Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Haklısın,bizm usta sitedeki kullanıcılarından başka alanlarında olacağını söyleyip esnafa işini cazipleştirmeye çalışacak.Yeterki işin sanatsal kısmı başarılı olabilsin.Olmadı Almanya yolları gözlenecek mecburen.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Şimdi Murat abi tam olarak ne gibi bir sorun yaşıyorsun.Ben anlayamadım pek.Hiç marş almıyor mu motor??.Manifolttan olduğundan eminmisin?

Alt tarafı bir manifold,Çatlak olup hava alan kısıma teflon çeksen veyahut büyük araçlar motor üst kapaklarından yağ atmaya başlayınca bu iş için uygun olan sıcağa dayanıklı siyah sıvı conta şeklinde dayanıklı ürünler var,Çatlağın hava almasını engelleyip, buna ek olarakta manifoldun üstündede koryucu bir conta tabaka görevi görüyor.Tek kötü yanı görsel olarak hoş durmaya bilir ama eminim yıllarca o çatlağı kapatır.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi Murat abi tam olarak ne gibi bir sorun yaşıyorsun.Ben anlayamadım pek.Hiç marş almıyor mu motor??.Manifolttan olduğundan eminmisin?

Alt tarafı bir manifold,Çatlak olup hava alan kısıma teflon çeksen veyahut büyük araçlar motor üst kapaklarından yağ atmaya başlayınca bu iş için uygun olan sıcağa dayanıklı siyah sıvı conta şeklinde dayanıklı ürünler var,Çatlağın hava almasını engelleyip, buna ek olarakta manifoldun üstündede koryucu bir conta tabaka görevi görüyor.Tek kötü yanı görsel olarak hoş durmaya bilir ama eminim yıllarca o çatlağı kapatır.
    emrahım dediğin olayı yaptık 3 hafta önce o kadar yıpranmıskı baska yerden kaçırıyo mesala giderken alet gaz yemiyo kafaya göre tepkı verıyo 120 nin üstune cıkmıyo tutuluyo zıplıyo yanı kafayı yıyosun elazığ sanayısıde malum bı halt yok rezillik o bıcım patlama sesi gelıyo motor düzgün çalısmıyo birde son olarak sankı hava makınası calısıyomus gıbı hava sesi gelıyo anlıcan acıl manıfolt lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:20 ----------

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın,bizm usta sitedeki kullanıcılarından başka alanlarında olacağını söyleyip esnafa işini cazipleştirmeye çalışacak.Yeterki işin sanatsal kısmı başarılı olabilsin.Olmadı Almanya yolları gözlenecek mecburen.
    Serden kardesim bu iş olsun olmasın uğraşlarıınız için tesekkur ediyorum elazığda muraat kardeşiniz var her türlüü yardıma hazır haberınız olsun tabi emrah için de gecerlı baya uzak kaldım görev icabı ama burdakı dostluk baska

Motosikleti
    Faydamız olsun istiyoruz sonuçta.
    Birçok markada sıcaklıkla deforme olabilen bir parça bu. Bmw den ucuz Japonlara yakın bir fiyatta satılıyor. Önemli olan minimum masrafla sorunu geciktirmeden çözmek.
    http://www.sahibinden.com/suzuki_int...XQQdisplayitem
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-yirtildi.html

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oy oy oyyy tanrım sen beni kalpten götürücen en sonunda muhteşem bişey

Motosikleti
    gv 650
    Faydamız olsun istiyoruz sonuçta.
    Birçok markada sıcaklıkla deforme olabilen bir parça bu. Bmw den ucuz Japonlara yakın bir fiyatta satılıyor. Önemli olan minimum masrafla sorunu geciktirmeden çözmek.
    http://www.sahibinden.com/suzuki_int...XQQdisplayitem
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-yirtildi.html
    Abicim merhaba varmı bizim işten haber merak ettim

Motosikleti
    murat kardeşim,selamlar.Emrah kanalıyla haber vermeye çalışmıştım telefonun bende olmayınca. Ön silindir karbüratör arası olan parçayı 80 ytl den buldum ama sana aksi gibi arka silindir bağlantısı lazımmış. Durum böyle olunca ve servis sahibinin oğlu Almanyadayken yaklaşık 1 ay kadar evvel ısrarla bu parçaları getirelim şeklinde teklifte bulunmuştum. Malum ucuz değiller 200 ytl civarını buluyor iki parça.Daha hesaplı farklı yerlerden getirebilirmiyiz yada sanayide daha uygun fiyatlara yaptırabilirmiyiz şeklinde Emrahın ve benim araştırmalarımız oldu.Fakat bizim insanımız çalışmayı ve üretmeyi pek sevmeyince sonuç yine yurt dışına döndü.Talep edilen parçanın aksilikten ötürü gümrükte takılma ihtimalini yaşamamak adına bizzat gidip getirmek yada gelen birisiyle getirmek en güvenlisi olacağından biraz beklemek zorunda kalacağız.Kayışta olduğu gibi uzun vadede sıkıntı yaşamamak adına bu parçayı ben kendimede getirtip yedekleyeceğim. Sizlerede sipariş verelim. Malum s&t de enjeksiyona geçtiğinden parça araştırdım ellerinde olmadığı gibi siparişlede getirmiyorlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:08 ----------

Sevgili ledo,Amerika'dan eksozu getirttiğinde jetkıd almıştın.Bu parça nereye takılıyor? Acaba silindirler ile karbüratör arasındaki malifold lastiğinin yerinimi alıyor? Malifold konusunda nadirde olsa yaşanan sorunlara çare olabilirmi acaba?Malum jetkıd denilen parça 50 dolar civarı olunca tek malifolddan bile ucuza gelmiş oluyor. Elinde resmi varsa takılmış yada takılmamış paylaşabilirsen sevinirim. saygılar.

Motosikleti
    Shadow VT750
    manifold bizi "many'sel" sebeplerden dolayı farklı arayışlarada itse de, biz galiba bu manifoldu gene "money'mizi" basarak dışardan getirteceğiz =)))
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    Kayış,eksoz,manifold derken hepimiz olmazsa olmazları hesaplı yedekleyip yıllarca sevdamızı sürecegiz
    1700 ytl kazançsız ama maduriyetsiz bir yatırıma dönecek.

Motosikleti
    gv 650
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manifold bizi "many'sel" sebeplerden dolayı farklı arayışlarada itse de, biz galiba bu manifoldu gene "money'mizi" basarak dışardan getirteceğiz =)))
    Aynen öyle emrahım memlekette paranla rezil oluyun en iyisi yurt dışı .Alayına inat binicem bu motora gv 650 mi seviyorum

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Sevgili ledo,Amerika'dan eksozu getirttiğinde jetkıd almıştın.Bu parça nereye takılıyor? Acaba silindirler ile karbüratör arasındaki malifold lastiğinin yerinimi alıyor? Malifold konusunda nadirde olsa yaşanan sorunlara çare olabilirmi acaba?Malum jetkıd denilen parça 50 dolar civarı olunca tek malifolddan bile ucuza gelmiş oluyor. Elinde resmi varsa takılmış yada takılmamış paylaşabilirsen sevinirim. saygılar.
    Sevgili Serden hoca,

Jet kit ifadesi bir parçayı anlatmaktan ziyade, karbüratör ve hava filtresi üzerinde yapılan bir dizi değişikliği ifade ediyor. Amerikadan gelenler vida meme vs. küçük parçalar.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Bu konuda hiç tecrübem yok ondandır. Açıklaman için teşekkürler.
    Sitede reklamı geçen Hudson deri hakkında fikirleriniz varmı, hesaplarına parayı geçip kargoyla eşime doğum hediyesi almayı düşünüyorum.Güvenilirmi?

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Bu konuda hiç tecrübem yok ondandır. Açıklaman için teşekkürler.
    Sitede reklamı geçen Hudson deri hakkında fikirleriniz varmı, hesaplarına parayı geçip kargoyla eşime doğum hediyesi almayı düşünüyorum.Güvenilirmi?
    Hudson Deri, İstanbul'da hepimizin alışveriş yaptığı ( özellikle yelek) bilinen bir markadır.

Ancak internet alışverişinde ne kadar güvenilir ne kadar güvenilmez bir fikrim yok.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Merhabalar 10 günden beri formda bir aktivite yok.Bende istanbuldayım 20 güne yakındır motorumdan uzaktayım gördüğüm GV650lilere gıptaya bakıyorum motorumu çok özledim yaa =( havalarda güzelmiş keşke getirseymişim istanbula =((

Motosikleti
    2 Hafta sonra modifiye girişimim olunca çok yazıp çizerim Emrah beklemedeyim.

yhkaragoz14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250&burgman 650 executive
    herkese iyi akşamlar, adım yaşar.Sizlerden bi ricam olacak oğlum askerden geldi 3 sene 250lik vitesli tecrübesi var hayali gv 650 idi şimdi 2008 o km 12.400 liraya bir tane istanbul motorda var bunu alırsak garanti sorunu yaşarmıyız cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. ,ayrıca enjeksiyonlu olup olmadığı konusunda bilginiz varmı.
    katil kim ?

Motosikleti
    Öncelikle hoşgeldiniz.
    12.000 ytl civarında sıfır km olarak satılanlar Global motorun ithal ettiklerinden olup,En yenisi 2007 modeldir.Şasi numarasından bunu rahatlıkla anlarsınız.Dolayısıyla 2006 ve 2007 model olanların tamamı karbüratörlüdür.2008 ve sonrası S&t kanuni olarak ithal edilmiş olup,enjeksiyon ve 10 beygir kadar güç farkına sahiptir.Hyosung ile ticari ilişkisini sonlandırmış Globalden kalma motosikletlerde garanti söz konusu değildir. Aradaki 5.000 ytl fark cebinizdeki garanti olan paradır. İki motosiklet arasında parça farklılığı olarak karbüratörden doğan malifold lastiği ve beyin farkıdır. Bu iki parçayı S&T kanuniden temin etme şansınız kesinlikle yok, çünkü ithal ettiği modellerde bu parçalar yok.
    250cc vitesli sonrası 650cc'ye geçmek basamakları sindirerek tırmanmaktır,sakıncası yoktur. Fakat 12.000 ytl verene kadar 3.000-5.000 km arası az kullanılmış temiz ikinci elini kriz ortamında 9.000-10.000 ytl civarında satın almak daha mantıklı olacaktır. Ama bunu ararken dikkat edilecek nokta race karekteri taşıyan gv650 kullanıcısı tarafından hor kullanılmamış olması ve bakımlarını kaliteli bir serviste ve zamanında yaptırmış olmasıdır. Saygılar.

Motosikleti
    Shadow VT750
    2010da piyasa sunulacak GV700 hakkında bir kaç bilgi paylaşımım oldu :

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-piyasada.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:04 ----------

Serden hocam facebook üyeliğiniz varsa şayet bu linkteki GV650 sesini dinlemenizi öneririm.

http://www.facebook.com/group.php?v=...id=49128005376

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Herkese selamlar , uzun zamandır bu motoru ve bu topik'i takip ediyorum , çoğu yazılanlarıda okudum sayılır . Boyumun oldukça uzun olmasından (196) dolayı 2 motor arasında kaldım , enazından eleyerek 2 motora kadar indim denilebilir. Buraya yazmamdan anlaşılacağı üzere bir tanesi Gv 650 . Diğeride DL 650 .

Bu motorlardan bir tanesi umuyorum ki benim ilk motorum olacak . Askerden yeni geldim düzenli bir işe başlar başlamaz bir miktar kredi çekerek almak istiyorum ilk motorumu. Aslında benim sormak istediğimde bu yönde , bu ayarda bir motor alabilmek için ne kadar para biriktirilerek üstüne kredi alınmalı ? Bulacağım iş büyük ihtimalle 1750 Tl -2000Tl veya üzeri maaşlı olacaktır . Ancak dediğim gibi bu para konusu aklımı karıştırıyor , düşündükçe tek kalemde 10 bin Tl den fazla çıkarmak imkansız gibi geliyor .

Tabiki herşeyden önce ehliyet almam lazım en kısa zamanda . Ayrıca kısa bir not düşmek isterim ilk motor için 650 fazla diyebilirsiniz , büyük çoğunluklada haklısınız . Yalnız uzun bir tecrübem olmasada kullanmışlığım var bu araçları , biraz daha dikkatli ve yavaş kullanarak ufak cc lerde değilde bu motorlarda tecrübe edinmeyi istiyorum . Zira sık sık araç değiştirmek bana göre değil , aldıktan sonra uzun süre kullanmayı düşünüyorum.

Bu arada parça parça aklıma geldikçe yazdığım için anlam bütünlüğünü kaybettim , büyük imla ve anlatım hataları affola ....

Motosikleti
    Shadow VT750
    Öncelikle hoşgeldiniz.Seçeğiniz makina hangisi olursa olsun öncelikle en mutlu günlerinizde gaz açmaınızı temenni ederim.

196 boyunuz olarak kendinize uygun bir cruiser seçmeniz biraz zor olacak ama gene boyumu kaldıracak en iyi cruiser derseniz bunların ilk üçünden biri GV650 olur derdim.Diğer söyleyeceklerim 1000cc üstü cruiserlar olacaktır.

İşin aslı tarz/model fanatikliğiniz yoksa size DL650 daha uygun olacaktır.Fakat fiyatları 13.000 tl civarında başlayan bir model.Fiyat olarak sizi sıkıntıya sokmazsa DL 650 derim.En güzeli ikisininde üstüne oturup denemek.

Aslında bir diğer olayda motordan ne beklediğiniz. Malumunuz GV650 toprak ve patika yolu pek sevmez.Doğa,toprak çamur tabiat ruhunuz ağır basıyorsa cruiser tam istediğnizi vermeyebilir.Benim işim asvalt az birazda bozuk yol derseniz GV650 sizin için iyi bir seçenek olur.Sürat ve tork değerleride bu isteğinize göre değişkenlk gösterir tabiki.

Sorularınızı cevaplamak bizim için zevktir her zaman

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler