Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    yok f1 ışığı da yanmıyor. Bakımı yapılalı 2 bin km olmadı. sevise sorduğumda da o kadar yakması normal ne de olsa 650 cc diyolar. Ben de sizi örnek veriyorum. Olmaz öyle şey diyolar. Anlamadım gitti.
    Ama şunu söyleiym geçen sene yaz sonlarında, yani bakımdan önce, iki kişiyle 340 km yapmıştım. o zaman benzinin litresi kaç liraydı ama tam 38 ytl'lik benzin almıştım.

Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence tüketim olayı kullanıma ve yol şartlarına bağlı ben bu konuyu bayadır araştıryorum hatta buji değiştim filtre temizlettim olmadı motorun eski sahibi bana satarken 200 km den önce ışık yakmadıgını soylemişti bende ise 30 km daha önce yakıyor.yol şartlarını değiştiremem ama az yakan arkadaşlar bir depoya en fazla kaç lt benzin alabildikleirni ve ortalma kullnım alışkanlıkarını soyleseler belki biraz yardımcı olabilirler bi örenke vereyim levent le sapanca ya gittigimizde dönüşte beraber benzin aldık ben 13 lt aldım levent yanlış hatırlamyorsam depoyu salayarak ve üstünü doldurarak 15 lt den fazla aldı şimdi benim ışığımın erken yanması bu durumda normal ayrıca ben erken fren yaparım ama daha agresi kullanıp daha az fren kullanan arkadaşlar sanki daha az yakıyor benim şu ana kadar ki gözlemlerim böyle .....

Samet sen de benim kadar takımşsın bu duruma anşlaşılan.
    Anladığım kadarıyla sen de sakin kullanıyorsun. Şöyle söyleyim ben, 6 bin deviri hiç geçemden ortalama 4-5 bin devirde kullanıyorum. Böyle scooter gibi kullanmama rağmen şehir içinde değerler 100 kilometrede 7 litreye kadar çıkıyor hatta geçiyor.:(
    U değerleri de öyle şu kadar benzin attım şu kadar gittim diyerek değil, full depo 100 km gittikten sonra benzin alıp, aldığı litreye göre ölçüyorum. Yani hesap kesin doğru.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok f1 ışığı da yanmıyor. Bakımı yapılalı 2 bin km olmadı. sevise sorduğumda da o kadar yakması normal ne de olsa 650 cc diyolar. Ben de sizi örnek veriyorum. Olmaz öyle şey diyolar. Anlamadım gitti.
    Ama şunu söyleiym geçen sene yaz sonlarında, yani bakımdan önce, iki kişiyle 340 km yapmıştım. o zaman benzinin litresi kaç liraydı ama tam 38 ytl'lik benzin almıştım.

Samet sen de benim kadar takımşsın bu duruma anşlaşılan.
    Anladığım kadarıyla sen de sakin kullanıyorsun. Şöyle söyleyim ben, 6 bin deviri hiç geçemden ortalama 4-5 bin devirde kullanıyorum. Böyle scooter gibi kullanmama rağmen şehir içinde değerler 100 kilometrede 7 litreye kadar çıkıyor hatta geçiyor.:(
    U değerleri de öyle şu kadar benzin attım şu kadar gittim diyerek değil, full depo 100 km gittikten sonra benzin alıp, aldığı litreye göre ölçüyorum. Yani hesap kesin doğru.

en son bi arkadaşın dediği gibi yapcaım alcam yanıma 2 3 lt benzin TEM de bitene kadar 90 km sabit hız o zman % 100 dogru ölçümü yapmış olurum sanırım
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    er6
    en son bi arkadaşın dediği gibi yapcaım alcam yanıma 2 3 lt benzin TEM de bitene kadar 90 km sabit hız o zman % 100 dogru ölçümü yapmış olurum sanırım

Samet valla ben de senin dediğin gibi benzin alıcam sonra Z motonun önünde yakacam kendimi.

Bir de arkada yolcu olması değerleri bu kadar yüksek oranda etkileyebilir mi?

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Samet valla ben de senin dediğin gibi benzin alıcam sonra Z motonun önünde yakacam kendimi.

Bir de arkada yolcu olması değerleri bu kadar yüksek oranda etkileyebilir mi?
    hocam benzinle yakma ülkemizde pahalı biliyosun odun kömür tutuştur içine atla benim beraber gezdigim er6 larda artçı olmasına rağmen çok büyük fark yoktu hatta benden az yaktılar

Motosikleti
    er6
    hocam benzinle yakma ülkemizde pahalı biliyosun odun kömür tutuştur içine atla benim beraber gezdigim er6 larda artçı olmasına rağmen çok büyük fark yoktu hatta benden az yaktılar

samet senin motor kaç kilometrede?

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Arkadaşlar bu lastik mevzusu çok döndü biliyorum ama;

http://www.buzmotor.com/lastik.html

Buradan inceliyorum da lastikleri.. Başlıktaki herkes Pilot Road öneriyor. Peki Hyper Sport başlığı altındaki Pilot Power'lar daha iyi değil midir? Yani yapısı gereği daha yumuşak hamur olacağını düşündüm. Kullanan var mı? İş-ev arası mesafem kısa olduğu için çok az km yapıyorum. Bu nedenle kolay kolay aşındırmam lastikleri. Fiyat farkı da çok az. Niçin Pilot power değil de Pilot Road aldı çoğunluk?

Benim lastikler pek iyi durumda değil. Her gaz açışımda patinaja kalıyor ve en ufak kompresyonda anında kitliyor arkayı.. Yağmurda biraz gaz açtım, durmak bilmedi. Yağmurda ABS devreye girmeden duramıyorum =) En huzursuz olduğum şey motorun herhangi bi yürürüne güvenememek arkadaşlar ya.. İnsan tekere güvenemeyince virajlar çok keyifsiz oluyor.
    Çok uzattım, Pilot Power mı Pilot Road mu bu durumda?
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    er6
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu lastik mevzusu çok döndü biliyorum ama;

http://www.buzmotor.com/lastik.html

Buradan inceliyorum da lastikleri.. Başlıktaki herkes Pilot Road öneriyor. Peki Hyper Sport başlığı altındaki Pilot Power'lar daha iyi değil midir? Yani yapısı gereği daha yumuşak hamur olacağını düşündüm. Kullanan var mı? İş-ev arası mesafem kısa olduğu için çok az km yapıyorum. Bu nedenle kolay kolay aşındırmam lastikleri. Fiyat farkı da çok az. Niçin Pilot power değil de Pilot Road aldı çoğunluk?

Benim lastikler pek iyi durumda değil. Her gaz açışımda patinaja kalıyor ve en ufak kompresyonda anında kitliyor arkayı.. Yağmurda biraz gaz açtım, durmak bilmedi. Yağmurda ABS devreye girmeden duramıyorum =) En huzursuz olduğum şey motorun herhangi bi yürürüne güvenememek arkadaşlar ya.. İnsan tekere güvenemeyince virajlar çok keyifsiz oluyor.
    Çok uzattım, Pilot Power mı Pilot Road mu bu durumda?

abi benim motor da seninki gibi 12 bin km civarında. Ancak ben lastikle yaşadığın sorunları yaşamıyorum. Sanırım bunun nedenide n ve f modelleri arasındaki fabrika çıkışı lastik farkı. Kafanı karıştırmak istemem ama neden Brigstone'a da bakmıyorsun. Michelin en iyi yol tutuş ve konforu sağlasa da ömrünün fazla uzun olmadığı söyleniyor.

Ketchup, bu arada senin motorun yakıt tüketimi ne durumda biraz bilgilendirsene. test etme fırsatın oldu mu? Şu an er6 gündeminde o konu var da

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    samet senin motor kaç kilometrede?
    11 binde aldım şu an 14 bin de

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    bence tüketim olayı kullanıma ve yol şartlarına bağlı ben bu konuyu bayadır araştıryorum hatta buji değiştim filtre temizlettim olmadı motorun eski sahibi bana satarken 200 km den önce ışık yakmadıgını soylemişti bende ise 30 km daha önce yakıyor.yol şartlarını değiştiremem ama az yakan arkadaşlar bir depoya en fazla kaç lt benzin alabildikleirni ve ortalma kullnım alışkanlıkarını soyleseler belki biraz yardımcı olabilirler bi örenke vereyim levent le sapanca ya gittigimizde dönüşte beraber benzin aldık ben 13 lt aldım levent yanlış hatırlamyorsam depoyu salayarak ve üstünü doldurarak 15 lt den fazla aldı şimdi benim ışığımın erken yanması bu durumda normal ayrıca ben erken fren yaparım ama daha agresi kullanıp daha az fren kullanan arkadaşlar sanki daha az yakıyor benim şu ana kadar ki gözlemlerim böyle .....
    selamlar baya bi yakan olmuş kendini burda, ben motorin ile denedim olmadı abicim
    bu benzin konusu biraz adamı delirtebilir, mesela ben motorumu ilk aldığımda, bi depo ile 180 km gidip ışığı yakmıştım, la noluyo amma çok yakıyo bu yandık diyodum, o zamanlar nerde dursam ne yapsam gaz kolunu sonunakadar çeviriyodum, olay doğru devir aralarıklarında doğru viteste kullanmaktan geçiyor gibi, ben ankarada ümitköy çankaya arası gider gelirim, orda da yol düzdür ışık yoktur, armadanın önü biraz kalabalık olur, yani çok ani bir şey olmaz ise gaz kolunu yavaş yavaş açıp hızlanırım, 6000 deviri geçmem, zaate 5000 dedinmi 115 km gibi bir hız oluyor, kullanım şeklim budur, bu şekilde şehir içinde minimum 260 da ışık yaktım, uzun yolda ise 330 km de ışık yandı, hatta scorp u bilirsiniz er6 sı vardı turuncu o uzun yolda 350 km de ışık yakmıştı, ve motor daha sıfırdı, nası oldu onu hiç anlamadık zaten
    ben biraz sakin agresif kullanıyorum

lastik olarak michelin pilot road silenta vardı burak o almıştı, ve çok memnundu bende maxxis var bende çok memnunum, ama pilot çok iyi bi lastik diyodu.
    habe habe

Motosikleti
    er6
    Anlaşıldı ER6İnbay sen pek fazla trafiğe girmiyosun. Ama bizim istanbulda öyle bi şansımız yok. Yeri geliyo 2 km'lik yolu 15 dakkada gidiyoruz. O yüzden şehir içindeki bu değerlere sesimizi çıkarmıyoruz da uzun yolda neden böyle fazla yakıyoruz acep...
    samet senin lastiğe kaç hava basıyosun? Seninde üzeirnde orjinal lastik var sanırım? Erginbay'ın lastikler yeni ve 36 - 42 basıyo...

Acaba diyorum lastiklerde mi suç.. kafaya koydum çözecem bu işi

tek anlamadığım geçen sene uzun yolda 338 km de ışık yakmışken şimdi noldu da 280 km zor gider oldum...

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar baya bi yakan olmuş kendini burda, ben motorin ile denedim olmadı abicim
    bu benzin konusu biraz adamı delirtebilir, mesela ben motorumu ilk aldığımda, bi depo ile 180 km gidip ışığı yakmıştım, la noluyo amma çok yakıyo bu yandık diyodum, o zamanlar nerde dursam ne yapsam gaz kolunu sonunakadar çeviriyodum, olay doğru devir aralarıklarında doğru viteste kullanmaktan geçiyor gibi, ben ankarada ümitköy çankaya arası gider gelirim, orda da yol düzdür ışık yoktur, armadanın önü biraz kalabalık olur, yani çok ani bir şey olmaz ise gaz kolunu yavaş yavaş açıp hızlanırım, 6000 deviri geçmem, zaate 5000 dedinmi 115 km gibi bir hız oluyor, kullanım şeklim budur, bu şekilde şehir içinde minimum 260 da ışık yaktım, uzun yolda ise 330 km de ışık yandı, hatta scorp u bilirsiniz er6 sı vardı turuncu o uzun yolda 350 km de ışık yakmıştı, ve motor daha sıfırdı, nası oldu onu hiç anlamadık zaten
    ben biraz sakin agresif kullanıyorum

lastik olarak michelin pilot road silenta vardı burak o almıştı, ve çok memnundu bende maxxis var bende çok memnunum, ama pilot çok iyi bi lastik diyodu.
    teşekkürler ergin bakalım benzetmeye çalıscam sürüşü Birde vitesi boşa atma alışkanlığı ve ışıklarda motoru düğmeden kapama olayı var sanırım yapanları gördüm bunlarda yakıt tasarrufu sağlamak için yapılıyor diye biilyorum ayrıca ben motoru ısıtmadan binmem jiklenin kapanmasını bekliyorum hep bu süre kışın 1 2 dk yı bulabiliyor o sırada KM ilerlemiyor ama benzin harcanıyor bununda bir etkisi olsa gerek.

Anlaşıldı ER6İnbay sen pek fazla trafiğe girmiyosun. Ama bizim istanbulda öyle bi şansımız yok. Yeri geliyo 2 km'lik yolu 15 dakkada gidiyoruz. O yüzden şehir içindeki bu değerlere sesimizi çıkarmıyoruz da uzun yolda neden böyle fazla yakıyoruz acep...
    samet senin lastiğe kaç hava basıyosun? Seninde üzeirnde orjinal lastik var sanırım? Erginbay'ın lastikler yeni ve 36 - 42 basıyo...

Acaba diyorum lastiklerde mi suç.. kafaya koydum çözecem bu işi

tek anlamadığım geçen sene uzun yolda 338 km de ışık yakmışken şimdi noldu da 280 km zor gider oldum...
    lastikler basınçları aynı ve üstünde gelen lastikler şu an sertleşmiş ve iyi durumda değil ama yaz sonu değiştircem sanırım

Motosikleti
    teşekkürler ergin bakalım benzetmeye çalıscam sürüşü Birde vitesi boşa atma alışkanlığı ve ışıklarda motoru düğmeden kapama olayı var sanırım yapanları gördüm bunlarda yakıt tasarrufu sağlamak için yapılıyor diye biilyorum ayrıca ben motoru ısıtmadan binmem jiklenin kapanmasını bekliyorum hep bu süre kışın 1 2 dk yı bulabiliyor o sırada KM ilerlemiyor ama benzin harcanıyor bununda bir etkisi olsa gerek.

lastikler basınçları aynı ve üstünde gelen lastikler şu an sertleşmiş ve iyi durumda değil ama yaz sonu değiştircem sanırım
    Arkadaşlar ben motoru aldığım gün 20 liralık doldurdum ve aynı gece biraz gazladım (hızlanma değerlerini vs kontrol ettim) ve 20 lirayı yaktım. Kaç km gitti bakmadım. Ardından depoyu fulleyip tripi sıfırladım. Şuan 130 km yol gittim. Henüz ışık yakmadığım için ne kadar gidiyor bilmiyorum. En azından 130km'den fazla gittiğim garanti =P

Kullanım alışkanlığımdan bahsedeyim; lastiklerim ön33 arka38 psi. İlk aldığım gün tanımak için bastım biraz ama onun dışında düşük devirde gaz açmadan kullanıyorum. GPR'dan sonra hiçbir motorun sesi gaz vermiyor bana =P Bu motor da düşük devirde daha keyifli geliyor bana zaten.. 7bin'i geçmiyorum.. Ha tabi bi araba vs tarafından taciz edilirsem bileğim çıkana kadar gaz açıyorum (çok ender) Bakalım ne yakacak..

Bu arada ne yaktığını çok dert etmiyorum. Her şekilde 4 silindir 600'lüklerden az yaktığına emin olduktan sonra üçüne beşine bakmıyorum. Benim 125cc'lik GPR bile yeri gelince 7 litreyi görüyordu. 600f kullanıcıları da "ortalama 6-7 litre yakıyorum" derler. Hepsi o şekilde yakmıyor tabi, ben 600f'le 11-12 litreyi geçiyordum. Ne yakarsa yaksın diğer motorlara göre karda olduğuma eminim o yüzden içim rahat =)

Motosikleti
    er6
    samet ben de aynen sürüşe başlamadan önce muhakkak 2 dk çalıştırıyorum. Hatta park ederken de 1 dk rölantide çalıştırıyorum. Lastik basıncı aynı derken sen de 36-42 mi basıyosun?

ketchup,
    senin de full depo ile ne kadar gideceğini merakla bekliyoruz, bizi bilgilendirirsen seviniriz

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    samet ben de aynen sürüşe başlamadan önce muhakkak 2 dk çalıştırıyorum. Hatta park ederken de 1 dk rölantide çalıştırıyorum. Lastik basıncı aynı derken sen de 36-42 mi basıyosun?

ketchup,
    senin de full depo ile ne kadar gideceğini merakla bekliyoruz, bizi bilgilendirirsen seviniriz
    en son buji taktırırken usta 36-42 yapmıştı ondan önce daha düşük olabilir ama oda bişiyi değiştrimedi ayrıca bir fikir olabilir diye soyluyorum yine yaptıgım ölçümlerde erken ışık yakma süresinin benzin kullnım süresi ile ilgil oldugunada gördüm yani süre uzadıkça daha çabuk bitiyor bu durumda buharlaşma+rolanti+aragaz+ışıklar ve trafik sanırım bizim fazlamızı açıklar burda benzinin buharlaşma oranı ile ilgli bir bilgiye ihtyacımız var yani 1 lt benzin depoda 1 hafta içinde ne kadar buharlaşabilir ?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    [QUOTE=ER6iNbay;1531549] ben ankarada ümitköy çankaya arası gider gelirim, QUOTE]

hocam geçen ağustosta ümitköyden aştiye giden yolda siyah bi er-6 görmüştüm, forumdan sizin olabileceğinizi tahmin ettim takip edeyim yetişeyim bi ışıkta falan yakalar selam veririm dedim.ben de gs500 vardı ama yakalayamadım o kadar da sakin kullanmıyodunuz eğer sizseniz

bu arada bence telaffuz edilen yakıt rakamları fazla afaki değil, istanbul ve ankara gerçekten inanılmaz farklı, asla kıyaslamamak lazım. şehir içi 7 litre açıkçası bana afaki gelmiyor, kendi motorumu özenli bi şekilde ölçmüyorum ama çok da geri kalmaz biraz agresif sürüşte.

yine bu arada motorumu değiştirme planlarım var, bi sürü model arasında gidip geliyorum, aslında er-6 da tercihim arasında ama biraz yükseklik arıyorum motorda ve er-6 da benim suziden daha heybetli değil gibi geldi, depo yapısı falan baya ince yapılı, ben mi yanılıyorum acaba ?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    er6
    [QUOTE=sametrix;1532269]en son buji taktırırken usta 36-42 yapmıştı ondan önce daha düşük olabilir ama oda bişiyi değiştrimedi ayrıca bir fikir olabilir diye soyluyorum yine yaptıgım ölçümlerde erken ışık yakma süresinin benzin kullnım süresi ile ilgil oldugunada gördüm yani süre uzadıkça daha çabuk bitiyor bu durumda buharlaşma+rolanti+aragaz+ışıklar ve trafik sanırım bizim fazlamızı açıklar burda benzinin buharlaşma oranı ile ilgli bir bilgiye ihtyacımız var yani 1 lt benzin depoda 1 hafta içinde ne kadar buharlaşabilir ?[/QUOTE

samet benim bildiğim kapalı yerde buharlaşma olmaz. Aragaz desen seni bilmiyorum ama ben 'a' sını yapmam trafik ve ışık şehiriçi değerleri artırsa da, uzun yolda onlar da yok :(

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    ben sırf şehiriçi kullanıyorum, çoğu zaman yürüyüş hızı kadar yavaşken ikide toparlattırıyorum. yada 5. vites 40la falan giderken toparlattırıyorum.. sanırsam bunlar da bayağı bi çok yakma sebebi.. ayrıca sürekli düşük devirde gitmek demek yakıt tasarrufu demek değil gibi. bunu denedim son bir hafta.. normalce hızlanıp 3. veya 4. viteste 3 bin devir gitmek de çok yaktırıyor. sanırsam en güzel devir aralığı 4-5 bin..
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

masaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ketchup abs icin ne dusunuyorsun motoru sifir aliyor olsaydin fark odemeye deger miydi sence?

Motosikleti
    son mesajımdan bi süre sonra bi taksim yaptım.. 40 liralık benzin almıştım (ağzına kadar dolmuştu) Tam 150 kilometrede ışık yaktım. Bu durumda 8.8 litre yapıyor litresini 3 liradan hesaplarsam. İlk depo için fena değil =) ilk depoda ya çok düşük devirde ya da yüksek kullandım. Demek çok düşür devir de sağlıklı değilmiş =) Bundan sonraki depoda 5bin devir civarında denicem. Ama dezavantajlarım var. Trafikte yeri gelince motora bile geçecek yer kalmıyor. Haftasonu bi sahile ineyim dedim, bi saat durdum trafikte. Uzun yolda sanırım 5-5.5 falan yakarım.

Masaya, lastiklerim kabak olduğu için ABS'yi çok sık devreye sokuyorum diyebilirim =) Hele ki yağmurlu havada.. Şuana kadar hayatımı kurtarmadı (çok şükür öyle bir pozisyonum olmadı) ama özellikle ABS'nin devreye girme zamanına alıştıktan sonra, virajda panik fren yapmak zorunda kalırsam (normal şartlarda virajda fren yapmıyoruz tabi ) motorun altımdan fırlamayacağını hissediyorum. Güven veriyor yani evet. Tabi bu güven hissi psikolojik (ses yalıtımı iyi kask takınca daha güvende hissetmek gibi) Umarım ihtiyacım olmaz ama panik frende hayat kurtarabilir.

ABS devreye girdiğinde (ön tekerde hiç çalıştırmadım) fren pedalını yukarı pompalıyor ve basmanızı zorlaştırıyor tıkıtıkıtıkı diye. Bu sırada far ışığı da hafiften kısılıyor. Baya bir güç çekiyo heralde. Tabi normalde düz çizgi üzerinde frenlerken arka tekerin kitlenmesi çok büyük problem değil. o yüzden ABS durma mesafesini biraz uzatıyor. Ama ön tekerin kitlenmesini önlediğinde mutlak düşüşü de önler =) Yau amma uzun kuruyorum cümleleri.. kıssadan hisse; param olsa sıfırını da ABS'li alırdım evet. Yoksa da çok dert etmezdim, bugüne kadar sahip olduğum ilk ABS'li motor bu.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    [QUOTE=chopperrider;1532334]
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ankarada ümitköy çankaya arası gider gelirim, QUOTE]

hocam geçen ağustosta ümitköyden aştiye giden yolda siyah bi er-6 görmüştüm, forumdan sizin olabileceğinizi tahmin ettim takip edeyim yetişeyim bi ışıkta falan yakalar selam veririm dedim.ben de gs500 vardı ama yakalayamadım o kadar da sakin kullanmıyodunuz eğer sizseniz

bu arada bence telaffuz edilen yakıt rakamları fazla afaki değil, istanbul ve ankara gerçekten inanılmaz farklı, asla kıyaslamamak lazım. şehir içi 7 litre açıkçası bana afaki gelmiyor, kendi motorumu özenli bi şekilde ölçmüyorum ama çok da geri kalmaz biraz agresif sürüşte.

yine bu arada motorumu değiştirme planlarım var, bi sürü model arasında gidip geliyorum, aslında er-6 da tercihim arasında ama biraz yükseklik arıyorum motorda ve er-6 da benim suziden daha heybetli değil gibi geldi, depo yapısı falan baya ince yapılı, ben mi yanılıyorum acaba ?
    o benimdir, ben bizim ümitköyde başka er6 görmedim benim kadar sık gezen, o agresif ana gelmiş o zaman
    birde bizim motor o kadarda küçük değil, ve suzuki de hem yükseklik hemde genişlik açısından biraz fark var diyebilirim
    tavsiye ederim er6,

yaw bi gün istanbula gelicem, berabercene gezelim herkes beraber benzin alır, kimin ne zaman yaktığı tepit edilip noter huzurunda anlaşıllır
    habe habe

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler