınnn 500 km'de yağ mı değişir yahu Sabancı'nın torunu filan mısın sen yoksa?
    Şaka bir yana, 500 değil 5000 demek istedin gerçekten değil mi, yanlışlık oldu heralde?

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amanınnn 500 km'de yağ mı değişir yahu Sabancı'nın torunu filan mısın sen yoksa?
    Şaka bir yana, 500 değil 5000 demek istedin gerçekten değil mi, yanlışlık oldu heralde?
    pardon arkadşlar 5000 tabiki ya patlayan sigorta acentesi ve kaskom yüzünden kafam karışıkta biraz ne yazdıgımı görmemişim

Motosikleti
    er6
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enginer6 resim yok mu kardeşim , şöyle bi yükle de buraya gözümüz gönlümüz açılsın gezemeyen var tozamayan var . ergin bu arada hayırlı olsun kardeşim...
    valla kız arkadaşım fotoğraf hastası gezi boyunca 636 tane fotoğraf çekmişiz
    hepsini olmasa, içinde motor olanları eklicem resimleri bi alayım da.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:49 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:47 AM ----------

pardon arkadşlar 5000 tabiki ya patlayan sigorta acentesi ve kaskom yüzünden kafam karışıkta biraz ne yazdıgımı görmemişim
    valla benim aklıma ilk yağ ekleyebileceğin gelmişti 500 kmde bir
    5000 yağ değiştirmek için iyi bi aralık bence... ben de öyle yapıyorum.
    hayırdır sigortayla ilgili ne sorun var...

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    valla kız arkadaşım fotoğraf hastası gezi boyunca 636 tane fotoğraf çekmişiz
    hepsini olmasa, içinde motor olanları eklicem resimleri bi alayım da.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:49 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:47 AM ----------

valla benim aklıma ilk yağ ekleyebileceğin gelmişti 500 kmde bir
    5000 yağ değiştirmek için iyi bi aralık bence... ben de öyle yapıyorum.
    hayırdır sigortayla ilgili ne sorun var...
    kasko yaptırdıgım acentenin acenteliği iptal olmuş primlerde eksik yattığı için kasko iptal durumda bi süredir kaskosuz geziyomuşum haberim yok şimdi başak sigorta ile uğraşıyorum hatta şöyle bi başlık var bu konu ile ilgili

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post1648754

bugun halledicekler umarım

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    800 km geldi motor 1000 bakım götürücem motul 20/60 lemans yagı var koyuluyorsa ondan koyucam en üst seviyede o görünüyor birde yag filtresi olarak k&n KN303 kodlu filtre var ve NGK iriduim buji koduda CE9EİA-9

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    800 km geldi motor 1000 bakım götürücem motul 20/60 lemans yagı var koyuluyorsa ondan koyucam en üst seviyede o görünüyor birde yag filtresi olarak k&n KN303 kodlu filtre var ve NGK iriduim buji koduda CE9EİA-9
    çok anlamam ama 20 60 yağ ne işe yarar, merak ettim.

birde bildiğim kadarı ile üzerinde zaten iridium buji var yani 1000 km de değiştirmene gerek yok, artı hava filtresi de temizlenir cinsten ve baya bi uzun ömürlü, onu da değiştirmene gerek yok yani ben değiştirmiyorum tabi performansta bir değişilik yapıyor ise iş değişir.
    birde motoru sıfır aldınız galiba yeni kasa mı eski kasamı acaba, merak ettim de.
    daha yeni kasa alan çıkmadı burda ama istanbulda bir adet grisinden görmüştüm çok şık duruyodu.
    habe habe

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    bende bilmiyorum ama motul 20/60 lemans diye sitesinde en üstte duruyor kac litre yag koyuyorduk motora ? 2008 yeşil bnmki

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    bende bilmiyorum ama motul 20/60 lemans diye sitesinde en üstte duruyor kac litre yag koyuyorduk motora ? 2008 yeşil bnmki
    2.7 lt alıyor bizim motorlar yağ filtresini de değiştirince,
    habe habe

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    serviste 2250 koydular ama heralde 500ml de filtrenin içine koymustu

Motosikleti
    er6
    yağ camının orda 2 litre yaz mıyor muydu? Valla son değişimde benim usta 2 litre koydu diye hatırlıyorum

Motosikleti
    er6
    beyler bugün öğlen, tophane kabataş arasında 2 siyah er6f ve bir sarı N gördüm. selamlaştık... daha sonra aynı üçlüyü sahilde kaldırıma park etmiş halde gördüm... BUrdan birileri miydi acep?

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    beyler bugün öğlen, tophane kabataş arasında 2 siyah er6f ve bir sarı N gördüm. selamlaştık... daha sonra aynı üçlüyü sahilde kaldırıma park etmiş halde gördüm... BUrdan birileri miydi acep?
    evet enginer sarı olan bendim diğer iki f levent ve mustafa ortaköy sarıyer gezdik biraz keşke park halinde görünce dursaydın tanışmış olurduk.

Motosikleti
    er6
    valla samet sen olduğunu tahmin etmiştim aslında... sahilde gerçekten durmam çok zordu. Çünkü bir arkadaşımın f 650'sine parça yetiştirmeye çalışıyordum.

hemen ne olduğunu anlatayım

Dün gece 12 gibi rumeli fenerine gidelim dedik. rumeli fenerine gelmeden bizim arkadaş motorları değişelim dedi benim motoru aldı ben de onun f 650'sini. tam rumeli fenerine geldik motorları değiştirmek için yokuş aşşağı bir yerde durduk. Ben arkadaşımın f 650s,nden indim motoru da çalışır vaziyette boşta bıraktım. Benim motorun yanına doğru ilerlerken f 650 devrildi ve debriyaj maneti tam kökünden kırıldı. Vitesi attıramadığımız için motoru hareket ettiremedik. saat 2.30'a kadar orda çekici bekledik. çekici geldi ve borusan istinye'ye çektik motoru. Bugün de onun için debriyaj maneti yetiştirmeye çalışıyodum.

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    valla samet sen olduğunu tahmin etmiştim aslında... sahilde gerçekten durmam çok zordu. Çünkü bir arkadaşımın f 650'sine parça yetiştirmeye çalışıyordum.

hemen ne olduğunu anlatayım

Dün gece 12 gibi rumeli fenerine gidelim dedik. rumeli fenerine gelmeden bizim arkadaş motorları değişelim dedi benim motoru aldı ben de onun f 650'sini. tam rumeli fenerine geldik motorları değiştirmek için yokuş aşşağı bir yerde durduk. Ben arkadaşımın f 650s,nden indim motoru da çalışır vaziyette boşta bıraktım. Benim motorun yanına doğru ilerlerken f 650 devrildi ve debriyaj maneti tam kökünden kırıldı. Vitesi attıramadığımız için motoru hareket ettiremedik. saat 2.30'a kadar orda çekici bekledik. çekici geldi ve borusan istinye'ye çektik motoru. Bugün de onun için debriyaj maneti yetiştirmeye çalışıyodum.
    bende artık senin motoru görmüş oldum bidahaki sefere ıska geçmeyiz geçmiş olsun devrilen motor olsun be yalnız F650 gibi bi endruonun yere düşünce maneti kökünden kırması ilginç.

Motosikleti
    er6
    aynen abi valla benim motorda yatmıştı hem de üstünde takoz bile yoktu. sadece grenaj çizilmişti.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Ayarlayın bir buluşma herkez tanışsın ,tanışalım birbirimizle.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler