Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ne kadar gideceğini bilmem ama en fazla alabileceği 55 liralık benzin, yine çok güzel rakam çıkartıyor. 4.7 lt gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar gideceğini bilmem ama en fazla alabileceği 55 liralık benzin, yine çok güzel rakam çıkartıyor. 4.7 lt gibi
    benim hesaplarıma göre 350 km'de benzin bitmiş olsaydı, full depo (15.5 lt) 100 km'de 4.4 lt yakmış olacaktı. Ama daha benzin bitmedi bile. Belki yanıma bi şişe benzin alıp durana kadar denerim.
    değer iyi gibi sahiden. Yavaş gittik gerçi ama hem artçım vardı hem de topcase.

bi de bir şey sorucam. daha önceden pek yağmurda kullanmamıştım. BUgün fark ettim, hareket halindeyken birşey yok ama durduğum da çok fazla duman çıkıyo motordan, yani buhar. BU normal mi acaba?

Diğer arkadaşların motorunda böyle bir şey olmadı.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    350 km süper bi rakam bugun dunlopları söküp yerine shinko taktdırdım 494 tl birde fabri rüzgarlık aldım.artık sürtünme konusundaki eksikleride gidermiş oldum şimdi uzun yolda deneme yapmaya hazırım bakalım ne olacak her ne kadar çok şikayetçi olmasamda benzin tüketiminden motorumun normal oldugundan emin olmak istiyorum
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    er6
    [QUOTE=sametrix;1551584]350 km süper bi rakam bugun dunlopları söküp yerine shinko taktdırdım 494 tl birde fabri rüzgarlık aldım.artık sürtünme konusundaki eksikleride gidermiş oldum şimdi uzun yolda deneme yapmaya hazırım bakalım ne olacak her ne kadar çok şikayetçi olmasamda benzin tüketiminden motorumun normal oldugundan emin olmak istiyorum [/QUOTE

samet daha benzin bitmedi bile. Şu yağmur geçsin, yanıma benzin alıp tam gittiği yere kadar deneyeceğim. BU arada lastikler hayırlı olsun. Lastiğin fiyatı iyi ancak kalitesiyle ilgili şüphelerim var. Bİraz kullanıp yorumlarını yazarsan sevinirim. bi de yağmurda kullandığında senin motordan da çok buhar çıkıyo mu?

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim hesaplarıma göre 350 km'de benzin bitmiş olsaydı, full depo (15.5 lt) 100 km'de 4.4 lt yakmış olacaktı. Ama daha benzin bitmedi bile. Belki yanıma bi şişe benzin alıp durana kadar denerim.
    değer iyi gibi sahiden. Yavaş gittik gerçi ama hem artçım vardı hem de topcase.

bi de bir şey sorucam. daha önceden pek yağmurda kullanmamıştım. BUgün fark ettim, hareket halindeyken birşey yok ama durduğum da çok fazla duman çıkıyo motordan, yani buhar. BU normal mi acaba?

Diğer arkadaşların motorunda böyle bir şey olmadı.
    aynen bende de oluyor enginer6 dediğin gibi buhar çıkıyor. sorun yok..
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    samet daha benzin bitmedi bile. Şu yağmur geçsin, yanıma benzin alıp tam gittiği yere kadar deneyeceğim. BU arada lastikler hayırlı olsun. Lastiğin fiyatı iyi ancak kalitesiyle ilgili şüphelerim var. Bİraz kullanıp yorumlarını yazarsan sevinirim. bi de yağmurda kullandığında senin motordan da çok buhar çıkıyo mu?
    teşekkür ederim lastikler ile ilgi şu sadece şunu soyleyebilirim üzerindeki eskimiş dunloplara göre çok farketti doğal olarak bayadır taş kullnıyomuşum bugun yağmurda bikaç kazık fren denedim yer kaygan olmasına ragmen kızaklamadı.ayrıca birde piskolojik etkisi var tabi artık virajlarda motoru rahat yatrıabiliyolurum daha önce michelin kalitesinde bi lastik kullnmadıgım için karışıaltştırmam zor ama ben almadan shinkoyu araştırdım kesinlikle büyük markalaradan eksik bi yanı olmadıgı söyleniyor.Zaten ben agresif bir sürücü değilim virajlarda herzman güvenli dönüş yapmayı tercih ederim bu yüzden lastik olayını abartmak istemedim birde shinko bayi otosever takstit seçenekleri sunarken maalesf michelin ve bridgestone bayilerinde aynı şartları bulamadım bu yüzden hiç düşünmedim shinko aldım.

Motosikleti
    er6
    Alıntı OĞUZ KAĞAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bende de oluyor enginer6 dediğin gibi buhar çıkıyor. sorun yok..
    eyvallah oğuz... valla dumandan göz gözü görmeyince panikledim ben

Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim lastikler ile ilgi şu sadece şunu soyleyebilirim üzerindeki eskimiş dunloplara göre çok farketti doğal olarak bayadır taş kullnıyomuşum bugun yağmurda bikaç kazık fren denedim yer kaygan olmasına ragmen kızaklamadı.ayrıca birde piskolojik etkisi var tabi artık virajlarda motoru rahat yatrıabiliyolurum daha önce michelin kalitesinde bi lastik kullnmadıgım için karışıaltştırmam zor ama ben almadan shinkoyu araştırdım kesinlikle büyük markalaradan eksik bi yanı olmadıgı söyleniyor.Zaten ben agresif bir sürücü değilim virajlarda herzman güvenli dönüş yapmayı tercih ederim bu yüzden lastik olayını abartmak istemedim birde shinko bayi otosever takstit seçenekleri sunarken maalesf michelin ve bridgestone bayilerinde aynı şartları bulamadım bu yüzden hiç düşünmedim shinko aldım.

valla samet ben de şöyle bi araştırdım fiyatları gönlümde brigstone var ama çok pahalı, michellen de aynı şekilde.
    Ama shinkonun iyi olduğunu birinci ağızdan duymam iyi oldu. Ben de senin gibi sert kullanmıyorum ama virajlarda yatış sınırlarını zorlamayı çok seviyorum. inşallah bi sorun çıkartmaz, önümüzdeki hafta sonu bakayım bari ben de...

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    enginer benzin değerleri mükemmel, aynı bizim değerleri yakalamışşsın hatta geçmişsin bile bak diyodun o değerleri yakalamadan bırakmam diye benzin konusunu

lastik konusuna gelince shinko bizim 2 arkadaş kullanıyor, birisi fazer diğeri 600f de ikiside bir sorunla karşılaşmadı şimdiye kadar, her ikiside çok memnun, ben onların yalancısıyım

samet şu fabbri camıda bir görsek diyorum artık
    habe habe

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enginer benzin değerleri mükemmel, aynı bizim değerleri yakalamışşsın hatta geçmişsin bile bak diyodun o değerleri yakalamadan bırakmam diye benzin konusunu

lastik konusuna gelince shinko bizim 2 arkadaş kullanıyor, birisi fazer diğeri 600f de ikiside bir sorunla karşılaşmadı şimdiye kadar, her ikiside çok memnun, ben onların yalancısıyım

fotograf henüz çekemedim yarın gezi var bi sürü çekip buraya koyarım

Motosikleti
    er6

Yakıtı düşürmeyi başardım sonunda biraz da olsa ama daha da düşecek iddialıyım
    Shinko'ya da bi bakmaya karar verdim. Madem kullananlar memnun..

Motosikleti
    23bin kmdeyim ve üzerinde fabrika çıkışı dunlop lastikler var hala. 100 km ye 15 saniyede falan çıkabiliyorum agresif olursam kalkışta 5-6 saniye teker durduğu yerde dönüyor, toplayıp 1. vitesi doldurup 2'ye atınca 4-5 saniye de onun için uğraşıyorum virajlarda da çok güvensizim. acilen bir çift lastik de bana lazım. pilot road 2 ye kullanan herkez mükemmel diyor. daha ucuzu ve kalitelisini bulan haber etsin onlardan alalım
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    selamlar,
    bana birisi er6 ların sele boyutlarını söyleyebilirmi, sürücü için ama, genişlik ve de çıkıntıya kadar olan kısmının ebatları lazım da. birileri ölçebilirse sevinirim, teşekkürler.
    habe habe

Motosikleti
    er6
    selamlar,
    bana birisi er6 ların sele boyutlarını söyleyebilirmi, sürücü için ama, genişlik ve de çıkıntıya kadar olan kısmının ebatları lazım da. birileri ölçebilirse sevinirim, teşekkürler.

valla ergin yardımcı olmak çok isterdim ama daha 5 dakka önce motorun her yerini kedi girmesin diye tıkadım, brandasını örttüm. :(

bu arada 360 km'lik uzunyoldan sonra benzin aldım tam tamına 15.2 litre (45 tl) Bu da 100 km'de 4.2 litreye denk geliyo. Çok haksızlık etmişim motorcuğuma
    yine bir hatırlatma, ortlama hızım 90 - 100 civarıydı, artçım ve topcase'im vardı.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Bir soru da benden;
    Bir arkadaşım vitesli motor kullanmayı öğrenmek istiyordu. Derbi'yi koyduğum yerden çıkaramadım (önü kapanmış) ben de Kawa ile gittim buluşmaya.. Arkadaş biraz dur kalk çalıştı.. Sonra arkama artçı olarak bindi ve düşük devirdeki torkunu görmek için gaz açmamı istedi. Arkadaş tahminimce 85 kilo falan.. İkinci viteste 2bin devirde falan giderken verdim dip gazı kütür kütür diye atıldı motor öne, bir anda 8bin devire tırmandı tabi. 50mt sonra durduk. Motoru ayaklığa bıraktım bir baktım ki yağ akıyor! Tahminimce yarım çay bardağı kadar yağ akmış.. birazı deponun altına sıçramış falan.. Dedim acaba motoru o kadar çok sıkıştırdığım için biyerlerden yağ mı fışkırdı? Hiç bu durumla karşılaşan oldu mu? Yağ, ayçiçek yağı renginde ve kıvamındaydı. Çok merak ettim nerden aktığını..
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir soru da benden;
    Bir arkadaşım vitesli motor kullanmayı öğrenmek istiyordu. Derbi'yi koyduğum yerden çıkaramadım (önü kapanmış) ben de Kawa ile gittim buluşmaya.. Arkadaş biraz dur kalk çalıştı.. Sonra arkama artçı olarak bindi ve düşük devirdeki torkunu görmek için gaz açmamı istedi. Arkadaş tahminimce 85 kilo falan.. İkinci viteste 2bin devirde falan giderken verdim dip gazı kütür kütür diye atıldı motor öne, bir anda 8bin devire tırmandı tabi. 50mt sonra durduk. Motoru ayaklığa bıraktım bir baktım ki yağ akıyor! Tahminimce yarım çay bardağı kadar yağ akmış.. birazı deponun altına sıçramış falan.. Dedim acaba motoru o kadar çok sıkıştırdığım için biyerlerden yağ mı fışkırdı? Hiç bu durumla karşılaşan oldu mu? Yağ, ayçiçek yağı renginde ve kıvamındaydı. Çok merak ettim nerden aktığını..
    benim başıma hiç gelmedi öyle bişi, o kadar 2 kişi sıkıştırdım motoru, dikkat et.
    habe habe

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Cumartesi günü Maslak Sanayi'de turlarken bi motorcu gördüm kawasaki servisiydi Süleyman Memnun Motosiklet diye biyer. Oraya mı götürsem diyorum. Maslakta nereye götürüyorsunuz? Şu yağ muhabbetini de sorarım hem..
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Özellikle N modeli için soruyorum,acaba artçılar, şayet arkada çanta varsa,motosikletin konforundan,darlığından falan şikayet ediyorlar mı acaba?
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle N modeli için soruyorum,acaba artçılar, şayet arkada çanta varsa,motosikletin konforundan,darlığından falan şikayet ediyorlar mı acaba?
    motorun arkada darlığı falan yok, artçı çok rahat ediyo, tek sorun fren ya da motor kompresyonunda öne doğru gelmesi tek sorun bu, başka da bi sorunla karşılaşmadı daha artçılarım.
    habe habe

Motosikleti
    er6
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü Maslak Sanayi'de turlarken bi motorcu gördüm kawasaki servisiydi Süleyman Memnun Motosiklet diye biyer. Oraya mı götürsem diyorum. Maslakta nereye götürüyorsunuz? Şu yağ muhabbetini de sorarım hem..
    Ben de motoru pek sıkıştırmasam da sürekli artçıyla kullanmama rağmen böyle bir durumla karşılaşmadım. En kısa zamanda göstersen iyi olur

Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sürekli çantalı ve artçılı kullanıyorum. Artçılarımın böyle bir şikayeti olmadı şu ana kadar. Tek sorun artçının koltuğunun biraz kaygan olması. Ani frende gaz kesmede öne doğru kayıyor.

Motosikleti

eski sayfalarda (23. sayfaydı herhalde) bu topikten birinin motorunu gördüm. egsoz borularını ne güzel parlatmış öyle yaw nasıl yapılıyor onlar da parıl parıl oluyorlar bana da söyleyin ben de istiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler