Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı ylcndrsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A benim motor 2007 model ikinci el aldım fakat geçmişi hakkında pek bilgi sahibi olamadım, şu gidon meselesi değişip değişmediğini nasıl anlayabilirim orjineli ile yenisi arasındaki fark nedir ?
    yalçın 8 alyan siyah civata kısa kırılan 17 anahtar normal sarı civata değişmiş iyi olan bakarsan görürüsün

---------- Post added at 15:42 ---------- Previous post was at 15:39 ----------

Alıntı bilginet45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler arkadaşlar motor 3 ay gibi yatmış kış nedeniyle depoda sızıntı var sandım fakat yokmuş yağ gibi bişey dökülmüş sızıntı sandım. düşük devirde tekleme sallama yapıyor. birde gazlayınca tuhaf bir ses yapıyor motor kısmından sanki bişey gevşekmiş gibi tankırtı sesi yaşadığım yer ilçe burada bunlardan anlayan yok başka gv 650 de görmedeğim için yazma geregi duydum belkide bu ses normal sesi ama rahatsız edici bir ses kimi forumlardada kronik debriyaj sorunu olduğunu okudum. acaba dedim debriyajdanmı yapıyor sesi valla aldım motoru ama işallah pişman olmam
    birol salı çarşamba manisada idim aklıma geldin ama tel olmadığından arıyamadım ses debriyaj seside olabilir rolantide düşük devirde çalışırken tak tak diye bir vuruntu ise debriyajdır bi zararı yoktur gaz verince ses kesilir.
    izmirde araştırman lazım iyi usta vardır ama bulmak gerekir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    gv250i istanbulda bir servisi aradım sesi tarif ettim debriyaj dedi çok önemli olmadığını halledilebilir olduğunu söyledi keşke görüşme imkanımız olsaydı önceden haber verseydin görüşürdük siteden yazsaydın buluşurduk.

ylcndrsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidonun şaseye bağlantı noktasından vidaları görürsün ama kısa mı uzunmu olduğunu anlaman için sanırım emsal bir motorun olması lazım kıyas için..ben düzeltilmiş olarak almıştım bu anlamda istanbula yolun düştüğünde ararsan yardımcı olmaya çalışırım..
    şu havalar ısınsa mutlaka istanbula gelecem inşallah görüşür ve tanışırız..

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı ylcndrsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu havalar ısınsa mutlaka istanbula gelecem inşallah görüşür ve tanışırız..
    İnşallah..havaların ısınmasına az kaldı, beklerim..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

FatihKARAKAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Bugün sabah işe motorla gitmeye karar verdim. 40 km lik şehir dışı yolundan sonra şehir içine giridm. Ancak gösterge panelinde hararetin sürekli yükseldiğini takip ettim. Şehir içi trafikte gösterge 6 kademeye kadar çıktı. Termostat açmadı ve radyatör devreye girmedi. İş yerinin orda motoru park ettiğimde hafif hafif duman çıkar şekilde gördüm. Sorun neden olabilir acaba. Bugün Ankara'da bulunan 4.44 Motora götüreceğim
    # Çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam denir. (Mencius) #

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sabah işe motorla gitmeye karar verdim. 40 km lik şehir dışı yolundan sonra şehir içine giridm. Ancak gösterge panelinde hararetin sürekli yükseldiğini takip ettim. Şehir içi trafikte gösterge 6 kademeye kadar çıktı. Termostat açmadı ve radyatör devreye girmedi. İş yerinin orda motoru park ettiğimde hafif hafif duman çıkar şekilde gördüm. Sorun neden olabilir acaba. Bugün Ankara'da bulunan 4.44 Motora götüreceğim
    su kalmamıştır radyatör kapağını açıp suyunu tamamlayıp kapağı kapatmadan havasını alarak kapatmak lazım hararet yine yükselirse motorun termostadını kontrol etmek gerekir normalde 80 dercede açması gerekir geçmiş olsun

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Şimdi Ankara'da bulunan 4.44 motor servisine gittim. Elleri dolu olduğun en erken pazartesi alabiliriz dediler. Ayrıca trafikte ike motorda su dolaşım sesini duyuyorum ama Termostat fanı hiç devreye girmiyor. Ya müşür arızalı yada Fan motoru.
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su kalmamıştır radyatör kapağını açıp suyunu tamamlayıp kapağı kapatmadan havasını alarak kapatmak lazım hararet yine yükselirse motorun termostadını kontrol etmek gerekir normalde 80 dercede açması gerekir geçmiş olsun

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Motoru biraz önce Yıldırım Motor isimli servise götürdüm. Kontrol sonucunda müşrün arızalı olduğunu gördük. Elinde müşür olmasığından yarına motoru teslim edecek. Genel bir kontrol yapmasını da isetedim bu arada.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru biraz önce Yıldırım Motor isimli servise götürdüm. Kontrol sonucunda müşrün arızalı olduğunu gördük. Elinde müşür olmasığından yarına motoru teslim edecek. Genel bir kontrol yapmasını da isetedim bu arada.
    sadece fan müşiri den bu kadar hararet yapmaz bu soguk havada esas termostat açılmıyor sanırsam onuda iyice kontrolda fayda var fatih kardeşim

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Ek olarak da hazır bu işler yapılırken radyatör ün temizliğini de yaptırmanda fayda var..zaman içinde içinde pas kir v.s. oluştuysa devir daim sıkıntılı olacağından arızaya neden olabilir ileride..

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ek olarak da hazır bu işler yapılırken radyatör ün temizliğini de yaptırmanda fayda var..zaman içinde içinde pas kir v.s. oluştuysa devir daim sıkıntılı olacağından arızaya neden olabilir ileride..
    Uyarılarınız için teşekkürler, ustayı sabaharayıp iletirim söylediklerinizi

Merhabalar Ben Alanyadan yazıyorum adım Ali Hyosung gv650 için araştırmalar yaptım fakat bu forum kadar tatmin edici cevapların ve bilginin olduğu konu bulamadım herbiriniz GV650 uzmanı olmuşsunuz.. Bende artık vakti zamanı geldi diyerek motorsiklet almak istedim gözüme çarpan ve duruşu ile en çok hoşuma giden motorsiklet GV650 oldu acizane sizlere sorup birinci ağızlardan cevap almak istedim. GV 650 motorsiklet benim gibi motor mekaniğinden anlamayan (yolda istop etse aval aval bakan) sadece sürmesini bilen br aile babası için uygunmudur forumda kronik sorunlardan bahsedilmiş açıkçası bu sorunlar benim başıma gelse zorlanırım gibime geliyor gözüm korkuyor. Alanyada sanayi sitesinde küçük işletmelerde ustalar mevcut fakat bu motorsikletin mekaniğinden anlayacak sorunlarını giderebilecek usta bulurmuyum emin değilim Hele birde yedek parça lazım olursa nerden bulurum diye sızlanırım. Motorsikleti alırken sorun yaşamamak adına http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...60243695/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77208568/detay ilanı inceleyip yorumlarınızı paylaşırsanız çok memnun olurum..

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı alikara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Ben Alanyadan yazıyorum adım Ali Hyosung gv650 için araştırmalar yaptım fakat bu forum kadar tatmin edici cevapların ve bilginin olduğu konu bulamadım herbiriniz GV650 uzmanı olmuşsunuz.. Bende artık vakti zamanı geldi diyerek motorsiklet almak istedim gözüme çarpan ve duruşu ile en çok hoşuma giden motorsiklet GV650 oldu acizane sizlere sorup birinci ağızlardan cevap almak istedim. GV 650 motorsiklet benim gibi motor mekaniğinden anlamayan (yolda istop etse aval aval bakan) sadece sürmesini bilen br aile babası için uygunmudur forumda kronik sorunlardan bahsedilmiş açıkçası bu sorunlar benim başıma gelse zorlanırım gibime geliyor gözüm korkuyor. Alanyada sanayi sitesinde küçük işletmelerde ustalar mevcut fakat bu motorsikletin mekaniğinden anlayacak sorunlarını giderebilecek usta bulurmuyum emin değilim Hele birde yedek parça lazım olursa nerden bulurum diye sızlanırım. Motorsikleti alırken sorun yaşamamak adına http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...60243695/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77208568/detay ilanı inceleyip yorumlarınızı paylaşırsanız çok memnun olurum..
    ali burdan fotolarla motorları tahmin etmek gerekirse görüntü olarak elezığdaki motor daha iiyi gibi ama cnlı görmeden bir şey söylemek zor anlayan biri ile gidip bakmak lazım daha önce motor tercüben varsa tavsiye ederim

ERDINC_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    Selamın Aleykum Arkadaslar bugün yolum izmire düştü motomaxtan http://www.motomaxonlineshop.com/mai...h-pmu1262.html bu kaskıaldım gerçi aldıktansonra sormanın pek anlama kalmadı fakat daha önce kullanan arkadaslar varsa kalite bakımın dan hangi seviyede olduğunu bilmek istedim net teki yorumlar yorumsuz gibi yazılmış

aynı kasktan bende de var. güzel bi kasktır. hayırlı olsun güle güle kullan.

arkadaşalr 2012 model gv 250 lerde daha önceki mevcut kronik sorunlar devam ediyormu.? yoksa düzeltildi mi biligisi olan varmı?

Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    Benim müdürde var hiçbir problem yok tek problem kullanıcı hatası beyini karıştırdık garantiden değiştirdik, motoru kısayoldan bozmak istiyorsa bir insan kısa yoldan boş aküyle vurdursun yeter.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı alikara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlerden ikiside güzel duruyor ancak yanıltıcıda olabilir fotolar..anlayan biri ile bakmakta yarar var.Asıl sorun bulunduğun bölgede bu motordan anlayan ustanın bulunması varsa tamam ama yoksa o bölgedeki ustaların anladığı motorlar dan yana tercihini yapman daha doğru bir seçim olur diye düşünüyorum. Sana kısmet olacak motosikletin şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Motosikleti
    Yamaha XVS950 MidNight
    Arkadaşlar kıyafet , Kask önerilerinizi tarz ve marka olarak söyleyebilirmisiniz acaba ?
    bu motor için ben önü açılan kasklardan düşünüyorum uygunmudur.
    Çeketlerde çok çeşit var o sebeple marka model ve ne özellik aramam gerek, aynısı eşim içinde geçerli tabi.
    Pantolon da aslında almayı düşünüyorum, bu konuda mesela kot üzerine giyilebilecek bol bişimi alınmalı, gittiğimiz yerde çıkarıp rahat etmek için
    Yoksa o pantolonla motora bindiysek bütün günü onunla geçirebileceğimiz bir pantolonmu olmalı.
    Dizlikleri filan sormuyorum zaten mutalka alacağım onlardan...
    Beylikdüzünde oturuyorum Avrupa yakası tavsiye edebileceğiniz yerleride söylerseniz evinirim...

Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    Selamın Aleykum MoB,
    Alacağın Tüm ekipmanlar ortalama aynı sadece çeneden açılır kask çok rahat ettirir ben yarım kask aldım ceneliksiz 120- den sonra kask paraşüt yapıyor ve rüzgar baya sıkıntı çıkarıyor ceneden acılır ise biraz ses ten ibaret sigara su ve çay içerken tek düğme ile çeneliği acıp zahmetsiz ce işini hallede biliyorsun ayrıca mont ve pantolonda ilk önce dene beden ölçülerini bulduktan sonra internetten araştır aynı markaların bile baya fiyat oranında değiştiğini göreceksin bu maliyeti bir sefer yapacağın için dikkat et birde istanbulda yaşaman baya faydalı seçenek çok. şunuda söylemek isterim ben dizlik aldım koruma dahil hiçbir artısı yok çünkü nekadar sıkı bağlarsan bağla sonuç olark adım atarken bile dönüyor fakat pantolon ve cekette sabit olduğu için koruması hat safaya cıkıyor yazın yarım eldiven ve kış için tam eldiveni ihmal etme sürüş anında böcekler mermi gibi carpıyor herhangi bir kaza anında elinin parçalanmayacağını garaniye almak için yarım eldiveni dış tarafını zırhlı almanı tavsiye ederim en önemli koruma ekipmanlarından biride motosiklet koruma demiri bunu kesinlikle es geçme çünkü düştüğün zaman motorla ayağın arasındaki tek koruman bu; ayağını parçalanmaktan kesin korur bunu teçrube ile konuşuyorum tabi en önemli faktörün ilkkide şu asla surat yapma gezinin keyfini çıkar bundan daha önemli bişey yok benim için tabi burda tamamen benim kanatım ve teçrübemle konuşuyorumyanlış algılamznı da istemem hayırlıolsun Hayırlı Sürüşler.

Motosikleti
    Yamaha XVS950 MidNight
    ERDINC_ teşekkürler o koruma demirini aslında hep aklımda tutuyorum, bizim motorlar için orj vardır herhalde aldığım yere fiyat sormadım, bu kendimizinde yapabileceği bir şeymi orj mi almak lazım.
    Korumalı pantolon da alabilirim tam karar vermedim açıkçası, çünkü tecrübe kazandıkça korumalı pantolon sıkıcı gelebilir, korumaları ayrı almak belki şuan için mantıklı ama korumasız çıkmayı hiç düşünmüyorum.
    Kask ve eldiven konusunda hiç bir şekilde paradan ve kaliteden kaçmayı düşünmüyorum, düşme ve kazalarda en çok bu kısımların hasar aldığını okudum ve öğrendim. Bundan sonra sanıyorum her şey tecrübe ile sabit olacak.

Kolay gelsin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler