Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı TutkuluAcemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha xt 125 R kullandım ve halihazırda kuryelik yapıyorum (honda spacy) crf 250l alıp dağ bayır gezmek ve şehir içindeki çukur derdine kafayı takmamak için onu düşünüyorum bir yandan da gv650nin güzelliği gücü ve uzun yol performansı aklıma geldikçe aklım gidip geliyor. Peder bey yardım ederse gv alacağım büyük ihtimal öteki türlü kredi çekmem lazım ona da sıfır crf 250 l olur. Bambaşka kulvarlar ama insan düşünüyor işte bir de kronik sorunlar falan var öğrenciyken uğraşılır mı o var.
    temiz kronik sıkıntıları halledilmiş bir gv alırsan rahatlıkla binersin ama okula gidip geleyim diye düşünüyorsan mesasefen ne bilmiyorum ama şehir içi 5 lt yakar onu dert etmezsen gv al derim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    Alıntı TutkuluAcemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha xt 125 R kullandım ve halihazırda kuryelik yapıyorum (honda spacy) crf 250l alıp dağ bayır gezmek ve şehir içindeki çukur derdine kafayı takmamak için onu düşünüyorum bir yandan da gv650nin güzelliği gücü ve uzun yol performansı aklıma geldikçe aklım gidip geliyor. Peder bey yardım ederse gv alacağım büyük ihtimal öteki türlü kredi çekmem lazım ona da sıfır crf 250 l olur. Bambaşka kulvarlar ama insan düşünüyor işte bir de kronik sorunlar falan var öğrenciyken uğraşılır mı o var.
    Kaya abinin dediği gibi, sorunsuz bir GV650 alıp bakımlarını zamanında, anlayan birine yaptırdığın zaman sorun olmaz. Sorunsuz makine bulabilmek için de iyice araştırıp alman lazım. Çukur gibi şeyleri kafaya takmadan gitmek istiyorum demişsin. Haklısın aslında o konuda. Ben YBR125 kullanırken çukurmuş banane diyip dalardım resmen. Şimdi ise çukurlardan kaçıyorum. Her gördüğüm çukura dalmak istiyorum, kaldırıma çıkıp orda giderim gibi isteklerin düz yolda gitme isteğinden fazlaysa GV650 alma zaten. Şasi uzun ve performansı yüksek bir makine olduğundan öyle şeylere gelmez. Bir de öğrenciyim diyorsun. Babandan alacağın düzenli paraya bağlı olarak günde kullanacağın km, parça değiştirme maliyeti gibi masrafları karşılaman gerekecek. Eğer motor sorun çıkarırsa başına öyle 100-200 liralık bir sorun çıkarmayacaktır. Paranın üst limitiyle GV650 alman büyük bir risk. Motoru aldıktan sonra bir sorun yüzünden para biriktirene kadar motorun yatmasını isteyeceğini de sanmıyorum. Açıkçası bişey söylemek zor. Şahsi fikrimi soracak olursan, motoru aldıktan sonra kenarda 2.000 lira gibi bir rakam bırakabileceksen bu işe giriş derim. Ne olur ne olmaz.

Alıntı coolibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaya abinin dediği gibi, sorunsuz bir GV650 alıp bakımlarını zamanında, anlayan birine yaptırdığın zaman sorun olmaz. Sorunsuz makine bulabilmek için de iyice araştırıp alman lazım. Çukur gibi şeyleri kafaya takmadan gitmek istiyorum demişsin. Haklısın aslında o konuda. Ben YBR125 kullanırken çukurmuş banane diyip dalardım resmen. Şimdi ise çukurlardan kaçıyorum. Her gördüğüm çukura dalmak istiyorum, kaldırıma çıkıp orda giderim gibi isteklerin düz yolda gitme isteğinden fazlaysa GV650 alma zaten. Şasi uzun ve performansı yüksek bir makine olduğundan öyle şeylere gelmez. Bir de öğrenciyim diyorsun. Babandan alacağın düzenli paraya bağlı olarak günde kullanacağın km, parça değiştirme maliyeti gibi masrafları karşılaman gerekecek. Eğer motor sorun çıkarırsa başına öyle 100-200 liralık bir sorun çıkarmayacaktır. Paranın üst limitiyle GV650 alman büyük bir risk. Motoru aldıktan sonra bir sorun yüzünden para biriktirene kadar motorun yatmasını isteyeceğini de sanmıyorum. Açıkçası bişey söylemek zor. Şahsi fikrimi soracak olursan, motoru aldıktan sonra kenarda 2.000 lira gibi bir rakam bırakabileceksen bu işe giriş derim. Ne olur ne olmaz.
    Bazı noktalara katılıyorum ama okadarda gozunu korkutma bence 2000 tl ayırması problemli bır makıne almasıyla olur ancak guzel bakımlı bı makıne de hıc bırsey olmaz ufak tefek hr motorda cıkar problem

Benzın alırken shell den 95 oktan alıyorum ama 97 oktan dahamı iyi olur fark warmı warsa nedır acaba saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    slm dostlar. 2008 model karbüratörlü bi gv 650 ile benm regal raptor 250 yii takas etme düşüncesindeyim. sabah bi konu açtım gv 650 sanki ayıplı malmış gibi uzak dur demişler. ben bu forumu okudum bi kaç kez az çok biliom da durumunu yine de sormak istiorum. son durum nedir diye?? yedek parça fiyatları, bulunabilirliği falan nedir?
    başımı çok ağrıtır mı ki?? 2008 lerde statör, konjektör sorunu varmıdır dostlar?? tşkler..

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    hangi motorla ilgili motor nerde tanıdıgınmı yaz bakalım bildiğimiz makinamı söyleriz

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    Alıntı GV65Ö adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı noktalara katılıyorum ama okadarda gozunu korkutma bence 2000 tl ayırması problemli bır makıne almasıyla olur ancak guzel bakımlı bı makıne de hıc bırsey olmaz ufak tefek hr motorda cıkar problem
    Açıkçası ben motoru sıfır aldım. Yanlış montajdan dolayı radyatörüm 3000 km'de delinmiş. Yanlardan esneme yapıp yırtılmış daha doğrusu. Garanti kapsamında yenisi takıldı. Yani demek istediğim o ki, ne olacağı belli olmaz. Sıfır makinede bile sorun çıkabilir. Her makinede olabilir. İkinci elde bu risk daha fazladır. Anlaşılmayan gizli sorunlar olabilir diye düşünüyorum. Şu ara ben de yeniden öğrenci olacağımdan kendimi o arkadaşın yerine koydum. Motorun yatması gerçekten kötü eder insanı. Moral bozulur. Notları düşer. En azından kenarda 1.000 lirası olsun diyim. Hadi bir nebze daha olumlu olur

Alıntı GV65Ö adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzın alırken shell den 95 oktan alıyorum ama 97 oktan dahamı iyi olur fark warmı warsa nedır acaba saygılar
    Bu konuda çeşitli deyişler var. Bazıları bu benzinin daha performanslı yanıp motorun performansını arttırdığını ve km'yi uzattığını söylüyorlar. Bazıları ise motorların buna uygun olmadığını, bu benzinin daha çabuk yanmasıyla beraber motorun benzin tüketiminin arttığını, sadece bir zarar olduğunu söyleyenler de var. Denemek lazım ama ikinci ihtimal yüzünden ben denemiş değilim. Şimdi internette küçük bir araştırma yaptım ve yine kafam karıştı. Kapattım internet sayfalarını

Alıntı bombaci20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm dostlar. 2008 model karbüratörlü bi gv 650 ile benm regal raptor 250 yii takas etme düşüncesindeyim. sabah bi konu açtım gv 650 sanki ayıplı malmış gibi uzak dur demişler. ben bu forumu okudum bi kaç kez az çok biliom da durumunu yine de sormak istiorum. son durum nedir diye?? yedek parça fiyatları, bulunabilirliği falan nedir?
    başımı çok ağrıtır mı ki?? 2008 lerde statör, konjektör sorunu varmıdır dostlar?? tşkler..
    Açıkçası GV650 ile regal raptor 250'yi takas etmek isteyen birisinin motoru sorunlu olabilir. Çok maddi bir sıkıntı içerisinde değilse bu takası yapmasından ben ilk başta şüphe ederim. Kaya abinin dediği gibi motorun ilanı varsa, kimden olduğu belliyse, biz de durumunu söyleriz. Yok bilmediğimiz bir makineyse kesinlikle kontrol ettirmekte yarar var. Çünkü tanıdığım biri GV250'sini dökük, kazalı bir GV650 ile takas etti. Çok az bir para verdi üstüne. Daha makineye binebilmişliği yok. Bu nedenle de GV650'lerden soğumuş durumda. Şüphe duymamın yegane nedeni bu.

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Arkadaşlar hangi marka motor veya araç olursa olsun eğer geçmiş hikayesi kötüyse yanlış ustalarda yanlış işler başına geldiyse sıkıntı..sıkıntı da maddi ve manevi yük getirir..Alacağınız motorların araştırabildiğiniz kadar araştırın..bu Hyosung ,Honda ,Suzuki veya Yamaha fark etmez temiz ve düzgün olduktan sonra,ağız tadıyla binebildikten sonrası keyiftir..Aldığınız makina eğer sorunluysa ve sorunlarını çözemezseniz üstelikte maliyetli olursa o markanın düşmanı olur çıkar habire şöyle kötü böyle kötü der durursunuz..bundan 1.5 ay önce bir usta GV 650 yi kötülüyormuş şöyle kötü böyle kötü aman almayın falan filan..aklıma takıldı ve yanına gittim sohbet aynen şöyle..''Merhaba ustam..ben GV 650 yi uzun süredir kutluyorum artık daha iyisi olsun istiyorum..bana öyle bir Cruıser söyleki onu alayım ancak arka fren disk olacak ön fren çift disk kayışlı tercihim ve 72 -80 beygirlik gücü olmasa da 60 beygirden daha zayıf olmasın,manevra kabiliyeti güzel olsun v.s. '' dedim..aldığım cevap şu''ee..öyle bir makina yok ki..''konu şu..Ustalar daha ziyade alıştıkları makinaları yapmayı tercih ediyor bu onlar açısından hem madara olmamak adına hemde bildikleri makinanın parçalarını bulma konusunda avantajlı kılıyor..başka bir ustanın pert dediği bir makinayı başka bir usta ayağa kaldırdı çatır çatır çalışıyor..kısaca usta işi de 2.el de motor da biraz şans ve çevre işi..tekeriniz düz bassın,keyfiniz ömürlük olsun..
    bilginet45, coolibo, hyosung1618 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    GV 650
    merhaba benimde bazı sorularım olacak gv650 hakkında daha doğrusu biraz dert yanmak istiyorum. umarım aramamda sorun olmaz bu motoru bilen biriyle biraz sohbet etmek isterim
    volkanmarmara

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    slmlar dostlar, regalle gv 650 takasına şüpheli bakılabilir evt fakat takasçı ile konuşunca haklı sebepleri vardı, çok seri olduğu için çocuğuyla binemiyomuş zaten 2. sahibi imiş ve ilk sahibii de tanıdıkmış kendisi de esnaf. şu an ilan kapalı yani anlaştık o yüzden ilanı gösteremiycem yarın da zaten getiriom motoru takas olması bana da cazip geldi çünkü.
    motor izmir bayındır dan. resimlerde çok çok temiz gözüküo, motora ek aydınlatma falan takılmış konjektör statör sorunu halledilmiş sanırım. sahibi arkadaş sorularıma tutukluk yapmadan dürüstçe cvplar verdi. açıkçası inandırıcı geldi cvpları dürüst bir anlatışı vardı ne fazla ne eksik artık ok yaydan çıktı çünkü üste vercem parayı kredi çektim umarım hayal kırıklığı yaşamam. en çok güvendiğim satıcının dürüst olduğuna kani olmam ne dersiniz çok mu safım??

Motosikleti
    GV 650
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mnehmet hayırlı olsun makinan arızasız kazasız kullanasın istanbulun neresindesin garaj a gelirsen yardımcı olurum.sıkıntılar illa olacak diye bir şey yok bakımlarını güzelce yapınca bir şey olmaz kolayla 5322124353 ararsan yardımcı olurum
    merhaba önceki mesajımı size itafen yazmıştım ama başaramadım. motoru daha yeni aldım sizin gibi bilen birisiyle hakkında sohbet etmek isterim umarım aramamda sakınca yoktur. volkan marmara.
    volkanmarmara

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı vlknmarmara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba önceki mesajımı size itafen yazmıştım ama başaramadım. motoru daha yeni aldım sizin gibi bilen birisiyle hakkında sohbet etmek isterim umarım aramamda sakınca yoktur. volkan marmara.
    volkan arıyabilirsin çekinme

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı bombaci20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar dostlar, regalle gv 650 takasına şüpheli bakılabilir evt fakat takasçı ile konuşunca haklı sebepleri vardı, çok seri olduğu için çocuğuyla binemiyomuş zaten 2. sahibi imiş ve ilk sahibii de tanıdıkmış kendisi de esnaf. şu an ilan kapalı yani anlaştık o yüzden ilanı gösteremiycem yarın da zaten getiriom motoru takas olması bana da cazip geldi çünkü.
    motor izmir bayındır dan. resimlerde çok çok temiz gözüküo, motora ek aydınlatma falan takılmış konjektör statör sorunu halledilmiş sanırım. sahibi arkadaş sorularıma tutukluk yapmadan dürüstçe cvplar verdi. açıkçası inandırıcı geldi cvpları dürüst bir anlatışı vardı ne fazla ne eksik artık ok yaydan çıktı çünkü üste vercem parayı kredi çektim umarım hayal kırıklığı yaşamam. en çok güvendiğim satıcının dürüst olduğuna kani olmam ne dersiniz çok mu safım??
    İnsan bazen içinde ki sesi dinlemeli..sende bunu yapmışsın..motorun şimdiden hayırlı olsun.. sıkıntıları olur ise burda yapacağımız yönlendirmelerle zaten üstesinden geleceksindir sıkıntı yok..
    oguzhansan bunu beğendi.
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan bazen içinde ki sesi dinlemeli..sende bunu yapmışsın..motorun şimdiden hayırlı olsun.. sıkıntıları olur ise burda yapacağımız yönlendirmelerle zaten üstesinden geleceksindir sıkıntı yok..
    sizden (gv kullanıcıları) başka güvenecek kimsem yok zaten sagolun varolun..
    ZERDÜŞT ve oguzhansan bunu beğendiler.

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    ben bir defa yanlışlıkla aldım iki gün sonra şamanıra contasından akıntı başlaı. tabii benzine bağlamdım. bir süre sonra isteyerek aldım yine bir kaç gün sonra bu defa benzin pompası contasından akıntı oldu. rastlantı mı bilmem. ama yazmak istedim

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    Gv650 bir öğrenci için bakımsız ve sorunlu ise birde civarında hyosundan anlayan usta yoksa zor iş en büyük sıkıntı motorun geçmişini bilmemek ben anlarım yaparım diyen ustalar motorları daha kötü durumlara sokabiliyorlar. bir yerini yapayım derken başka bir yerini boza biliyor sonrada hyosung sorunlu motor bilemem ne gibisinden laflar çıkıyor ortaya sonra da motorun sahibi motordan olabildiğince çabuk kurtulmak istiyor 8-9binlira veriyorlar o motorları alanlar yandı yazıyor adam konjektör sorunu kronik sorunlar giderilmiştir konjektör sorunu statör (sargı) ve zayıf aküden kaynaklanıyor statör bozuksa sen istediğin kadar konjektörü değiştir yine yakar. akün zayıfsa konjektöre yüklenir ısınır yine yanar. yani demek istediğim ucuz motor değil sorunlu motordur buınun adı bakımları zamanında yapılmış huyusunu suyunu bilen anlayan bir ustanın elinden geçmiş bir gv sorunsuzdur.
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

sonoyuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar geçmişini bilmediğin motorda örnek benim. forumdakiler aşağı yukarı durumumu biliyor. Ben tamirde kendime güvendiğim için durumum rahat ama normal bir kullanıcı benim durumumda bu motordan vazgeçerdi. O söylediğiniz 2000 liralık rakam bunun işçilik ücretleri için çok küçük bence. Forumdan takip edilen motor harici almamak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Kaya abi hyosungsource beni terketti . Benim motor başka baharlara kalıcak galiba

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı sonoyuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar geçmişini bilmediğin motorda örnek benim. forumdakiler aşağı yukarı durumumu biliyor. Ben tamirde kendime güvendiğim için durumum rahat ama normal bir kullanıcı benim durumumda bu motordan vazgeçerdi. O söylediğiniz 2000 liralık rakam bunun işçilik ücretleri için çok küçük bence. Forumdan takip edilen motor harici almamak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Kaya abi hyosungsource beni terketti . Benim motor başka baharlara kalıcak galiba
    onLAR TERK ETSE BEN ETMEM MERAK ETME malzeme 13 de yola çıktı gelmiştir ama bizim gümrük yavaş malesef gelince hemen yollıyacam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    slmlar bugün motoru izmir den getirdim. resmen şoktayım böyle bişey olamaz 3. viteste 130 yapıo bu nasıl bir alettir arkadaşlar?? şimdiye kadar motora falan binmiomuşum şahsen ben

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    Hayırlı uğurlu olsun bombacı20 . Kazasız belasız sürüşler dilerim. Güle güle kullan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler