Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi konjectörde sorun yoksa ve marş nazlı basıyorsa . Statör - dinamo arızalı olabilir
    dostum sorun kalmadı.Dün gecede gidip marşa bastım far ve kuyruk ışıları çok canlıydı.Sorun konjektörden çıkan 5 kablodan siyah olanın devre dışı kalması.Motorun şarjıyla beraber bende şarj olamay başladım

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 litre iyiymiş.. 72HP, 200 kilo civarı bir makine için oldukça makul.
    mrock; takas düşünüyormuşsun..?

boyun kilon ne alemde..? uzun boyluysan Shadow senin için işkence olabilir, o yüzden soruyorum!
    boy 1.78 sorun olmazda shadowdan vazgeçtim 9 yaşında metal yorgunu bir alet sonuçta bi de takas yaparsam GV650nin performans ve frenlemesini çok ararım
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @harbiturk;

DL650'yede bakmanızı öneririm. Yakıt konusunda fazlasıyla tatminkar olduğunu okumuştum.

@harbiturk;

DL650'yede bakmanızı öneririm. Yakıt konusunda fazlasıyla tatminkar olduğunu okumuştum.
    Baktım o da benim alım gücümün üzerinde. 2. elleri bile çok yüksek 1-2 yıl daha beklemek lazım dl için.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Alıntı haluka28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce fekeye gittik geldik. 35 tl lik benzin koymuştum. bittiğinde hesapladım. eski parayla 129 binlira yaktıyani 13 kuruş. benzinin 3.01 tl olduğunu hesap edersek. 100 km de 4.2 lt yapar ki buda gayet iyi bir oran. ama benimki enjeksiyonlu.
    vay haluk abi dediğin yakıt oranı çok iyi yaa
    Enjeksiyon farkı direk belli oluyor.Galiba sizin motorun eksozda katalatik konvetörlü oluyor.Bu durumda motor çiğ benzin atmıyor. yüksek devirden kompresöre saldığımda eksozdan çıkan patlamalara bayılıyorum (tabanca sesi kadar yüksek, park halinedeki arabaların alarmlarını çaldırarak geçiyorum) Hatta bu patlamalar hakkında espirimiz var. arkadaşlar gene kompresöre saldın motoru eksozdan patlama başına 1 lira fırlatıyorsun diye espiri yapıyorlar Sanırsam enjeksiyonlu motorlarda bu patlamalar olmuyordur???

_______

km'de 135-140 krş gibi bir yakıt hesaplıyorum.Daha gerçekçi sonuç için uygun bi zamanda uzun yol yapmak istiyorum.Bir depo benzinle agresif,bir depoylada sakin kullanacağım.Bakalım nasıl bi sonuç çıkacak...Bence GV650 80km/h ile yol alırken 120km/h civarı sürate göre daha çok yakıyor.Düşük devirde 120 civarı bir hıza sabitlediğimde GV250 den bile az yakıyor.
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    emrahcım o patlamlar bende de oluyor ama az tabiki. en doğru sonucu bende yazın alacağımı zannediyorum. çünkü 3. yağ değişimi yapıp yola (karadenize) çıkacağım. ve yolun başındave sonunda km leri karşılaştırdığımda en hatasız sonuc alacğımı düşünüyorum.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    herkese selam. bu aralar ben de cruisera dönmeyi düşünmeye başladım...
    aslında riyetim gs500'ü yine iki silindir ancak 70 hp civarında başka bi naked ya da touringle değiştirmekti ama açıkçası daha güçlü bi motor almamanın ve de motor zevkimi düşük devir düşük sürat ama yüksek tork, ivme ve bol kromaj ve de kişiselleştirilmeye müsait bi makine ile tatmin etmenin en doğrusu olacağına karar verdim.
    hp nin sonu yok, her ne kadar gaz kolu sağ elinde ister çevirirsin ister çevirmezsin diye bişey yok, en azından ben de yok...

ilk gördüğümden beri gv650 çok seviyorum ikinci elleri de uygun ama benim için motorun görünümü de çok önemli. gv çok yakışıklı, v-rod havasında ama m800 aşık olduğum bi makine. aynı şekilde shadow da aklımda. açıkçası ilgili tüm topikleri okudum, tüm teknolojik eksikliklerine rağmen bu makinelere olan ilgimi kaybetmiyorum. ama gv de aklımın bi köşesinde, çevremde hiç kullanan yok keşke olsa da sesini soluğunu, duruşunu gidişini canlı canlı görüp karar verebilsem. gerçi benim motor da halen satılmadı ama satılırsa ani bi karar vereceğim kısmetse.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    HarbiTürk kardeşim,sl150 den bu zamana ilginçtir aynı markaları tercih etmiş görünüyoruz. Yazında belirttiğin yakıt oranları kesinlikle doğru. 600cc ve üzeri motosikletlerde sürüş keyfinin birim olarak karşılığı litre oluyor maalesef
    Yakıt sorununu çözmek üzere Maksimum tork: 190 Nm (19.4 kgm) / 1750 dd,
    Ortalama yakıt tüketimi: 4.5 (lt/100 km dizel) punto aldım beklemekteyim. 150cc scooter kadar yakacak ! Puntoyu almak için ise 2500 km de dl650 motosikleti sattım. Yakıt tüketimi onda da aynı motor kullanıldığından olsa gerek 100 km de 5 litrenin altına düşmüyordu.
    chopperrider, sl150 yi satmışsın, yeni birşeyler yapmanın zamanıdır,aramıza hoş geldin. Gv650 deki performans ve frenlemedeki güveni test etmeni kesinlikle tavsiye ederim. Yalnız,globalden kalma bir gv yerine s&t den sıfır veya 2.el alman daha sağlıklı olacaktır. gs500 den fazer'a geçmiş tadında kullanırsın. Yazın olympos gezimizde kardeşimde m800 ıntruder vardı. Sorunsuz ve çok sağlam,torklu bir motosikletti. Gezi boyunca aldığımız benzin hesaplarına göre 800 cc olmasına rağmen enjeksiyon sayesinde ortalama 100 km de 5-5.5 litre yaktığına tanık oldum.(çift kişi ve eşya yüklü). Fakat önde tek disk fren ve arka kampana frenlemede başarısız olduğundan yaz sonunda sattık.Alanda aynı memnuniyetsizlikten elden çıkartmış. Bu işler biraz tarz,beklenti ve tercih sebebidir.Herkesin tercihine saygım var aman yanlış anlaşılmasın.Saygılar.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    viceroy,
    punto hayırlı olsun. bende de 2006 g.punto multijet 75 hp var.uzun yolda 100 km/h kullanımda 4.5 in altına bile inebilirsin. arabayla ilgili bilgi verebilirim istersen.
    gv650 yi olanak ölçüsünde yeni model isterim ama suzukiyi satınca elime geçecekle birlikte max 10 bin verebilirim. m800 ve benzeri makinelerin fren ve güç performansı malum yetersiz ama custom bi m800 ün imajına deli oluyorum sanki benim için çizilmiş.
    bu arada vstormun gittiğine üzüldüm daha iyileri gelir umarım.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Dl650 reşat altını misali olunca sıfırıda 2. eli de tatlı satılıyor, o nedenle ilk onu sattım.Gereksiz yüksekliği haricinde hiçbir şikayetim sözkonusu değildi.
    Grande punto 1.3 mutijet sport paketin fun modelini aldım,sıra var nisan sonunda elime geçecek.Yakıt oranı benim gündelik mondial zat150 scooter kadar olunca büyük ihtimal onuda satarım. Genel olarak memnunmusun,yol tutuş çok önemli o ne durumda? 4 bağımsız süspansiyonu varmı katologda yazmıyor. virajı nasıl,takla ihtimali varmıdır?

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    puntonun yol tutuşu kendi sınıfında fiestadan sonra en iyisidir, ilk aldığım zamanlar özellikle test ettim beni hiç zorda bırakmadı. kaldı ki ayağında gelen bridgestone b300 (buydu galiba kodu) lastikleriyle. daha yumuşak hamurlu bi lastik seti ve de 17 jantla çok ama çok daha iyi olacaktır.
    motor 10 numaradır,turbo boşluğuna alıştıktan sonra performansı hacmine göre iyidir. ısınınca dizel sesi pek rahatsız etmez ama yine de benzinli otomobil gibi değil.ses sistemi sınıfının üstündedir, benimki mp3 çalmıyo ama kalite iyi...
    city fonksiyonlu direksiyon hem inanılmaz hafif hem de hislidir, megan gibi buz üstünde gidiyo hissi vermez, tepkilidir,
    fren iyidir, lastikler iyi olduğu müddetçe kolay kolay absye bile iş kalmaz, versiyonunu bilmiyorum ama abs den de memnunum.
    benim arabam 77 binde. bugüne kadar bi kez park ampulüm yandı başka bi elektrik sıkıntısı yaşamadım. ön takım ayarlarım bile bozulmadı, gayet sağlam. yalnız bu aralar amortisör takozlarından ses gelmeye başladı onları bi elden geçiricem.
    benim araba siyah tek kapı, her yıkattıktan sonra hala tav oluyorum arabaya genel olarak memnunum yani. ayrıca en donanımlı ve en uygun fiyatlı b segment otomobil.

Motosikleti
    Donanım ve aksesuar zenginliği çok doğru.
    Gövde rengi tamponlar , Gövde rengi kapı kolları , Elektrik ayarlı buğu çözücülü gövde rengi dış dikiz aynaları , Chrome Shadow boyalı ön ızgara, Metalik boya , 16" alüminyum jantlar , Spoiler , Marşpiye , Karartılmış spor arka camlar , Koyu zeminli ön farlar , Sportif tasarımlı deri direksiyon simidi ve vites topuzu , Krom çerçeveli sportif stil gösterge paneli , Karbon görünümlü ön panel , FIAT Code (Immobilizer) , Elektrikli ön camlar , Uzaktan kumandalı merkezi kilit , Kabin içinden açılabilen elektrik kumandalı bagaj kapağı , "Follow me home" farlar , Ön okuma lambası , Bagaj içi aydınlatması , Bardaklıklar , Yol bilgisayarı , Dış ısı göstergesi ve çok amaçlı gösterge paneli , Asimetrik katlanabilen arka koltuklar, Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu , Yükseklik ayarlı ön ve arka kafalıklar , Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon , Dualdrive CITY fonksiyonlu direksiyon , Manuel klima+polen filtresi , Lastik tamir kiti , ABS+EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı) , Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları (çift kademeli Smart 2 sistemi) , FPS (Yangın önleme sistemi) , Far yükseklik ayarı , Öngergili emniyet kemerleri , Antisubmarining ön ve arka koltuklar , ISOFIX (Arka koltukta çocuk koltuğu kancaları) , Yolcu ön hava yastığı devre dışı bırakma sistemi , İki adet arka koltuk baş dayanakları , Ön sis farları , Direksiyondan kumandalı müzik sistemi , Entegre radyo-CD+MP3 çalar .
    Kullanıcılarının oluşturduğu fan sitesi de çok ilginç geldi bana!
    forum.grandepuntotr.com

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    keşke almışken dualogic olsaymış ama. gerçi o zaman 90 hplik versiyonu almak lazım ama değer vallahi. manuel hiç çekilmiyo bence.

Motosikleti
    Dostum onuda araştırdım,servis tavsiye etmedi arıza veriyormuş.Benzer şikayetler 1.8 honda'da var.İdeal olanı sendeki versiyon. Çok teknik açıkladılar aklımda değil. Yoksa ciddi bir fiyat farkı yok biliyorsun arasında.Bu arada arkadaşlar affınıza sığındım konuyu motosiklet sitesinde arabaya çevirmek gibi bir niyetim yok,birbirimizi tanıyoruz nede olsa. Teşekkürler.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    viceroy

Oraları bilmiyorum ama buralarda araba kullanmak işkence trafik mahvediyor insanları ama ısrarla arabalara biniyorlar anlamıyorum.

Benim için tüketim kadar trafik de onemli çok yaksada motora razıyım ama abartı olması kötü. Binmenin esprisi kalmıyor.

Neyseki yaz geldi havalar soğuyana kadar araba olayı gündenmden kalkmıştır

Enduroya geçmek istiyorum ama scoterlerda çok kulanışlı bakalım neolacak.

Motosikleti
    Dostum scooter ne marka ne malı olursa olsun uzak dur. Motor aksamı sürücü koltuğu altında arka tekere yakın,jant küçük dolayısıyla ön teker yere sağlam basmıyor fizik kurallarına inat,kazası kaçınılmaz.Her bakımda avuç dolusu sökülen vidalarıda problem. Bmw enduro tercihin çok daha sağlıklı olacaktır.
    Sigorta şirketlerinde son durum; araştırdığıma göre Devlet teminatta sınırları çizmiş ama prim konusunu şirketlere bırakmış.Motosiklette risk fazla olduğundan primler şişiriliyor. Benim gv650 geçen sene 22 ytl den sigortalıydı,şimdi 2 yıl kazasızlık indirimiyle (%10) 27 ytl fiyat aldım. Bu durumda birkaç yere sormak ve fiyat almak lazım.Motosikleti sigorta şirketleri de artık uzaklaştırmak istiyor.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    harbiturk;
    sonuçta otomobil bizim için olmazsa olmaz. herkesin işi motosikletle gitmeye müsait değil, keza çocuklu bi insanın maddi durumu müsaitse otomobilden vazgeçmesi düşünülemez.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum scooter ne marka ne malı olursa olsun uzak dur. Motor aksamı sürücü koltuğu altında arka tekere yakın,jant küçük dolayısıyla ön teker yere sağlam basmıyor fizik kurallarına inat,kazası kaçınılmaz.Her bakımda avuç dolusu sökülen vidalarıda problem. Bmw enduro tercihin çok daha sağlıklı olacaktır.
    Sigorta şirketlerinde son durum; araştırdığıma göre Devlet teminatta sınırları çizmiş ama prim konusunu şirketlere bırakmış.Motosiklette risk fazla olduğundan primler şişiriliyor. Benim gv650 geçen sene 22 ytl den sigortalıydı,şimdi 2 yıl kazasızlık indirimiyle (%10) 27 ytl fiyat aldım. Bu durumda birkaç yere sormak ve fiyat almak lazım.Motosikleti sigorta şirketleri de artık uzaklaştırmak istiyor.
    Ama nasıl olur 27 ytl Ben daha bugun yaptırdım 48 ytl üstelik hasarsızlık ındırımı ıle beraber. Ve benımki GV 250

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiturk;
    sonuçta otomobil bizim için olmazsa olmaz. herkesin işi motosikletle gitmeye müsait değil, keza çocuklu bi insanın maddi durumu müsaitse otomobilden vazgeçmesi düşünülemez.
    Ben otomobili sorun etmıyorum 10 ytl ye istediğim yere gidebiliyorum taksi ile

Çok fazla lazım olmadığı için otomobili istemıyorum.

Motosikleti
    Yıllardır araba ve motosikletlerimi kaskolattığım yere telefon ederek sordum. Kibarca sigortalamamak için primleri yüksek tutuyorlar. Kaza ve ölüm riski yüksek. Önceleri kaskoda sorun vardı artık trafik sigortasında olacak demektir. Birkaç yerden mutlaka fiyat alın.

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    viceroy,
    punto hayırlı olsun. bende de 2006 g.punto multijet 75 hp var.uzun yolda 100 km/h kullanımda 4.5 in altına bile inebilirsin. arabayla ilgili bilgi verebilirim istersen.
    gv650 yi olanak ölçüsünde yeni model isterim ama suzukiyi satınca elime geçecekle birlikte max 10 bin verebilirim. m800 ve benzeri makinelerin fren ve güç performansı malum yetersiz ama custom bi m800 ün imajına deli oluyorum sanki benim için çizilmiş.
    bu arada vstormun gittiğine üzüldüm daha iyileri gelir umarım.
    m800'lerin cizgisi benimde hosuma gıdıyor ama

Allah askına asagıdaki resme bak bu cızgıler nerde var
    İşte sana custom gv650

Motosikleti
    Kesinlikle görüntü 10 numara. Daha iyisi HD-V-ROD olurdu.
    Marcos2609 kardeşimizin yazdıklarından alıntı eklemek isterim;
    harley artan itiyaçları karşılamak ve müşteri yelpazesini genişletmek amacıyla bir takım radikal kararlar alarak farklı bir motor üretti. yeni motor hem harleyin klasik çizgilerine sahip olacak hem de spor görüntüsüyle gençleri etkileyecekti. bu amaçla v-rod serisi ortaya çıktı. harleyi için vazgeçilmez olan v-twin motorlar yerinde duruyordu fakat kullanım olarak artık sport touring-ya da sport motorlar gibiydi. düşük devirde yüksek tork veren klasik v-twinler artık 7000li devirlere yükselmişti. ve de klasikçilerin tahammülünün olmadığı radyatör eklenmişti.
    şu an bir çok motoseverin hayallerini süsleyen v-rod beraberinde de birçok firmayı etkiledi. artık yeni bir tarz olan ya da kabul edilmeye başlayan sport cruiserlar ortadaydı. suzuki m800 intruderı piyasaya sürdü. bu alette lcd ekranı ve çizgileriyle bu tarza yeni bir örnek oldu. ardından gv 650 aquila şase ve deposunu harleyden ön farınıda intruder 800 den alarak bir çok kullanıcının beğenisini kazandı.

suzuki m800 boulevard

hyosung gv650 aquila

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    aquila çok hoş katılıyorum, marka fanatikliğimde yok ama ne biliym o çift silindir sesi yok ya gvde o beni huzursuz ediyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 58 kullanıcı var. (0 üye ve 58 misafir)

Bu Konudaki Etiketler