Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı GV65Ö adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozaman iyiki kurtulmuşuz kasnaklardan yaşasın zincir. Eline saglık agbım saat gıbı makıne keyıfle izmir yollarındayım
    iyi benim içinde gez izmir kızlarıyla aran nasıl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eywallah gezerım tabıı
    Cok sewerler benii;)

Motosikleti
    GV 650
    merhaba. hala kymco venox kullanıcısıyım ve aquila ile aranıza katılmak gibi bir düşüncem var. 2008 model enjeksiyonlu bir aquila buldum fiyatta anlaştık. hafta başı motoru servise göstermek istiyorum istanbul avrupa yakasında sizin gitmekte olduğunuz bu motoru buraya götür diyebileceğiniz karakter sahibi usta arıyorum motora baksın etsin eksiğini gediğini tek tek söylesin istiyorum. sizlerin yardımları bana öncülük yapacak. teşekkürler.

sonoyuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaya abi şu kasnak göbek somunun gevşeme olayına giricem motor dağınıkken. orjinal somunu frezeleme işi pek mantıklı gelmedi bana şayet motoru bu kadar parçaladım. Hiç bir vida ve somundan memnun değilim. Biraz kalitesiz ben parça parça kroma geçiyorum. Kasnak göbek somununuda kontra somun olarak fiberli somun kullanmayı düşünüyorum. Böylece bir daha gevşeme ihtimali sıfır olur.
    Şu anki problemim karbüratörle temizlik için hala ayıramadım. Ön karbüratörün jikle bölümünde vidalardan birini sökmeye çalışırken telef ettim. Karbüratör vidalarıda yenilenecek belli oldu.

yanlız arada kaçırdığım konu gidon. çok kez gevşediğini okudum forumda. Bunun tam olarak çözümü nasıl.

Sherno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar. Hyosung Kore den görüşebileceğim bir yetkilinin nuamrası ya da mail adresi var mı elinizde?

Orjinal egzosumu soktugum icin elimde egzos tupu on ve arka silindir manifoltundan itibaren gelen deve boyunlari ve egzos icin gerekli olan parca ve kelepceler var. Sadece egzos tupunde sararma var onun disinda vuruk catlak yoktur. Isteyene uygun fiyata verebilirim.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı sonoyuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaya abi şu kasnak göbek somunun gevşeme olayına giricem motor dağınıkken. orjinal somunu frezeleme işi pek mantıklı gelmedi bana şayet motoru bu kadar parçaladım. Hiç bir vida ve somundan memnun değilim. Biraz kalitesiz ben parça parça kroma geçiyorum. Kasnak göbek somununuda kontra somun olarak fiberli somun kullanmayı düşünüyorum. Böylece bir daha gevşeme ihtimali sıfır olur.
    Şu anki problemim karbüratörle temizlik için hala ayıramadım. Ön karbüratörün jikle bölümünde vidalardan birini sökmeye çalışırken telef ettim. Karbüratör vidalarıda yenilenecek belli oldu.

yanlız arada kaçırdığım konu gidon. çok kez gevşediğini okudum forumda. Bunun tam olarak çözümü nasıl.
    ramiz kasnak somunun dişsiz bölümünü tornda alıyorsun kalan kısmına 30 luk bir somun sıkışt5ırıyorsun fiberli souna yer kalmaz normal somunda bile gevşemiyor.gidon için .üzerindeki vidaları çıkarıp biraz daha uzununu sıkarsan sıkıntı olmaz ama uzun yolda hfifi titreşim eli titiretmemesi için ben gidonun vida deligini genişletip daha uzun vida ve burçlu yaptım çok memnun un uzun yolda hiç karıncalanma filan kalmıyor ve kırılma gevşeme filan olmuyor

sherno koreden adres hyosungdan yok parça için görüşmek istiyorsan biz getiritiyoruz lee ile görüşebilirsin mail adresi sitesinde mevcut hyosungsoorce den bakabilirsin
    Sherno bunu beğendi.

Egzos ve egzos sisemine ek olarak elimde 2 addet amortisörde var. Amortisörlerin çalışmasında bi sıkıntı yok ama birisinde ufak bi yrık ve paslanma mevcut. Olumlu fiyattan onlarıda verebilirim.

Arkadaslar motor kullanmanın en zor yanlarından bırı bence ıyı bır motor ustası bulmak özellikle bu makınelerden anlayan sorun cıkarmak yerıne sorunu en kısa yoldan halleden guwenılır bır usta bulmak. İstanbulda olanlar bıraz daha sanslı bır cok degerlı usta war ama izmirde yasayanlarda bıraz daha sıkınttılı eger izmirdeyseniz we guwenılır usta bulamıyorsanız yardımcı olabılırım çok kalıtelı bır usta tanıyorum 0554 486 22 59 benım numaram adım özgur yardımcı olabılırım ıyı surusler

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    Alıntı vlknmarmara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba. hala kymco venox kullanıcısıyım ve aquila ile aranıza katılmak gibi bir düşüncem var. 2008 model enjeksiyonlu bir aquila buldum fiyatta anlaştık. hafta başı motoru servise göstermek istiyorum istanbul avrupa yakasında sizin gitmekte olduğunuz bu motoru buraya götür diyebileceğiniz karakter sahibi usta arıyorum motora baksın etsin eksiğini gediğini tek tek söylesin istiyorum. sizlerin yardımları bana öncülük yapacak. teşekkürler.
    Maalesef GV650'lerde öyle bir usta yok. Hele ki enjeksiyonlu. Kanuni Karalar servisini önce bir arayıp, motordan anlayıp anlamadıklarını sorup orada baktırabilirsin. Bi iki kişi tavsiye etmişti bana. Telefonları 0 (212) 2645798

Alıntı Sherno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Hyosung Kore den görüşebileceğim bir yetkilinin nuamrası ya da mail adresi var mı elinizde?
    Bunu bilmiyorum ama bir Kanuni genel fabrikasına telefon açabilirsiniz. Onlar Güney Kore ile irtibat halindeler. Sorunuzun cevabını bilmeseler bile öğrenebilirler. Olmadı size bir mail adresi verebilirler

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    GV650 yeni modelle ilgilenenler varsa ben 2012 model motorumu satılığa çıkardım. Almak isteyenler, altındaki açıklamayı baştan sona okuyup, ondan sonra soruları varsa bana sorabilirler.

Sadece 5500 km'de Türkiye'deki en temiz GV650

memosfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650
    Selamünaleyküm ...

GV650 hayaline henüz kavuşmuş bir kullanıcıyım.
    Duruşuna aşık olduğum makinanın , gidişine de hasta olmak umudundayım..
    Elimden geldiğince önceki sayfalardan bişeyler kapmaya çalıştım.
    Kronik sıkıntıları gözümü korkutsa da sınırlı bütçeyle alacağım en iyi motor olduğu tesellisindeyim.

İstanbul da yaşayan arkadaşların bana sağlam bir usta tavsiyeleri olur mu?
    Statör , depo ve gazı kestiğimde egzostdan gelen patlama seslerini sorgulayıp gönül rahatlığıyla başlamak istiyorum.

Şİmdiden teşekkürler..

Görüşmek ümidiyle..

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı memosfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm ...

GV650 hayaline henüz kavuşmuş bir kullanıcıyım.
    Duruşuna aşık olduğum makinanın , gidişine de hasta olmak umudundayım..
    Elimden geldiğince önceki sayfalardan bişeyler kapmaya çalıştım.
    Kronik sıkıntıları gözümü korkutsa da sınırlı bütçeyle alacağım en iyi motor olduğu tesellisindeyim.

İstanbul da yaşayan arkadaşların bana sağlam bir usta tavsiyeleri olur mu?
    Statör , depo ve gazı kestiğimde egzostdan gelen patlama seslerini sorgulayıp gönül rahatlığıyla başlamak istiyorum.

Şİmdiden teşekkürler..

Görüşmek ümidiyle..
    mnehmet hayırlı olsun makinan arızasız kazasız kullanasın istanbulun neresindesin garaj a gelirsen yardımcı olurum.sıkıntılar illa olacak diye bir şey yok bakımlarını güzelce yapınca bir şey olmaz kolayla 5322124353 ararsan yardımcı olurum

memosfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650
    Teşekkür ederim..
    Hepimiz kazasız belasız günlerde kullanırız İnşallah..
    Ataşehirdeyim..İlk fırsatta arayacağım sizi..Görüşmek üzere..Selamlar.

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Universiteye gitmeden once yazlari biriktirdigim parayla ya gv650 ya honda crf 250l alacagim. Universitede okumaya giderken bunlardan hangisi alinir abiler? Butcem 10bin

Sherno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam teşekkürler gv650i.. parça da lazım (sisy bar) ondan önemlisi firmayla yaşadığım sorunları iletmek istiyordum.

bir de şunu sorayım gv 650 de yedek depo varmı varsa nerden açılıyor ben göremedim de? benzini tam ölçemedim ona da yardımcı olursanız sevinirim. alınca 50 liralık benzin aldım bayide 1 litre koymuştu sanırım. 11 litre falan var yani. 11 litre benzin göstergesinde 4 çubuk yaptı(en alttaki kalın çubuk dahil). şimdi 60 km gittim 2 çubuğa düştü. benzinin tamamını bitirip ölçeyim diyorumda yedek depoyu bulamadım işte

şu sisy barıda konuşalım sizle?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

coolibo teşekkürler cevap için senin mesajını şimdi fark ettim. 2012 modellerde yan taraflarda krom yokmuydu ya yanlış mı hatırlıyorum

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    TutkuluAcemi;
    GV650 ile CRF250L çok farklı motorlar. Biriyle uzun yol ve performans üzerine konuşuruz. Diğeriyle arazide dağ bayır çıkmayı konuşuruz. Yani şahsen ben sana GV650 ya da CRF250L al diyemem. Motor kullanırken kendini nerde görüyorsan onu alman daha iyi olur. Şahsen GV650 derim. Çünkü performans, görünüm, uzun yolda verdiği keyif, fren sisteminin (önde çift, arkada tek disk) iyi olması gibi etmenler ve araziye motorla çıkmak istemediğim için GV650 alırdım ve aldım da

Sherno;
    Yeni kasaların siyah olanı benim ilana koyduğum motordur. www.hyosung.com.tr de dahil olmak üzere internette bakabilirsin. Diğer renklerinde yanlarda krom var ama siyah renge özel olarak siyah ağırlıklı kullanıldı. Herhangi bir boya modifiyesi yok motorun üstünde.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı Sherno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam teşekkürler gv650i.. parça da lazım (sisy bar) ondan önemlisi firmayla yaşadığım sorunları iletmek istiyordum.

bir de şunu sorayım gv 650 de yedek depo varmı varsa nerden açılıyor ben göremedim de? benzini tam ölçemedim ona da yardımcı olursanız sevinirim. alınca 50 liralık benzin aldım bayide 1 litre koymuştu sanırım. 11 litre falan var yani. 11 litre benzin göstergesinde 4 çubuk yaptı(en alttaki kalın çubuk dahil). şimdi 60 km gittim 2 çubuğa düştü. benzinin tamamını bitirip ölçeyim diyorumda yedek depoyu bulamadım işte

şu sisy barıda konuşalım sizle?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

coolibo teşekkürler cevap için senin mesajını şimdi fark ettim. 2012 modellerde yan taraflarda krom yokmuydu ya yanlış mı hatırlıyorum
    yedek depo yoktur en altta kırmızı çizgiye geldiginde yaklaşık 40 km yol yapar ayrıca bir musluk la yedeğe geçirme yoktur gvde vakkumlu musluk vardır.Yedek parça konusunda yardımcı olabilirim sisiy bar mevcut bende orjinali arasan görüşürüz 5322124353

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coolibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TutkuluAcemi;
    GV650 ile CRF250L çok farklı motorlar. Biriyle uzun yol ve performans üzerine konuşuruz. Diğeriyle arazide dağ bayır çıkmayı konuşuruz. Yani şahsen ben sana GV650 ya da CRF250L al diyemem. Motor kullanırken kendini nerde görüyorsan onu alman daha iyi olur. Şahsen GV650 derim. Çünkü performans, görünüm, uzun yolda verdiği keyif, fren sisteminin (önde çift, arkada tek disk) iyi olması gibi etmenler ve araziye motorla çıkmak istemediğim için GV650 alırdım ve aldım da
    Yamaha xt 125 R kullandım ve halihazırda kuryelik yapıyorum (honda spacy) crf 250l alıp dağ bayır gezmek ve şehir içindeki çukur derdine kafayı takmamak için onu düşünüyorum bir yandan da gv650nin güzelliği gücü ve uzun yol performansı aklıma geldikçe aklım gidip geliyor. Peder bey yardım ederse gv alacağım büyük ihtimal öteki türlü kredi çekmem lazım ona da sıfır crf 250 l olur. Bambaşka kulvarlar ama insan düşünüyor işte bir de kronik sorunlar falan var öğrenciyken uğraşılır mı o var.
    esparo bunu beğendi.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

esparo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883 / 2014
    TutkuluAcemi güzel bir konuya değindin cevapları bende izleyeceğim saol
    Petrol bitmesin!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 40 kullanıcı var. (0 üye ve 40 misafir)

Bu Konudaki Etiketler