Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı MoB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm
    ben tarz olarak bu motoru çok sevdim ve genelde uzun yol yapan biriyim
    230 km yazlık ne kadar uzun sayılır bilmiyorum.
    2. elde 8 bin den 11 bine bir çok motor var. Km si ne kadar olanı makul ve alınabilir
    ve 2006 model sonrası acaba 2009a kadar motorların farklılıkları oldumu.
    Bazı şeyler iyileştirilmiş olabilirmi ona göre uzun süre kullanmak için alacağımdan kafamda soru işaretleri kalmasın istiyorum. Sayfayıda okuyorum bayağı yazılmış ve çok güzel bilgiler var
    Teşekkürler herkese...

gü<el makine ama sizdede goldwing varmış üstünemi alacaksınız yoksa 2. bir motorunuz mu olcak.Uzun yolda Goldwing kadar olmasada rahattır
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    MoB, GV650 2006 yılında Global motor tarafından ithal edilmeye başladı. İlk gelen partilerde gidon somunları kısa,benzin deposunda çatlama ve nadiren konjektör arızasına tanık olduk. 2007 Modellerde fabrika sorunları ve eksiklikleri giderdi.Global bayilerine gidon için uzun somunları kullanıcılarına ulaştırmak adına gönderdi,çatlayan depo bağlantı noktası sorunu yaşayanlara garantiden yeni depo gönderildi ve 2007 ve sonrasında bu sorunlar ortadan kalktı. 2008-2009 kanuni tarafından hyosung yazısı traşlanıp yerine s&t kanuni adı altında ithali devam etti.Bu motosikletlerin diğerlerinden farkı enjeksiyonlu olması oldu. Buda 100 km de yarım litre daha az yakıt tüketimi olduğu gibi beygir gücüne 8 beygir eklemiş görünüyor. Elbette 250 cc motosikletlerin sıfırına 8.000-9.000 ytl para bağlayacağınıza gv650 tercih etmek tartışmasız daha doğru karardır.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    günaydın arkadaşlar.motorun 4000km bakımını yaptıracağım.yağ olarak castrol 10-40 motor yağı alıp takayım dedim.sonra birkaç servise sordum.hiçbirisi castrolu tavsiye etmedi.ismini hatılayamadığım abuk subuk markalar söylediler ve söylediklerinin asıl motorsiklet yağı olduğunu söylediler.birde 15-50 koy diyorlar.yazın daha iyi oluyormuş.ben 10-40 ne demek 15-50 ne demek pek anlamıyorum.yardımcı olabilecek arkadaş varmı?mesela ilk rakam neyi ifade ediyor,son rakam neyi ifade ediyor?? birde hangi marka yağ tavsiye edersiniz?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Motorunuzun kanı yağıdır. Motosiklet yağları, teknoloji ile birlikte çok kaliteli seviyelere geldi. Ancak her ne olursa olsun benden tavsiye, motor yağınızı 3000 – 5000 km de bir mutlak suretle değiştirin. Çünkü motosikletler yüksek devir ile çalışıyorlar ve doğal olarak daha çok ani ısı-ani soğuma gibi etkenlere maruz kalıyorlar. Bir de debriyaj balataları da aynı yağ içinde olanlarında debriyajın da pislikleri vs. gibi etkenler, yağınızın ömründen gün çalıyor. Doğal olarak yağınızı daha kısa sürelerde değişmeniz, o an için cebinizden çıkacak 35-40 YTL ile sonuçlanacaktır. Ancak uzun vadede motorunuzun her zaman ilk günkü gibi temiz ve sağlam kalmasını sağlayacaktır. İleride doğabilecek daha yüksek masraflı hasarları engelleyecektir.

shell markanın tam sentetik olanını kullanıyoruz.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shell markanın tam sentetik olanını kullanıyoruz.
    Abi shell 4t sx mi? yoksa 4t vsx mi kulanıyorsun? resimden tam anlayamadım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:51 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:44 PM ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar.motorun 4000km bakımını yaptıracağım.yağ olarak castrol 10-40 motor yağı alıp takayım dedim.sonra birkaç servise sordum.hiçbirisi castrolu tavsiye etmedi.ismini hatılayamadığım abuk subuk markalar söylediler ve söylediklerinin asıl motorsiklet yağı olduğunu söylediler.birde 15-50 koy diyorlar.yazın daha iyi oluyormuş.ben 10-40 ne demek 15-50 ne demek pek anlamıyorum.yardımcı olabilecek arkadaş varmı?mesela ilk rakam neyi ifade ediyor,son rakam neyi ifade ediyor?? birde hangi marka yağ tavsiye edersiniz?
    İlker abi merhaba size 15w40 yağ tavsiye etmelerinin sebebi bu yağın daha kalın olması yani viskositesinin daha az akışkan olması.Eğer viskositesi çok akışkan olursa (10w40 ta gibi) motorun tam olarak yağlama yapamayacağını söylerler.İzmir,Antalya gibi sıcak bir iklimde ince olan yağ ,sıcak olan motor ve üstüne 40 dereceyi geçen izmir-Antalya sıcağıyla birleştiğinde tam olarak görevinin yapamayabilir.Ustaların 15-40 tavsiyesine bende katılıyorum fakat kullanıcı kitabında tavsiye edlilen hatta yağ dolum kapağında yazan değer 10w40 tır.Seçim size kalmış.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Motosikleti
    15-40 shell advance 4t sx koyduk 3000 km bakımında ve yaklaşık 3 aydır motora binmemişcesine kilomtresi 3500 de kaldı. Punto az yakıyor diye hertarafa arabayla gider oldum. Yaz aylarında tam korumasız binmediğimden ve anormal yoğun trafikten olsa gerek km yapamadım.

Motosikleti
    Shadow VT750
    sx ile vsx arasındaki fark ne olabilir abi ikiside tam sentetik değil mi.ben shell 10w40 vsx 4t kullanıom.

Motosikleti
    Shell Advance VSX

SENTETİK FORMÜLLÜ
    Her türlü yol ve trafik koşulunda güçlü motorlarından en üstün performans, koruma, temizlik arayan motosiklet kullanıcıları için birinci sınıf sentetik formülasyonlu motor yağı.

10W-40 ve 15W-50 olmak üzere iki ayrı viskozite – sentetik teknolojili 4 zamanlı motosiklet yağı
    • Shell Advance VSX 4, mükemmel motor koruması ve üstün motor temizliği sağlayan, dişli ve vites kutunuzun kolay çalışmasını gerçekleştiren, 4 zamanlı motosikletler için özel olarak geliştirilmiş sentetik teknolojili motosiklet yağıdır.
    • Her türlü yol ve trafik koşulunda güçlü motorlarında en üstün performans, koruma ve temizlik arayan motosiklet kullanıcıları için özel olarak geliştirilmiştir.
    • Dengelenmiş formülü sayesinde viskozite değerlerini çok uzun süre korur ve yağ tüketimini en aza indirir.
    • Özel formülü özellikle ilk çalıştırmalarda dişli kutusunu korur ve ömrünü artırır.
    • Kolay vites değişimi sağlar.
    • Motoru uzun süre temiz tutarak, korur ve performansını artırır.
    • Uluslararası standartları aşar (API - SL and JASO MA) ve tüm Japon ve Avrupalı motosiklet üreticilerinin onaylarına sahiptir.
    Shell Advance SX

MİNERAL BAZLI

Motosikletlerini her gün kullanan, modern, touring, mevsimlik veya klasik motorları için çok iyi motor koruması, güvenilirlik ve temizlik arayanlar için.

15W-50 – Mineral bazlı 4 zamanlı motosiklet yağı

• Shell Advance SX4 yüksek viskozite endeksine sahip mineral bazyağlardan üretilmiş olan kaliteli bir motosiklet ve dişli yağıdır. Sadece 4 zamanlı motorlar için geliştirilmiş olup, motosikletinizin hem motoruna hem de dişli ve vites kutusuna üstün koruma, temizlik ve güvenilirlik sağlar. Motorunuzu daha uzun süre daha temiz tutar.
    • Motosikletlerini her gün kullanan modern, touring, mevsimlik veya klasik motor sürücüleri için uygundur.
    • Tortularla savaşarak, motorun rahat çalışmasını sağlamak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Motoru ve vites kutusunu temiz tutar, metal metale sürtünmelere karşı olağanüstü güçte bir film tabakası oluşturur.
    • Motorunuzu soğutur ve daha uzun süre temiz tutar, motorunuzun ömrüne ömür katar.
    • 15W50 viskozitesiyle Türkiye’nin her bölgesindeki iklim koşullarında en soğuk kış şartlarından en sıcak yaz koşullarına kadar rahatlıkla kullanılır.
    • API – SL uluslar arası standarlarının gereksinimlerini aşar; tüm motosiklet üreticilerinin onaylarına sahiptir ve JASO MA gereksinimlerini karşılar.

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    merhabalar arkadaşlar şu anda izmirdeyim 4 gün kadar burada kalmayı planlıyorum. bu sefer motorumdan inanılmaz keyif aldım. bütün yolculuk sahilden oldu ve çok keyifliydi bi kaç foto koyacağım görüşmek üzere. bu arada izmir de olan varsa görüşelim ilker sen galiba buralardaydın. numaranı yollasana.

Motosikleti
    Shadow VT750
    Shell Advance VSX

SENTETİK FORMÜLLÜ
    Her türlü yol ve trafik koşulunda güçlü motorlarından en üstün performans, koruma, temizlik arayan motosiklet kullanıcıları için birinci sınıf sentetik formülasyonlu motor yağı.

10W-40 ve 15W-50 olmak üzere iki ayrı viskozite – sentetik teknolojili 4 zamanlı motosiklet yağı
    • Shell Advance VSX 4, mükemmel motor koruması ve üstün motor temizliği sağlayan, dişli ve vites kutunuzun kolay çalışmasını gerçekleştiren, 4 zamanlı motosikletler için özel olarak geliştirilmiş sentetik teknolojili motosiklet yağıdır.
    • Her türlü yol ve trafik koşulunda güçlü motorlarında en üstün performans, koruma ve temizlik arayan motosiklet kullanıcıları için özel olarak geliştirilmiştir.
    • Dengelenmiş formülü sayesinde viskozite değerlerini çok uzun süre korur ve yağ tüketimini en aza indirir.
    • Özel formülü özellikle ilk çalıştırmalarda dişli kutusunu korur ve ömrünü artırır.
    • Kolay vites değişimi sağlar.
    • Motoru uzun süre temiz tutarak, korur ve performansını artırır.
    • Uluslararası standartları aşar (API - SL and JASO MA) ve tüm Japon ve Avrupalı motosiklet üreticilerinin onaylarına sahiptir.
    Shell Advance SX

MİNERAL BAZLI

Motosikletlerini her gün kullanan, modern, touring, mevsimlik veya klasik motorları için çok iyi motor koruması, güvenilirlik ve temizlik arayanlar için.

15W-50 – Mineral bazlı 4 zamanlı motosiklet yağı

• Shell Advance SX4 yüksek viskozite endeksine sahip mineral bazyağlardan üretilmiş olan kaliteli bir motosiklet ve dişli yağıdır. Sadece 4 zamanlı motorlar için geliştirilmiş olup, motosikletinizin hem motoruna hem de dişli ve vites kutusuna üstün koruma, temizlik ve güvenilirlik sağlar. Motorunuzu daha uzun süre daha temiz tutar.
    • Motosikletlerini her gün kullanan modern, touring, mevsimlik veya klasik motor sürücüleri için uygundur.
    • Tortularla savaşarak, motorun rahat çalışmasını sağlamak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Motoru ve vites kutusunu temiz tutar, metal metale sürtünmelere karşı olağanüstü güçte bir film tabakası oluşturur.
    • Motorunuzu soğutur ve daha uzun süre temiz tutar, motorunuzun ömrüne ömür katar.
    • 15W50 viskozitesiyle Türkiye’nin her bölgesindeki iklim koşullarında en soğuk kış şartlarından en sıcak yaz koşullarına kadar rahatlıkla kullanılır.
    • API – SL uluslar arası standarlarının gereksinimlerini aşar; tüm motosiklet üreticilerinin onaylarına sahiptir ve JASO MA gereksinimlerini karşılar.
    o zaman GV650 ye tam sentetik olan VSX yağ olması gerek.Ben SX kullanmıştım.Açıklamanıza göre SX olan yağ mineral bazlı(sentetik değil),bizim gibi devirli makinelere Tam sentetik kullanılması daha doğru olacaktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:35 PM ----------

Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar şu anda izmirdeyim 4 gün kadar burada kalmayı planlıyorum. bu sefer motorumdan inanılmaz keyif aldım. bütün yolculuk sahilden oldu ve çok keyifliydi bi kaç foto koyacağım görüşmek üzere. bu arada izmir de olan varsa görüşelim ilker sen galiba buralardaydın. numaranı yollasana.
    süpersinz abi güzerganız eminim çok zevklidir.Tadını çıkartın,fotoları bekliyoruz,keyifli sürüşler....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:37 PM ----------

15-40 shell advance 4t sx koyduk 3000 km bakımında ve yaklaşık 3 aydır motora binmemişcesine kilomtresi 3500 de kaldı. Punto az yakıyor diye hertarafa arabayla gider oldum. Yaz aylarında tam korumasız binmediğimden ve anormal yoğun trafikten olsa gerek km yapamadım.
    Serden abi biraz motorla yol yapın 3500 km desiniz hala,yazık tekeriniz dönsün biraz =))) he he he =)))

Motosikleti
    Geçen yaz olympos yapmışız iyiki bu sene araba alalım derken maddi kısıtlama yarattık kendimize Tam sentetik shell doğru seçim.
    Haluk hocam insan kulllandıkça yeniden sevdalanıyor gv650 başka bir olay. Resimleri bekliyoruz.

Motosikleti
    Haluk hocam paylaşım ve yorumunu beklemekten çatlattın bizi haberin olsun

Motosikleti
    Shadow VT750
    iyi hafta sonları birazdan motora anten ve bayrak direği için bişeyler uydurmaya çalışacağım bakalım nasıl olacak.

Haluk abinin serüven devam edşyor anlaşılan

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    walla dün biz görüştük haluk abiyle benim motorun bakımı yapılırken serviste birlikteydik..fotoğraf çekindik ama haluk abinin makinede kaldı..

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    farkındayım arkadaşlar sizleri biraz ihmal ettim. hemen ilker le olan resimleri ekliyorum. buradan da küçük bir uyarıda bulunayım izmire gelecek olursanız ilkere falan uğramayın adam sen şimdi niye geldinki der gibi suratıma baktı ve hiç de ilgilenmedi. şaka bi yana çok sevimli çok sempatik insanın hemen içinin kaynadığı bir insan kendisine misafirperverliği için çok teşekkür ederim. yoldaki deneyimlerime gelince zaten söyleyecek extra bişi yok söylenen söylenmişti zaten bu arada motoru da 11000 km ettik. 9 ayda bu kadar yol, görende tuvalate de motorla gidiyorum sanır. birde unutmadan söyliyeyim. çanta olayında yeni bir bakış açısı kazandım. o kadar emek verip el emeği göz nuru çantalarımı bir kenara bırakıp bir arkadaşımdan kappanın soft baglerini aldım inanın hem çok kullanışlı hemde çok şık. kesinlikle tavsiye ederim.

buda motorun çantalı resmi

Motosikleti
    kappanın softu nasıl birşey acaba,fiyatı nedir,aparat gerekiyormu ayrıca sabitlemek için? Çanta işlerinde bu motosiklette tecrübem solda sıfır kaldı.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    haluk aib hoşgeldin.nasılsın?gittin mi inciraltı toplantısına?ben antalyaya gidemedim.afganistan için pasaport hazırlanacakmış.ama bugün yarın fırsatını bulur bulmaz kaçacam.resim çok güzel ama servisteyken birlikte olduklarımızı da ara ara gönder de bende burdan alıp kaydedeyim bilgisayara.

bu arada haluk abi soft bag denilen yumuşacık çantalar fikrini benim de aklıma soktu feci bir araştırma içindeyim..

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    serden hocam bir telefon uzağındayım. ara hemen tüm sorularını yanıtlayayım. henüz yatmıyorum.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Haluk hocam ANtalyada aramanızı bekliyorum...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    geldiğimde mutlaka arayacağım.belki eşimle de gelebiliriz.

serden hocam sen bir yere çıkmıyorsun herhalde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler