Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son mesajımdan bi süre sonra bi taksim yaptım.. 40 liralık benzin almıştım (ağzına kadar dolmuştu) Tam 150 kilometrede ışık yaktım. Bu durumda 8.8 litre yapıyor litresini 3 liradan hesaplarsam. İlk depo için fena değil =) ilk depoda ya çok düşük devirde ya da yüksek kullandım. Demek çok düşür devir de sağlıklı değilmiş =) Bundan sonraki depoda 5bin devir civarında denicem. Ama dezavantajlarım var. Trafikte yeri gelince motora bile geçecek yer kalmıyor. Haftasonu bi sahile ineyim dedim, bi saat durdum trafikte. Uzun yolda sanırım 5-5.5 falan yakarım.

Masaya, lastiklerim kabak olduğu için ABS'yi çok sık devreye sokuyorum diyebilirim =) Hele ki yağmurlu havada.. Şuana kadar hayatımı kurtarmadı (çok şükür öyle bir pozisyonum olmadı) ama özellikle ABS'nin devreye girme zamanına alıştıktan sonra, virajda panik fren yapmak zorunda kalırsam (normal şartlarda virajda fren yapmıyoruz tabi ) motorun altımdan fırlamayacağını hissediyorum. Güven veriyor yani evet. Tabi bu güven hissi psikolojik (ses yalıtımı iyi kask takınca daha güvende hissetmek gibi) Umarım ihtiyacım olmaz ama panik frende hayat kurtarabilir.

ABS devreye girdiğinde (ön tekerde hiç çalıştırmadım) fren pedalını yukarı pompalıyor ve basmanızı zorlaştırıyor tıkıtıkıtıkı diye. Bu sırada far ışığı da hafiften kısılıyor. Baya bir güç çekiyo heralde. Tabi normalde düz çizgi üzerinde frenlerken arka tekerin kitlenmesi çok büyük problem değil. o yüzden ABS durma mesafesini biraz uzatıyor. Ama ön tekerin kitlenmesini önlediğinde mutlak düşüşü de önler =) Yau amma uzun kuruyorum cümleleri.. kıssadan hisse; param olsa sıfırını da ABS'li alırdım evet. Yoksa da çok dert etmezdim, bugüne kadar sahip olduğum ilk ABS'li motor bu.

ketchup
    er6 ile çok yakabilenler klubüne hoşgeldin
    ama hiç merak etme klüp olarak çalışmalarımız devam ediyor. En yakın zamanda fazla yakmamızın nedenini bulacağız Azimliyiz

ER6İNbay seni ve motorunu istanbul yollarında görmek çok isteriz
    Yalnız Ankara'ya benzemez bizim buralar. Trafiği, ışıkları, 7 tepesiyle 8 litre tükettirir, saç baş yoldurur adama...Şaka bi yana öyle bir planın varsa er6'cıların toplaşmasına da vesile olursun..bekleriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ketchup
    er6 ile çok yakabilenler klubüne hoşgeldin
    ama hiç merak etme klüp olarak çalışmalarımız devam ediyor. En yakın zamanda fazla yakmamızın nedenini bulacağız Azimliyiz

ER6İNbay seni ve motorunu istanbul yollarında görmek çok isteriz
    Yalnız Ankara'ya benzemez bizim buralar. Trafiği, ışıkları, 7 tepesiyle 8 litre tükettirir, saç baş yoldurur adama...Şaka bi yana öyle bir planın varsa er6'cıların toplaşmasına da vesile olursun..bekleriz
    evet öyle bir niyetim vardır, ama ne zaman gelirim bilemem gelince bende 7 lt yakar dönerim...
    habe habe

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son mesajımdan bi süre sonra bi taksim yaptım.. 40 liralık benzin almıştım (ağzına kadar dolmuştu) Tam 150 kilometrede ışık yaktım. Bu durumda 8.8 litre yapıyor litresini 3 liradan hesaplarsam. İlk depo için fena değil =) ilk depoda ya çok düşük devirde ya da yüksek kullandım. Demek çok düşür devir de sağlıklı değilmiş =) Bundan sonraki depoda 5bin devir civarında denicem. Ama dezavantajlarım var. Trafikte yeri gelince motora bile geçecek yer kalmıyor. Haftasonu bi sahile ineyim dedim, bi saat durdum trafikte. Uzun yolda sanırım 5-5.5 falan yakarım.
    ketchup ince noktayı yakalamışsın işte, uygun devir.
    Ben arkadaşım motordan korkuyor diye hep en düşük devirde kullandım motorun sesi soluğu çıkmıyordu 140km de ışık yaktı şok oldum, en uygun devir senin de dediğin gibi 5-6 bin aralığı ancak şehir için de bu devir aralığını yakalamak çok zor.
    Size tavsiyem az yakan ikinci bir motor sahibi olmanız, benim kanuni cup var 100cc vergisi yok yakıtı az, çalınma derdi yok. Evden işe ve diğer yakın mesafelere cup'ı kullanıyorum hafta sonları veya akşam gezmelerine er-6 yı çıkarıyorum. Yakıtı falanda ölçmüyorum

masaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    toplasmaniza bi vesile uydurayim hemen er-6&derpi gpr kardesligi kopru olacak arkadasta geldigine gore
    zaten isten ayrildim butce durumundan er-5 aldim soyle duzgun toplasip resimleseniz moralim anca yerine gelir

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ketchup ince noktayı yakalamışsın işte, uygun devir.
    Ben arkadaşım motordan korkuyor diye hep en düşük devirde kullandım motorun sesi soluğu çıkmıyordu 140km de ışık yaktı şok oldum, en uygun devir senin de dediğin gibi 5-6 bin aralığı ancak şehir için de bu devir aralığını yakalamak çok zor.
    Size tavsiyem az yakan ikinci bir motor sahibi olmanız, benim kanuni cup var 100cc vergisi yok yakıtı az, çalınma derdi yok. Evden işe ve diğer yakın mesafelere cup'ı kullanıyorum hafta sonları veya akşam gezmelerine er-6 yı çıkarıyorum. Yakıtı falanda ölçmüyorum
    5-6binde hafiften bağırmaya başlıyor, ben de o devirlerde yakmaya başlar diye düşünüyordum. Düşük devirde daha bi keyifli geliyordu ama bir de 5-6 bin arası denicez artık. Masaya gpr-er6 güzel fikir =) çok işime gelir =)
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    o devirler yakıt ekonomisi devirleridir
    habe habe

arkadaşlar er6f granajlı yatırdınmı dünya para ama er6n granajsız onunla bide yan yatırıp sürüklenin aradaki farkı anlayın.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Arkadaşlar ben az yakıyor diye er6f almayı düşünüyordum ama yakıyor yani baya 8 litre falan
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben az yakıyor diye er6f almayı düşünüyordum ama yakıyor yani baya 8 litre falan
    Evet bugün ikinci kez ışık yaktım. 12 litre almıştım, 160 kilometrede ışık yaktı. 100 kilometrede 7.5 litre yakmış oldu. Geçen sefer düşük devirin sesini de sevdiğim için aşırı düşük devirde kullanmıştım (2000-3000 civarı) ve 150km'de ışık yakmıştım. Bu sefer de yeni aldığım kaskı denemek için TEM'e çıktım ve aralıksız sıkıştırdım motoru. 180-210 arası seyrettim ve 160 kilometrenin 100 kilometresini bu şekilde gittim. Yani eminim ki ben adam akıllı kullansam 190-200km çıkarırım 12 litre ile. bu da 100 kilometrede 6 litre yapar. İş-ev arası kullandığım mesafe aşırı kısa. (yürüyerek 15dk) Bu nedenle yaptığım yolun yarısı jikle ile ve dur kalk ile geçiyor malesef.

Korkut, bu motor gerçekten az yakıyor. Bundan daha az yakan bir 600cc yok. kaldı ki bu 650cc =P

Yani ben 600f'le ekonomik de kullanabiliyorum (7-8 litre) ama karma kullanımımda 12 litreyi geçtiği de oldu. O nedenle bu motor gerçekten az yakıyor.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ben çok az yakıyorum ve de az yakanları biliyorum
    habe habe

Motosikleti
    er6
    selam beyler
    Epeydir kimse yazmıyodu bakıyorum konu hala yakıt
    biraz renk katalım başlığa.
    Geçen hafta motoru temizlemek için şase kısmında mazot kullandım. Kullanmaz olaydım :( Motorumun altın sarısı maşalarının rengi açıldı. Bunu eski haline döndürmenin bir yolu var mıdır acaba. PAsta cila falan işe yarar mı?
    bi de benim bildiğim mazot renk soldurmazdı, nasıl oldu anlamadım :(

Ama zincirde sahiden işe yarıyor, uygun bir boya fırçasıyla mükemmel sonuç alabilirsiniz...

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 ve 250 cc ile kıyaslamayın tabiki 600ler arasında en az yakanı er6 seriisidir.

enginer6 gene yakıtla ilgili yazmış bulundum yannışlıkla
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

Motosikleti
    er6
    Alıntı OĞUZ KAĞAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 ve 250 cc ile kıyaslamayın tabiki 600ler arasında en az yakanı er6 seriisidir.

enginer6 gene yakıtla ilgili yazmış bulundum yannışlıkla

bu yakıt konusu kapanmayacak anlaşılan
    kapanmasında zaten. Uzun yolda 4 litrenin altına düşene kadar bu işten vazgeçmem

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    kapanmasında zaten. Uzun yolda 4 litrenin altına düşene kadar bu işten vazgeçmem
    ben düşüyorum abi

zincir temizlemek için gazyağı kullanmanızı tavsiye ederim, çok başarılıdır, bi diş fırçası ilen işlem tamam,

motoruna çanta yan çanta takmak isteyen arkadaşlar,

hepco beker
    Fiyatlar çantalar için 400 avro yan çantalar 200 de arka çana olarak alınabiliyor.

yan çanta demiri

arka çanta

Krauser
    yan çanta demiri

güzelliği ise bunu takmak için givi gibi illa arka çanta taşıyıcı takmanıza gerek yok, sadece yan çanta demiri takabilirsiniz. fiyatlarını tam bilemiyorum ama türkiyede 150 avro civarında çantalarıda hepco becker gibi

Givi Kappa

kappa ve givi aynısını kullanıyor, demirleri givi çantaları kappa alabilirsiniz mesela,
    fiyatlar ise arka çanta demiri tablası ile birlikte 130 avro civarında, yan çanta demirleri 139 avro, yan çantalar ise 310 avro givi v35 model takılabiliyor sadece.

Givi marka Soft Çanta demirleri,
    bunun da fiyatı yanılmıyorsam 35 avro idi ya da 45

umarım yeteri kadar açıklayı olmuştur, bi arada camları eklerim buraya,
    habe habe

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu fiyatlar nereden ergin dükkan ismi yada link varmı?
    Feyizoğlunun sitesinde demir gözüküyor ama gidip soruyosun yok diyorlar gelirmi? belli de değil.

Motosikleti
    er6
    Ergin evet gazyağı mazottan daha iyi ama istanbul'da bi çok yere bakmama rağmen bulamadım gazyağını.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fiyatlar nereden ergin dükkan ismi yada link varmı?
    Feyizoğlunun sitesinde demir gözüküyor ama gidip soruyosun yok diyorlar gelirmi? belli de değil.
    fiyatlara katalogdan baktım, givinin yan çanta demirleri ise motorturk de vardı,
    ve de asıl bayisindede var, bir tek hepco becker den şüpheliyim olup olmadığı konusunda telefon edip sormak lazım

givinin yan çanta 129 avro imiş bu arada...
    http://www.motorturk.com.tr/givi_canta_aparat.html burda listede var hem üst hemde yan aparat fiyatı

givi soft çanta demiride 39 avro...
    http://www.motorturk.com.tr/givi_soft_canta_aparat.html
    habe habe

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ergin evet gazyağı mazottan daha iyi ama istanbul'da bi çok yere bakmama rağmen bulamadım gazyağını.

Bostancı'da, Minibüs caddesi üzerindeki Shell benzincisinin tam karşısında, soba, tüp vb ürünler satan ufak bir dükkandan sürekli alıyorum ben.

Motosikleti
    er6
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bostancı'da, Minibüs caddesi üzerindeki Shell benzincisinin tam karşısında, soba, tüp vb ürünler satan ufak bir dükkandan sürekli alıyorum ben.
    aa valla çok makbule geçti. saol dreamdark

bu arada
    bugün tekirdağa gittik. Yağmur nedeniyle epey zorlu bir yoluculuk oldu. Hemen yakıtla ilgili tespitlerimi yazayım
    full depo, artçımla birlikte yola çıktık. giderken 4-5 bin devirde, 100-110 km hızla yol aldık. Dönerken yağmur nedeniyle hızımız epey düştü, 80 civarında seyrettik.
    Araç tam 295 km'de ışık yaktı. Yolda kalma pahasına da olsa inat ettim benzin almadım ve eve kadar getirdi. 356 kilometre ile yolculuğu tamamladık. daha ne kadar gider bilmiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler