Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    İlker,adresi yedek parça seçiminde fiyat konusunda ön fikir versin düşüncesiyle paylaştım. Henüz hiçbirimiz oradan birşey almadık. Ben özellikle yedek parçada tuzlu olan kısımları servisimin Almanya bağlantısını kullanarak yedekliyorum ve sıkıntısı olanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.
    Bayramınız kutlu olsun.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    merhabalar 29 Ekim münasbetiyle bayraklarımızı takıp kısa bir şehir turunun ardından aklımda olan plakayı ve plaka kısmının arkasındaki siyah kuyruk plastiğini iptal etmek için kolları sıvadım.İlk olarak plastik kısmını iptal etmedim.Şayet bu yeni plaka yeri aklıma iyice yatarsa kuyruk plastiğinide tamamen kaldırmayı düşünüyorum.Sizce nasıl olmuş??bunalara ek olarak plakanın çerçevesini zincir halkalarıyla çevrelemeyi düşünüyorum.Bu arada ön çamurluğun köşelerine nikelaj bant geçtim.Kış boyunca değişimlere devam etmek istiyorum.Çünkü böyle ufak tefek değişikli yapmayı zaman ayırmayı çok seviyorum

[COLOR="Silver"]

Temizlik ve cilalama esnasındada çok büyük keyif alıyorum.Örneğin eksoz çıkış noktaları bilhassa civatalar, yüksek sıcaktan dolayı kararmaya başladığında diş fırçası ila krom cilasını yedirip iyice kuruladıktan sonra eski görüntüsüne kavuşuyor.

[COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yanlız Motorunuz cok hosmus kazasız belasız inş. ılk resmını gordugumde avrupadan bır resım sandım sonra turk bayragımız ve plakamızı gorunce sevındım

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı Altone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız Motorunuz cok hosmus kazasız belasız inş. ılk resmını gordugumde avrupadan bır resım sandım sonra turk bayragımız ve plakamızı gorunce sevındım
    Beğenmenize çok sevindim,teşekkür ederim
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    Emrah güzel olmuş.
    Ocak ayında bir yenilikle eksoz sistemine jetkıt ilavesiyle bir değişimde ben yapacağım.

Alt resimdeki eksozda hoş durmuş ama bu yok zannedersem.

Abisine çok benzemiş.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    mrock hocam, plakanız dar yerlerde size sorun çıkartabilir. sissy barın arkasına koysanız aslında hem kolay görülebilir, hem de ekstradan yer kaplamaz. sizin sissy bar, plaka için gayet uygun, fikrimi sorarsanız. aslında ben de düşünmüyor değilim plakayı başka yere koyup arka tekerin canavar görüntüsünü gözler önüne sermeyi biraz kafamı çalıştırmam lazım ama, çünkü bende sizinki gibi uygun bir sissy bar yok bu arada motorunuz da çok hoş. özellikle sissy barınıza bayıldım

bu arada, egzosunuzu sanırım bazı işlemlerden geçirmişsiniz. sesi nasıl şu anki haliyle?

bu da pek bi racing olmuş

Motosikleti
    Shadow VT750
    Serden abi t.ederim,ama sizin düşündüğünüz eksoz modifikasyonu sayfanın en önemli değişikliklerinden biri olacaktır.Beni sardı heyecanı

maturin hocam dedğiniz gibi dar alanda bi kaç kez sürttü plakam.Alıştığım takdirde bu sorunda kalmayacak diye umuyorum.Ama verdiğiniz "sisibar arkası "fikride hiç fena değil.

Dediğiniz gibi ben eksozda bir kaç değişiklikten geçirdim.Eksozun ortasındaki çıkış noktasının çevresine simetrik olarak delikler açıldı.Üstelik istediğim zaman kapağı bir tur döndürüp eski fabrika sesine dönebiliyorum.Araç muayeneyesine girerken çok işe yarıyor.Sese gelince bariz bir fark var daha tok ve patırdamalı.EMOK festivaline bulunan GV650 liler arasında en iyi eksoz homurtusu benim motorda vardı .Çok kolay ve pratik bir yöntem.Fabrikasyon sesi gerçekten yetersiz.1000 dolar verip eksoz değiştirecek bütcem olmadığı ve bu büyük soba bacısını andıran eksozu çok sevdiğim için kendimce böyle bir yöntem buldum.

sesini satılık ilanımdaki vidyodan dinleyebilirsiniz.Vidyo kalitesi biraz düşük ama size bir referans olabilir. Linki :

http://www.sahibinden.com/_dikkat_ce...item?tab=video

Sayfanın eski değerli üyelernden pek haber alamıyoruz.En baştada Haluk abi bi gitti pir gitti. Sayfanın katılımcılığını ve aktifliğini artmasını temenni ediyorum.

Motosikleti
    Emrah en önemli değişiklik diyemeyeceğim çünkü sevgili ledonun yolunda ilerliyorum ben ikinci uygulamacı olacağım bu durunda ledonun olası yardımıyla. Malum ucuz işler değil bunlar ama ocak ayında işi bitirmekte kararlıyım.Özel derslerim başlıyor nihayet.

Motosikleti
    Shadow VT750
    evet doğru söylüyosun abi ama ledo abimizde sayfada kaybolup gitti,belki satmıştır motorunu bilmiyoruz...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı
    evet doğru söylüyosun abi ama ledo abimizde sayfada kaybolup gitti,belki satmıştır motorunu bilmiyoruz...
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlgin için teşekkür ederim.

Sayfayı sürekli izliyorum. Ancak yapım gereği, söyleyecek bir sözüm olmadığı zaman pek yazamıyorum. Bu demek değil ki, sizleri okumuyorum. Her türlü gelişmeyi ilgi ile takip ediyorum.

Herkese çok selamlar
    Daha önce de sevgili Serden Hoca nerelerde olduğumu sorduğunda bu cevabı vermiştim.

Henüz bu motor kimsede yokken satın almaya cesaret etmiş ve belirli tecrübeler yaşamış bir dostunuz olarak, sahip olduğum tecrübeleri hasbel kader
    ve aklım erdiğince paylaşıyordum ve daha sık yazıyordum.

Fakat sonrasında motordaşlar çoğaldı ve benden daha fazla bilgi sahibi oldular.

Bazen başlığımıza giren arkadaşlar soru sorduğunda görüyorum ki, detaylı bilgi sahibi olan birçok arkadaşım var. Lafı onlara bırakmak daha doğru.

Motorumu satmak gibi bir niyetim de yok.

Hele hele bu piyasa fiyatları ile hiç yok.

Zaten satsam ne alacağım ?

Şu an için piyasada bulunan tüm cruiser modelleri içinde beni görüntü ve teknik olarak biraz daha tatmin edebilecek tek bir model var. HD Fat Bob.

Ama eğer onu alsam bile, bu motoru elimde tutup gerçek bir custom haline getiririm.

Allah(CC) hiçbirimize motoru mecburiyetler neticesinde sattırmasın !

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:50 ----------

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrah en önemli değişiklik diyemeyeceğim çünkü sevgili ledonun yolunda ilerliyorum ben ikinci uygulamacı olacağım bu durunda ledonun olası yardımıyla. Malum ucuz işler değil bunlar ama ocak ayında işi bitirmekte kararlıyım.Özel derslerim başlıyor nihayet.
    Serden hoca,

İkinci değil dördüncü olacaksın.

MT üyesi olmayan 2 arkadaşa farklı tiplerden monte ettik. Hatta burada fotolarını da yayınlamıştım. Jet kit konusunda ise ben onların tecrübelerinde faydalandım.

Bildiğin gibi, ben ilk getirdiğimde taktırmamıştım.

Sana da tavsiye etmem. Çünkü eğer taktırırsan, bu motoru bir daha hiç satmazsın !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Değerli üstadım, hatırlıyorum diğer uygulamaları kolaymı nede olsa %10 indirim hakkı bile kazandın mr.Larry'den. Bu motosikleti satmayı hiç düşünmediğimden işlemleri yapmak arzusundayım. Jet kit nereye nasıl takılır ve nasıl ince ayarı yapılır bilmiyorum ama umarım servisteki ustam çözer işleri.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sayfanın eski değerli üyelernden pek haber alamıyoruz.En baştada Haluk abi bi gitti pir gitti. Sayfanın katılımcılığını ve aktifliğini artmasını temenni ediyorum.
    Emrah'cım sen böyle söyleyince cidden çok üzüldüm şimdi. ama arkadaşlar paylaşımlarınız tek geçilecek cinsten ara sırada okuyorum zaten. yani motorumu sattım ama sizleri sessiz ve derinden takip ediyorum. zaten motorumu satma nedenim ailevi sebeplerden. eşimden ayrıldım biraz sıkıntılı bir dönem geçirdim ve hala da geçiriyorum. araba almam lazımdı o sebepten motoru sattım. yoksa motorla ilgili hiç bir sıkıntım olmadığnı biliyorsunuz sizlerde. herneyse sağlıcakla kalın. görüşmek üzere.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emrah'cım sen böyle söyleyince cidden çok üzüldüm şimdi. ama arkadaşlar paylaşımlarınız tek geçilecek cinsten ara sırada okuyorum zaten. yani motorumu sattım ama sizleri sessiz ve derinden takip ediyorum. zaten motorumu satma nedenim ailevi sebeplerden. eşimden ayrıldım biraz sıkıntılı bir dönem geçirdim ve hala da geçiriyorum. araba almam lazımdı o sebepten motoru sattım. yoksa motorla ilgili hiç bir sıkıntım olmadığnı biliyorsunuz sizlerde. herneyse sağlıcakla kalın. görüşmek üzere.
    abi tabiki bu sanal ortamda bazı şeylerin farkında değiliz.Gerçek hayat dışarıda acımasızlığıyla devam ediyor.Bu sitemimi maruz görün.Kalpler bir olsun önemli olan o.Saygılarımla...

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    selam arkadaşlar serden bey benim motor artık gitmiyo havalar soguyunca sıcaklık farkı iyice elden cıkardı parçayı manifolt lazım su almanya mevzuna girsek cok memnun olurum haber beklıyorum

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı muratgorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar serden bey benim motor artık gitmiyo havalar soguyunca sıcaklık farkı iyice elden cıkardı parçayı manifolt lazım su almanya mevzuna girsek cok memnun olurum haber beklıyorum
    manifold iyice elden çıktımı yani abi tam anlayamadım,problem var mı şuan???

Motosikleti
    murat, yırtılan manifold lastiğini motosikleti kullanmıyorsan numune olarak benim servise yurtiçi kargo ile gönderme şansın varmı acaba! ustam sanayide teflonda olsa yapılabileceği düşüncesindeydi çok para harcamak yerine böyle bir çözüm arasak olmazmı? Hayır orjinal düşünüyorum dersen servisin sahibinin adını telefonunu sana özelden veririm,kendimde telefonla arar rica ederim Almanya'dan getirme yoluna bakarız. Vereceğin cevaba göre yolumuzu belirleyelim.Emrah bu hususta senin araştırmaların neticelenmedi heralde!

Motosikleti
    gv 650
    murat, yırtılan manifold lastiğini motosikleti kullanmıyorsan numune olarak benim servise yurtiçi kargo ile gönderme şansın varmı acaba! ustam sanayide teflonda olsa yapılabileceği düşüncesindeydi çok para harcamak yerine böyle bir çözüm arasak olmazmı? Hayır orjinal düşünüyorum dersen servisin sahibinin adını telefonunu sana özelden veririm,kendimde telefonla arar rica ederim Almanya'dan getirme yoluna bakarız. Vereceğin cevaba göre yolumuzu belirleyelim.Emrah bu hususta senin araştırmaların neticelenmedi heralde!
    abicim 1 haftadır deli gibi yagmur yagıyo hhava duzelsın burdakı ustayyla konısım sökecekse soktırım sıze haber verım bu ısı halletmek lazım sinirlerim bozuldu ıyıce

Motosikleti
    Murat servisi az önce aradım,satılıkta duran gv650 üstündeki manifold sökülüp sanyide oluru varmı bakılacak,olmadı Almanya uzantısı gündeme gelecek.Senin hiçbirşey yapmana gerek kalmadı.Sadece bekleyelim zaten bu hava şartlarında motosiklet kullanmak zaruri değil.Saygılar.

Motosikleti
    gv 650
    Murat servisi az önce aradım,satılıkta duran gv650 üstündeki manifold sökülüp sanyide oluru varmı bakılacak,olmadı Almanya uzantısı gündeme gelecek.Senin hiçbirşey yapmana gerek kalmadı.Sadece bekleyelim zaten bu hava şartlarında motosiklet kullanmak zaruri değil.Saygılar.
    Serden kardeş çok tesekkur ederim senden haber beklıyorum iyiki sizler varsınız şu an zaten tek teselli dostlar tesekkur ediyorum

Motosikleti
    Shadow VT750
    bu manifold konusunda aldığım ilk olumlu çözümleri artık alamıyorum.Bence sanayide esnaf olan kişiler müşterilere yaklaşışında çok hatalılar.Malumunuz kış mevsimi başlamasıyla artan araç bakım ve tamirat işleri,manifold için verilen "halledilir" şeklindeki olumlu yorumlar terse dönmüş durumda,kimse 30-40 TLlik iş için saatlerini vermek istemiyor.Başka kişilere yönlendiriyor.=(((

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler