Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nastyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 400 ABS
    bahadır iyicene kaybettik uzun süredir görüşemiyoruz ben arayamıyorum uçuşta olursun diye zamanın oldukça görüşelim.Akü meselesine gelince arkadaşlarında dediği gibi yuasa iyi akü gerçekten ama senin makina 2 sene ancak oldu yatan motorda akü ne olursa olsun şarj baglamadıkca çabuk ölür yer uygunsa ufak bir adaptörle şarj etmek çok faydalı olacaktır .
    ama şarj imkanı olmazsa yuasa girme diger uygun akülerden her sene bir tane al derim . GELEBİLİRSEN BURDA HALLEDERİZ akü burdan alabiliyoruz[/QUOTE]

Halidun abim çok haklısın uzun zaman oldu :( değil motora foruma bile bakamıyorum ,dediğin gibi uygun fiyatlı akülerle idare edeyim diye düşünüyorum yoksa ne alırsam alayım ölücek bu arada far için de bir çözüm lazım her kontakta yandığından akü dayanmıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı nastyboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahadır iyicene kaybettik uzun süredir görüşemiyoruz ben arayamıyorum uçuşta olursun diye zamanın oldukça görüşelim.Akü meselesine gelince arkadaşlarında dediği gibi yuasa iyi akü gerçekten ama senin makina 2 sene ancak oldu yatan motorda akü ne olursa olsun şarj baglamadıkca çabuk ölür yer uygunsa ufak bir adaptörle şarj etmek çok faydalı olacaktır .
    ama şarj imkanı olmazsa yuasa girme diger uygun akülerden her sene bir tane al derim . GELEBİLİRSEN BURDA HALLEDERİZ akü burdan alabiliyoruz
    Halidun abim çok haklısın uzun zaman oldu :( değil motora foruma bile bakamıyorum ,dediğin gibi uygun fiyatlı akülerle idare edeyim diye düşünüyorum yoksa ne alırsam alayım ölücek bu arada far için de bir çözüm lazım her kontakta yandığından akü dayanmıyor [/QUOTE]

fara ayrı bir anahtar yapıyoruz ben yaptım iyi oluyor gel sanada yapalım

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    arkadaşlar merhaba gv 650i topigini ara sıra okuyordum fakat sonunda size danışmam gereken bır konu oldu yorum yapan ve yardımcı olmaya calısanlara sımdıden tesekkkurler.

elimde 1 adet mondial mct 250 var hyosung gv 650 ile takas önerdım sahıbı kabul ettı . mct + 6500 tlye anlaştık. bu pazartesi gorusmeyı dusunuyorum fakat motor temızmıdır nasıldır hıc bılmıyorum ilandakı fotolarına baktıgım kadarıyla dıkız aynaları yok bırde tam farkemedim ama kayıs yerıne zincir var gıbı böyle bırsey olması mumkunmudur. ilan budur belki tanıyanınız görenınız vardır http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7649207/detay/

satıcı arkadas motorunun bakımlarının yetkılı servıste özenle yapıldıgını söyledı ve amatör degil bilinçli bir kullanıcı oldugunu başka motorları oldugunuda söyledi 1000cc gıbı mct 2000den sayıyoruz 6500de üstüne verdıkmı 8.500 e gelıyor anlıyacagınız. acıl nakite ihtiyacı varmıs baska motorlarıda varmıs fiyatının sebebı buymus..

izmirde gv 650 kullanıcısı varsa bana destek olursa sımdıden cok sevınırım yorum yazanlarada tesekkurlerımı sunuyorum

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor cekici duruyor ama gidip bakmadan bilinmez. Pazartesi alip almadini neden almadigini falan yazarsan sevinirim
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    tamamdır arkadaslar bılgısı olan yada tavsıyede bulunacak olan yardımcı olursa cok sevınırım< siteden bı kullanıcı mesaj attı onun motorunuda görmeye gıtmeyı dusunuyorum

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba gv 650i topigini ara sıra okuyordum fakat sonunda size danışmam gereken bır konu oldu yorum yapan ve yardımcı olmaya calısanlara sımdıden tesekkkurler.

elimde 1 adet mondial mct 250 var hyosung gv 650 ile takas önerdım sahıbı kabul ettı . mct + 6500 tlye anlaştık. bu pazartesi gorusmeyı dusunuyorum fakat motor temızmıdır nasıldır hıc bılmıyorum ilandakı fotolarına baktıgım kadarıyla dıkız aynaları yok bırde tam farkemedim ama kayıs yerıne zincir var gıbı böyle bırsey olması mumkunmudur. ilan budur belki tanıyanınız görenınız vardır http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7649207/detay/

satıcı arkadas motorunun bakımlarının yetkılı servıste özenle yapıldıgını söyledı ve amatör degil bilinçli bir kullanıcı oldugunu başka motorları oldugunuda söyledi 1000cc gıbı mct 2000den sayıyoruz 6500de üstüne verdıkmı 8.500 e gelıyor anlıyacagınız. acıl nakite ihtiyacı varmıs baska motorlarıda varmıs fiyatının sebebı buymus..

izmirde gv 650 kullanıcısı varsa bana destek olursa sımdıden cok sevınırım yorum yazanlarada tesekkurlerımı sunuyorum
    Benim tanıdığım bir motor değil ama GV ler orijinal de kayışlıdır..zincire çevirmiş olan GV650İ nikli Halidun Kaya abi ve bir kişi daha vardı
    ..İzmir de özellikle bu motor dan anlayan bir usta bulabilirsen şahane olur..düşük fiyat tedirgin edici geldi bana sanki bir an önce bu motordan kurtulmak isteniyor gibi bir his uyandı bende..satıcının sözlerinden çok gübenebildiğin ,iyi bir motor ustasının sözlerine itibar etmek lazım kanımca..
    bilginet45 bunu beğendi.
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Trafik de daha az yer kaplayan,Trafik keşmekeşine alternatif olan motosikletler arabalarla aynı ücreti ödemeye zorlanıyor..sizce de bu bir haksızlıksa lütfen yazacağınız dilekcenizle le destek verin..

https://www.change.org/tr/kampanyala..._term=36138993

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Arkadaşlar maksimum 30 saniyede sağ üst köşedeki isim,soyisim,mail adresi ve bulunduğunuz şehri girerek imzanınızı atmış oluyorsunuz.
    _Uzay_ ve Serdarrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    Hadi bakalım bende attım imzamı ama bişey çıkmaz yaw bundan. Bu arada arkadaşlar elinde gv 650'nin orjinal koruma demiri ve sport rüzgar camı olupta satmak isteyen varmı aranızda ? Yada birebir aynı ölçülerde imal edebilecek olan ?.Koruma demiri olmadan bu motorların önü boş duruyo gibi sanki...
    2011 GV 650 EFI :queen:

sonoyuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcu arkadaslarima selamlar. Birkac gundur fethiyedeki hava sartlari nedeniyle motorumla dolasma firsati bulamadim. İs yogunlugundan forumdada geri kaldik. Mesajlat okurken su boy meselesinde gecen bir konuda bilgi isteyecem sizlerden. Benim boy biraz kisa 1.60 kadar :-) . Bu ayak peglerinin hareket olayi nasil oluyor cok merak ettim. Ayakliklar gerl olsa sanki biraz daha mukembel olucak bana. Birde motor mars konusunda biraz isteksiz gibi. Farlardada dusuk devirlerde isik azalmasindan aku ile problemimi gidericegimi dusunuyorum. Aku olarak jel alicam. Model onerirseniz sevinirim. İyi aksamlar

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı uludagnet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalım bende attım imzamı ama bişey çıkmaz yaw bundan. Bu arada arkadaşlar elinde gv 650'nin orjinal koruma demiri ve sport rüzgar camı olupta satmak isteyen varmı aranızda ? Yada birebir aynı ölçülerde imal edebilecek olan ?.Koruma demiri olmadan bu motorların önü boş duruyo gibi sanki...
    arkadaşım orjinal koruma demiri pek bir işe yaramıyor krom malzemeden ben koruma demiri yaptırdım.Daha çok işe yarıyor orjinalde istersen var. ayrıca cam için krom dan baglantı demirlerini yaptırdım istersen ara sanada göndereyim cam ın kendisinide bir arkadaş kesiyor onuda ordan temin edebilirsin 5322124353

---------- Post added at 12:29 ---------- Previous post was at 12:23 ----------

Alıntı sonoyuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu arkadaslarima selamlar. Birkac gundur fethiyedeki hava sartlari nedeniyle motorumla dolasma firsati bulamadim. İs yogunlugundan forumdada geri kaldik. Mesajlat okurken su boy meselesinde gecen bir konuda bilgi isteyecem sizlerden. Benim boy biraz kisa 1.60 kadar :-) . Bu ayak peglerinin hareket olayi nasil oluyor cok merak ettim. Ayakliklar gerl olsa sanki biraz daha mukembel olucak bana. Birde motor mars konusunda biraz isteksiz gibi. Farlardada dusuk devirlerde isik azalmasindan aku ile problemimi gidericegimi dusunuyorum. Aku olarak jel alicam. Model onerirseniz sevinirim. İyi aksamlar
    akü mü problem önce voltajı bir ölçtür sarj ne durumda aku ise arjinal yuasa eger devamlı kullanıyorsan kısın motoru yatırmıyorsan yuasa tavsiye ederim veya boch aku veya diger hazel olabilir aku modeli 14 ytx-bs dir temin edemez isen burdan gönderebiliriz

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    motor koruma demiri resimleri bu linkte montajlı halde mevcut bakabilirsiniz
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-233.html

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Benim boy biraz kisa 1.60 kadar :-) . Bu ayak peglerinin hareket olayi nasil oluyor cok merak ettim. Ayakliklar gerl olsa sanki biraz daha mukembel olucak bana.
    Vites pedal çubuğunun bir kısa olanı birde uzun olanı vardır..sendeki uzun ise onu kısası ile değiştirmen kafi olur..kısa cubuğu kanuni servislerinde bulma ihtimalin var olmadı uzun olanı kısa boya göre kısalttırırsın ,sürüşün daha da rahatlar..

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites pedal çubuğunun bir kısa olanı birde uzun olanı vardır..sendeki uzun ise onu kısası ile değiştirmen kafi olur..kısa cubuğu kanuni servislerinde bulma ihtimalin var olmadı uzun olanı kısa boya göre kısalttırırsın ,sürüşün daha da rahatlar..
    Hocam Eski Gv ler nasıl bilmem ama efi versiyonların hepsinde vites çubuğunun uzunluğu veya kısalığı ayarlanabiliyor. Çubuğun 2 ucunda 10mm zıt vidalar var. Onları gevşetip vites çubuğunu sola çevirince kısalıyor sağa döndürürseniz uzuyor. Motoru aldığımda ayak pegleri öndeydi benimde, ama sonradan bende pegleri geri aldım.Başka hiçbir işlem yapmadım.. Vites çubuğunu değiştirmeye kestirmeye filan gerek yok diye düşünüyorum iyice kontrol edin derim.
    2011 GV 650 EFI :queen:

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı uludagnet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Eski Gv ler nasıl bilmem ama efi versiyonların hepsinde vites çubuğunun uzunluğu veya kısalığı ayarlanabiliyor. Çubuğun 2 ucunda 10mm zıt vidalar var. Onları gevşetip vites çubuğunu sola çevirince kısalıyor sağa döndürürseniz uzuyor. Motoru aldığımda ayak pegleri öndeydi benimde, ama sonradan bende pegleri geri aldım.Başka hiçbir işlem yapmadım.. Vites çubuğunu değiştirmeye kestirmeye filan gerek yok diye düşünüyorum iyice kontrol edin derim.
    Yeni versiyon da bunu da düşünüp geliştirmişler demek ki..bizdekiler de senin dediğin gibi değil sistem..bizde ya kısa çubuk kullanırsın yada uzun..

Aküm son canını verdi herhalde :D. Bu sabah kontağı çevirdim yine isteksiz marş bastı. Soğuk motor olduğundan 400 metre sonra kasiste stop etti. Tekrar marşa bastığımda çık diye bir ses ve motorda elektriğe dair hiç bir belirti yok. Kutup başlarını söktüm zımpara temizlik vs. tamam. Tekrar montajını yaptım. Kontak açık gösterge tamam. Marşa bastım. Çık diye bir ses yine kaput motor. Neyse bu hikayeyi teknik olarak sorucam.

1)Motorda düşük akü korumasımı var. Çünkü kutup başlarını tekrar söküp takmadan kendine gelmiyor.
    2)Motorda voltaj ölçümü yaptığımda 12.60 civarı fakat kontağı açtığımda 3.80 ne kadar düşüyor. (Kısa devre olabilirmi kesin akümü sizce)

Yedek akü ayarlayamadığım yada redesörüm olmadığı için (ayrıca hava koşulları nhala yağmurlu olduğu için) daha ileri test yapamadım. Akü siparişimi verdim en kısa zamanda sorunu çözerim umarım.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Aküm son canını verdi herhalde :D. Bu sabah kontağı çevirdim yine isteksiz marş bastı. Soğuk motor olduğundan 400 metre sonra kasiste stop etti. Tekrar marşa bastığımda çık diye bir ses ve motorda elektriğe dair hiç bir belirti yok. Kutup başlarını söktüm zımpara temizlik vs. tamam. Tekrar montajını yaptım. Kontak açık gösterge tamam. Marşa bastım. Çık diye bir ses yine kaput motor. Neyse bu hikayeyi teknik olarak sorucam.

1)Motorda düşük akü korumasımı var. Çünkü kutup başlarını tekrar söküp takmadan kendine gelmiyor.
    2)Motorda voltaj ölçümü yaptığımda 12.60 civarı fakat kontağı açtığımda 3.80 ne kadar düşüyor. (Kısa devre olabilirmi kesin akümü sizce)

Yedek akü ayarlayamadığım yada redesörüm olmadığı için (ayrıca hava koşulları nhala yağmurlu olduğu için) daha ileri test yapamadım. Akü siparişimi verdim en kısa zamanda sorunu çözerim umarım.
    çalışırken voltaj ölçtünmü kaç volt sarj eden motor çalıştıktan sonra aküyü doldurması lazım senin sarjda bir problem var gibi koruma devresi filan yok kısa devre olsa sigorta atar marş motorunda kısa devre olabilir ama akü canlı iken marşa basıyorsa ondan da sıkıntı olmaz

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    Efi den önceki modellerde cubuğun değişmesi yada ķısalması gerekli boyum 1,68 geriye aldık sürüşüm çok rahatladı motora hakimiyetim değişti. Boyu kısa olanlara şiddetle tavsiyemdir

Redresor buldum. Aku saglam olabilirmi diye son bir test yaptim. 3 saat sarjdan sonra hayat belirtisine dair bir sey yok. Aractan takviye kablo bagladim motorla ilgili bir problem varmi diye. Sorun yok super mars basti. Yeni aku aldim. Uzerinde 10amper vardi. Ben 12 amper bosch ta karar kildim. Umarim 2 amper iyi bir fark yaratir. Yarin montajini yapicam.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Redresor buldum. Aku saglam olabilirmi diye son bir test yaptim. 3 saat sarjdan sonra hayat belirtisine dair bir sey yok. Aractan takviye kablo bagladim motorla ilgili bir problem varmi diye. Sorun yok super mars basti. Yeni aku aldim. Uzerinde 10amper vardi. Ben 12 amper bosch ta karar kildim. Umarim 2 amper iyi bir fark yaratir. Yarin montajini yapicam.
    iyi hayırlı olsun sarjınıda kontrol etmeyi unutma ne marka aldın akuyu

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Üzerindeki Akü belli ki yetersiz miş, zaten en az 12 amper olması lazım ..bu arada ayak pegleriyle ilgili sorduğun diğer soruya sana faydası olur düşüncesiyle hem benim ,hemde bilginet45 tarafından cevap yazıldı..okudunmu???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler