Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    MERHABA CAN ÖNCELİKLE MOTORLARLARI YERİNDE İNCELEMEDEN KARAR VERMEK YORUM YAPMAK MÜMKÜN DEĞİL. AMA UFAK BİR KATKIDA BULUNMAK İSTERİM. İLK YAZDIĞIN İLANDAKİ MOTOR EKSOZ KARARMASI YADA YANMASI KALBÜRATÖR SENKRON AYARI BOZUKLUĞUNDAN KAYNAKLANIYOR.BEN ŞAHSIM OLARAK KM YE GELİNCE 2007 MODEL BİR MOTORUN 5000-6000KM DE OLDUĞUNA KESİNLİKLE İNANMAM TABİ GÖRMEDEN İNCELEMEDEN DE BİŞEY DENMEZ İLANDAKİ GRİ MOTOR GEÇEN YIL MERSİNDE İDİ GEÇEN YIL MOTOR ARAŞTIRIKEN GÖZÜME ÇARPMIŞTI. FAKAT KMYE İNANMADIĞIM İÇİN DEĞERLENDİRMEDİM.GV LERDE DİJİTAL GÖSTERGE SU ALDIMI SAPITIYOR.5000NEDE DÜŞEBİLİR. 40BİNEDE ÇIKABİLİR. YADA HİÇ ÇALIŞMAZ TAMİR YADA DEĞİŞMESİ GEREKEBİLİR. ANLATMAK İSTEDİĞİM MOTOR ALIRKEN ÇOK İYİ ANLAYAN BİRİSİ YADA USTA İLE BAK GV LERDE UCUZA KAÇMA DEĞERİNDE BAKIMLI SORUNSUZ KURCALANMAMIŞ BİR MOTOR ALMAYA ÇALIŞ.UCUZ MOTORLARDAN KAÇIN BEN ŞAHSIM OLARAK UCUZ MOTORLARA BAKMAM SAHİBİ YA BIKMIŞTIR YADA KURTULMAK İSTİYODUR ) HAYIRLI GECELER.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    Merhaba Arkadaşlar yeni gösterge alıp bozulmayan arkadaş varmı acaba?
    YOLLAR GİDİŞİME KIZLAR DURUŞUMA HASTA

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    Arkadaşlar biliyorsunuz eksoz susturucu değiştirme projem vardı ancak uygun fiyatlı 2. el GV650 çıkma eksoz bulamadığımdan bu projemden vazgeçmek durumundayım..Forumdan eski bir gv kullanıcısı olan Sercan Bey'le (Viceroy) görüştük, kendisinde eksoz varmış ama bu seferde fiyatta anlaşamadık Zira komple satmak istiyor..Bana sadece eksoz tüpü lazımdı...Kendi orjinal eksozumada dokunmayacağım..En iyisi böyle yola devam etmek ne yapalım.... Bayramında nasipse Türkiye'ye dönüyorum...Benim canavarı çok özledim..İnşallah havalarda güzel olur...Kış girmeden rahatça turlarım bikaç gün..
    2011 GV 650 EFI :queen:

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Arkadaşlar , öncelikle bayramlar. Motoru ilk çalıştırdığımda korna çalmıyor biraz gittikten sonra çalmaya başlıyor. Akü şarj tutmuyor diye aküyü değiştirdim fakat hala sorun devam ediyor. Bir elektrik kaçağı olup olmadığını nasıl anlarım. Tabii marş ta bir sorun yok.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , öncelikle bayramlar. Motoru ilk çalıştırdığımda korna çalmıyor biraz gittikten sonra çalmaya başlıyor. Akü şarj tutmuyor diye aküyü değiştirdim fakat hala sorun devam ediyor. Bir elektrik kaçağı olup olmadığını nasıl anlarım. Tabii marş ta bir sorun yok.
    Bir önceki sayfada son mesajımı dikkate alırsanız muhtemelen sizinde sorununuz temessızlık yada korna rölesi. . (şarjı normal se )
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KURBAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN
    KURBANINIZ İSLAM ALEMİ VE VATANIMIZIN BİRLİĞİ İÇİN DUA OLSUN
    CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
    SEVDİKLERİNİZ YANINIZDA OLSUN
    ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
    OLSUN.

nurettin akuyu boşuna değiştirmişin gibi bir durum söz konusu marş basan motorum kornası çalması gerekir biraz çalışınca korna çalıyor ise kornanın arkasında ayar vidası vardır onu ayarlamak gerekir birde korna butonun oldugu yerede vd 40 sıkabilirsin

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    Bayramınız Mübarek olsun Arkadaşlar

Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar yakıt tüketimi paylaşımı yapabilirmisiniz. Yeni ölçümler ve lt - km şeklinde olursa daha iyi olur.

Son ölçüm. 50 tl benzin 10.35 lt. ile 208 km yol. Net ölçüm.

Herkese iyi bayramlar.

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakıt tüketimi paylaşımı yapabilirmisiniz. Yeni ölçümler ve lt - km şeklinde olursa daha iyi olur.

Son ölçüm. 50 tl benzin 10.35 lt. ile 208 km yol. Net ölçüm.

Herkese iyi bayramlar.
    iki kişi ve yüklü 2.95 litre / 100 km
    Piaggio XEvo 400 ;)

Herkese iyi bayramlar
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    cawa
    Arkadaş gv 650 den bahsedin ne artizlik yapıyonuz. Bilelim azmı yakıyoruz çokmu yakıyoruz. Bende burgman k7 yi düşünmeye başladım inceden (çaktırmıyorum)
    _Uzay_ bunu beğendi.

benromeo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 600F HORNET
    slm badabat, benim göstergemde bozuk. yenisini alacağım ama biraz edişeliyim. sende yeni tip göstergemi var.

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    Alıntı benromeo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm badabat, benim göstergemde bozuk. yenisini alacağım ama biraz edişeliyim. sende yeni tip göstergemi var.
    Eski tip var. bu gidişle bende yeniş tiplerden alacağım
    YOLLAR GİDİŞİME KIZLAR DURUŞUMA HASTA

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Uzun yolda 5,5 lt dolayında (100-150 Km/h aralığı) şehir içinde 7,5 lt'ye kadar çıkıyorum.

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Merhaba Arkadaşlar, yüksek devirlere çıktığımda KM göstergesi sapıtıyordu geçen gün önceden eski alarmın henüz sökülmemiş alarm rolesini söktürünce KM düzeldi Maşallah..tıkır tıkır şimdi..meğer alarm kurulurken göstergeye giden bazı elektrik kabloları rolenin içinden geçirilmiş ve role bozuk olunca göstergeyi tetiklediğinden sapıtma gerçekleşmiş..Uzun yoldaki Tüketimim ise 100km de 4.4 Lt ile 5.1 arasında değişti bugüne kadar ki kullanım çoğunlukla 130-160 aralığındaydı arada ataklarla 190-220 km hızlarda bu yapıldı sürekli 80-90km dolayında gitmiş olsam sanırım bu sarfiyat düşerdi ,şehir içi kullanımda 100 km de 5.5-6.9 olarak değişkenlik gösteriyor buda şehirin hangi kısımlarında ve hangi mesafalerinde kullanıldığına bağlı..örneğin Kadıköy içinde kısa zaman aralık ve mesafelerinde kullanılırsa 7.5 Lt yi rahat bulur ama minumum 30 dakikalık mesafelerde aşırı dur kalka maruz kalınmazsa Tüketim miktarı aşağılara düşer.

Serdar kardeşim senin tüketimin şehir içinde makul olabilir ama uzun yolda ki sarfiyatın bana göre fazla kaldıki senin motorun orilinal eksoz ve yakıt sisteminde bende Jet kit uygulaması olduğu halde senden az yakıyorsam senin senkron ayarı olmadı karbüratör temizliği gerekebilir.Lastik basınçlarını da zaman zaman kontrol etmekte fayda var..

Bu arada Çetin Usta nın bazı arızalı göstergeleri devreler üzerinde yaptığı kontroller sonucu yaptığı ek lehimlerle eski hailne getiridiğini biliyorum..olmadı Maslakta bu tamiratı yapan bir usta var diye biliyorum..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

benromeo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 600F HORNET
    slm yakıt konusunda kesinlikle karburatör ve senkron ayarı önemli. benim motorum 100 km de 7 litrenin altına düşmezdi. kaya abinim ellerine sağlık bi ayar yaptı, şimdi 5 litlerede seyrediyor yakıt tüketimim.
    zerdüşt kardeşim benim göstergeyi maslaktaki ustaya baktırdım, yanan devreleri onardı çalışır hala geldi fakat km saatini düzeltemedik 100 m gidince 1 km atıryor. acaba senin alarm rölesi söktürmeden önce km fazlamı atıyordu. belki bizim rolelerde bozuk olan vardır diye düşüdüm.
    yeni gösterge alacağım fakat acaba gene aynı sıkıntı devam edermi diye korkuyorum. teşekkürler.

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    4.4 litreleri nasıl görüyorsunuz anlamam mümkün değil heralde 5. vites 70-80 km/h'yi geçmiyosunuz yada sürekli yokuş aşağı boş rölantide gidiyosunuz..Benim makine 2011 EFI Model.. Ankarayı bilen bilir, Etlik >kızılay> çankaya sabah- akşam gidiş dönüş trafiğinde 6- 6.5 litre. Menzil şehir içi 175-200 km Uzun yoldada pek değişmiyor aslında ; 5.5 litrenin altına hiç düşmedim...Depo 55-60 liraya anca doluyor Menzil full depo ile uzun yol 200- 220 km (yakıt ikaz lambasına göre ölçülmüştür..Depo kuruyana kadar değil.)... Bayramda memlekete gittim (,Garajdan çıkardım ,malum motor kış uykusunda), ayaş -ankara gidiş dönüş 135 km yol yaptım, depoyu hep full bırakırım, dönüşte 7.6 lt aldı..Süratim 90-120 arasıydı..
    Gerçi karbüratörlü gv'lerde deponun içinde yer kaplayan bir yakıt pompası yok. Bizim enjeksiyonlu gv lerde yakıt pompası deponun içinde az da olsa yer kaplıyor. Buda deponun hacmini bir miktar küçültüyor..Tahminim Efi gv 650'ler karbüratörlü Gv'lerden 0.5 - 0.7 litre kadar daha az yakıt alır.

Motosikleti
    GV650, C800
    GV ENJEKSİYONLU OLMASI BİŞEY DEĞİŞTİRMEZ EKSOZDAKİ LAMDA SENSÖRÜ BOZULURSA FAZLA YAKAR YAKIT KARIŞIMINI İYİ AYARLAYAMAZ ENJEKSİYONLU MODEL HERŞEYİ SENSÖRLER İLE AYARLIYOR HAVA YAKIT SENSÖRÜNDE SORUN VARSA FAZLA YAKAR. BENDE ENJEKSİYONLU GV250 VARDI İLLALLAH ETMİŞTİM. KÖTÜ TARAFIDA BİLGİSAYARA BAĞLAYIP AYAR YAPAMIYOSUN NEYİN ARIZALI OLDUĞUNU BİLEMİYOSUN ÇÜNKÜ HİÇ BİR SERVİSTE AYARLA BİLGİSAYAR İLE İLGİLİ BİR CİHAZ YOK. KARBÜRATÖRLÜLERİN AVANTAJI HAVA FİLTRESİ TEMİZLİĞİ SENKRON AYARI VE KARBÜRATÖR TEMİZLİĞİNLE İŞİ BİTEREBİLİYOSUN.
    BU YAZ İKİ KEZ UZUN YOL YAPTIM ORTALAMA HIZIM 130-150KM BAZENDE GAZA GELİP GAZI ÇEVİRDİĞİM OLDU 170-190KM ORLAMA 100KM DE 5.5LT YAKTI. AMA HİÇ TEKİN DEĞİLDİM )
    HALDUN ABİNİN (ZERDÜŞ) DEDİĞİ GİBİ GVLERDE BAKIM ÖNEMLİ BİRDE USTA ÖNEMLİ BİR USTA ADAMI VEZİRDE EDER REZİLDE EDER. GVDEN ANLAMAYAN BİR USTAYA KESİNLİKLE MOTORUNUZU TESLİM ETMEYİN. SONRA 8LTRE BLE YAKAR )
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    Alıntı bilginet45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV ENJEKSİYONLU OLMASI BİŞEY DEĞİŞTİRMEZ EKSOZDAKİ LAMDA SENSÖRÜ BOZULURSA FAZLA YAKAR YAKIT KARIŞIMINI İYİ AYARLAYAMAZ ENJEKSİYONLU MODEL HERŞEYİ SENSÖRLER İLE AYARLIYOR HAVA YAKIT SENSÖRÜNDE SORUN VARSA FAZLA YAKAR. BENDE ENJEKSİYONLU GV250 VARDI İLLALLAH ETMİŞTİM. KÖTÜ TARAFIDA BİLGİSAYARA BAĞLAYIP AYAR YAPAMIYOSUN NEYİN ARIZALI OLDUĞUNU BİLEMİYOSUN ÇÜNKÜ HİÇ BİR SERVİSTE AYARLA BİLGİSAYAR İLE İLGİLİ BİR CİHAZ YOK. KARBÜRATÖRLÜLERİN AVANTAJI HAVA FİLTRESİ TEMİZLİĞİ SENKRON AYARI VE KARBÜRATÖR TEMİZLİĞİNLE İŞİ BİTEREBİLİYOSUN.
    BU YAZ İKİ KEZ UZUN YOL YAPTIM ORTALAMA HIZIM 130-150KM BAZENDE GAZA GELİP GAZI ÇEVİRDİĞİM OLDU 170-190KM ORLAMA 100KM DE 5.5LT YAKTI. AMA HİÇ TEKİN DEĞİLDİM )
    HALDUN ABİNİN (ZERDÜŞ) DEDİĞİ GİBİ GVLERDE BAKIM ÖNEMLİ BİRDE USTA ÖNEMLİ BİR USTA ADAMI VEZİRDE EDER REZİLDE EDER. GVDEN ANLAMAYAN BİR USTAYA KESİNLİKLE MOTORUNUZU TESLİM ETMEYİN. SONRA 8LTRE BLE YAKAR )
    Hocam benim yakıttan yana bir sıkıntım yok..Aldığım günden beri en ufak şikayetim olmadı..Motorumdan çok memnunum.. Bende zaten motor fazla yakıyor demedim.Sanırım yanlış anladınız...Uzun yol 5.5 litre, şehir içi 6.5 litre tüketiyor. Zaten bu değerler fabrika değerlerine yakın değerler.. Ama yukarıda "Zerdüşt " arkadaşımız 4.4 litre yakıt tüketiminden bahsediyor. Ben bu değerleri nasıl yakalıyor bunu anlamıyorum. .Öyle çok devirlide kullanmıyorum, arasıra gazlıyorum tabi ama 4.4 lt/100 km , 650 cc 80bg bir makine için çok zor bir tüketim...2006-2009 arası Regal Raptor Kullanırdım 250 cc olmasına rağmen 3.5-4 lt yakardı...

Motosikleti
    cawa
    Kullanım tarzı şiddetli derecede fark ettiriyor. El alışganlığımdan dolayı her vites geçişte hafif tatlı bi ara gazı verıyorum. Bunu yapmayarak dikkat ederek kullandığımda bile bariz yakıt farkı oluyor.
    Ben 50 tl benzin doldurup bitene kadar gittim. yolun yarısı trafiksiz ve tek kişi diğer yarısı sürekli 2 kişi ve bir kısmıda bu iki kişi ile beşiktaştan eyüp e sahilden şiddetli trafikte olmasına rağmen 210 km yi gördüm. Depoda max yarım litre benzin kalmıştı benzinciye yanaşırken. Uzun yolda artçılı olarak sakin kullanımda 5 lt altını bende gördüm.
    Bu arada belirtmemişim karbüratörlü model.

Depo/ km bazında daha fazla km yapan modeller var fakat en az 3 lt daha fazla yakıt alıyor. bizim depolar nisbeten daha ufak kalıyor.

Arkadaşında dediği gibi çapına göre yakıt tüketimi makul. Ben 200 cc scooterla da neredeyse bu kadar yakıyordum

Motosikleti
    GV650, C800
    kusura bakma ben snin motorunu örnek göstermedim zaten enjeksiyonlu model bir gv nin bir arıza durmunda herşey sensörlü olduğu için bakımının zor olduğundan bahsetmek istedim senin motorun 2011 model zaten sorun olacağını sanmıyorum. haldun abi gv nin en eski kullanıcılarından. bilinçli kullanıyor huyunu suyunu biliyor herhalde ben 50kmlik düz yolda yokuş yok rampa yok viraj yok rüzgarsız bir havada 120km sabit bir hızla depoyu fulledim 50km sonra tekrar fulledim 10tl yaktı ortalama 4,5lt. demek istediğim hava ve yol şartları yakıtı değiştiriyor. motoru çok devirsiz bayarak kullanırsak yine yakar.zaten bunları herkes biliyor hepimiz gv kullanıcısıyız. demek istediğim kullanıma göre şartlara göre yakıt değişir.
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 48 kullanıcı var. (0 üye ve 48 misafir)

Bu Konudaki Etiketler