Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    teşekkür ederim emrahım..

serden abi saygılar..sağol sağol sağol
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    İlker,emek koray hocamızdan haberin varmı hiç sesi çıkmıyor,sanal ortamda özletti kendisini inanki.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Tamam. Ben de bahsedeyim kendimden. Tanışma bölümüne de yazmıştım ama burası büyük bir forum, arada kaynıyor bazen bazı başlıklara yazılanlar Hangi birini okuyacaksınız

Adım Uzay. 81 doğumluyum. Renkli bir kişilik ve renksiz bir takım taraftarı

Bilgiler için teşekkürler Emrah. İlk 41 sayfayı ve son 10 sayfayı okudum. Zaten çoğunu 4-5 kişi doldurmuş

Tükürük olayını sevdim Ama kahvaltıda yediklerimize göre kayışın performansı değişir sanırım
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlker,emek koray hocamızdan haberin varmı hiç sesi çıkmıyor,sanal ortamda özletti kendisini inanki.
    serden abi evvelki gün akşam aradım.koray abinin özel sıkıntıları var.motorunu bizim başlıkta önder diye bir arkadaşa satmış.sonra bir arkadaşı ile ortak honda xl1000 varedero almış koray abi.ben aradığımda arabasını satmak için elemanlar ile buluşmak üzereymiş.arabayı ve varederodaki payımı satıp dl650 alacam.yakında nette görüşürüz.herkese selam demişti..ama bende yolculuk falan derken unuttum size anlatmayı..inşallah en yakın zamanda aramızda görürüz koray abiyi..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki motorum 250'lik Regal Raptor. Vites aralıkları şu şekilde:
    1. Vites yaklaşık 20 km\h 'e kadar dayanıyordu ve sırasıyla diğer vitesler;
    2:40
    3:60
    4:80
    5:120

Yani anlayacağınız üzere Regal'de de devir saati olmadığı için, motorun sesinden anlıyordum vites büyütmem gerektiğini. Hız 60'a çıktığı zaman bağırmaya başladığı için 4. vitese takıyordum vb...
    Fakat Hyo'da modifiye egzozun sesi yüzünden motorun sesini duyamadığım için vites geçişlerini sağlıklı yapamadığımı düşünüyorum. HYO'nun aralıkları nelerdir acep?

Bence 60,100, yok yaaa. Tahmin bile edemiyorum :D Sanki 5 vitese gerek yokmuş gibi Hani ne bileyim, eski motorumda 100 yapabilmek için 5. vitese gelmem gerekiyordu, bunda 2 Ben buna alışamadım

Selam millet
    Motoru çok bağırtmayacak şekilde 5 vites değerinin karşılıkları nelerdir?
    Hangi hızda hangi vitese geçmemiz makul olur? Optimum değeri soruyorum tabii ki.

Teşekkürler.

Motosikleti
    1.vites 40 KM/h
    2.vites 70 KM/h
    3. vites 100 KM/h
    4. vites 160 km/h
    5. vites 240 KM/h
    Bu aralıklarda benim canavar sıkılmadan sıkışmadan rahat bir şekilde işliyor.
    Kullanıcının karekteristik yapısına göre bu değerler değişkenlik gösterecektir.Dolayısıyla bu konuda son nokta yok diyebiliriz. Motorun sesi referans aralıklarını orjinal ekzoz sisteminde belli ediyordu.Ama modifiye durumunda anlamak zorlaştığından ben eskisi gibi kullanmaya devam ediyorum.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Serden Merhabalar.. Nasılsın? Uzun zamandır görüşmedik.. Bende herşey aynı değişiklik yok....
    Serden ciğim bak önümüz yaz.. Yolun batıya giderken Antalya'dan kesin geçer... Geçerken bir ara, bir sor..

Sahilde Konyaaltında oturur bişeyler içer muhabbet ederiz.. Unutma Emrahın dediği gibi varmak mühim değil ki; Yolda olmak önemli olan...
    Ama gezi yazılarında bir yerde Antalya'dan geçtik diye, benim haberim olmadan bişey okursam; Ne olur?
    Kötü olur!

Dostum eşine ve ailene sonsuz sevgi ve saygılarımla,
    Kal sağlıcakla...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Kardeşim benim.Gelipte görüşmemek mümkünmü,bugün şansım olsa hiç düşünmeden gelirdim.İkinci dönem tatilde yok sıkıcı ve keyifsiz bir yıl olacak. Teklifinin terside doğru,yolun düşerse yatılı bekleriz. Saygılar, selamlar Selçuk.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.vites 40 KM/h
    2.vites 70 KM/h
    3. vites 100 KM/h
    4. vites 160 km/h
    5. vites 240 KM/h
    Arşivlerde bulunsun abi, sağol

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Selamlar herkese,

Ben cruiser tarzını kendine yakın bulmayan,
    Ancak bir bahar günü İstanbul Moda'da oturuken önünden ağır ağır geçen siyah bir GV650'ye bayılarak bu modelin peşine düşen,
    Ve yarın itibariyle (büyük bir aksilik olmazsa) 2007 model siyah bir GV650'ye (ve ilk motoruna) sahip olacak mutlu biriyim

Uzun süredir bu forumu takip ediyorum, 83 sayfayı okudum, daha motoru kullanmadan ustası gibi oldum, farkında olmasanız dahi yapmış olduğunuz katkılarınız için teşekkürler...

Hatta alacağım motorun benzin deposundaki sorunu daha satın almadan teşhis edip, tedavisini de anlattım, sorun çözülmüş olarak teslim alacağım kısmetse.

Bu arada gidon vidalarının uzun mu kısa mı olduğunu yani değiştirmem gerekip gerekmediğini nasıl anlayabilirim?

Herkese iyi forumlar, kazasız, keyifli sürüşler...

Motosikleti
    NC 700 X
    Hayırlısı olur inşallah. Haberlerini bekliyoruz (kendi adıma konuşmama gerek yok herhalde )

xxrated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&t Kanuni GT250
    Gt250 motorumu satarsam yada satabilirsem ilk almak istediğim motor ( serdarrr ) gerçekten şanslısın güzel bir motor alıyorsun darısı başıma inşallah.
    seT By eXe

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    serdar bey hoşgeldiniz iyi bir seçim yaptınız. GV650 motor hayatınızda unutamayacağınız bir model olacaktır.Her konuda yardımcı olmaya hazırız.Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bu arada bende bir aksesuar süprizim var diyordum lakin iş biraz uzadı.Koruma demiri siparişi vermiştim.Kısmetse bu haftasonu elimde ocak.Galiba Türkiyede hiçbir GV650 olmayan bir demir olacak.Bir benzeri GV650 polis motorunun üstünde var.

[COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    Emrah yakışır
    serdar bey hoşgeldiniz,şimdiden hayırlı olsun.Moda'da otururken ağır ağır geçtiğine aldanmayın, Amerika katoloğunda reklam benzetmesi kurt kılığında kuzu şeklinde bu motosikletin. Yavaş sürmek zor,acemilik ve ilk motosiklet deneyimi için riskli seçim
    Sevgili Levent'in önceki paylaşımlarından aktaracağım resimlerde soğutucu üzerindeki grenajlara hastayım.Bilmiyorum nerede kaça satılıyor...

Ön çamurluk çalışmasıda gayrt başarılı ve sport havada...

Motosikleti
    NC 700 X
    Günaydın millet,

Bir anımı paylaşmak istiyorum.

Geçenlerde benzinciye gittim. Dolum görevlisi arkadaş motora baktı baktı ve dedi ki:
    dg-İşte hayalimdeki motor
    uz-
    dg-HAYABUSA!!!
    uz- Değil!!!
    dg- Değil mi? Ne bu?
    uz- Hyosung
    dg- Ama benziyor
    uz - Evet benziyor kardeş, haklısın

Bozmak istemedim ama yolda giderken çok güldüm. İnsan hayalini kurduğu motoru görür görmez anlamaz mı arkadaşlar? Diğerlerinden farkını bilmez mi? Zaten Regal Raptor'a da, Hyosung'a da Harley mi diyorlar gördüklerinde. Sanırım Harley millet için motosiklet falan demek herhalde
    Hadi Harley diyenler neyse... Motorların şekli şemali şık olduğu için kesin Harleydir diyorlardır ama emin bir şekilde ve hiçbir bilgisi olmadığı halde : İşte hayalimdeki motor!!! HAYABUSAAAAA

Ben de bir yıldır bu camianın içindeyim. Modellerin çoğunu ben de bilmiyorum ama atıp tutmuyorum

İnşallah hayallerindeki motora ulaşırsın kardeş

Gözlerinize sağlık arkadaşlar...

Motosikleti
    CBF1000
    Güzel dilekleriniz için hepinize teşekkürler

Evet dün itibariyle muradıma ererek bahsettiğim motoru (Hayabusa ) satın aldım.

İlk motorsiklet için biraz yüksek hacimli olduğunu kabul ediyorum, sorun şu ki klasik cruiserlardan çok hazzetmeyen 1.90 boy, 95 kg ağırlıktaki bi adamın 250lik bir race üstündeki görüntüsü oldukça eğlenceli olabiliyor 600lük race-sport touring ile de başlamak istemedim. O yüzden yavaş giderken de keyif alabileceğim bişey olmalıydı. Bu özellikler de bir arada sadece sport cruiser makinamızda mevcut.

Tabii ki önce güvenlik: Önce ehliyet, sonra ileri sürüş teknikleri kursu alınır, mont ve kaskta iyi koruma düzeyi olan malzemeler seçilir

Motosikleti
    NC 700 X
    Hayırlı olsun Serdarrr. Allah kazadan beladan korusun

Motosikleti
    CBF1000
    Çok sağol dostum, hepimizi işallah

Motosikleti
    Resimleri paylaşırsınız artık. Allah kaza bela vermesin.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    evet evet resim isterizzz =))
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler