Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    geçmiş olsun ketchup
    bugün benim başıma da bi aksilik geldi. 1 hafta öncesinden kararlaştırıldığımız kerpe gezisi için 8'de yola çıktım. 10 km gitmeden debriyajda bi gariplik fark ettim. Debriyaja basmama rağmen vites geçmiyordu. Daha sonra durdum, bu seferde debriyaj sıkılı ve gaza basmamama rağmen motor kendiliğinden harekete geçiyordu. O şekilde çıkmaya cesaret edemedim. Ne olduğu belli değil hala, yaptıramadım. Geziyi de ertelemedim tabii ki. gittim eniştemin burgman 400'ünü aldım.
    Ve şunu söyleyebilirim, bir motor bu kadar rahat ve dengeli olur. Yakıt tüketimi de cabası 100 km'de 3.3 litre...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    neyseki sorunu yola çıkmadan farketmissin bu gezinin ortasında olsa hiç iyi olmazdı geçmiş olsun.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    er6
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyseki sorunu yola çıkmadan farketmissin bu gezinin ortasında olsa hiç iyi olmazdı geçmiş olsun.
    sağol samet,
    ya inşallah büyük bi sorun yoktur. Debriyaj balatasında falansa sorun, hiç iyi olmaz valla :(

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol samet,
    ya inşallah büyük bi sorun yoktur. Debriyaj balatasında falansa sorun, hiç iyi olmaz valla :(
    bu sorunu kaç bin km de yaptığıda önemli tabi ama kötü olan daha önceden herhangi bi sinyal vermeden biranda arıza çıkarması.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    geçmişolsun enginer iyiki yola çıkmamışsın
    burgman rahattır haklısın
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    geçmiş olsun ketchup
    bugün benim başıma da bi aksilik geldi. 1 hafta öncesinden kararlaştırıldığımız kerpe gezisi için 8'de yola çıktım. 10 km gitmeden debriyajda bi gariplik fark ettim. Debriyaja basmama rağmen vites geçmiyordu. Daha sonra durdum, bu seferde debriyaj sıkılı ve gaza basmamama rağmen motor kendiliğinden harekete geçiyordu. O şekilde çıkmaya cesaret edemedim. Ne olduğu belli değil hala, yaptıramadım. Geziyi de ertelemedim tabii ki. gittim eniştemin burgman 400'ünü aldım.
    Ve şunu söyleyebilirim, bir motor bu kadar rahat ve dengeli olur. Yakıt tüketimi de cabası 100 km'de 3.3 litre...
    çok geçmiş olsun. İçime önemsiz bir problem gibi doğuyor =) debriyaj teli falan kopmuştur. Ben de bugün bir şırınga ile yağlamak istiyorum debriyaj telini. Nasıl yağ koysam emin değilim. Benim de ilk motorum Burgman'dı. 2001 yılında almıştım. Çok rahattı gerçekten. Hem artçı hem sürücü için. Benimki az yakmıyordu gerçi.. Yeni modeller belki az yakıyordur. Tekrar geçmiş olsun.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    kışın 4 ay motosikleti yatırdıktan sonra aküsü tamamen bitmişti. yeni aküyle değiştirdim. servisi 12-9 dediği için 12-9 taktırdım tabi. marşa bastığımda ibre kayboluyordu, motor çalışınca geri geliyordu. biraz dolaşayım akü dolar diye düşündüm ama aynı şekilde devam etti. bunu araştırmak için aküyle uğraşırken, aküyü çıkarttığımda motorun stop ettiğini gördüm. bu işte bir terslik yok mu sizce? er6larda aküsüz çalışmama olayı var da ben mi bilmiyorum?

*ayrıca kullanım kılavuzunda 12volt-10amper akü takılmasını söylüyor. onu da bu gün okudum.
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Motosikleti
    er6
    teşekkür ederim arkadaşlar
    valla şu anda 13 bin 500 km'deyim. Debriyaj manetini elciğe en yakın pozisyonda kullanıyorum. Bİr ara bi tamirci öyle kullanma 'balatayı yersin' gibilerinden birşey sölemişti. Ben de içimden 'kawasaki mühendislerinden daha mı iyi bilecek' diyerek, sallamamıştım. Acaba diyorum o yüzden mi oldu. Neyse açık bi yer bulabilirsem bugün halledicem. Bilgilendirirm sizi de

arkadaşlar debriyaj sorunumu hallettim. Her zamanki gibi gereksiz pimpirikliğim tutmuş. Sadece tel gevşemiş. Kendim hallettim kurcalarken. Manetin ucundaki vanayı biraz açınca sorun düzeldi. Geziye kendi motorumla gidemedim ama Burgman gibi bi motoru tanımış oldum.Fena da olmadı yani

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    geçmiş olsun, sorunlar hep böyle minik olsun,
    ketchup sana da çok geçmiş olsun, daha lastik alıcaksın unutma yani para harcamaya devam aynen
    habe habe

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar debriyaj sorunumu hallettim. Her zamanki gibi gereksiz pimpirikliğim tutmuş. Sadece tel gevşemiş. Kendim hallettim kurcalarken. Manetin ucundaki vanayı biraz açınca sorun düzeldi. Geziye kendi motorumla gidemedim ama Burgman gibi bi motoru tanımış oldum.Fena da olmadı yani
    sorunun ufak olmasına sevindim nazar değmesinde bizim motorlar taş gibin maşşallah bana hiç mekanik arıza çıkartacakmış gibi gelmiyor

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, sorunlar hep böyle minik olsun,
    ketchup sana da çok geçmiş olsun, daha lastik alıcaksın unutma yani para harcamaya devam aynen
    lastik var sırada evet. lastik almamışken ve parasızlıktan ağlarken biraz yersiz oluyor ama zenon da yaptırim diyorum kısalara.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    benim sorum araya kaynadı ama

soru:çalışır durumdayken aküsü çıkarılan bir ER6, stop eder mi
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı OĞUZ KAĞAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşım sadece er-6 değil yeni nesil tüm motorlar akü çıkınca stop eder.
    Mesela bende birde kanuni seyhan 100 var o motorda aküyü şarja bırakıyorum, aküsüz olarak kick startla çalıştırıp eve gidiyorum, çünkü motor manyettolu çalışıyor hani gaz kesilince farı sönen cinsten.

Motosikleti
    teşekkürler ben de konjektör arızasından şüpheleniyordum. yüreğime su serptin

Motosikleti
    er6
    sorunun ufak olmasına sevindim nazar değmesinde bizim motorlar taş gibin maşşallah bana hiç mekanik arıza çıkartacakmış gibi gelmiyor
    aynen öyle samet bakımları aksatmazsak heralde üzmez bizi hiç bi zaman...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:14 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:10 PM ----------

Alıntı OĞUZ KAĞAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

oğuz mikrop doğru söylüyo. Bir arkadaşımın aküsü bitmiş f 650'sine benim motordan çektğimiz kabloyla çalıştırmıştık. Kabloyu çeker çekmez motor stop ediyodu.

Motosikleti
    ben de üzülmeye başlamıştım. lastikle birlikte bir de konjektör çıktı başımıza diye çok sevindim bu bilgilere çok sağolun

Motosikleti
    er6
    samet selam
    bostancı sahilinde fena uzuyodun 19 mayıs günü. Arabayla yetişemedim valla. BU arada ön cam resimlerdekinden güzel duruyomuş.

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    samet selam
    bostancı sahilinde fena uzuyodun 19 mayıs günü. Arabayla yetişemedim valla. BU arada ön cam resimlerdekinden güzel duruyomuş.
    çok ilginç bi karşılaşma oldu enginer sen rüzgarlıktan hatırladın ama ben seni kasktan tam duyamadım kusura bakma biraz geç algıladım olayı ışıklarda bi kapışırız diye gazladım ama 4 tekerlerin bizim motorlara yaklaşması mümkün değil bidahaki sefere er6 ile gel tatlı tatlı kaçalım

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    çok ilginç bi karşılaşma oldu enginer sen rüzgarlıktan hatırladın ama ben seni kasktan tam duyamadım kusura bakma biraz geç algıladım olayı ışıklarda bi kapışırız diye gazladım ama 4 tekerlerin bizim motorlara yaklaşması mümkün değil bidahaki sefere er6 ile gel tatlı tatlı kaçalım
    yapmayın böyle şeyler kıskanıyoruz ama
    habe habe

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Günaydın Kawacılar...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler