Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı muratgorgulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam arkadaşlar vites geçiş süratleri en sağlıklı nasıl ya bastıkça gidiyo makine hiç durmuyo en ekonomik nasıl giderim yani abicim 2.viteslede 100 oluyo 5.viteslede tecrübeleriniz nedir yardımcı olursanız sevinirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 PM ----------

ledo arkadaşım harika olmuş makina daha heybetli durmuş
    mrb.abi ben dünkü 400 kmlik yolda kullandığım vites aralıkları şöyleydi.85-115 km/h arası 4. viteste gittim,115 ve üstünde 5. vitesti kullandım yani düşük devirde gittim,tabi bazen sert kullanımada geçtim arada.Ama 5. vites düşük devir 125-130km/h civarı hem motor hemde benim için en güzel ve rolanti seviyesiydi.maksimumda 175km/h çıkabildim (arkadaki büyük çanta rüzgara karşı çok şiştiğinden dolayı....)Sonuç olarak kütahya çıkışında depoyu ağzına kadar fulleyip.. sıfırladığım "trip A" göstergeside 200 km sonunda tekrar benzinliğe girdim ve tekrar fullettim.Yaklaşık 27TL 95 oktan aldı.200 km yi 27tl, yani km'de 135krş oluyor.Kurşunsuz bu aralar 3.100 devirmeye başladı bile...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    gv 650 ler gerçekten çok güzel makineler.ve 13 krş 650cc için nerdeyse bedava denebilecek bir tutar değil mi?

bu arada emrah ayvalığa hoşgeldin.umarım güzel abi izin geçirirsin ve görüşürüz.

ya bir de izmirdeki chopper/cruiser fuarına gelecek olan yokmu emrah'tan başka?
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Arkadaşlar evde modemde problem var nete takılamaz oldum. Sorulan soruları okudum,cevap verenlerin fikirlerine katılıyorum. Sağlıcakla.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

muratgorgulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 650
    mrock sağol kardeşim iyi oldu bende 20 gün sonra ordayım festivale gelemedim malum izin durumu ama emok a katılcam işallah hatunumu da ikna ettim süper olcak 135 krş resmen koklamış süper valla

bu arada aldığım çantalar için usta buldum yalvar yakar yapmayı kabul etti benim için pazar günü dükkan açıcak adam sanırım güzel olcak bi ara çantaların resmini koyarım

Motosikleti
    Shadow VT750
    mrock sağol kardeşim iyi oldu bende 20 gün sonra ordayım festivale gelemedim malum izin durumu ama emok a katılcam işallah hatunumu da ikna ettim süper olcak 135 krş resmen koklamış süper valla

bu arada aldığım çantalar için usta buldum yalvar yakar yapmayı kabul etti benim için pazar günü dükkan açıcak adam sanırım güzel olcak bi ara çantaların resmini koyarım
    evet murat abi çok iyi yaktı motor... Afyona toplu sürüş yaptığımızda 17,0krş yakmıştı motorum ortalama hızım 75 km/h civarıydı.En son ki seyehatın ortalaması 110 civarıydı ve motor 13,5 krş. yaktı.Bunu bende hissediyorum.Bu GV650 nin 70-90km hızı arası çok sıkıcı yani hangi viteste gideceğimi şaşırıyorum.2. viteste olur,3 te olur 4 te....ama 95 km/h geçince motorla beraber benimde kafadaki devir hesaplaması sona eriyor...

çantalarınızı merakla bekliyorum.Hard case mi yoksa deri çantamı yaptırcaktınız? Eğer hard case çanta ise baya bi icat gerekebilir.kolaygelsin ....

bu arada EMOK festivaline katılacağınıza çok sevindim.Çadırlarımız yanyana olsun komşu olalım hoş sohbet bir kaç dostumuz daha var...Emok Çok güzel olacak inş.Sizin yolunuz uzun ama GV650 ile herşey çok kolay
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu motorun kullanışı nasıl bi yerde okumuştum yorucu oluyo diye ben kullanan dan direkt bilgi almak istiyorum
    birde harbiden mi 13,5 kuruş yakıyo...benim 250 r bile 150 civarı yakıyo...
    bu tarza geçmek istiyorum nasıl rahat olurmu...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motorun kullanışı nasıl bi yerde okumuştum yorucu oluyo diye ben kullanan dan direkt bilgi almak istiyorum
    birde harbiden mi 13,5 kuruş yakıyo...benim 250 r bile 150 civarı yakıyo...
    bu tarza geçmek istiyorum nasıl rahat olurmu...
    dostum şöyle diyeyim...Bu yakıtı %80 sakin kullanımda yakaladım.Bu da 4. vitesin düşük devri 90km/h ve 5 . vitesin düşük devri 120 km/h denk geliyor.Aslıdna yüksek devirli bu motor hakkını tabikide yüksek devirlerde veriyor. örneğin 4. viteste 160 ile giderken gaz verdiğinizde dahi ileri sıçramaya devam ediyor.5. vites hakkını 180 km üstünde veriyor.Böyle bir sürüşte(cruiser karakterinden uzak) motorun yakıtı 19krşlara kadar çıkartır diye düşünüyorum

sele rahatlığı konusuna gelince.... Cruiser oturuş pozisyon rahatlığı nasılsa bununda aynı şekilde.....cruiserın dik oturuş pozisyonundan dolayı yaklaşık 350 km sonra kaba etlerinizde(poponuzda) bir uyuşma başlar.Ama racing motorun oturuş pozisyonun rahatsızlığı yanında bu hiçbişy.Gv650de ss veya naked karakterli bir motor bulunduğu için 180 km/h dan sonra klasik cruiser oturuşunuzu değiştirmeniz gerekiyor ve tıpkı bir race makinedeki gibi deponun üstüne yatmanız gerekiyor.Yoksa ipe mandalla tutturulmuş çamaşır gibi etkiler sizi Artçı konusuna gelince racedeki gibi artçı pek rahat değil,çünkü artçı koltuğu ve artçının ayağını koyduğu basamak cruiserdan öte gene SS karakteri gösteriyor.

Sonuç olarak sürücünün pek yorulmadığı klasik cruiser rahatlığı ve belli bir süre sonra rahatsızlığı... bu motordada mevcut...

Bu arada gezi yazısını daha hazırlamadan bir kaç fotoğrafı GV650 topiğine kıyak geçeyim artık

eyvallah kardeşim saolasın senin motorda iyi duruyo....zaten bu yaz sonu geçmeyi planlıyorum allah izin verirse ...

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    emrah çantayı neden yatırmıyorsun arkaya

Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emrah çantayı neden yatırmıyorsun arkaya
    nasıl abi tam anlayamadım??? çantayı yüklüğün üstüne oturtup sisbara bağlıyorum.yüklüğe yan mı yatırayım yoksa?öylede bir palio araba kadar yer kaplıyorum şeritte

Motosikleti

Kuzu kılığında kurt olduğu ve 1200 cc altındaki en güçlü cruser olduğu söyleniyor.

harbiden çok şık duruyo....

Motosikleti
    gv 650
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet murat abi çok iyi yaktı motor... Afyona toplu sürüş yaptığımızda 17,0krş yakmıştı motorum ortalama hızım 75 km/h civarıydı.En son ki seyehatın ortalaması 110 civarıydı ve motor 13,5 krş. yaktı.Bunu bende hissediyorum.Bu GV650 nin 70-90km hızı arası çok sıkıcı yani hangi viteste gideceğimi şaşırıyorum.2. viteste olur,3 te olur 4 te....ama 95 km/h geçince motorla beraber benimde kafadaki devir hesaplaması sona eriyor...

çantalarınızı merakla bekliyorum.Hard case mi yoksa deri çantamı yaptırcaktınız? Eğer hard case çanta ise baya bi icat gerekebilir.kolaygelsin ....

bu arada EMOK festivaline katılacağınıza çok sevindim.Çadırlarımız yanyana olsun komşu olalım hoş sohbet bir kaç dostumuz daha var...Emok Çok güzel olacak inş.Sizin yolunuz uzun ama GV650 ile herşey çok kolay
    çantalar nard case kappanın 21 lt yan olanlardan arkayada 46lt shad aldım.toplam 80 lt bagaj olacak benzin deposunada çanta bağlarım heralde zor bela ikna ettim ustayı hresimleri çektim ama resssim koymayı beceremedim uğraşıyorum valla emok akatılacaksan harika olur kendimden başka gv 650 kullanan görmedim süper olur

Motosikleti
    Shadow VT750
    çantalar nard case kappanın 21 lt yan olanlardan arkayada 46lt shad aldım.toplam 80 lt bagaj olacak benzin deposunada çanta bağlarım heralde zor bela ikna ettim ustayı hresimleri çektim ama resssim koymayı beceremedim uğraşıyorum valla emok akatılacaksan harika olur kendimden başka gv 650 kullanan görmedim süper olur
    oh abi fotoraflarını dahada merak ettim şimdi.Benimde aklımda olan birşeyi siz gerçekleştiriyorsunuz bu hard case işine girecektimde bu cappa,givi gibi markaların fiyatları 1000 tl nin üstüne çıkıyor.Daha icadı uydurmasıda cabası korktum yeltenmedim bu işe.EMOKta görürüm artık motorunuzun bitmiş halini. Bileciğe geçemeden yol üzerinde Kütahyaya uğrarsınız bir gece misafirim olup öyle berabe geçeriz Festival bölgesine çok güzel olur valla

Serden abi eklediğiniz bu afiş misali fotoğrafı ve alttaki açıklamalarına bittim hele kuzu kılığnda kurt yakıştırması

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı mrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl abi tam anlayamadım??? çantayı yüklüğün üstüne oturtup sisbara bağlıyorum.yüklüğe yan mı yatırayım yoksa?öylede bir palio araba kadar yer kaplıyorum şeritte
    pardon ya ben senin sisi barı unuttum.

bu arada kuzu kılığındaki kurt bana biraz saçma geldi. allahaşkına neresi kuzu bunu. görüntüsüde kurt kendide kurt. kuzuyu kabul etmiyorum.

Motosikleti
    Shadow VT750
    ehu ehu hue asvalt kurdu diyelim =))) Abi çantayı öyle bi yüklemişimki sisi barı yutmuş ondan öyle gözükebilir.Hatta benzinlikte bir motorcu yaklaştı "çantayı öyle nasıl bağladın" dedi. Sisibarı görünce anladı =))))

Bu ege bölgesinde ne çok enduro var öyle ya.Gerçekten benim kafayı çelecek bu motorlar .Arkadaş ışıklarda yanıma yanaşınca bana tepeden bakıyor transalpler,v-stromlar falan... adamların çantaları benim kafamla aynı hizzada...Neyse Allahtan yeşil yanıpta uzayınca GV650 nin gücünü hissettiriyorum o kule gibi makinelere. Ama çok merak ediyorum ya Enduro ile uzun yol çok mu rahat acaba???Mercedes O 403 gibi tıslayarak gidiyor aletler )) hımm bilemiyorum yaa patırtılı bol kromlu bir cruiserın yerini tutubilirler mi acaba?Enduro/touring motorlarında parlatacak yer yok bi de... 3-4 saat neresini parlatacaksın

Motosikleti
    gv 650
    kardeşim bırak enduro yu arkadaşım 35000 tl ye bmw aldı 1200 lük olandan gs heralde neyse birlikte takılıyoruz herkes gv650 yi soruyo adam uyuz oldu valla .geçen bastık biraz beni yakalayamadı pes etti. tamam mükemmeller belki ama dikkat çekmiyolar bizim kadar biraz işin eylencesi bu aklına bile getirme kendi sekmentinde dünyanın en güçlü motoruna biniyosun ikisi farklı şeyler bizimki asfalt motoru o dere tepe tadını çıkar

Motosikleti
    Shadow VT750
    haklısın abi zaten 19-21 haz. uls. aras. C.C.C(custom,chopper,cruiser) festivaline katılacağım EMOK tan önce eski ruhu yakalarım artık.

GV650 ci abilerimi görmek isterim orada.....festival izmir/gümüldürde olacak

http://www.cccfest.net/main.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...an-2009-a.html

Motosikleti
    Kuzu kılığında kurt benzetmesi tahminimce,cruser tarzı genellikle ağır ve tork gücüyle kolay kullanılır hale getirilen motosikletler olduğundan yapılmıştır.Bizimkide malum istisna olunca benzetme yakışıyor.
    Selçuk haberleri bekliyoruz.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    murat beye katılıyorum. burada 1200 gs kullanan ve almak isteyen abiler var ve çoğu şikayetçi kronik rahatsızlıkları var mesela aküsü hiç bitmeyen bir dert olarak anlatıloyor. hatta bizim mustafa abide dl var 1200 gs almak istiyordu bunları duyunca vazgeçti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 39 kullanıcı var. (0 üye ve 39 misafir)

Bu Konudaki Etiketler